Нещо ефикасно срещу белег от операция?

  • 38 805
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте!
Преди около 10 дни детето ми беше оперирано.Конците вече са махнати и сега е момента да започна да го мажа с мехлем или кремче, което да заличи белега.
Не знам към какво да се насоча, като от личен опит знам, че "Контрактубекса" много не помага.
Моля ви за съвет и да споделите вашия личен опит какво помага в този случай.

# 1
  • Мнения: 2 479
Единственото, което знам като лекарство за целта е "Контратубекс" - а Sad. И аз голям ефект не съм видяла, ама...Има и един крем - Витасин - продава се в аптеките, мисля че и той е подходящ.

# 2
  • Мнения: 2 082
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323674.0

прегледай темата.най-отдолу съм писала за едни силиконови лепенки...
другото е мас и невен и жълт кантарион и зехтин

# 3
  • Мнения: 1 512
При мене не помогна никое от съществуващите мазила на пазара.Пробвах и с химичен пилинг,но цикатрикса избледня съвсем слабо.А от Контратубекс получих страхотно зачервяване и сърбеж.Не съм пробвала само тези силиконови лепенки.Ако някой е ползвал да сподели дали имат ефект.

# 4
  • Мнения: X
Аз се мажа с Дерматикс-вече трети месец, а дали има ефект...... не знам? Доста време трябва да се третира, но уж казват че този Дерматикс бил най-добрия, ама божа работа.

# 5
  • Мнения: 362
Момченцето на сестра ми има белег от сърдечна операция и ползват силиконова лепенка.Тя казва,че е много доволна,а и аз виждам ефекта.Само,че не съм сигурна за марката.

# 6
  • Мнения: 1 030
Има едни лепенки на  3М - дават ги за безшевно затваряне на рани

# 7
  • Мнения: 2 082
Има едни лепенки на  3М - дават ги за безшевно затваряне на рани
дай малко подробности-какво е 3М и откъде се взимат.в момента съм с лепена рана на главата,дали ще стават...?

# 8
  • Мнения: 1 030
Лично аз ги имах, но не се наложи да ги ползвам. Това беше преди сигурно 10 години и тъкмо бяха "влезли" в БГ. Взех ги от някаква фирма дистрибутор, дори ми ги подариха с рекламна цел тогава....Предполагам, че ги има в специализирани аптеки, складове. От инфото, което тогава четох за тях - имаше такива, с еластични лентички по средата, за места, където става опъване, стави, предполагам, имаше и обикновени.

# 9
  • Мнения: 2 261
За мен няма лек.
Всичко е въпрос на кожа или ген /както искате го наричайте/.В известна степен има обаче и значение как сте шити.
Имам 2 коремни  по 17 шева успоредни с разлика около 3-5 мм.Шити са по различен начин .Първата с конец ,който незнам как да го обясня ,но се маха шев по шев.Мазах с какво ли не /Контратубекс,едно друго мазило и..../
Втората беше с  дърпане на 2 конеца в двата края и останаха само едни точки.Сега тя е почти невидима.Личат само дреновете,едни грозни и груби кръстове.Но ,всичко е направено и изтърпяно с една цел и дано скоро  стане реалност ако е рекал Господ Praynig

# 10
  • Мнения: 1 030
Valikir, права си, че е въпрос на кожа, но при малките деца нали кожата е по-еластична и по-регенативна, би трябвало да има по-добри резултати

# 11
  • Мнения: 2 261
Така е.Май детски белези почти не са ми останали.
А не бях от кротките покрай брат -разбойник на квартала Laughing

# 12
  • Мнения: 822
Незнам на колко годинки е детенцето,но добьр ефект дава ако Контрактубекс се вкарва чрез ултразвук.В смисьл това е физиотерапевтична процедура,за такьв ултразвук говоря.

# 13
  • Мнения: 117
Силиконовите лепенки се казват CICA-CARE, преди год. и половина бяха 60 лв., изрязват се според размера на белега и се използват дълго време. Аз ги ползвах за белега от секциото две год. след операцията. Когато търсех инфо останах с впечатлението, че са за стари белези. При мен намаля белега с около 1 см. от двете страни, носих ги около 6 месеца.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 788
А според мен детските белези не личат толкова, просто защото е минало много време, а не защото кожата е с по-големи регенеративни способности. Това го казвам, защото имах страховит белег от изгаряне на единия крак, който и сега се вижда, но не е толкова страховит. Аз също имам две коремни операции - едната е секцио. Тогава затвориха раната с телчета и година и нещо по-късно раната представляваше една много тънка чертичка. Това- без да съм мазала с каквото и да било. Втората операция е отпреди два месеца, белегът почти изцяло припокрива първия, шито е с конец, който после беше дръпнат от единия край. Предполагам, че след време също ще поизчезне и не съм мазала с нищо.

Общи условия

Активация на акаунт