Пътуване със самолет при бременност

  • 41 809
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 283
според мен никой не може да ти каже със сигурност дали ще има проблем или не..............
аз пътувах със самолет в 5г.с веднага след това 5 часа с влак .... нямах проблем но всичко е индивидуално
по-зле преживях едно 7 часово пътуване с кола
така че консултирай се с гинеколог и в случай на проблем веднага отивай на лекар все пак навсякъде по света има лекари, които могат да ти окажат помощ. прави си здравна застраховка при пътуванията и не се психясвай допълнително  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 199
В самолета налягането е проблема, не друсането. Познавам жена, направила аборт в началото на бременността след летене в самолет. А бременността й преди това се е развивала нормално, без никакви индикации за това което се е случило. Та не знам и консултация с гинеколог дали би помогнала в случая. Познавам и много други, за които не е проблем. Хората са различни и всеки реагира различно. Но да се говори че няма никакъв риск просто не е редно.

# 32
  • Мнения: 19
  Дано не получа е-mail от тази тема за проблемна мама, че съм си включила известяването и в 6 месец ще летя, като ще трябва да сменя 3 самолета за един ден (само живи и здрави разбира се)  Whistling не ми се мисли ooooh!. Надявам се радостта че сам си у дома да бъде пълна  Praynig, стискайте палци

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 18:38 от diadoran

# 33
  • Мнения: 16
Мен ме интересува за съвсем ранната бременност, още първите 2 седмици, когато дори не знаеш, че си бременна? Някъде бях чела, че на този етап ако е станало оплождане, може бебето да не успее да се закрепи. Дали е така? И на мен ми се налага да пътувам често със самолет, а бебеправим. И ми се е случвало да се качвам на самолета със свито сърце....

Аз пътувах първата и втората седмица след зачеването - тежък полет с прекачване + влак и . Всичко си зависи - пожелавам ти късмет! Simple Smile

И??? Всичко беше наред или не? Не става ясно от поста ти.

Мисля, че ако не ти е за 1ви път да летиш (т.е. имаш определне нагласа за това как протича един полет - няма проблем). Разбира се, ако може да се полу-легне в самолета е добре да се възползваш Simple Smile

Успех!

Извинявам се за късния отговор и за неясния ми пост. Sad Да всичко е наред! Simple Smile Надявам се да изкараме до края успешно! Simple Smile
По принцип не ми е за първи път да летя, но изпитвам страх всеки път.
Друг е въпроса, че тогава не знаех за бременността и не се притеснявах излишно и за бебчето. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт