Мамо, ти си лоша!

  • 3 879
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Чували ли сте това изречение от децата си? Аз в последно време го чувам минимум по 20 пъти на ден. Малко нещо накриво да му кажа, да му се скарам, да направя нещо, което не му харесва - и веднага съм лоша. Направо полудявам, много ми е трудно да слушам от детето си, на което съм посветила дните си, годините и живота си, че съм лоша. И другите хора нарича лоши, когато нещо не му харесва, поставя ме в неудобни ситуации, абе ужас. Преживявали ли сте това? Нормален период ли е или да търся някаква специфична причина? 

# 1
  • Мнения: 7 263
Нормален период е! Прочети която и да е книжка за детското развитие. Събирай смелост, като стане пубер направо ще ти заяви, че те мрази и изобщо няма да се церемони Naughty
Игнорирай подобни изказвания и се прави че не ти правят впечатление, ако никак не успяваш да сдържиш реакцията си - клекни, хвани го за ръчичките и гледайки го в очите му обясни, че те наранява с подобни изказвания.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Чувала съм го, макар и рядко. Не се впечатлявам и не го приемам навътре.
Може би той вижда какъв ефект постига върху теб и затова го използва толкова често.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
...много ми е трудно да слушам от детето си, на което съм посветила дните си, годините и живота си, че съм лоша...

Леле майко  ooooh! ако от сега ги говориш тези работи с посвещаването... представям си след 20 години.  Laughing

Иначе - Нормално е да те мисли за лоша, след като влизаш в противоречие с неговите желания.  Аз на такива реплики отговарям, че не може винаги да съм добра...  Mr. Green

П.С. Най-добре посвети живота на себе си - все пак Бог на теб го е дал. Wink

# 4
  • Мнения: 2 039
Моето дете е на 2, още не говори, но вместо това ме удря по крака например винаги, когато не му позволявам нещо, или му се скарам. Скоро и той ще почне да ми казва така  Sad Но знам, вярвам, че е период, трябва да сме силни и да се контролираме  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не са ми го казвали никога. Още откакто бяха бебета се разбираме много лесно. Като са породени и нямат време и мисъл да ме обявяват за лоша, защото бяха заети със своите си детски неразбории.

# 6
  • Мнения: 2 467
Аз си получавам от време на време "Стига ми се кара, че ставаш лоша майка така!" 
Нормално. Аз как и обяснявам, че лошите неща/думи ги правят/казват лошите хора. Карането да не е благина я Simple Smile

# 7
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 198
не съм го чувала, щото още не бърбори толкова много, но и това ще стане сигурно  Simple Smile
аз съм казвала на майка ми на 2 и половина - ти не си грижовна майка  Rolling Eyes което е по-гадно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 67
Понякога ми е казвала, че съм лоша и това ми помага да разбера, че съм прекалила с викането. Сдобряваме се на бързо и постоянно ми повтаря, че ме обича.  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 039
Понякога ми е казвала, че съм лоша и това ми помага да разбера, че съм прекалила с викането. Сдобряваме се на бързо и постоянно ми повтаря, че ме обича.  Heart Eyes

Бладодря за оптимистичния постинг   bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Чувала съм го да.Първия път се изумих и попитах една две майки от яслата и сестрите.Оказа се че по цял ден само това си повтаряли децата-ти си лош,ти си лоша.Вече не го вземам толкова на вътре.

# 11
  • Мнения: 830
Не, не са ми го казвали никога.
Никога не казвай никога! Peace
****************************
Моята ми го е казвала,поко не се умира сега децата се учат на това кое е добро и кое зло. Обяснявай като развален грамофон за какво става дума. И не сравнявай детето си с други,всяко дете е строго индивидуално, именно в това е чара.Успех Wink

# 12
  • Мнения: 1 849
Това съм го чувала няколко пъти, но отговора ми е " А ти лоша ли си като не ме слушаш?" и тя го избива на чест и гледа в пода. Но у дома се обяснява, че няма лоши хора има такива които правят лоши неща. Ако тя каже на брат си, че е лош, веднага я питам, а ти не го ли обичаш, защо му говориш така, нали е нашето бате...

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Ха-ха-ха, ами аз сама си го казвам... Какво пък, нормално е!

# 14
  • Мнения: 1 866
Досега никога не са ми го казвали - на 2 и 4 г са. Мисля, че просто не им е хрумвало. Дъщеря ми свързва думата лош само с някои лоши герои в детските филмчета. Между другото "лошите" много я впечатляват и я е страх да ги гледа. Даже 2-те сестри на Пепеляшка, които й скъсват роклята, я разплакаха и като дойде този момент от филмчето я усещам, че се стресира. Затова си мисля, че засега думата "лош" я свързва с наистина хора, които я плашат по-скоро. Аз иначе не съм използвала тази дума в друг контекст и може би и затова децата ми не я ползват.

Общи условия

Активация на акаунт