Bundeserzihungsgeld

  • 2 099
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
привет на всички,
имам отново въпрос към майките в Германия и главно към тези запознати с подаването на формуляра за Bundeserzihungsgeld.
Това което не ми е ясно е какви са тези лимити на доходите от предходната година на двамата родители? 
Защо за предходната след като презнастоящата едният родител няма да работи?
Изобщо ако някой е запознатс подробности за кандидатстването моля да ми напише как се е справил.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 1 173
привет на всички,
имам отново въпрос към майките в Германия и главно към тези запознати с подаването на формуляра за Bundeserzihungsgeld.
Това което не ми е ясно е какви са тези лимити на доходите от предходната година на двамата родители?
Защо за предходната след като презнастоящата едният родител няма да работи?
Изобщо ако някой е запознатс подробности за кандидатстването моля да ми напише как се е справил.
Благодаря



Горната граница за семейство (общия годишен доход на двамата родители) беше около ? 51.000 и то само за първите 6 месеца.
Потърси в Гугъла повече информация.

# 2
  • Мнения: 4 244
Аз като Доритт не знам колко беше горна граница и каква им е логиката да се взема дохода една година назад, но ние си попълвахме всичко като поп.
Само един пример - за щерката мъжа ми получаваше 1200 евро заплата а аз не бях работила. Разрешиха ни за първите 4 мес по 307 евро, а след това до края на 1 г по 200 евро. Към края на 9 мес на детето ти пращат формуляра за следващата година. Тогава ни вече ни отпуснаха само 150 евро за цялата година,защото заплатата на мъжа ми като женен с дете скочи на 1600 евро.
За сина процедирахме по друг начин заради други причини - ако искаш подробности на ЛС

# 3
  • Мнения: 2 292
май наистина се нуждаят от избори .. занчи който работи и плаща сума ти пари за сициални и какви ли не такси ... накрая получава - нищо ??? хм. може да не мисля правилно ама не виждам логика. Но май и в БГ е така?
Ако надхвърлиме тази граница нищоли не получаваме наистина?

# 4
  • Мнения: 2 292
благодаря ви отговорите, защото ме ориентираха малко

# 5
  • Мнения: 4 244
Нямам идея, може да ви дадат само 6 месеца някакви си 100 евро
Но не искам да те подвеждам
А за изборите - и хрстияндемократите да спечелят пак ще го ядем и пием заради 2 % ДДС отгоре

# 6
бе ти си роди детето па тогава стягай всико и мисли zа пари.Така се спестяват много отрицателни емоциини хабене на енергия zа глупости.

# 7
dokolkoto snam ot 2005 granizata na brutto pechalbata e ot porjaduka na 30 000 na godina

# 8
# 9
  • Мнения: 4 399
май наистина се нуждаят от избори .. занчи който работи и плаща сума ти пари за сициални и какви ли не такси ... накрая получава - нищо ??? хм. може да не мисля правилно ама не виждам логика. Но май и в БГ е така?
Ако надхвърлиме тази граница нищоли не получаваме наистина?

Добре дошла в социална Европа! Twisted Evil
И в Германия и в доста други държави принципът е такъв, данъците и всичко останало се плащат от който има  добри доходи, т.е. скъсва си zадника от работа. Тия с най големите пари, дето не им се налага да си късат zадниците намират начин да се спасят от данъци. А социалните придобивки се полzват от хората с ниски доходи, които наистина получават по малко, но и работят по малко. И тая работа с иzбори не се оправя. Те просто си живеят в социалиzма и на много хора това им иzнася. Макар че честно каzано на мен прагът от 51000? на година ми се струва много нисък. Все пак с тия пари се предполага че трябва да живеят поне 3 души след като става въпрос zа подпомагане отглежданет на дете... Но пък кой ли ме пита мене... А между другото тия 51000? нетен или брутен доход трябва да са?

