Доверие или безхаберие?

  • 3 317
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 448
Много е малко 3 годишно за доверие. Просто не мога да си обясня постъпката и. Не я ли посъветва нещо като дойде - такъв риск с лека ръка...  Confused

Ами не посмях съвети да давам. Самата аз съм доста предпазлива и за това пуснах и тема тук, да разбера повече мнения в такава ситуация, дали аз се тревожа повече или въпросната майка е безхаберна. Сега поне се успокоих, че не съм само аз така, да не си оставям никъде детето без надзор.

# 46
  • Мнения: 3 695
Ужас, нямам думи за постъката на тази майка.  Shocked

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много е малко 3 годишно за доверие. Просто не мога да си обясня постъпката и. Не я ли посъветва нещо като дойде - такъв риск с лека ръка...  Confused
Те такива не приемат много много съвети.

# 48
  • Мнения: 2 022
Според мен ситуацията се драматизира  без да сме наясно с нея. Люлките са били в близост до кафене, напълно възможно е майката да е била с компания, която е останала в кафенето или близка с персонала на кафенето или някой съвсем на близко, който вижда детето, но ти не си видяла. Въпреки, че и дори и в подобна ситуация  ми се струва доста смело. В противен случай ми звучи прекалено нереалистично. За всеки случай, признавам си, и аз бих постъпила като теб и да чакам.

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 10:56 от Cygnus

# 49
  • Мнения: 50
Тази майка луда ли е ? Как ще си оставиш 3 годишното дете само ? Е да при др. майка , която изобщо непознаваш . А знаеш ли тя що за човек е ? И  защо имало изгубени деца , отвлечени и т.н. в статистиките .

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Те такива не приемат много много съвети.

Е, не можем да раздаваме така определения, защото, както е казала Cygnus, не сме наясно със ситуацията и майката. Все пак това не е нормално и аз не бих замълчала.
Все едно - дано се сафиряса тази майка и да не върши други лудости.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Каквато и да е ситуацията 3 годишно дете е оставено само на детската площадка. Нямам повече какво да коментирам.

# 52
  • Мнения: 8 228
Не знам аз как ще постъпвам след няколко години. Знам това което си спомням от моето детство. И то е, че на 4 години ходех сама до магазина, които беше на съседна улица. Ходех и сама на детска градина. Аз вървях по горната улица, а майка ми по долната. Изчакваше ме на всяка пресечка, защото аз вървях по-бавно. Вярно, че времената бяха други, но аз бях горда че ходя сама на градина, а след това и че стоя сама вкъщи.

# 53
  За мен си е безхаберие ooooh!, тия хора в какъв свят живеят!?Нали  всеки един може да го дръпне това дете или то да изтича на шосето и да го блъсне кола.Може куче да го ухапе, или оса да го ужили...да изреждам ли още зловещи РЕАЛНИ сценарии за  тези, които никога не са гледали такъв филм?
   Оня ден с една комшийка си взимахме децата след работа от градината и  ги заведохме в кварталния парк-детска площадка.От едната страна е главния път и нищо , че е селски тип  квартал, движат се много и засилени коли.От другата страна има вътрешна уличка, но макар по-рядко и там фучат  коли.Та едно дете от градината, което живее с/у въпросния мини-парк и е на 3,5 годинки, си играеше съвсем само и без надзор от баба, мама или татко.Ние бяхме изумени, но...Същото е и със две  съседски момиченца, които от 3г са все сами по улиците с триколките си.Вярно, далеч от главен път, но- самички.Не го проумявам, не.
   Може и да съм параноичка, но никога не съм оставяла детето си в количка пред магазин, дори и да е за малко.Майка ми е разказвала, как аз докато съм била бебе е виждала, как цигънка  се опитала да краде дете от количка пред магазин.Преди цели 35г, в онези  спокойни времена.Тя никога не ни е оставяла и аз правя като нея.Нищо не губя, все пак това е моето дете.Миг невнимание- цял живот страдание.

# 54
  • Мнения: 804
Нито е безхаберие, нито е глупост. Това е пълна безотговорност. Дори дебилна безотговорност. Не виждам какво повече мога да кажа.

# 55
  • Мнения: 861
Безхаберие... и то пълно.
Това е всякаква липса на отговорност към детето. И ситуацията не се драматизира изобщо. Тук съм съгласна напълно с Додо. Синът ми е на седем. Дори и на тази възраст не си позволявам да го изпратя сам до кварталният магазин. И това не е защото му нямам доверие. Доверие нямам на другите хора, нямам доверие и на бабите, дядовците, лелките и т.н. в квартала. За сигурността на моето дете сме отговорни само аз и баща му.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не мога да си го представя Shocked

# 57
  • Мнения: 822
Страшно ми става само като си го помисля!
Като бяхме на морето за малко изгубих от погледа си дъщеричката ми. Бяхме на плажа и аз гледам батко й, с баща и сме там и с едно приятелско семейство, по едно време тя се изнизала тихичко. Изведнъж всичко ми се преобърна, като не я намерих с поглед. След една минута я видях на няколко метра - върви и се отдалечава, без дори да поглежда назад.
Сега не я изпускам от поглед, пък камо ли да я оставя за малко някъде си - знам, че за секунди може да се загуби и тогава......
Преди две години така намерихме едно детенце - беше точно на три годинки. Бабата влязла в магазина заедно с него, но докато плаща то излязло с друго дете навън. Излиза бабата - детето го няма.
А то тръгнало с другото дете, после само се запътило и си върви - държи в ръчичката си един хляб. Така го забелязахме със съпруга ми - тъкмо щеше да пресича улицата само  Shocked ! Той отиде, хвана го за ръчичката и пресякоха заедно. Питахме го накъде върви, с кой е, но то каза, че отива у тях. Питахме къде живее - ей там, ейййй там и тръгнахме с него. Вървим, вървим и в един момент осъзнахме, че то не знае къде отива. Тогава нямахме все още мобилен телефон и като стигнахме до вкъщи се обадихме на полицията - те от един час търсили детето.
Бабата беше безкрайно благодарна.
За това толкова малко дете не бива да се остава дори за миг само!

# 58
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не мисля че на тази възраст бих си оставила детето само с непознати на площадката,дори да се е заиграла с друго детенце,все пак никой не е длъжен да ми гледа детето,докато аз си свърша работата.Първо нямам доверие на такова малко детенце и второ на непознати,колкото и ,,добри,, да изглеждат те! Peace

# 59
  • Мнения: 17 407
Хора- всякакви. Все си мисля, че може да има някаква подробност, която пропускаш, излагайки фактите. Знаем, че версиите на двете страни винаги или почти винаги се разминават/не те обвинявам в лъжа/.
Преди време видях как майка остави детето си/3-4г/ с пакет гризки да я чака пред голям магазин във Варна. Бях далеч, мислех да се върна да стоя при него, ама после си казах: "от къв пък зор!"

Случвало се е да оставям дъщеря си/почти на 5г е/, на познати майки или баби в градинката, за 10-15 мин.

Общи условия

Активация на акаунт