Райфайзен банк - проблем

  • 11 259
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 299
Какво ги интересува на каква сума ме осигуряват,
нали в крайна сметка най-важно за тях е колко получавам

..........................

я пак помисли, преди да ги говориш такива....ако се стигне до неплащане и запор на заплатата, кое ще запорират? Официалната, или тази, която ти дават на ръка?

Ами не знам. Според теб кое ще запорират?

Сериозно ли ме питаш, или просто се бъзикаш?


 rotfImbo

# 16
  • Мнения: 299
Виж сега за пръв път чувам да се изискват два документа за доход.
Говорих и с хора, които са теглили кредити и не са им искали
подобни неща...

Не искам да се заяждам,но ти първо ни питаш какво да правиш,а после започваш да се чудиш "на глас" за какво са им тези 2 бележки.Ние ти дадохме съвет-опитай с друга банка,но така или иначе за какво ти искат въпросните 2 бележки с различно съдържание,ние не можем да ти отговорим и няма смисъл да коментираме,без даже да разбираме.За банките е важна и сумата,на която осигуряват и тази,на която се разписваш.
Още веднъж-успех с кредита!

# 17
  • Мнения: 2 241
Е... благодаря за отговорите все пак  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 4 244
Виж сега за пръв път чувам да се изискват два документа за доход.
Говорих и с хора, които са теглили кредити и не са им искали
подобни неща. Винаги са им искали удостоверение за реалния
доход, който получават. Преди време теглих от TBI и също ми
искаха служебна бележка за реалната заплата, която получавам.
Повечето банки имат връзка с НОИ и не им е необходимо да изискват от клиента удостоверение за осигурителния доход. Друг е въпросът, че в случай на проверка твоят работодател е уязвим без значение дали е подписал или не удостоверение с минималната заплата. А от тези гимнастики с реален доход ощетената в крайна сметка си ти.

# 19
  • Мнения: 2 164
Повечето банки имат връзка с НОИ и не им е необходимо да изискват от клиента удостоверение за осигурителния доход.

Точно и аз това щях да напиша. Те винаги могат да проверят осигурителния ти доход, ако искат, без вие да го удостоверявате по какъвто й да е начин...Не мога да разбера къде е драмата тук... newsm78

# 20
  • Мнения: 2 241
Повечето банки имат връзка с НОИ и не им е необходимо да изискват от клиента удостоверение за осигурителния доход.

Точно и аз това щях да напиша. Те винаги могат да проверят осигурителния ти доход, ако искат, без вие да го удостоверявате по какъвто й да е начин...Не мога да разбера къде е драмата тук... newsm78

Това е което ме изумява и мен. Дори бих казала, че всички банки
имат връзка с НОИ и могат да го проверят. А и ще се повторя
на други места не са ми искали такъв документ никога.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Тази банка определено започва да ми лази по нервите,
дип, че съм техен клиент, но от известно време започнаха
да прекаляват и съм замислила да искам среща с Управителя,
за да си изясним някои неща. Аз работя в такъв отдел и ми се
налага непрекъснато да комуникирам с тях. Е няма такава банка -
от 5 офиса искат 5 различни документа. След последната дивотия от
тяхна страна се заканих, че ще издам Удостоверение на служител
само ако ми плащат Райфайзен затова  Naughty

# 22
  • Мнения: 2 164
Е, и аз съм теглила кредит от Райфайзен и не са ми искали документ за осигурителен доход. А и да ми искат занапред, няма да се впечатля толкова и да пусна тема за това. Но не искам това да прозвучи обидно. Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Риска с двете бележки е за работодателя ти. От банката няма да излезе информация за това на какво те осигурява и колко взимаш реално.Но ти  с тези бележки  можеш да го,,издадеш,, на данъчните ,че не  плаща данъци на цялата ти заплата. За туй работодателите не винаги са съгласни да дават бележки за реални доходи.  Всеки който  е съгласен  на договор  на една заплата ,а взема реално друга -си носи и последствията.

# 24
  • Мнения: 104
Какво ги интересува на каква сума ме осигуряват,
нали в крайна сметка най-важно за тях е колко получавам
действително и дали ще съм в състояние да им върна парите.

Добре де, според мен само този документ, който показва на колко те осигуряват има стойност за банката. Да, за тях е важно колко получаваш, но ти в същност каква гаранция им даваш? Една бележка нищо не е - първо, щом фирмата не те осигурява на реална заплата, значи ти ги дават парите на ръка, тоест няма как да ги докажеш тези доходи. То по тази логика ти спокойно можеш да идеш при шефа ти и да му кажеш "Абе, шефе, тука ми трябва една бележка, че получавам реално 800лв., за да ми дадат кредит", а ти може в действителност да получаваш 600лв. примерно. И честно казано повече ме учудва това, че самата банка е съгласна да дава кредити въз основа на такива бележки...

# 25
  • York
  • Мнения: 826
За напред не само ти, но и шефът ти можете да имате проблеми. И не разбирам как така се хващате да работите като ви осигуряват на минимална заплата или праг за длъжността. Какво се случва ако ти се наложи да излезеш в болнични за 1 месец.  Naughty

# 26
  • София
  • Мнения: 16 024
Осигурителния доход е ориентир за сумата, която могат да запорират след съд. дело, ако спреш да плащаш.  От 220 лв. напр. се спират 100 лв, ако имаш деца и 130 лв ако си сама или само с мъж. Могат да го видят от регистрите на НАП, но предпочитат да имат документ от заемоискателя. Шефа би трябвало да откаже да ти даде документ с реалната заплата.
По въпроса с осигуряването на прага - да бих предпочела такова осигуряване. Работя и ме осигуряват на реалната заплата - къде отиват тези пари - да хрантутят мангалите и старците.
За 18 год. като самотна майка не съм видяла никаква помощ от държавата. Винаги са ми отговаряли - ама Вие не сте ромка, как така искате.
Затова избирам да не  им давам. Но това е друга тема.

# 27
  • Мнения: 13
Не... щом е толкова наложително ще измоля някак си шефа,
но просто ми е интересно защо им трябват двете неща.
Какво ги интересува на каква сума ме осигуряват,
нали в крайна сметка най-важно за тях е колко получавам
действително и дали ще съм в състояние да им върна парите.
А и никой от служителите там не ми даде ясен отговор защо
са им тези две удостоверения.
На теб май ти се струва нормално парите по договор и реално получените да са различни? Ако осъзнаеш, че НЕ Е, може би ще проумееш и малоумната ситуация в банката.

А ти, Aisha, представяш ли си какво ще стане, ако всички разсъждават като теб?

# 28
  • София
  • Мнения: 23 086
Имах абсолютно същия случай като твоя в тази банка! При това ставаше въпрос за неголяма сума, за да си обзаведем апартамента. Шефът ми "благодарение" на счетоводителката ни, категорично ми отказа да представя бележка с реалната сума, която получавам! Но дори и да бях представила такава, от банката ме задължаваха да изплащам цели 15 години някакви си 15 000 лв! И нали разбираш какво става с лихвата  #2gunfire Оттогава за мен тази банка не съществува  Peace
Само за протокола - взех тези пари от друга банка за изплащане от 5 години! Разликата в лихвите между двете банки е "само" 10 000 лв!

# 29
  • Мнения: 349
Работя ежедневно с банки.Райфайзен е банката ,която не бих препоръчала на никой Naughty.Не само,че докато не подпишеш договора Rolling Eyes-не си запознат със всичко.Но и във всеки офис условията са различни.За "юристите" им пък да не говорим #2gunfire. Имам договор за съвместна работа с тях+комисионна за доведен клиент -но не бих завела и позволила на мой познат или приятел да тегли точно от тази банка Naughty

Общи условия

Активация на акаунт