Мамо, ти си лоша!

  • 3 900
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъщеря ми е на 3 годинки.
Досега никога не ми е казвала, че съм лоша, но тази дума принципно отсъства от нашия, респективно и от нейния речник.
Понякога като е много разлигавена, а нещо й се откаже, посяга да ме удря  Twisted Evil

Явно тепърва ще чувам въпросната реплика, но не мисля да й обръщам особено внимание.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Чувам го на ден поне по 3 пъти. Не се впечатлявам изобщо, защото веднага след това ми казва, че ме обича до небето и обратно. Детски работи, не им отдавам особено внимание.

# 32
  • Мнения: 883
И аз съм лоша и тати, и бабите  Mr. Green. И че няма да ме обича и не ми е приятелка вече...страшна работа.

# 33
  • Мнения: 1 737
Не само ми казва, че съм лоша, ами и на работа ме праща! И на баща си така говори.  Grinning
Последния път даже беше сякаш кълне: Ти си лоша, отивай на работа, махай се, отивай в дупката, навън във водата!  Joy
Рзбирам го напълно, аз го обиждам, като не му изпълнявам глезотиите, той си отмъщава, опивайки се да обиди мен. После много се обичаме!  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава кой е добрият? Все някой е добър за детето и е авторитет за него.

# 35
  • Мнения: 1 737
Тогава кой е добрият? Все някой е добър за детето и е авторитет за него.

Е то е ясно кой е най-добрият! Той, разбира се (детето)! Всички останали са лоши  hahaha

# 36
  • София
  • Мнения: 39 758
Какво ли не съм чувала. Но знам, че не е вярно, че детето ми не го мисли, а го е казала най-вероятно като протест на нещо. Ставало ми е мъчно, но гледам да не обръщам внимание.

# 37
  • София
  • Мнения: 528
И на мен са ми го казвали. Peace Това си е спонтанна детска реакция за самозащита, когато нещата не се случват по начина, по който го желят те. И тъй като те, разбира се, са добри (може ли да е иначе? Wink ), значи другият е лошият! Е, и някои възрастни продължават да реагират по този начин, търсейки вината в друг, а не в себе си, но това е друга тема.  Wink

Моята реакция на "Ти си лоша!" беше следната. Без особена емоция, без да се обиждам истински или наужким, аз казвах: "Не, аз не съм лоша. Аз съм най-лошата!" Което, колкото и да е странно, пораждаше усмивка на лицето на дъщеря ми и след мъничко казваше: "Ти не си най-лошата. Ти си най-добрата. Ама защо ... и се разисква конкретния проблем..."  Mr. Green

Малката още не ми го е казвала. А голямата в гореописаната ситуация беше около 3.5 годишна.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Дъщеря ми сега е на 3 години (почти). Преди няколко месеца ми го казваше доста често - много ми беше мъчно, дори един ден плаках  ooooh! Беше ми изпяла "Мила, моя мамо" с думите "Лоша, лоша мамо"  Joy Joy Сега ми е смешно, но тогава хич. Явно и тя е усетила слабостта ми и непрекъснато ми го повтаряше, ей така, като закачка. На децата в парка също казваше така, което за мен беше още по-неприятно, отколкото на мен като го казва.
По-горе четох, че ние така им казваме на децата - че са лоши - и те затова ни го "връщат". Но при поне не е така, защото никога не съм й казвала, че е лоша и дори съм й обяснявала, че няма лоши хора, че има само лоши постъпки и т.н.
При нас това спря, когато спрях да й обръщам внимание.
Период е, минава  Peace
Сега сме на вълна колко съм добричка аз, красива, мила...  Flutter

# 39
  • Мнения: 2 479
....Обаче днес вече си пее "Мила моя мамо" - "Мила моя мамо, колко не те обичам"! Cry...
Според мен ако ходите на ясла или градина - оттам е репертоара...или от друго по - голямо дете Laughing.

# 40
  • Мнения: 5 393
Това е любимата реплика на сина ми от няколко месеца. В момента в който не му се угоди за нещо казва " Ти си лош/а" и плюе Crazy  . Напоследък започна даже и да степенува. " Ти си най-лош/а".  Според мен е период, който ще отмине. Не се впечатлявам особено, в смисъл да се депресирам и т.н. Правя му забележка естествено, без особен ефект за момента. Така си изразява негодуванието от отказа ми да направя нещо или да му дам нещо. В момента в който стане на неговото и го питам, А сега лоша ли съм?", той ми отговаря " Не".

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Чувала съм го, разбира се. Пробва се да ме трогне, когато нещо не и отърва. Не се връзвам.

# 42
  • София
  • Мнения: 700
О да, и не само аз, а и баща му, баба му, дори и някой познат, с който сме се спрели на улицата. Понякога е заради нещо, което му е отказано, друг път без причина. Опитвала съм се да му обясня, че не е вярно, но без особен резултат, по-скоро обратен. Опитвам се да да не показвам, че ми прави впечатление и съм сигурна , че е период, който ще мине. Наскоро казал на снаха ми (вуйна му), че тя му е майка и когато го попитах защо така е казал, отговора беше: "защото ти ми се караш" Shocked. Но не се връзвам, не мисля и че го мисли сериозно

# 43
  • Мнения: 194
Дъщеря ми е на три години. Чувам тази реплика често, в добавака с това, че не съм я обичала. Веднъж дори ми каза " Ще взема една пушка и ще те гръмна Shocked" Отдадох го на чуто в градината.

По принцип не и се връзвам. Тя трябва да разбере , че има правила, които трябва да се спазват. Пък дори и да съм лоша Laughing

# 44
  • Мнения: 1 783
Много ме разсмяха някои от историите тук  Laughing.
Период е и ще мине. Чиста манипулация от тяхна страна. Важното е да не му обръщаш внимание, когато го казва, но все пак да обясниш, че е грозно да се говори така на някой, който те обича. И никога не го наричай лош, наричай постъпките лоши, като това повтаряш докато изкрейзаш  Crazy.

Моят син казваше, "аз съм лош и пуша цигари", ако нещо не стане на неговата  Joy. Това явно беше комбинация от моето обяснение, че е лошо да се пушат цигари и неговото оправдание за лошата постъпка. Не беше ходил на градина и никой не му беше казвал, че е лош, ама на - измисли си го. Премина, така че споко, и при вас ще премине.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт