Една добра новина

  • 5 569
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 799
Добрата новина за днес от мен:

Вчера, с изглупелия ми бременен мозък си забравих портофейла с всички документи и около 200 лева в община Връбница. Не очаквах да го видя повече.
Тази сутрин направо изумях - хората в общината ме чакаха с подробно съставен протокол за съдържанието му, издирили ми телефона и правеха опити да се свържат с мен.
Такива случки връщат вярата в доброто у хората  Peace
Сърдечни благодарности!   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 11 116
Добрата новина за днес от мен:

Вчера, с изглупелия ми бременен мозък си забравих портофейла с всички документи и около 200 лева в община Връбница. Не очаквах да го видя повече.
Тази сутрин направо изумях - хората в общината ме чакаха с подробно съставен протокол за съдържанието му, издирили ми телефона и правеха опити да се свържат с мен.
Такива случки връщат вярата в доброто у хората  Peace
Сърдечни благодарности!   bouquet


Браво на хората от общината !   bouquet

# 32
  • Мнения: 4 585
Григор се класира за четвърт финалите в Мадрид.

# 33
  • Мнения: 154
Григор се класира за четвърт финалите в Мадрид.

Браво на Григор!!! Вярвам, че ще ни донесе още много радост!

А по повод делфинчето, да споделя с вас какво научих скоро от един научно - популярен филм: делфините са единствените същества, освен човека, които правят секс за удоволствие. Нападат хора изключително рядко, проявявайки чисто сексуален интерес към тях.  Thinking Чудя се, дали не са се появили точно така русалките... Извинете за отклонението!   bouquet

# 34
  • Мнения: 1 517

хаха  Laughing знаех го за делфините и секса за удоволствие, но не се бях замисляла за русалките, има логика Wink

# 35
  • Мнения: 4 585
Това го знаех, за интереса на делфините към хората като към сексуални обекти. Навярно има хора с нездрав интерес към делфините. Никъде не пише обаче дали интереса на делфините е мъжки към жени, женски към мъже, или и двете, или абсолютно без значение пола. Shocked

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Ето я днешната добра новина

http://dnes.dir.bg/2008/09/11/news3369328.html

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 349

Точно мислех да пусна същата новина  Peace

Цитат
Уникална по рода си операция беше извършена в поликлиниката „Сан Донато“ в Милано, която е специализирана в научните изследвания на сърцето, съобщиха италианските медии.
Лекари оперираха бебе на 8 седмици от Камерун, което е страдало от ectopia cordis, което е вродена и много рядко срещана малформация на сърцето. Интервенцията беше определена от самата болница като „истинско събитие на науката“. Тя беше извършена от екип на педиатричната кардиохирургия под ръководството на Алесандро Фриджола и Алесандро Джамберти.
В различни форми болестта поразява 5-8 деца на всеки един милион новородени и почти винаги води до смърт. Става въпрос за дислокация на сърцето, което още при раждането на детето се намира извън тялото и пулсира „във въздуха“. Единствената надежда в тези случаи е то да се постави по хирургически начин във вътрешността на гръдния кош, което е почти невъзможно поради липсата на място и поради предизвикването на серия от усложнения.
Няма точни данни за това какъв процент от бебетата в света остават живи след оперирането при подобна аномалия. В случая в миланската болница е било създадено по изкуствен начин пространство за сърцето в гръдния кош. След това е бил възстановен самият гръден кош.
Според хирурзите операцията е приключила напълно успешно и бебето вече е било изписано. В момента то е в напълно нормално физическо състояние. Детето е родено в село до езерото Чад от 20-годишна майка. Италианската болница се е оказала единствената в света, която се е отзовала на призивите за помощ на една английска лекарка.
http://transportbg.com/index.php?page=news&id=6789

# 38
# 39
  • Мнения: 544
Григор Димитров триумфира на турнира в Мадрид
15.09.2008 08:23
Григор Димитров спечели втория си трофей в рамките на една седмица, след като победи представителя на домакините Игнасио Кол-Риудавец във финала на тенис турнира на твърди кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 000 долара, съобщи БГНЕС.

Шампионът от Уимбълдън и Ю Ес Оупън при юношите надигра съперника си със 7-6 (7-3), 6-3 и грабна титлата по най-убедителния начин, без да даде нито сет на опонентите си от началото до края.

Браво, гордея се с него!

# 40
  • Мнения: 750
Брей, ствали и хубави неща, бях забравила....ще чета с удоволствие!

# 41
  • Мнения: 480
Български студенти победиха в международно интернет състезание участници от 300 университета от над 100 държави, съобщи вчера БНР. Студентският съюз по информатика на Американския университет в Благоевград е на първо място в категорията "Изключителни дейности".
Наградата е присъдена от най-голямото и най-старото компютърно общество в света - Асоциацията по изчислителна техника.

БРАВО!

# 42
  • Мнения: 1 813
 Simple Smile
Радвам се,че темичката върви ! Значи се случват все пак хубави неща!  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 544
Софийски зам.-областен хванат с 6000 лв. подкуп
24 септември 2008 / News.dir.bg
Заместник-управителят на Софийска област Мариус Цаков е арестуван при получаване на подкуп, съобщи БТА, като се позова на източници от прокуратурата.
Цаков е искал рушвет от 20 000 лева, но е заловен в момент, когато е получавал 6000 лева. По информация на БГНЕС той е искал 25 000 лева. Зам.-градският прокурор Роман Василев обаче потвърди пред Фокус, че областният шеф е арестуван с 6000 лева.
По неофициална информация на сайта "Всеки ден" подкупът е взет от лице, изнудвало строителен предприемач. БГНЕС обаче цитира градския прокурор Николай Кокинов, който уточнява, че преди седмица Цаков е поискал парите от бизнесмен за по-лесно уреждане на исканията му в областната управа на София. Тогава бизнесменът подал сигнал в полицията. Уговорката била бизнесменът да занесе парите в магазина на "Практикер" в столичния квартал "Дружба".
Акцията е е проведена от ДАНС. От прокуратурата ще настояват за постоянна мярка "задържане под стража" на Цаков.
Очакват се повече подробности, засега обаче няма официална информация за случилото се.
Цаков е от квотата на НДСВ и беше "царски" депутат в 39-тото Народно събрание.

# 44
  • Мнения: 4 585


Белоградчишките скали дръпнаха пред щатския Гранд каньон.

Общи условия

Активация на акаунт