Певчески възел на гласните струни...

  • 27 836
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Здравейте... Cry Днес бях на УНГ и ми поставиха диагноза певчески възел на гласните струни. По принцип и преди три години си го имах, но се надявах, че с времето ще изчезне, но не се получи. Предлагат ми операция и ужасно ме е страх. Някой да има подобен проблем, за да сподели с мен какво ме очаква? Ако сте запознати с проблема, също ще ми бъде от полза, защото имам нужда да поговоря с някой. По професия съм радиоводеща и от това ми се образува.  Cry Ако знаете колко рев изревах...И в момента ми е толкова тежко... Sad

# 1
  • Мнения: 5 001
Здравей!   bouquet  bouquet  bouquet
Аз пък се занимавам с пеене(поп,рок,блус,кънтри).
Претоварвала си си редовно гърлото,карала си го да работи в непривичен за него режим и не си имала режим на почивка.Тогава се образуват тия възли...
Моят съвет е да отидеш на още един преглед за потвърждаване на диагнозата,защото в доста от случаите веднага ти казват "Възли - Операция",а в същност ти взимат парите за операцията и нищо не ти правят(търговска история  #Cussing out )....

# 2
  • Мнения: 242
Проблемът е такъв, че за толкова години все не ми минава това гърло и все ме тормози. Всъщност имала съм само едно възелче и то от дясно на гласната струна ли незнам... Shocked Изпитвам болки при говор и е непосилно да говоря продължително време. На всичкото отгоре ми пада гласчето и се въртя в един омагьосан кръг, от който сякаш излизане няма. Непрекъснато се тормозя и спасение няма. Потвърдили са ми диагнозата двама лекари УНГ. Въпросът е в това дали да се реша на тази операция и какво ме очаква евентуално... Sad Cry Sad

# 3
  • Мнения: 5 001
Възелче или удебеление? Това е много важно....
Операция винаги може да се направи....Операцията се прави с лазер. Но винаги има риск,колкото и минимален да е той.

# 4
  • Мнения: 741
Сестра ми имаше такова нещо преди години и се оправи с физиотерапия,никаква операция не и е правена

# 5
  • Мнения: 242
Значи...Правили са ми миналата година физиотерапия с ултразвук и имах подобрение, но се оказа временно... За момент се почувствах добре и после хайде пак наново...Пила съм какво ли не - като се почне от антибиотици и се стигне до разните му витамини - геритамин...Купувам си хомеопатични неща от сорта на хомеовокс, хомеожен... Даже от вчера си самоназначих и биопарокс спрей, но нищо. Това, което ми казват е, че имам възелче на гласните струни, а не удебеление... Tired Това, което ме шокира е, че докторът не предприе НИЩО друго, освен това да ми говори за операция. Каза, че друго лечение нямало.

# 6
  • Мнения: 5 001
По принцип възли се махат САМО оперативно.....Но понеже докторите много се изхитриха и са големи търговци в днешно време,затова не вярвам на тая твоя диагноза....Я ми кажи,пращаха ли те до София до ИСУЛ за преглед?

# 7
  • Мнения: 242
Никъде никой не ме е пращал. Това, което ме потресе е, че не са ми взели дори един обикновен гърлен секрет... Thinking Прегледите ми се изчерпват до едното оглеждане с огледалцето и това е...

# 8
  • Мнения: 5 001
Никъде никой не ме е пращал. Това, което ме потресе е, че не са ми взели дори един обикновен гърлен секрет... Thinking Прегледите ми се изчерпват до едното оглеждане с огледалцето и това е...
Ужасно несериозно звучи  ooooh! ooooh! ooooh!.....Пак ти казвам....Операция се прави най-бързо и лесно за лекарите....На никой не му се занимава с нещо повече....

# 9
  • Мнения: 398
Бях малка когато оперираха баща ми от това.Всичко отмина скоро след операцията и вече е 65 год нищо му няма.
Напави необходимите изследвания.Консултирай се с поне вдама лекари  и горе главата. Всичко отминава и се забравя,но ако не му обръщаш внимание се задълбочава.

# 10
  • Мнения: 242
Бях малка когато оперираха баща ми от това.Всичко отмина скоро след операцията и вече е 65 год нищо му няма.
Напави необходимите изследвания.Консултирай се с поне вдама лекари  и горе главата. Всичко отминава и се забравя,но ако не му обръщаш внимание се задълбочава.

Какви изследвания? Можеш ли да го попиташ какво представлява операцията и дали си спомня нещо по подробно за нея...Страхувам се и търся сродни души... Cry

# 11
  • Мнения: 398
Ще го разпитам като се чуя с него.Помня,че операцията му я правиха в Пазарджик (незнам защо точно там) и възела му беше голям колкото царевично зърно.
Тези дни ще гледам да се свържа с него и ще ти пиша.

# 12
  • Мнения: 37
Аз също съм певица, така че съм запозната с проблема. Не е толкова страшно, колкото ви се струва. Моя съвет е да отидете на фониатър, така се казва специалиста в тази област. Мога да ви предложа доц. Досков от ИСУЛ, много добър лекар, повечето певци са му пациенти. Много мои познати са се оперирали при него и сега са добре. Само искам да ви кажа да не отлагате, защото това е проблем, който се задълбочава. По-страшно е да не вземете мерки, отколкото да отлагате. Успех!

# 13
  • Мнения: 242
 lubopitna, ако можеш да ми кажеш поне при кой лекар е била операцията в Пазарджик, защото все пак съм от този град и ми е най-удобно... Confused

artist, наистина ли проблемът се задълбочава и става по зле? Какво се получава, ако се отлага това махане на възела? Tired

# 14
  • Мнения: 5 001
Аз също съм певица, така че съм запозната с проблема. Не е толкова страшно, колкото ви се струва. Моя съвет е да отидете на фониатър, така се казва специалиста в тази област. Мога да ви предложа доц. Досков от ИСУЛ, много добър лекар, повечето певци са му пациенти. Много мои познати са се оперирали при него и сега са добре. Само искам да ви кажа да не отлагате, защото това е проблем, който се задълбочава. По-страшно е да не вземете мерки, отколкото да отлагате. Успех!
Точно от Досков по-добре да се пазиш! Много прехвален лекар,който е обърнал всичко на търговия и е задгърбил лекарската клетва!

Общи условия

Активация на акаунт