"Великата" Педиатърска Мисъл

  • 1 805
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако не харесваш педиатърката, защо не я смениш...
...Извинявам се много, но  не може да се сменя до безкрай...
Смисълът на написаното от мен е ясен и различен от това, което ти пишеш след моя цитат. Съжалявам, че на теб ти се налага да сменяш педиатрите често, аз не призовавам към това. Момичето пише изключително остро срещу лекаря, карала се е с нея и аз изразявам учудване как ще продължат да си сътрудничат. Според мен не могат да си бъдат полезни повече една на друга. Това е перифразата на написаното от мен.
Голата истина за ГП-тата ти си написала. Ако са наистина добри лекари, няма да практикуват като ГП-та. Да живеят частните приеми, тъжното е, че струват пари, тоест не всеки може да си ги позволи.
Извини ме, за тона, но наистина не обичам, когато някой не е съгласен с мен, вместо да го напише, да измества смисъла на думите ми. Ето линк, към нещо такова, на което се смях до сълзи:: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31688.msg610485#msg610485

# 31
  • Мнения: 414
Аз лично оставам с впечатление, че дамата, пуснала темата не приема лекарско мнение- тя се доверява на информацията от интернет и само на нея разчита. Не признава джи пи-то на детето си, не приема мненията на откачените майки по градинките... и т.н.

Относно вит. Д- това ме накара да отговоря, знам че болшинството като ме видят и се насройват за конфликт. Едно искам да кажа и повече няма да дразня- вит. Д е задължителен за бебетата....иначе....не ми се мисли...

А, напротив. Доверявам се аз на лекарско мнение, стига да съм сигурна в лекаря, да са живи и здрави свестните. Имаме си частна педиатърка. НЕдаването на витамин Д също е консултирано с лекар, спокойно, няма да уморя детето. Естествено, че витамин Д е задължителен. Само че си го набавяме от слънцето, а не чрез химия. Ако трябва да сметна, ни се събират поне по 4-5 часа разходка дневно, от които голям процент на слънце. Поровете по таблиците с необходимите дневни дози и ще прочетете, че излигане на слънце за 20 минути дневно, на облечено бебе, и 5 минути дневно на бебе по памперс, през летните месеци, са достатъчни за набавянето на дневната доза витамин Д за цялата година. (Само да добавя, че слънцезащитните кремове спират производството на витамин Д, стъклото също). Или не вярвате на тия таблици, само щото са публикувани в Интернет? Все пак в мрежата не се пишат само глупости, има и доста медицински статии. Поровете също така за предозирането на витамин Д, хиперкалцемията и ранното затваряне на фонтанелата. Е, това, слава богу, са редки случаи. Както са редки и случаите на недостиг на витамин Д, все пак не живеем в Норвегия, тук слънце да искаш. Или питайте някой ортопед най-добре, дето не е чел нищо в Интернет и е безпристрастен, за да му имате вяра Simple Smile Но както вече казах, не искам да убеждавам никой в нищо. Незнам по колко време си разхождате децата, нито дали ги държите на слънце или на сянка, затова не агитирам никой да не дава витамин Д. Просто излагам и другата страна, понеже стана въпрос.
При всички случаи, каквото и да ме посъветва лекар или който и да е, не следвам сляпо съвети. Достатъчно е да се поинтересува човек (или просто да пита даващият съвета), за да разбере ЗАЩО се прави това и това. Не приемам за отговор "Защото така" или "Защото е грехота едикаквоси". При такъв отговор задължително се усъмнявам. Може и да е така, но може и да не е. Пък като знам и нивото на нашите джипита...

Колкото до това защо не я сменя... на драго сърце. Но както вече казах, не намерих свястно джипи дето да работи със ЗК и да ми е наблизо. Далечните не искат да ни взимат, защото не можели да идват до тук ако се наложи. Демек трябва да им плащам ако идват. Ами аз тъй или иначе плащам в крайна сметка за частен преглед вкъщи, що пък да не си викна свестен педиатър, ми ще плащам на сульо и пульо?. Защо не я сменя с нейни колежки в поликлиниката? Ами защото им било неудобно, понеже й били колежки... Какво, длъжна съм да си стоя все там, че имам някакви морални отговорности към нея, или какво, така и не разбрах. Та ето защо всеки път си ходим все там, а тя - едно си баба знае, едно си баба бае.
Истината е, че има много некадърни лекари. Азсъмиликаквототамбеше е в тяхна защита явно, ама как пък докторите в целият свят са грешни, а само нашите джипита са открили ключа от палатката...
Айде и аз какво се заобяснявах... Който ме разбрал, разбрал.

# 32
  • Мнения: 3 161
Medusa, аз те разбрах.  Grinning
Напълно те подкрепям.
Темата ти явно е много актуална, след като предизвика такива реакции.
За витамин Д - явно знаеш какво правиш (аз съм давала, защото не съм си правила труда да изчета всичко, през което ти си минала).
За педиатъра - може би трябваше да опиташ извън вашата поликлиника? Но важното е, че имаш добра частна, на която можеш да разчиташ.
Аз днес си смених GP-то, ама дали успешно? Не знам (ще разкажа в моята си тема впечатления, като остане време).
За съжаление няма начин да се провери колко е добър един лекар, освен чрез метода на пробите и грешките.
Ерика, хич не се настройвам за конфликт, като те видя; просто ти изказваш едно  конфликтно мнение, по конфликтен начин, но не виждам някой да се е вързал и да е почнал разпалено да ти опонира, и по-добре - няма смисъл.

Абе дано да не опираме често до ГПтата си, така или иначе, та да не се налага да ги тестваме!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт