Кои изследвания са по-верни....

  • 1 602
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
Бременна съм в 13 г.с..В рамките на една седмица два пъти ми правиха изследвания в една и съща лаборатория, едните когато лежах в болницата, другите назначени от лекаря ми по ЗК
Не слушай този и онзи. Повтори си изследването в най-скоро време. Ако трябва, плати си в лабораторията - един хемоглобин не е кой знае колко. И ако наистина стойността е около 100, пий Малтофер или Сорбифер. Аз също бях с хемоглобин 108 и реших да го вдигна с плодове, зеленчуци и месо. Та така падна на 92. После Малтофера успя да го вдигне до 100, но след секциото се срина на 60 и се наложи кръвопреливане. Имай предвид, че аз бях в 26 г.с., когато почна да ми пада хемоглобина, а ти си все още в 13 г.с.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От вената Peace
На мен малтофера не ми помогна кой знае колко-затова пих ампули Тотема....имаха много добър ефект

# 17
  • Мнения: 89
Разбира се че от вената са по достоверни!От пръстчето се взема кръв само за СУЕ и кр.захар

# 18
  • Мнения: 822
Венозна кръв дава по-достоверни резултати. Ако по-ниската стойност е на кръвта от вената (което е най-вероятно, от капилярна кръв дава по-високи стойности на хемоглобина), според мен трябва да си взимаш лекарствата, все още си в началото на бременността. Както са казали и други по-горе, избягвай да ги приемаш заедно с Са-съдържащи храни/препарати... Нека има няколко часа разлика между приема им.
Но трябва да се има и предвид и нивото на серумното желязо.

# 19
  • Мнения: 822
Изследването на желязо в кръвта ВИНАГИ се прави с кръв взета от вената.Може да се направи и от пръста,но не е препоръчително,тъй като при вземането на кръв,пръста се стиска и при по-силно стискане се отделя лимфна течност,която променя резултата,но разликата в двете изследвания не е чак толкова голяма,така че няма причина да се притесняваш.
Хемоглобина ти не е чак толкова нисък така,че на този етап може и да не пиеш хапчета,но го следи поне веднъж месечно.През това време се опитвай да хапваш и по малко червено месо,както и зелени храни ( спанак,лапад,коприва и т.н),също така пий и сокове от боровинки,касис и др.подобни.Аз така си поддържах моя хемоглобин в норма,защото от хапчетата ми ставаше лошо.
Каква е била причината да ти вземат кръв от пръста за такова изследване?

Има разлика между изследване на хемоглобин и изследване на желязо. Съвсем различни неща са. И, естествено, желязо - само от венозна кръв!

Общи условия

Активация на акаунт