# 10
  • Мнения: 4 244
Брутен Верче, брутен  Crossing Arms
Никой няма да ти отпусне нетен доход в тоя случай
Гадове не ами оттатък #2gunfire

# 11
  • Мнения: 351
да, има горна граница за Erziehungsgeld и от 2004 година важи:
1-6 месец: 1 дете: 30.000,- за Regelbetrag  и 22.086,-  за Budget
от 7 месец: 1 дете 16.500,- за volles Erziehungsgeld i 22.086 za gemindertes Erziehungsgeld (без зна4ение дали Regelbetrag  или Budget )
Подава се със Steuerbescheid от годината преди раждането и това е по закон.
Съветвам те да се посъветваш по - подробно в кметството ви или там, където при вас отговарят за това. На първо време ще ти свърши работа брошурата " Erziehungsgeld, Elternzeit, Regelungen ab 1.1.2004 ". Може и лекарят ти да ги има тези брошури.
За 4ужденци нещата стоят по друг на4ин
Изборите мисля, 4е няма да донесат промяна то4но в това отношение.

# 12
Абе момичета, аз извън темата (както винаги Embarassed), ама как я четете тази дума. Аз се мъчих да си изкълча езика на нейде ама стигнах само до "бундес...." Embarassed Laughing

# 13
  • Мнения: 4 244
Абе момичета, аз извън темата (както винаги Embarassed), ама как я четете тази дума. Аз се мъчих да си изкълча езика на нейде ама стигнах само до "бундес...." Embarassed Laughing
буднесерцийунгсгелд = а счупи си езика сега   hahaha

# 14
....буднесерцийунгсгелд = а счупи си езика сега   hahaha
Аз направо го завързах #Silly

# 15
  • Мнения: 4 244
Laughing Laughing Laughing
Аз дори не успях да стигна докрая. Въй, много ли такива думи имате? Crazy Crazy
Повечето са такива Whistling

# 16
  • Мнения: 2 292
dokolkoto snam ot 2005 granizata na brutto pechalbata e ot porjaduka na 30 000 na godina

Здравей Кони,
Аз трябва да си уредя отношенията с работодателя, отпуските, данъчната класа и каво ли не доста преди да родя ... така че разбира се че трябва да ги преценя тези неща овреме. Да не мислиш че детео се ражда и после се юрва човек да прави всичко това и работодателя стои до тогава и дреме????
Аз точно това се опитвам да си спестя разни недоразумения.
Поздрави

# 17
  • Мнения: 2 292
Нямам идея, може да ви дадат само 6 месеца някакви си 100 евро
Но не искам да те подвеждам
А за изборите - и хрстияндемократите да спечелят пак ще го ядем и пием заради 2 % ДДС отгоре

 Wink права си че то все от някъде ще си намерим майстора, но не са ли 4% отгоре?

# 18
  • Мнения: 2 292
май наистина се нуждаят от избори .. занчи който работи и плаща сума ти пари за сициални и какви ли не такси ... накрая получава - нищо ??? хм. може да не мисля правилно ама не виждам логика. Но май и в БГ е така?
Ако надхвърлиме тази граница нищоли не получаваме наистина?

Добре дошла в социална Европа! Twisted Evil
И в Германия и в доста други държави принципът е такъв, данъците и всичко останало се плащат от който има  добри доходи, т.е. скъсва си zадника от работа. Тия с най големите пари, дето не им се налага да си късат zадниците намират начин да се спасят от данъци. А социалните придобивки се полzват от хората с ниски доходи, които наистина получават по малко, но и работят по малко. И тая работа с иzбори не се оправя. Те просто си живеят в социалиzма и на много хора това им иzнася. Макар че честно каzано на мен прагът от 51000? на година ми се струва много нисък. Все пак с тия пари се предполага че трябва да живеят поне 3 души след като става въпрос zа подпомагане отглежданет на дете... Но пък кой ли ме пита мене... А между другото тия 51000? нетен или брутен доход трябва да са?


да така е и аз пак не мога да спра да се възмущавам ... не може ли понеда си ги делим на половина с бедните та и аз да взема нещо ... не ми е чудно че при такива условия тук е рай за турзите с толкова много деца и никакви (явни) доходи ...

