Семеен проблем. Спешно нужда от съвет.

  • 4 784
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Като за начало искам да кажа, че вина за всичко имам аз и само аз, защото аз допуснах да се стигне до тук.
Историята започва така:
Трябваше да заминем за Кипър цялото семейство и понеже имахме планове да се устроим там искахме да продадем колата си. До тук добре обаче свекър ми много искаше да я купи. от самото начало аз бях много против защото знам що за човек е той. Нагъл лъжец и използвач. Имаше време един месец да ни я плати , ние 100 пъти го питахме ще успее ли защото парите ни трябваха. стана така, че успя да ни даде само 500 лева...
20 дни след като заминахме ние с детето се върнахме до Бг. за седем дни. Тогава той трябваше да ни даде останалите 2000 лева. Мъжа ми го предупредил да не кара колата преди да ни я плати обаче кой го слуша. Карал си човека колата прегряла, той продължил да си кара докато колата не се разтрака и не спре. резултата беше ...молби, молби да не ни дава 2000 а само 1500 за да си от ремонтира колата. Както и да е съгласихме се.  От два месеца аз съм си тук и той от два месеца не ми дава парите (нямал). Става въпрос за 300 лева защото другите му ги опростих дето е ходил да взима на детето лекарствата до София. такава ни беше уговорката. Сега не само, че не иска да ни даде това, което ни дължи но иска още пари. По 100 лева надница за дето не е ходил на работа  3 дни (по 100 на ден). Имаме дебитна карта, която беше в него за да тегли пари и да внася по един кредит. Всеки месец в картата имаше 200 лева а вноската по кредита е 150лева. Като се прибрах в картата нямаше и стотинка! Парите не каза какво се случило с тях.
Колата не е на негово име дали сме му само пълномощно да я ползва. Понеже той ми каза неща, които ме изкараха извън кожата ми реших и му казах, че утре ще се посъветвам с адвокат и ще си взема колата. Като имам намерение (ако това стане) да я продам  да му дам 2200 лева и да си удържа 300. Това го реших  не толкова заради парите колкото заради неговата наглост и безочливост. До днес са повече от 6 месеца от както колата е при него.  Слава на Бога че мъжа ми няма нищо общо с баща си! Нямам думи да опиша колко съм разочарована и огорчена. При всичкото търпение и разбиране, което проявихме спрямо него. Едва ли някой ще разбере какво съм написала обаче ръцете ми треперят от яд.

# 1
  • Мнения: 4 916
Какво да ти кажа... правилно си решила да си вземеш колата.
 Peace
Стискам палци да успееш да я продадеш бързо и да получите парите, които са ви необходими.

# 2
  • Мнения: 950
Решението е правилно ,не е ли достатъчно да анулираш пълномощното ,за какво ти е адвокат и не разбрах защо ще даваш пари на свекъра си ?
.
Колата не е на негово име дали сме му само пълномощно да я ползва. Понеже той ми каза неща, които ме изкараха извън кожата ми реших и му казах, че утре ще се посъветвам с адвокат и ще си взема колата. Като имам намерение (ако това стане) да я продам  да му дам 2200 лева и да си удържа 300.
newsm78

# 3
  • Мнения: 4 916
Решението е правилно ,не е ли достатъчно да анулираш пълномощното ,за какво ти е адвокат и не разбрах защо ще даваш пари на свекъра си ?
.
Колата не е на негово име дали сме му само пълномощно да я ползва. Понеже той ми каза неща, които ме изкараха извън кожата ми реших и му казах, че утре ще се посъветвам с адвокат и ще си взема колата. Като имам намерение (ако това стане) да я продам  да му дам 2200 лева и да си удържа 300.
newsm78

Останалите му ги е опростила, поне така пише в текста.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 913
Нямаш  нужда от съвет, а от поука. Научи се да не правиш сделки с роднини, да не чакаш да ти платят, това което им продаваш. Пусни си обява във вестника, вземи си парите и забрави.
За колко мислиш, че ще продадеш амортизирана и прегряла кола?

# 5
  • Мнения: 1 858
Току що говорих отново с мъжа ми а веднага след това и с свекър ми. Мъжа ми ми каза, че му се е обадил (какво му е казал не знам) но свекър ми е обещал най-късно в Сряда  да ми даде всичките 300 лева. В първия си пост май не съм казала, че мъжа ми все още е в Кипър а аз тука се боря с баща му. Веднага след като говорих с мъжа ми свекър ми ми се обади и каза, че най -късно в Четвъртък щял да ми се обади и да ми даде 250 лева. Аз го попитах другите 50 кога. Нищо не можа да ми каже аз се вбесих защото го познавам много добре и веднага ми стана ясно, че се опитва да ни прави на балами. Казах му, че няма да отстъпя даже и от тия 50 заради неговото нагло отношение. Той се разкрещя, че трябвало освен 30 лева пътни да му платим и три надници по 100лева. Леле побеснях питах го като е искал да му плащаме по 100 надница освен 30 пътни защо не каза когато се нае. Бил си говорил с мъжа ми "насаме" и той така му бил обещал. Мъжа ми е изключително разумен човек и за него (както и за мен) семейството е над всичко. Никога не би си позволил да прави скришни договорки защото знае колко държа на чистите отношения. Естествено мъжа ми потвърди, че такова нещо няма и никога не са се разбирали за такова нещо.
Като му казах, че мъжа ми такова нещо не е казвал той каза, че мъжа ми ме лъжел.
Леле по-бясна съм и от преди малко способен е да ни създаде скандали в семейството само и само да се скатае. Парите в нашето семейство са общи и седят на едно място но това свекър ми няма от къде да го знае. Мъжа ми не би обещал нещо скришно от мен като знае, че аз няма как да не забележа липсата на 300 лева например. Не мога да повярвам, че такова нещо може да ми се случи. Думи нямам вече.

# 6
  • Мнения: 1 858
Нямаш  нужда от съвет, а от поука. Научи се да не правиш сделки с роднини, да не чакаш да ти платят, това което им продаваш. Пусни си обява във вестника, вземи си парите и забрави.
За колко мислиш, че ще продадеш амортизирана и прегряла кола?
Колата е минала ремонт на двигателя така, че мисля, че ще мога да я продам. Знаеш ли не съм мислила в яда си за колко. Но дори  и за 300 лева да я дам и една стотинка да не му дам си го заслужава . За 6 месеца лихви, за ядове, за скандали, за обида, за лъжа. За родата си права също ама нали все си мисля, че проблема е в моя компютър. Аз съм виновна защото не бях съгласна но се съгласих и допуснах всичко това.

# 7
  • Мнения: 4 916
Ох, на твое място сигурно щях да продам колата с педагогическа цел и да си удържа тези 300 лева, пък вече да си знае свекъра, че вашите пари не са общи. И да сведа до минимум контактите. Щом е толкова крив, явно няма да се изправи оттук нататък, та е по-добре да му начертаеш някакви граници.

п.с. Ти защо не му поискаш наем на колата за тези 6 месеца? М? като е толкова ербап, да го видим какво ще каже.

# 8
  • Мнения: 1 858

п.с. Ти защо не му поискаш наем на колата за тези 6 месеца? М? като е толкова ербап, да го видим какво ще каже.
Хм, за това не се бях сетила Thinking. Сега една приятелка ми се обади и на две на три и обясних какво става. Тя ми каза ако взема 250 лева а той се ослушва за другите 50 да платя на някой с тези 250 да направи колата на барака.Та така заради 50 лева да няма вече кола. Такава постъпка обаче е далече от мен, не ми отива, не съм чак толкова луда, а всъщност той точно това заслужава.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 913
Не се ядосвай. Сипи си нещо и се успокой. Вече ще знаеш - никакви сделки с родата. Понеже  скъпия има 5 сестри и брат и около 19 племенника - да не ти казвам колко коли и пари са заминали покрай тези използвачи.  Накрая и той кацна на моето мнение и  ги реже.

# 10
  • Мнения: 950
Ако не можеш да продадеш колата прибери я някъде да няма достъп до нея свекъра ти  и в крайна сметка струва ли си да си трошиш нервите за една бричка ?

# 11
  • София
  • Мнения: 173
Аз заради такива ядове отдавна съм решила - с роднини - само на маса.Ако искам нещо да подарявам - подарявам , ако искам да продавам - на непознати , ако се чудя - правя дарение в различни домове. Който иска после - да се сърди.

# 12
  • Мнения: 804
Всяка сделка с роднини има почти един и същ резултат. Има сбъркани хора, които смятат, че вечно някой им е длъжен.
Моят съвет е - прежалете колата и парите, направете си съответните изводи за "Бащата - опора". Прибери се в Кипър при мъжа си, забрави за дебилите и се радвайте на живота на този райски остров.
rehab, ти си мъдра млада жена!

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Чакай малко...а детето къде е, не разбрах?  Rolling Eyes
С вас ли е, за какви лекарства говориш?

# 14
  • Мнения: 1 858
Не се ядосвай. Сипи си нещо и се успокой. Вече ще знаеш - никакви сделки с родата. Понеже  скъпия има 5 сестри и брат и около 19 племенника - да не ти казвам колко коли и пари са заминали покрай тези използвачи.  Накрая и той кацна на моето мнение и  ги реже.

Това вашето е страшно вече.

Ако не можеш да продадеш колата прибери я някъде да няма достъп до нея свекъра ти  и в крайна сметка струва ли си да си трошиш нервите за една бричка ?

Не си троша нервите заради бричката, нито пък заради парите. Въпроса е в това, че се опитва да ни прави на глупаци а аз няма да го позволя. Магарето в калта никога не си оставям и този път няма да ми е за сефте. Мразя да ме подценяват.

Аз заради такива ядове отдавна съм решила - с роднини - само на маса.Ако искам нещо да подарявам - подарявам , ако искам да продавам - на непознати , ако се чудя - правя дарение в различни домове. Който иска после - да се сърди.
Това за роднините и аз го знам. Обаче, когато искаше да вземе колата колко хрисим беше и от седем кладенеца вода донесе да я дадем на него за 2500 вместо на другия желаещ за 3000 (накуп). Зарича се кле се та ето до къде стигнахме. От сега нататък ако ще и по корем да се влачи на него услуга нъц!

Всяка сделка с роднини има почти един и същ резултат. Има сбъркани хора, които смятат, че вечно някой им е длъжен.
Моят съвет е - прежалете колата и парите, направете си съответните изводи за "Бащата - опора". Прибери се в Кипър при мъжа си, забрави за дебилите и се радвайте на живота на този райски остров.
rehab, ти си мъдра млада жена!

Хубав съвет даваш и правилен но аз не съм такъв човек. Няма да мога да мигна ако му опростя парите защото той ще се кефи. Не го заслужава. Може на мене да ми е гадно но задължително и на него ще му е гадно. Няма да му позволя да ме прави на глупачка.

Отдавна вече въпроса не е в парите и в колата а в принципа. Аз държа на дадената дума и на принципите си и никога не отстъпвам (щом съм права естествено). Никога и никой до сега не е успял да ме вбеси така както той.

Общи условия

Активация на акаунт