Мога ли да й давам готови сокове?

  • 1 400
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
И аз съм негативно настроена кум соковете, макар вече да купувам на каката ако замрънка много. Давам сок (плод, зеленчук) заради витамините, къде са те обаче в готовите сокове? Доказано е че до половин час след разрязване/изцеждане, повечето витамини в плода вече ги няма. Ако в готовите сокове има такива, то те са синтетика. А добавената захар? За Е-тата да не говорим, тях си ги пише в съдържанието. Остава утоляване на жаждата, за тази цел съм научила децата си да пият чиста вода.

# 16
  • Мнения: 8 242
Всичко можеш да даваш, но помисли преди да го дадеш дали има смисъл Simple Smile
Синът ми изключително рядко иска такъв сок и то пийва 2-3 глътки и до там. Само вода пие. И яде плодове. Мисля, че е достатъчно..

# 17
  • Мнения: 5 401
....
Съжалявам за дългия пост ама като прочетох 10 негативни мнения за сокчетата не можах да се въздържа. Rolling Eyes

Не търся заяждане, но тъй като моя негативен пост е сред първите 10, които са ти направили впечатления, ще отговоря на аргумента ти - само с логика. Не става въпрос да си държиш детето в саксия, но помисли дали организма на 6-месечно бебе или 1-год. дете е готов да посрещне всички Е-та и допълнителни обработки?!  Naughty Мисля че при по-възрастен организъм нещата стоят по-различно..

Децата ни са изложени на изключително замърсена околна среда и некачествени храни. Всяко поколение е все по-болно от предходното. Допълнително трябва ли да стимулирам негативното влияние на живота ни, като му давам храни, за които е ясно, че може и без тях!

А за това дали има консервантни в бебешките стоки - отдавна не вярвам на етикетите, но погледна ли по-дълъг срок на годност от нормалния, значи е въпрос на нещо неестествено.  Peace

И, разбира се, всяка майка има право на избор и на мнение! Важното е да отгледаме щастливо и здраво бебе/дете!  Praynig

# 18
  • Мнения: 433
Аз пък давам на Ема бебешки сокчета още от около 6 месечна Mr. Green. Не мисля, че сокчета на Хип, Гербер, Семпер, Кинела, та дори и други неизвестни марки са бъкани с консерванти. Не биха си го позволили особено реномираните марки. Всъщност сокчетата в стъклени шишета се правят подобно на компотите (стерилизират се по подобен начин, без да е необходимо използването на консерванти). Дори и тези от тетрапак опаковките са им измислили цаката, но това е друга тема на разговор относно термичната обработка. Нима смятате, че кравето мляко което продават в магазините е пълно с консерванти newsm78, а защо мислите че пресните плодове са по-малко вредни ако са купешки (а не от собствената ЕКО градина).
Да чукна на дърво Ема е здрава, пие сокове а и яде и солети и пържени картофи. Нямам намерение детето ми да е "цвете в саксия" и смятам че като не се прекалява няма такова нещо като вредни и неполезни храни и напитки.
Съжалявам за дългия пост ама като прочетох 10 негативни мнения за сокчетата не можах да се въздържа. Rolling Eyes
Хм, и аз не можах да се въздържа!
Да кажеш, че детето ти е здраво благодарение на начина, по който го храниш, можеш когато, като мен отпразнуваш 20-я му рожден ден. Прекалено ти е рано за обобщения!  Грешките от много ранното и агресивно захранване проличават едва към пубертета, според изводи от дългогодишни проучвания в САЩ, Норвегия, Русия и Франция.

Реномираните марки си позволяват дори доста повече, отколкото може да си представи бедната ни фантазия - имат достатъчен финансов и адвокатски ресурс да покриват гафове и искове, когато се налага.

Солети и пържени картофи не ям дори аз - считам ги за некачествена храна, която не дава нищо полезно за организма. Камо ли да ги давам на детето.

И не ме интересува кой какво дава на детето си в градинката. Има си хитроумни начини да ги игнорирам и детето ми да няма проблем, че другите ядат нещо си, а то - друго. Да не говорим, че ако дете преди училищна възраст вижда майка си и другите в семейството да ядат редовно плодове, шансът то да прояде Зрънчо е доста по-малък  Sunglasses 

# 19
  • София
  • Мнения: 431
Можеш да даваш сокчета, разбира се. Лично за мен след годинката е напълно приемливо.
Аз започнах да предлагам също след годинката сокчета и то само бебешки. Макси не им е голям фен, но все пак се запозна с вкуса им. Може би месец-два му трябваха, за да започне да пие по няколко глътки (иначе отказваше само като ги помирише).
Честно казано, радвам се, че започнах да му давам преди 4-5 месеца, защото тези дни беше с разстройство и температура, отказваше вода и мляко и само сокчетата го спасиха от обезводняване, колкото и да не са полезни.

Общи условия

Активация на акаунт