# 19
  • Мнения: 2 292
Има ли някой представа какви са тогава тези спеcиални Erzihungsgeld des Landes Baden-Würtemberg?

# 20
  • Мнения: 4 399
Добре де, я ми обяснете на мен невежата все пак какви пари получава в Бундесрепубликата една жена след като роди ако е работила преди това. Няма ли все пак поне известно време някакво платено майчинство? Преди много години когато и аз работех и живеех там, на един колега жена му забременя и той ми обясни че тя щяла да получава не знам сиколко месеца 80% от заплатата, след това още не знам си колко 60% и така ги докара до 1 година. А така като ви чета излиза че работещите майки няма да получат и 1 стотинка за цялото си майчинство. Защото истината е че ако и жената и мъжа работят при всички случаи общият доход ще е над 51000?.
А здравната каса не плаща ли нещо? Тук 2 месеца преди раждането и още 2 след него касата изплаща пълна заплата на работещите майки и чак след това започват мизерното майчинство (но така като ви чета, спира да ми се струва толкова мизерно). Обяснете ми моля ви се, че нали ни предстои местене (а може би не Wink Praynig) и искам да съм информирана.  Outta Joint

# 21
  • Мнения: 4 244
Нямам идея, може да ви дадат само 6 месеца някакви си 100 евро
Но не искам да те подвеждам
А за изборите - и хрстияндемократите да спечелят пак ще го ядем и пием заради 2 % ДДС отгоре

 Wink права си че то все от някъде ще си намерим майстора, но не са ли 4% отгоре?
Говореха за 4, ама клекнаха на 2
Ми нахални и безочливи като всички политици  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 351
Вяра, това са две разли4ни неща. Досега се говореше за Erziegungsgeld, което по никакъв на4ин не трябва да се приема като заместител или даже 4асти4но заместване на заплатата. Това, което ти подхващаш мисля, 4e се казва Mutterschaftsgeld и е за жени, които са работили преди това. Т.е. тези доходи, които написах в предния си постинг, се отнасят само за Erziehungsgeld.

# 23
  • Мнения: 4 399
Да и аз предположих че е така и затова питам. Все пак не мога да си представя че жените които са работили ще останат без никакъв доход. Само че ако някой може да ми каже колко време, колко са парите, изобщо малко подробности ме интересуват.

А това за ДДС-то съвсем сериозно ли е? и откога ще влиза или са само приказки? Защото ако политиците само си чешат езиците, то отдавна има такива подмятания. Ако е нещо решено и фиксирано, тогава е друга работа.

# 24
  • Мнения: 2 292
Да и аз предположих че е така и затова питам. Все пак не мога да си представя че жените които са работили ще останат без никакъв доход. Само че ако някой може да ми каже колко време, колко са парите, изобщо малко подробности ме интересуват.

А това за ДДС-то съвсем сериозно ли е? и откога ще влиза или са само приказки? Защото ако политиците само си чешат езиците, то отдавна има такива подмятания. Ако е нещо решено и фиксирано, тогава е друга работа.



3. Maternity Pay
During maternity leave you will receive maternity pay instead of your usual wage before and after the birth of your child. This is paid by your health insurance company and the Company.
The amount of maternity pay depends on your average net salary of the last three months before your first six weeks of maternity leave begin. For example: If your maternity leave begins on September 10, your maternity pay is based on your salary in June, July, and August.
Prior to giving birth, send your health insurance company the confirmation from your doctor with your due date. Your health insurance company uses this as a basis for paying maternity pay.
It is not possible to change tax class three months prior to the start of the six weeks' maternity leave to get a higher net income which would mean a higher employer contribution during maternity leave (in accordance with the judgment of the Federal labor court of October 22, 1986 - 5 AZR 733/85).

For those insured in the state system:
Your health insurance company will pay your maternity pay if you are insured voluntarily or compulsorily in the state health insurance scheme. You will receive EUR 13 per calendar day, up to a maximum of EUR 390 per 30-day month. The Company will pay the difference between this and your net salary.
Social security payments: While receiving maternity pay, you do not have to pay any social security contributions (that is, no health insurance, unemployment insurance, pension contributions or contributions for long-term care insurance). 
Benefits are not taxed during maternity leave.

