Лунна диета - 30.08.08, 22:59

  • 2 929
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 672

ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА:30.08.08,22:59ч
 И СВЪРШВА НА:31.08.08,22:59ч.
Според учените лунната диета влияе не само върху приливите и отливите, но и върху различни процеси в човешкото тяло. И това е  така поради факта, че голяма част от организма ни е съставен от вода. Затова много диетолози препоръчват регулация на теглото, според фазите на луната.

Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се пият само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Лунната диета може да се спазва от 1 до 3 дни в зависимост от това колко килограма искате да свалите.

Ако искате да лунувате 3 дни, започвате диетата 24 часа преди обявения час за лунната фаза и я приключвате 24 часа след края й. През допълнителните дни освен течности се консумират плодове и зеленчуци.

Примерно меню за лунна диета
Тридневната течна диета е съобразена с лунните фази и се прави само веднъж в месеца. Позволява да се свалят 3-4 килограма. Тази диета е на едно от момичетата, които спазват лунната диета и се прави 1 път в месеца преди лунната фаза - самият ден на лунната диета се явява 4-ти ден.

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билковчай с лъжичка мед.


За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара.
Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол.
Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

Не забравяйте през всичките тези три дни да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни.
За разнонобразие пийте различни видове билкове чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а зщо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.
Всички фази на луната можете да откриете на http://www.astrohoroscope.info/moon.htm или http://www.beinsadouno.com/astro/moon_phases.php                                                                                                     
                                                                               
   
Фазата е Новолуние
   

# 1
  • Мнения: 737
Ха!Първа!
 smile3508

# 2
  • София
  • Мнения: 672
Акси я няма и затова аз пуснах темичката. Благодаря й за хубавото оформление, което аз най-нахално копирах.  Embarassed   bouquet

# 3
  • Мнения: 181
Лиличка, поздравления за новата темичка. Все някой трябва да го свърши, нали!!!! Нама лошо, че не е твое оформлението  Hug

# 4
  • Мнения: 1 142
Лиличка,браво за темата.

# 5
  • Мнения: 1 234
Благодаря за темичката, ще се включа и аз, дано успея за три дни, да не се каня  Wink

# 6
  • Мнения: 257
И този път ще съм с вас! Peace

# 7
  • Мнения: 278
И аз с вас....!

# 8
  • Мнения: 249
запис за 24 часа

# 9
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Включвам се и аз!Успех на всички мацки. Hug

# 10
  • Мнения: 293
За 3 дни съм аз, новолуние сме все пак! Успех на всички   bouquet

# 11
  • Мнения: 121
И аз  се записвам. Този път ще опитам за 48часа, пък да видим какво ще стане.
Успех на всички и много свалени килограми!

# 12
  • Мнения: 1 092
хайде и аз да се включа за 24 часа Peace

# 13
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
последните 2 пъти се издъних, но този път въпреки, че ще съм на планина, ще се постарая повече... напоследък ям доста ;/

# 14
  • Мнения: 2 172
Охх,пак ли неделя  Tired През уикендите нищо не става,все се провалям с гръм и трясък  ooooh! А и точно тогава съм със семейството си по цял ден,разходки,сладоледи.....няма начин просто.НЕ ми се робува  Naughty Ама пък как имам нужда  Thinking ЩЕ видим.Може би един сладолед няма да ми навреди толкова  Embarassed

# 15
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Еййй, събота и неделя сме по гости. Как ще пазя диета незнам  ooooh! А бе ще се поограничавам само малко и ще видим.  Laughing

# 16
Неможе така,и аз ще пробвам този път по сериозно.3 дни ще ми е трудно но 24ч обещавам си.
успех на всички и много липсващи килца
 

# 17
  • Мнения: 19
аз се копря че съм на кращене и ще се размина пак Laughing и кога оварям темичката то от 22.59     Mr. Greenпри кураж и инат ще мога нищо че преди това съм хапвала и пиинала Laughing

# 18
  • Мнения: 385
А аз съм на събор утре и си мислех, че ще трябва да пропусна,защото знаех само датата без началния час, но и аз се зарадвах когато го видях!

С вас съм за 24 часа!

# 19
  • Мнения: 219
Запис за 3 дни. Днес ще съм само на ябълки

# 20
  • Мнения: 7
i az sam s vas.Dano ima rezultat. Joy

# 21
  • Мнения: 737
Резултат ще има ако си стиктна Peace

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 823
Здравейте!

Аз се завърнах от морето и веднага да се запиша. Не съм сигурна обаче, че ще изкарам утре само на течности, но ще се опитам поне да съм на плодове, защото определено имам нужда от разтоварващ режим. Embarassed
Още съм при майка ми в Пазарджик и не съм се премерила, колко съм прегрешила на почивката. Дано понеделник сутрин не ми се изправи косата. Rolling Eyes

Лиличка Благодаря за темичката! Hug

Успех на всички!

# 23
  • Мнения: 8 460
и аз се записвам
почнах от днес, не на пълен глад, но на лека храна

# 24
  • Мнения: 1 142
И аз се включвам.Хубавото е,че започва от по-късно,когато вече не ям.

# 25
  • Мнения: 535
Да, но лошото е че и в неделя свършва по-късно, а съм на 2 рожденни дни и едно посещение на новородено бебче  ooooh!

Как ще се справя с гостоприемните домакини, сготвили всякакви вкусотийки  newsm78  Дано да устискам  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 531
ето ме да се тупна тук  Hug  да ми напомняте за тези дни=шансове  Crazy

и що да видя: то тъкмо хапнах вафличка преди час и ся, вече заредена, що пък да не изкарам два дни глад Mr. Green

при мен ще е плодове, че кърмя, но пак е нещо Flutter

лиличка   bouquet

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 23:59 от ninochka

# 27
  • София
  • Мнения: 672
ninochka, развесели ме.  Laughing Аз пък си изхвърлих половината чаша бира, защото започна фазата.  Naughty Успех!  Peace

# 28
До сега само съм чувала за тази диета.
Ще взема да я пробвам и аз за 24 часа newsm78

# 29
  • Мнения: 1 234
Добро утро, лунички! Да ви черпя по едно фрешче за закуска  Wink

Аз имах голямото желание да го направя тридневно, но не успях  Embarassed...Нищо, на пълнолунието. Сега да издържа 24 часа  Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 672
Добро утро и от мен! Как сте? Hug Аз тъкмо почвам кафенцето  Blush

martin4e , мерси за фрешчето.   bouquet

# 31
  • Мнения: 8 460
хайде на кафенцето
успешна диета, момичета

# 32
  • Мнения: 4 916
Я, да се запиша при вас.
Кафе с мляко позволено ли е, че вече го изпих?

# 33
  • Мнения: 1 234
Я, да се запиша при вас.
Кафе с мляко позволено ли е, че вече го изпих?
Не е  Rolling Eyes основно заради млякото.

# 34
  • Мнения: 29
Записвам се и аз.От 3 дни съм само на чай и плодове и лунната ми е добре дошла  Simple Smile.Надявам се да изкарам още 2 дни  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4 916
Я, да се запиша при вас.
Кафе с мляко позволено ли е, че вече го изпих?
Не е  Rolling Eyes основно заради млякото.

Отписвам се значи  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 737
Аз лично не виждам проблем в кафето с мляко.Моето кафе винаги е с мляко,просто не мога да пия чисто кафе.По-важното е да не товариш храносмилателната си система с твърди храни.

# 37
  • Мнения: 4 916
Аз лично не виждам проблем в кафето с мляко.Моето кафе винаги е с мляко,просто не мога да пия чисто кафе.По-важното е да не товариш храносмилателната си система с твърди храни.

Я пак да се запиша.
Много обичам плодови и зеленчукови сокове, ще се пробвам с вас  Peace

# 38
  • Мнения: 1 531
Laughing

иначе и аз съм на кафенце  Flutter с фанта, че покрай долното...

аз днес ще хапна малко баница, ама няма как - бях поела ангажимент ред мъжо да правя, пък може ли да не хапна Mr. Green но ще е много малко Peace

баницата я правя с фанта портокал Laughing

# 39
  • Мнения: 278
Кафенце, мили дами?

# 40
  • Мнения: 19
мерси за кафето до сега удържам но да видим до довечера какво ще стае.а ако не ти се пие вода нали не е грешна че като съм гладна и пия много вода и  #Crazy
и още нещо днес не трябвали само на вода а тези плодови и зеленчукови сокчета да са за тридневното гладуване newsm78

# 41
  • Мнения: 7
Kak varvi dietata momi4eta.Kato znam 4e sam na dieta vsi4ko mi se qde........,no vse o6te se darja a vie !? Laughing

# 42
  • Мнения: 8 460
яде ми се,но се държа,наливам се с чай

# 43
  • Мнения: 8 460
Аз лично не виждам проблем в кафето с мляко.Моето кафе винаги е с мляко,просто не мога да пия чисто кафе.По-важното е да не товариш храносмилателната си система с твърди храни.

Я пак да се запиша.
Много обичам плодови и зеленчукови сокове, ще се пробвам с вас  Peace
ти пък,я не се отказвай заради едното мляко
аз и плодове съм яла на лунна и пак се слабее

# 44
  • Мнения: 1 142
За сега и аз се държа,макар че понякога ми идва да хапна нещо.

# 45
  • Мнения: 7
Problem e 4e az 4ai ne piq

# 46
  • Мнения: 3 313
пак ви изпуснах  Embarassed , ама ще съм стриктна от следващия път  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 141
При мен не се получи, имах кофти мигренозен пристъп и трябваше да ям, за да мога да си изпия хапчетата. Жалко.

# 48
  • Мнения: 1 234
Издържах  newsm44, че последните два-три пъти или не беше стриктно, или се падаше някакъв рожден ден  ooooh!
Лягам си, за да не мисля за храна  smile3505
Утре ще споделяме резултатите на лунувалите само ден.

# 49
  • София
  • Мнения: 672
Току що изръфах една маалка ябълка, че цял ден си мислех за нея. Сега отивам да си лягам доволна.  Blush

# 50
  • Мнения: 2 910
Аз чак сега виждам темата, но на календара ми са отбелязани лунните фази и направих диетата. Преди малко хапнах половин ябълка и малко грозде, че бях съвсем освирепяла от глад и сега лягам. Утре се надявам на добри резултати Praynig

# 51
  • Мнения: 737
Абе и аз уж издържах,ама почти никакъв успех newsm78

# 52
  • Мнения: 242
леле момичетаааа-този път ви проспах   Embarassed    #Crazy
дано вие сте доволни от постигнатото,а пък аз следващия път пак ще участвам      bouquet 

# 53
  • Мнения: 1 234
Досега по повечко съм сваляла, струва ми се малко, само минус 1 кг.  newsm78, но все си е нещо...

# 54
  • Мнения: 2 910
Кантара ми показва 55,5кг., уж 1 кг в минус, но от днес съм в цикъл и незнам доколко са верни тези резултати Confused

# 55
  • Мнения: 7
Da vi se pohvalq pri men ima efekt,mnogo sam 6tastliva.No sega trqbva da zadarja dano uspeq,ta da svalq o6te malko.Uspeh na vsi4ki gladuva6ti Grinning

# 56
  • Банкя
  • Мнения: 823
Заповядайте в новата темичка Hug

Общи условия

Активация на акаунт