Любители на торти и декорации на on-line пазар - събиране на поръчки

  • 41 822
  • 654
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте!

От едно известно време търся как  и от къде да си поръчам разни неща за правене на захарни цветя. Страстта ми е от скоро и попълвам необходимите инструменти и консумативи от нула. На Кадемлия намерих много неща и редовно продължавам да ги посещавам, обаче те нямат разумни опаковки гелове и не предлагат "petal dust".  Купих си от там комплекта на Wilton за цветя (24 части + точикла + 2 инструментчета + гъбички + книжка) на цена от 70лв.

След дълго търсене и проучваме на магазините в Англия и Германия, намерих този.  В него цените са доста добри. Комплект за цветя на JEM от 79 части струва 15.99 лири (т.е. около 40лв). JEM предлагат 2 комплекта за цветя,  1 за листа и още 3 с допълнителни красоти за декорация на торти.

Ето ориентировачни стандартни цени на доставка до София:
поръчка на стойност:  => цена на доставката
под 140 лири                => 30 лири  (за по-малки поръчки цената на доставка става много висока)
над 140 лири                => 35 лири
над 190 лири                => 40 лири
над 300 лири                => 45 лири
над 450 лири                => 50 лири
над 700 лири                => 55 лири
над 800 лири                => 60 лири
Тези цени на доставка са на база примерни кошници.

Ако решите да се включите към моята поръчка, сметката за цената на доставка (приблизително) ще бъде: процент от пълната доставна цена, съответен на процента на индивидуалната поръчка, но не по-малко от 4 лири (10лв). Това ще се промени към добро, ако се съберем повече хора.

Мисля да направя поръчката някъде между 10 и 15 септември (като дойде заплатата).

Доставените продукти мога допълнително да пратя по куриер до всяка точка в страната, като това ще оскъпи цялото удоволствие с цената на куриерската услуга на Еконт. Който иска, може да ги получи на ръка някой ден след работа на Орлов мост.
 
Заповядайте!

# 1
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Аз снощи доста време разглеждах сайта. По принцип се бях спряла на комплекта за цветя, но не мога да направя съпоставка с уилтъновия. Според вас кой е по-добър? В този не видях дали има допълнителни инструменти или са само формичките.  newsm78

# 2
  • Мнения: 26
В комплета на Wilton има 24 формички за цветя и листа, има една дървена точилка, която ще смениш с пластмасова при първа възможност, защото лепне, има 2 не лоши инструментчета, голяма и малка гъба (много полезни), едно приспособлемие за пазене на разточена моделираща маса (нещо като прегънат на 2 лист, но с твърда долна и прозрачна горна "страница") и книжка с инструкции. Комплектът е едно много добро начало в правенето на цветя, най-вече заради инструкциите. Ако си готова обаче да търсиш инструкции online, то можеш да си поръчаш гъбичка, точилка и по-големия комплект на JEM и мисля, че няма да ти излезе много по-скъпо (но зависи от къде пазаруваш).

Аз мисля да си поръчам инструменти за моделиране на JEM и поне част от комплектите им, въпреки че имам този на Wilton. С него не мога да правя големи цветя, нито листа за тях. Снощи съм рязала кръгчета за роза с капачката на беберон Avent... А искам да се опитам да направя и букет, обаче за него трябва зеленина, а 3-те формички за листа в комплекта на Wilton са много дребни и не стават.

# 3
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Валя, благодаря за подробните разяснения.   bouquet

Да, инструкциите са много важни, но аз имам книжката свалена на компютъра. Така че май само заради гъбата и едно-две инструментчета не си струва да поръчвам уилтънския, щом частите са много по-малко отколкото в другия. Значи и аз съм навита за поръчката. Харесах си още и едни ribbon cutters и май това е засега.

P.S. А ти на кой точно комплект на JEM си се спряла?

# 4
  • Мнения: 26
P.S. А ти на кой точно комплект на JEM си се спряла?

Засягаш болна тема Веси... Сигурно от тук до средата на септември няма да спя, за да си отговоря на този въпрос или на въпроса дали все пак не мога да си позволя и двата.... т.е и трите, защото този за листа със сигурност ще го поръчам (да купувам листенце по листенце ми излиза много солено).  Принципно първият се води "basic", а вторият "additional", така че вероятно бих почнала с първия.


Ето тук по-хубави снимки на комплектите на JEM (от по-скъп магазин)

Цветя - основен (CUTTER-JEM-SET1-BASIC COLLECTION-79PCE)

Цветя - допълнителен (CUTTER-JEM-SET2-ADDITIONAL FLOWERS-75PCE))

Листа (CUTTER-JEM-SET3-ASSTD LEAVES-40PCE))

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Валя, тези формички ми изглеждам май по-различни от Уилтъновите newsm78 Приличат ми на плътни в горната част - така ли е?
Сега започвам да събирам арсенал и досега имам само самоделки, но си харесах неща в сайта, та може би ще се включа и аз

# 6
  • Мнения: 373
Аз имам "Цветя - основен  CUTTER-JEM-SET1-" и съм доволна, ако имате някакви по-спецефични въпроси ще се радвам да отговоря, не мога да го сравня с този на Уилтън, защото втория дори не знам как изглежда.

Ето ТУК може да видите какви цветя може да се правят с този комплект. Аз веднъж съм си поръчвала от този сайт и сега съм си подготвила една заявка, но изчаквам.

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 14:00 от laskova

# 7
  • София
  • Мнения: 2 112
А как технически ще се извърши поръчката и по-точно плащането, събирането на парите?

Иначе този комплект с листата мисля, че ще е доста полезен, само се чудя, бидейки плътни тези форми, дали лесно се отделят изрязаните елементи?

# 8
  • Мнения: 373
Дими много лесно се отделят, те вътре са много гладки и ако не се отдели веднага, като го потупаш се оделя!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 112
Сега се сещам да попитам, тъй като формичките са със "дъно", колко дебело трябва да е разточено тестото, че да стигне режещата част до повърхността за разточване и да отреже напрактика, а не само да задълбае, т.е. колко е дълбока формичката?

# 10
  • Мнения: 373
Колкото две монети от по 2 стотинки една в/у друга.

# 11
  • Мнения: 26
А как технически ще се извърши поръчката и по-точно плащането, събирането на парите?

Ще помисля и по-късно ще предложа варианти. Честно казано, не очаквах такъв интерес и не съм подготвена  Embarassed

# 12
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз в този сайт не открих това което търся... Confused

# 13
  • Мнения: 26
Аз в този сайт не открих това което търся... Confused

А какво търсиш, ако не е тайна?

# 14
  • Мнения: 373
Разгледайте и [img=http://www.design-a-cake.co.uk/]http://ТОЗИ[/img] сайт, има доста по-голям избор и цените на повечето неща са по-ниски.

Общи условия

Активация на акаунт