For those insured privately:
You need to apply to the Federal insurance office (Bundesversicherungsamt) to receive maternity pay. You receive EUR 205 for the entire period rather than daily maternity pay. The Company - as with statutory health insurance - pays, the difference between EUR 13 per calendar day and your net salary.
Social security: While receiving maternity pay, you do not have to pay any unemployment contributions or pension contributions. You still have to continue paying your regular private health insurance contribution and contribution for long-term care insurance.
Maternity pay is not taxed.

# 25
  • Мнения: 4 244
А това за ДДС-то съвсем сериозно ли е? и откога ще влиза или са само приказки? Защото ако политиците само си чешат езиците, то отдавна има такива подмятания. Ако е нещо решено и фиксирано, тогава е друга работа.

НАй сериозно е !
Християндемократите нали ще правят коалиция с либералите и като споменаха само за 4 % и либералите казаха без нас. И християндемократите клекнаха на 2.
Ще го направят като спечелят изборите, а то е от Луната видно че ще слечелят
Даже сега Социалдмеоркатите искат да вдигнат % за високите заплати, а като почнаха да управляват го смъкнаха.
Ама не е темата на темата това де.

# 26
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
НАй сериозно е !
Християндемократите нали ще правят коалиция с либералите и като споменаха само за 4 % и либералите казаха без нас. И християндемократите клекнаха на 2.
Ще го направят като спечелят изборите, а то е от Луната видно че ще слечелят
Даже сега Социалдмеоркатите искат да вдигнат % за високите заплати, а като почнаха да управляват го смъкнаха.
Ама не е темата на темата това де.

И едните и другите са един дол дренки. Whistling
Положителен пример обаче имам от NRW, където спечелиха CDU. Досега фирмите имаха много негативно отношение и не искаха въобще да инвестират. Откакто дойдоха те на власт, въzгледите/очакванията на фирмите (при това имам предвид KMU) се обърнаха в положителна посока и zапочнаха доста да инвестират. Да видим докога Confused

# 27
  • Мнения: 2 292
Добре де, я ми обяснете на мен невежата все пак какви пари получава в Бундесрепубликата една жена след като роди ако е работила преди това. Няма ли все пак поне известно време някакво платено майчинство? Преди много години когато и аз работех и живеех там, на един колега жена му забременя и той ми обясни че тя щяла да получава не знам сиколко месеца 80% от заплатата, след това още не знам си колко 60% и така ги докара до 1 година. А така като ви чета излиза че работещите майки няма да получат и 1 стотинка за цялото си майчинство. Защото истината е че ако и жената и мъжа работят при всички случаи общият доход ще е над 51000?.
А здравната каса не плаща ли нещо? Тук 2 месеца преди раждането и още 2 след него касата изплаща пълна заплата на работещите майки и чак след това започват мизерното майчинство (но така като ви чета, спира да ми се струва толкова мизерно). Обяснете ми моля ви се, че нали ни предстои местене (а може би не Wink Praynig) и искам да съм информирана.  Outta Joint

и за мен е направо шокиращо че като се роди детето ако жената остане в къщи а преди това е работила и мъжът е работил ... се взима под внимание дохода от годината която и двамата са работили. преди раждането и в крайна сметка семейството не получава парите за отглеждане на дете. Т.е жената която преди това е работила наистина и 1 евро не получава ...
направо ме разбиха с това.

# 28
  • Мнения: 2 292
НАй сериозно е !
Християндемократите нали ще правят коалиция с либералите и като споменаха само за 4 % и либералите казаха без нас. И християндемократите клекнаха на 2.
Ще го направят като спечелят изборите, а то е от Луната видно че ще слечелят
Даже сега Социалдмеоркатите искат да вдигнат % за високите заплати, а като почнаха да управляват го смъкнаха.
Ама не е темата на темата това де.

И едните и другите са един дол дренки. Whistling
Положителен пример обаче имам от NRW, където спечелиха CDU. Досега фирмите имаха много негативно отношение и не искаха въобще да инвестират. Откакто дойдоха те на власт, въzгледите/очакванията на фирмите (при това имам предвид KMU) се обърнаха в положителна посока и zапочнаха доста да инвестират. Да видим докога Confused

аз не мога да разбера добре немската политика, но от една страа е добре че са социални - ако си пенсионер или безработен или инвалид ... но от друга страна е направо кошмар ако си в ролята си на здрав прав квалифизиран кадър ... направо ти разказват играта от данъци и такси ...
не знам дали това е добре, защото имам чувството че това насърчава хората да стоят на социални ... което пък е тъпо за държавата ...
но както казах нямам добър поглед, не мога да преценя детаили.
За фирмите които плащат данъци е едно на ръка да им смъкнат данъците, но има и големи фирми, които са задължени да държат служители които не работят добре - заради  Kündigungschutz - a ... и много хоране виждат смисъл да работят добре ... и какво ли не което допълнително оскъпява продукцията им ... хм не знам ще видим какво ще стане след изборите

# 29
  • Мнения: 4 244
Чак пък и 1 евро?
АМи майчинството не го ли броиш?

А социланата им политика я забрави.
Откакто сме наследили девера ми отникъде нищо, щото сме много имотни
Нито безработни пари 2, нито соц помощ, нито жилищшни, нито детската градина безплатна.
Да го духаме - докато имаме спестявания, да ги изядем тях, а като остареем и няма и пенсии да получаваме...... #2gunfire #2gunfire

# 30
  • Мнения: 4 399
и за мен е направо шокиращо че като се роди детето ако жената остане в къщи а преди това е работила и мъжът е работил ... се взима под внимание дохода от годината която и двамата са работили. преди раждането и в крайна сметка семейството не получава парите за отглеждане на дете. Т.е жената която преди това е работила наистина и 1 евро не получава ...
направо ме разбиха с това.


Аia нали обясни по-нагоре че жените които са работили получават други пари. Не се притеснявай, значи ще получаваш и ти нещо. Просто проучи колко и докога. Нали и аз точно това питам, но явно тука никoй не знае.


Много е неприятно че ще вдигат ставката на ДДС-то, но пък Германия май е най-ниското ДДС в EU и затова е неизбежно, който и да дойде на власт ще го вдигне. Назаем безкрай не може да се живее...

# 31
  • Мнения: 1 173
Чак пък и 1 евро?
АМи майчинството не го ли броиш?

А социланата им политика я забрави.
Откакто сме наследили девера ми отникъде нищо, щото сме много имотни
Нито безработни пари 2, нито соц помощ, нито жилищшни, нито детската градина безплатна.
Да го духаме - докато имаме спестявания, да ги изядем тях, а като остареем и няма и пенсии да получаваме...... #2gunfire #2gunfire

Затуй си накупете имоти в България и си ги давайте под наем.Simple Smile
Пък един ден ще има и къде да живеете като се приберете. Wink
Аз честно казано само за тоя ден си мисля. Party Mr. Green Crazy

# 32
  • Мнения: 4 244
. Назаем безкрай не може да се живее...


А за назаем живеенето има друго обяснение. Германия е 2 страна по квота на злато в резерва си. Обаче ползата е само дотук
ЕЦБ е издала квота за количеството злато което може да се продава за да няма пропадане или покачване на цената му, затова германците вместо да продадат малко повече злато вземат заеми.
Ей това не мога пък аз да вдяна!!! newsm78

# 33
  • Мнения: 2 292
и за мен е направо шокиращо че като се роди детето ако жената остане в къщи а преди това е работила и мъжът е работил ... се взима под внимание дохода от годината която и двамата са работили. преди раждането и в крайна сметка семейството не получава парите за отглеждане на дете. Т.е жената която преди това е работила наистина и 1 евро не получава ...
направо ме разбиха с това.


Аia нали обясни по-нагоре че жените които са работили получават други пари. Не се притеснявай, значи ще получаваш и ти нещо. Просто проучи колко и докога. Нали и аз точно това питам, но явно тука никoй не знае.


Много е неприятно че ще вдигат ставката на ДДС-то, но пък Германия май е най-ниското ДДС в EU и затова е неизбежно, който и да дойде на власт ще го вдигне. Назаем безкрай не може да се живее...


14 седмици получаваш да през Mutterschutz - a апосле забравяш Erzihungsgeld-a , защото много си работил и си плащал осигуровки и такси и го получават тези които не са били такива балъци ...
Както и да де ... такова е положението и няма какво да се прави ...  

# 34
  • Мнения: 2 292
Чак пък и 1 евро?
АМи майчинството не го ли броиш?

А социланата им политика я забрави.
Откакто сме наследили девера ми отникъде нищо, щото сме много имотни
Нито безработни пари 2, нито соц помощ, нито жилищшни, нито детската градина безплатна.
Да го духаме - докато имаме спестявания, да ги изядем тях, а като остареем и няма и пенсии да получаваме...... #2gunfire #2gunfire

а това е много много гадно ... даже много гадно направо ... не ми се струва и и това хич логично

# 35
  • Мнения: 4 399
Деби, за живота назаем има едно много логично обяснение. И при държавите както и при частните лица задлъжняваш когато харчиш повече отколкото получаваш. Германия години наред е харчила много повече отколкото е могла да си позволи точно заради много неразумна социална политика. Резулататът сегa е че е една силно задлъжняла социална държава, която не е в състояние да мотивира хората да работят. По тая причина всяка година задълженията и само се увеличават.

# 36
  • Мнения: 4 244
Ама за какво са и тия дългове, аз това не мога да разбера, след като има покритие на парите в злато Thinking  newsm78

# 37
  • Мнения: 4 399

14 седмици получаваш да през Mutterschutz - a апосле забравяш Erzihungsgeld-a , защото много си работил и си плащал осигуровки и такси и го получават тези които не са били такива балъци ...
Както и да де ... такова е положението и няма какво да се прави ...  

А точно това питам! Ама наистина ли е само 14 седмици? И това след раждането ли се брои или от момента в който излезнеш в отпуска по майчинство? И колко ти плащат през тия 14 седмици? Хм, че това е много кратко време, направо не мога да повярвам...

# 38
  • Мнения: 351
маи не съм в 4ас в дискусията, ама във всяка социална държава е така, 4е някои плащат данъци, а други ползват социалните придобивки.
По въпроса за Erziehungsgeld - Vivita, отиди на Beratung, както ве4е ти написах. Там  може да се окаже и, 4е имате право ( ти или мъжа ти ) на тези пари. А освен това, затова се кандидатства за тях със Steuerbescheid, за да могат да се съблЮдават разходи, които сте направили през годината преди раждането и да ви се "намали" брутния доход.

# 39
  • Мнения: 2 292

14 седмици получаваш да през Mutterschutz - a апосле забравяш Erzihungsgeld-a , защото много си работил и си плащал осигуровки и такси и го получават тези които не са били такива балъци ...
Както и да де ... такова е положението и няма какво да се прави ...  

А точно това питам! Ама наистина ли е само 14 седмици? И това след раждането ли се брои или от момента в който излезнеш в отпуска по майчинство? И колко ти плащат през тия 14 седмици? Хм, че това е много кратко време, направо не мога да повярвам...


да нали това ти написах ... може ни трябва да добава и това към предното:
 

Maternity Leave
Prior to the birth: You must not work six weeks prior to the birth. This six-week period is determined by the doctor's written confirmation.

After the birth: You must not work for eight weeks after giving birth. In the case of premature birth or multiple births, this period extends to 12 weeks.

The total duration of maternity leave is 14 weeks, even if the baby is born before the due date. In this case, the days not taken prior to the birth can be added on to the maternity leave after the birth.

For late births, maternity leave before the birth is extended to cover the period before the due date, accordingly. After the birth, maternity leave applies for eight (Sunglasses weeks.

# 40
  • Мнения: 2 292
маи не съм в 4ас в дискусията, ама във всяка социална държава е така, 4е някои плащат данъци, а други ползват социалните придобивки.
По въпроса за Erziehungsgeld - Vivita, отиди на Beratung, както ве4е ти написах. Там  може да се окаже и, 4е имате право ( ти или мъжа ти ) на тези пари. А освен това, затова се кандидатства за тях със Steuerbescheid, за да могат да се съблЮдават разходи, които сте направили през годината преди раждането и да ви се "намали" брутния доход.

 Wink консултираме се още от сега почнахме - за това питам и тук за някой с опит - проблема е че взимат под внимание предната година когато и двамата сме работили а не след раждането когато единия само работи ... ???????

# 41
  • Мнения: 4 244
А като е само 14 седмици как стоят в къщи до края на 3 година???

# 42
  • Мнения: 351
ама това не е проблем, които може да се реши 4рез дискусии, това е закона  Grinning.
Общо взето по мои впе4атления и хора с доста над средната заплата успяват да ги взимат, така, 4е дано ви огрее

# 43
  • Мнения: 2 292
ама това не е проблем, които може да се реши 4рез дискусии, това е закона  Grinning.
Общо взето по мои впе4атления и хора с доста над средната заплата успяват да ги взимат, така, 4е дано ви огрее

мерси Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 292
А като е само 14 седмици как стоят в къщи до края на 3 година???

за псоле:
имаш право да вземеш ако искаш Erzihungsurlaub до 3 години, като 1 от годините при съгласие на работодателя можеш да я отложиш до края на 8мата година на детето. Т.е първо взимаш 2 после - като стане на 6-7 годинки още една ... това е по желание ...
Та през това време имаш право да работиш до мах. 30 часа седмично ... ако ги надхвърлиш се прекратява.
Kündigungschutz по време на цялата отпуска.
Взимаш - Erzihungsgeld - само ако се класираш ...  Sad
Детските (кандидатстваш в Arbeitsamt -a ) -
For the first, second an third child, you receive EUR 154 per month, for the fourth and subsequent children EUR 179 per month.

Друго няма освен че с партньора може да си поделите тази Erzihungsurlaub

# 45
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
А за назаем живеенето има друго обяснение. Германия е 2 страна по квота на злато в резерва си. Обаче ползата е само дотук
ЕЦБ е издала квота за количеството злато което може да се продава за да няма пропадане или покачване на цената му, затова германците вместо да продадат малко повече злато вземат заеми.
Ей това не мога пък аз да вдяна!!! newsm78
Ух, нямам никакво време да пиша. Тъкмо zапочна и ме zалисват в други неща.
Основната политика на EZB е да държи нивото на парите константно, zатова се получава така.
Друг е въпросът, че напр. проблемът с пенсийте не е от вчера, още преz 70те  год. се zнаеше, че настъпят големи несъответствия, но тъй като всички политици мислят основно краткосрочно, не бяха вzети мерки.  И всичко се върти в един кръг, нито фирмите могат да увеличат цените на стоките, zа да отговарят на zаплатите, които плащат, нито чреz фискалната или паричната политика може да се промени положението с беzработицата. Основния проблем е високото равнище на Arbeitskosten и това, че в Германия големи права по отношение на соц. политика са дадени на Gewerkschaften, които постоянно правят спънки.

# 46
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
vivita в интернет има много информация zа това. Виж тук http://www.global-help.de/exekutive/bundeserziehungsgeld-20050216/10/0.htm например. Но бих те посъветвала да отидете да на Beratung, zа да иzчислят как стои въпросът при вас.

# 47
  • Мнения: 2 292
още малко информация ако на някой му се наложи  Wink
питах въпросната банка по телефона - казаха ми при всички случаи да попълня формуляра, не се знае дали няма да ни одобрят ... за границите за доходите - за мъжът (или този които остава източник на доходи и не гледа детето) се взима в предвид дохода от предната година, за жената (или този които спира или намалява работа, съответно и доходи за да гледа детето) - се взима в предвид дохода от момента в който излиза в отпуска за отглеждане. т.е в който почва да гледа детето  (след майчинските 14 седмици).
Та ще ходим на Beratung няма начин ...
Само изпуснахме срока за смяна на Steuerklasse - няма право да се сменя по-малко от 3 месеца преди да почне майчинските (оито почват 6 седмици преди раждането) но ще се оправим.

Общи условия

Активация на акаунт