Облъчването от компютри вредно ли е за плода?

  • 5 180
  • 47
  •   1
Отговори
Здравейте,

бременна съм във втория месец и тези дни ме притеснява това, че прекарвам часове пред компютъра, тъй като работата ми го изисква. Дали облъчването при работа с компютър вреди на плода? И как мога да се предпазя максимално, докато съм пред компютъра?

newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено.
Аз лично прекарах 8 месеца от бременността си средно по 10 часа работен ден пред компа и всичко е ок....компютрите в къщи са основно занимание и професия и на мъж ми и на мен, домашния комп винагги е включен докато сме в къщи и будни, на детето нищо му няма, освен любовта към машинките Wink

А ако говориш за облъчване от монитора специално - ако е плосък такова няма, ако е тръба то е назад от страната на тръбата....самата кутия на компа също не излъчва...евентуално ако интернета ви е на уаърлес , а не кабелен....

# 2
  • Мнения: 1 763
Почти всички тук сме изкарали бременността си пред компютър-или на работа, или вкъщи и сме родили здрави деца. Не се притеснявай  Peace

# 3
  • Мнения: 1 006
През цялата бременност съм прекарвала по 5-10 часа на ден пред компютъра.

# 4
  • Мнения: 4 335
Работния ми ден беше 12 4асов и по4ити през цялото време стоях на компютьр,с изклю4ение на по4ивките Wink

# 5
  • Мнения: 2 334
До 7-я месец от бремеността ми бях на работа ,а тя е да съм по цял ден на компютъра.След като излезнах по майчинство пък беше студено и почти по цял ден съм била пак на компютъра.Като съм се консултирала с лекарите са казвали че няма проблем.Облъчване има почти навсякъде Peace

# 6
  • Мнения: 1 512
Споко! До края на 6 месец ходих на работа и по 8 часа бях пред компа.Като се прибирах в къщи - за удоволствие пак пред него.Докато родя също прекарвах доста часове пред него. Единственото гадно нещо е че като ти порасне повече коремчето е малко неудобно.Така че не се шашкай толкова много.Леко бременеене и леко раждане.

# 7
  • Мнения: 518
Не съм се пазила от компа Grinning Бебето ми е напълно нормално  baby_neutralHeart Eyes

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не е вредно. Преди месеци гледах "Часът на мама" и там експерти казаха, че съвременните компютри не са вредни за бременните жени и бебето.
Аз лично през бременността ми използвах много компютъра и нямах никакви проблеми Peace

# 9
  • Мнения: 10 982
Цялата си бременност изкарах пред компютъра, детето ми се роди живо и здраво.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
И моята работа беше свързана с почти постоянно седене пред компютъра. Всичко с бебето беше наред. Peace

# 11
  • Мнения: 6 711
Не е вредно. Преди месеци гледах "Часът на мама" и там експерти казаха, че съвременните компютри не са вредни за бременните жени и бебето.

Не, не е вредно! Peace

# 12
  • Мнения: 4 753
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено.

 Peace  Не се шашкай, тепърва като родиш ще се чудиш кое вреди и кое не...   Grinning 

# 13
  • Мнения: 1 121
Знам, че по принцип не е полезно за очите, но чак да вреди на плода не ми се вярва Shocked

# 14
  • Мнения: 4 784
Ох, то да е само компютъра...

Общи условия

Активация на акаунт