Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 авг. 2008, 22:16 ч.

За етикетите

• 2 242
  • 54
  •   1
Отговори
Махате ли етикетите на дрехите и онези гадни хартийки (понякога и от плат), които жулят на кръста, бедрото и зад врата? Изрязвате, късате или носите така, само и само да не се повреди дрехата? А може би за някои с етикета навън е най-добре..  Laughing

Мен адски ме дразнят. Режа наред, но в 5% от случаите съсипвам дрехата.. Сутринта ми се случи за пореден път с чисто нова блуза (изрязвайки етикета се наруши цялостта на ръба и се разплете). Реших, че грешката е в моя телевизор и ми се ще да видя вие как процедирате..

# 1
Махам, разшивам ако е нужно и зашивам обратно.
КАто малък Монк съм, мразя остатък от отрязан етикет повече, отколкото целия ферман.

# 2
  • София
Ако ме дразнят-махам, ако не- не се занимавам.
Режа ги, разшивам ги, зависи от дрешката и материята. Никога досега не съм унищожавала дреха така.

# 3
Никога не ти се случва това, за което говори Рокси? (забравих да го спомена в темата - остатъците са по-гадни и от целите етикети, брр) И никога не ти трепва ръката като режеш? Евала!  Laughing

# 4
  • София
Никога не ти се случва това, за което говори Рокси? (забравих да го спомена в темата - остатъците са по-гадни и от целите етикети, брр) И никога не ти трепва ръката като режеш? Евала!  Laughing

Ева, това за мен ли е? Crazy

Не ми трепва ръката, като хирург подхождам към нещата  Laughing

# 5
  • Cофия
Режа само ако ми пречат.
Има на някои дрехи зашиват егати чаршафите за етикет, можеш да си ги четеш 2 седмици. Тях ги махам

# 6
Режа или разшивам, ако ми дразнят кожата. Иначе си стоят.

# 7
Режа етикетите почти винаги  Wink е за жалост понякога стават грешки, но зашивам после дупките  Whistling

# 8
  • Бургас
Ако ме дразнят етикетите, ги режа. Особено, ако са от онези фермани, за които споменава RS.  Laughing

Не ми се е случвало да съсипя дреха при махането на етикет.

# 9
В повечето случаи махам защото ме дразнят кожата. Рядко, но се е случвало да направя дупка.

# 10
КАто малък Монк съм, мразя остатък от отрязан етикет повече, отколкото целия ферман.

И аз така. Ако ми издуват, особено на по-тънки дрехи ги режа (ако не ме домързи). С етикетите отвън не ходя, но мъжът ми преди време беше излязъл с една блузка със залепен прозрачен етикет с размера на блузата, отпред, защото не го видял. После като се прибрал и видял как е ходил, щеше да получи удар, горкият ми заплес, той   action032

# 11
Почти нямам блуза с етикет, адски ме дразнят и пречат, на някои марки са много големи.  Crossing Arms
Така на моите дрехи, оставям само малкото етикетче на врата отзад.

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 10:20 от dollface

# 12
Режа ги и ги хвърлям още като се прибера от шопинг. Дразнят ме, даже и не чета инструкциите за обработка.
С рязане не съм съсипвала дреха, но с разшиване съм Crazy

# 13
не ги махам ,защото не ме дразнят с изключение на споменатите от RS,тях режа .

# 14
Ако е китайски боклук му махам етикета, защото е като шкурка. На марковите дрехи нищо не махам, аз ли си въобразявам не знам, но етикетите им  не ми дразнят кожата.

# 15
Въобразяваш си, повярвай ми. Тук волю-неволю почти всички дрехи са ми маркови (мразя я тази дума), но пак си дразнят (дори и да не са от хартия). Пък може аз да съм сбъркана..  Rolling Eyes

# 16
Не си ти обърканата Ева, наистна адски дразнят тези етикети. Аз дори получавам малки пъпки от тях.
Внимателно ги маха,но понякога правя грешки. Шия ги след това дупчиците.

