Документи за строеж

  • 492
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Знаете ли какви документи са необходими за строеж на къща? Имаме парцел и решихме да го застроим. При всички положения ще се допитам и до съответното ни кметство, но ще ви бъда благодарна ако споделите вие какви документи приготвихте  bouquet
Подготвена съм за тежка бюрокрация и много неясноти и неразбории,за съжаление в Бг нещата стават многооо тромаво.Когато строихме първата си къща не спазихме процедурата, а при готов строеж подадохме молба за озаконяване. Сега обаче искам да се движим според правилата-дано е по-лесно и безболезнено Praynig.А иска ли се още разрешение от съседите по имот?Парцелът е само с един собственик-фирмата на мъжа ми,така че се надявам да не се налага съгласието на съседите, че единият дядо е леко ку-ку Wink

# 1
  • Мнения: 278
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318947. ето тук. Питай си в Общината за всеки е различно.Аз например съм с комплексен проект.Т. е едновременно правим ПУП / подробен устройствен план / като се предвижда свързано застрояване със съседния парцел с подпис на собственика и наред с това проектираме.Подадох молба от двамата / мен и съседа/ с актуална скица - мащабна и това е. Чакам енергото за съгласуване. След като стане Вик и него трябва да внеса. След това всичко - ПУП-а и Инвестиционния проект за съвместно одобрение в Общината и разрешителното , ако е дал господ.

# 2
  • Мнения: 1 243
pepita66 много ти благодаря за инфото   bouquetОтивам да чета!

Общи условия

Активация на акаунт