Esberitox N?

  • 3 760
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте мами  Grinning , искам да ви попитам дали сте ползвали този имуномодулатор за вашите бебета. Моята дъщеря е на близо 10 месеца и наскоро беше с настинка или вирус (така и не разбрахме) и давах  Зинат  Sad . Педито изписа и Esberitox N, но никъде не пише, че може да се дава на бебета. Та това ме интересува. Ползвали ли сте го и какво количество сте давали. Педи каза да давам по 1 таблетка дневно, което не е голямо количество, но искам да прочета и вашите мнения. Има ли смисъл изобщо да давам такова нещо или само ще си тъпча детето с химии. Също ме интересува, мога ли да стимулирам възстановяването на организма след приемането на АБ. Благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 2 479
Аз лично не съм пробвала, но една позната дава на дтето си редовно, мисля че започна около годинката, а може и по - рано да е било - по препоръка на педиатъра. Нямам преки наблюдения, а според нея има ефект (щом вече 3 год. периодично го дава).

# 2
  • Мнения: 27 524
В момента му го давам. Доволна съм! Има капки, хапче няма как да му дам.  Peace Става и за възрастни, и за деца, за бебета и за кърмачета. Ако искаш, мога да ти напиша дозите  Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Давах го миналата есен-3 месеца.3*10 капки на ден.3 дни след като го свърши беше с бронхит,така че май съм от недоволните.

# 4
  • Мнения: 27 524
Давах го миналата есен-3 месеца.3*10 капки на ден.3 дни след като го свърши беше с бронхит,така че май съм от недоволните.

По 15 капки е била вашата доза  Peace

# 5
  • Мнения: 728
Давала съм на капки, но детето беше навършило 2 год. Съдържа ехинацея. Докато го давах, не се разболяваше, но след спиране на приема - почти веднага прихващаше поредния вирус от яслата.
Нашата педиатърка го изписа след прием на антибиотик и по-късно след прекарана варицела, понеже имунитетът много падал.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 817
По препоръка на педи трябваше да взема таблетки, но в аптеката ме посъветваха за взема капки (по лесен бил приема), и купих капки. После обаче видях, че съдържат алкохол, пък и малката изобщо не ги хареса  Rolling Eyes . После купих и таблетки. Сега имаме и от 2-те  Grinning .

Блонди , 15 капки достатъчни ли са?

Благодаря ви за отговорите  Hug

# 7
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, че съдържат алкохол. То и в едни от капките за колики също има  Peace Тъкмо спинкат като къпани  Joy
Да, три пъти дневно по 15 капки давай  Peace Капките не са толкова гадни. Аз ги разтварям в сок или плодово кисело мляко за пиене, в няколко милилитра (3, 4 или 5 примерно) и след това давам със спринцовката от Панадола.  Peace
Може и върху бучица захар  Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Цитат
Цитат на: margo71 в четвъртък, 28 август 2008, 12:42
Давах го миналата есен-3 месеца.3*10 капки на ден.3 дни след като го свърши беше с бронхит,така че май съм от недоволните.


По 15 капки е била вашата доза 


Блонди,по 10 капки беше със сигурност/втората кутийка е в мен/.Все пак беше преди 1г и може би според възраста сме го давали,или пък защото периода беше по дълъг и без прекъсване Thinking.... незнам./ама и с цитатите хич ме няма/

# 9
  • Мнения: 27 524
Ей я и пред мен кутийката, купувана е преди месец  Peace 10 капки е за кърмачетата  Simple Smile

# 10
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз лично не бих дала от тези капки. Моят фармацефт изобщо не ги харесва, а аз считам, че бебчетата нямат нужда от имуностимулатори....

# 11
  • Мнения: 132
Давах го миналата есен-3 месеца.3*10 капки на ден.3 дни след като го свърши беше с бронхит,така че май съм от недоволните.
И аз не съм доволна

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Цитат
Ей я и пред мен кутийката, купувана е преди месец   10 капки е за кърмачетата 


Права си,така пише на листовката Peace.Дозировката която ни изписаха е върху кутийката.Вярно,че Тери е по-дребничка,но чак пък кърмаче.... Laughing

# 13
  • Мнения: 454
И ние давахме Есберитокс преди около месец, но на нас ни бяха изписали капки. Педито беше предписала по 10 капки 3 пъти на ден.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Единственият имуностимулатор, който при дъщеря ми има ефект. Пи го 3 месеца и през това време не се разболя нито веднъж, а ходеше на градина. За съжаление, когато го спряхме, започна да боледува. Тъкмо мислех да й го купя отново тези дни.
Някой знае ли колко продължително може да се взима без прекъсване?

Общи условия

Активация на акаунт