# 17
Явно само на мен не ми пречат. Колкото и да са големи си ходя с тях. Wink

# 18
  • Smallville
Редовно ги изрязвам,бучат ми във врата,особено съм попадала на едни зашити с нещо като месина,много дерат.Досега не съм повреждала дреха,режа се една ножичка за нокти Peace

# 19
  • Варна
Режа ги принципно...оставям си само на някой сутиени, за да мога да сравнявам номерацията по другите стандарти  Mr. Green

# 20
страшно ме дразнят етикетите и веднага ги режа,имам две съсипани блузи от рязането Close

# 21
В повечето случаи режа, защото ме дразнят.

# 22
Нищо не режа! Всичко оставям. Може адски да ме жули,
но трябва да се знае каква марка ми е дрехата. Понякога
уж случайно забравям етикета навън. Все пак, трябва да
се вижда. И ако косата ми пречи на етикета - режа нея.
Ако си снимам нещо, за да го покажа, слагам етикета
добре да се вижда, заедно с цената, разбира се. Все пак
за к'во аджеба съм си купила дрехата? Заради Е-ТИ-КЕ-ТА!
 Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

Да не забравя, че и до магазина ходя с чантата, дето са
ми я дали в магазина от който съм си купила скъпата дреха.
Все пак хората трябва да знаят, че у нас други чанти за
пазаруване - няма. Имам само тези от марковитИ магазини.

# 23
Махам само ако е някои като книжка, има такива няколко на различни езици закрепени един за друг тези ме дразнят.
Другите не, а и ги оставям най-вече заради упътването за пране и такива неща.

# 24
Режа и разшивам само тези, които ме дразнят. Понякога запазвам етикетите на някои по-деликатни или особено за поддръжка дрехи, за да мога да следвам инструкциите за пране и гладене. Също, пазя етикетите на сутиените с цел да се ориентирам по-лесно в номерацията.

# 25
  • София
Режа, но не всички.
Тези-чаршафите веднага, но тези на врата почти никога не ме дразнят.

# 26
не, не ги махам. майка ми постоянно ми мърмори, че се виждали ама аз ги държа за да знам как да пера дрехата.
това за страничните, тези на врата никога не са ме дразнели

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
режа всичко  Naughty

хванах им цаката как да ги режа и да махна всичко.
хващам етикета и опъвам.
после режа в основата на шева, там където иглата е направила дупчици.
като отрежа етикета внимателно и игла издърпвам останалата къса част под шефа.

до сега нямам гаф Peace

# 28
Махам ги  100%. Най-добре се получава с малка ножичка - напр. маникюристка. Избягвам да засягам шева с дърпане и порене, защото обикновено етикетите са захванати не с отделен шев, както си му е редът, а в самия ляв стр.шев, което нарушава целостта и на самото зачистване, и положението съвсем се омазва....

# 29
Първата ми работа, след като се прибера от покупки е да изрежа всички етикети.
Много ме дразнят забравени такива, които се виждат през дрехите или стръчат от тях.

# 30
  • София
Зависи къде е етикета и колко е голям.
В последно време ги режа.
Дънките са изключения. Сега проверих, че имам етикет.  Grinning

# 31
Незабавно махам всичко, което стърчи, не само етикети. На съпружлето даже му се беше образувала рана от 1 етикет на врата!

# 32
  • София
Режа всички етикети. Понякога после шия дупки. Понякога оставям малки парченца.
И други неща режа дето стърчат - примерно си купя някоя блузка с връзки, а после ги махам. Embarassed

А я да ви питам - а закачалките /дето са като панделки от двете страни на рамената отвътре/ режете ли ги?
Наскоро видях една мацка в рейса, супер облечена, обаче и се подаваха и ми стана смешно.

# 33
Махам само тези, които ме дразнят. Или ги поря или ги изрязвам внимателно.
Не си спомням да съм развалила някоя дреха, но може и да ми се е случвало. Но на дъщеря ми внаги и всичко махам защото "Мамо, много ме сърби от Ятикета" хахаха

# 34
А я да ви питам - а закачалките /дето са като панделки от двете страни на рамената отвътре/ режете ли ги?
Наскоро видях една мацка в рейса, супер облечена, обаче и се подаваха и ми стана смешно.
Да, аз и това режа, именно за да се предпазя от подобна смешна ситуация! Така или иначе аз тези дълги върви не ги ползвам!  Hug

# 35
  Rolling Eyes   аз не ги махам - не ме дразнят просто  Crazy  само ако етикета е голям го режа

# 36
още като се прибера режа и разшивам всички етикети - направо ме побъркват  Close

# 37

Аз ги режа точно по тази причина. Обикновено ги правят гладки и много лесно се приплъзват и показват навън.

# 38
Не задължително, но ако ме дразни или се подава, го режа.
Но ми е много чудно кога производителите ще се усетят и ще направят нещо по тоя въпрос Thinking Не е нормално да си купиш дреха и тя да ти боде на врата.
Няколко пъти съм взимала дреха, която е със залепен, а не със зашит етикет. При това самият плат на етикета е като сатенен. Ето това е идеален етикет за мен Peace

# 39
Само ако ме "яде" на дреха и се чеша като крастава...не издържам и ги режа Twisted Evil

но за гащи и сутиени - винаги ги махам
много ми е грозно на дантелен прозрачен сутиен и да се вижда отдолу бележката...отврат...особено когато не е отзад до закопчалката ами отстрани  Crossing Arms

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 14:35 от WHITE DREAM

# 40
Може да ви се стори смешно, но етикетите на мен са ми тест за бременност. Simple Smile Ако започнат да ми дразнят на врата - бременна съм!  Laughing Явно кожата ми става ужасно чувствителна в тези моменти, та на повечето дрехи съм разшила етикетите (или орязала) точно в периодите на бременностите ми.  Grinning

# 41
Може да ви се стори смешно, но етикетите на мен са ми тест за бременност. Simple Smile Ако започнат да ми дразнят на врата - бременна съм!  Laughing Явно кожата ми става ужасно чувствителна в тези моменти, та на повечето дрехи съм разшила етикетите (или орязала) точно в периодите на бременностите ми.  Grinning
hahaha Ами, освен да купя тест и за мъжа ми - може и той да е бременен!  Joy Joy Joy

# 42
Синя Морска,
да не те отчайвам, но сигурно няма да е в близко време. По простата причина, че всичко това оскъпява дрехата, ако и да изглежда незначителен детайл.
Същото се отнася до конците с които се шие, до съдържанието на никел в металните аксесоари, до гладките ръбове на копчета, катарамите, капсите - рядко фирмите, които произвеждат/внасят в/за БГ спазват тези "подробности", за да си спестят разходи. Това е приоритет на утвърдени фирми, нямащи нищо общо с общопознатите в БГ, защото тяхната продукция се гледа под микроскоп на няколко етапа, докато мине във фаза 'масово производство' и забележки от сорта "дращи, дере, дразни кожата" водят до недопускане на моделите.

# 43
И на мен ми се е случвало да съсипя дреха в опитите си да й махна етикета- за радост само веднъж  Laughing
Някои етикети ме дразнят, някои не. Обкновено ги махам- особено ония големите картонените  Mr. Green

# 44
  • София
Като ме хване нервата, тогава ми прави впечатление и ги махам, иначе само на детето - нея я дразнят.

# 45
  • София
Мноооого рядко махам етикет. Принципно не ме дразнят. Мъжа ми чат-пат ми ги маха, само веднъж съм съсипвала дреха, но не беше нова. Може би, защото го правя много рядно и внимавам, докато го правя.

# 46
Режа винаги, не само на мен ,но и на детето даже и на мъжа ми. Съсипвам и дрехи, но ги шия. Ако са случи да забравя да го отрежа, особенно този на врата се чешам като крастава и само за това мисля. Това е мания, даже при мен фобия.

# 47
режа каквото мога
дори децата сами се научиха и идват сами да режа и етикетите на техните дрехи Simple Smile

# 48
Махам ги, защото ме дразнят.  Peace

# 49

И аз така. Ако ми издуват, особено на по-тънки дрехи ги режа (ако не ме домързи). С етикетите отвън не ходя, но мъжът ми преди време беше излязъл с една блузка със залепен прозрачен етикет с размера на блузата, отпред, защото не го видял. После като се прибрал и видял как е ходил, щеше да получи удар, горкият ми заплес, той   action032
И моя беше ходил така,а етикета с размер на длан,много голям!Рекъл си брей тази щампа не бях я забелязал и обикалял така цял ден.Хората го гледали ,решил че блузката е много гот и всички го забелязват Mr. Green

# 50
  • Стара Загора
дразнят ме и ги махам

# 51

И колко деца имаш ?  Mr. Green

# 52
Махам, разшивам ако е нужно и зашивам обратно.

И аз съм така  Peace

# 53
Лаура Мерсие, две си имам, защо?

# 54
  • У дома някъде
Махам само тези,които ме дразнят.А на детето задължително ги махам.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт