Нова година в Европа, къде?

  • 8 077
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 902
Да е топло и приятно(няма да живея там) и да не е абсолютна навалица, но да си има и новогодишното настроение Whistling Миналата нова година бях на Халкидики : не ми хареса и...беше студено

# 61
  • Мнения: 3 094
Виж тогава сайтовете на Оданс, Бохемия, 2мко, Руал и Географски свят...поне Оданс си ги спомням ,че имаха пакети на Ривиерата.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Момичета, била ли е някоя от вас по нова година в Рим? Каква е обстановката? Имат ли разни мероприятия по площадите както тук? Нещо такова ми идва на ума за самата новогодишна нощ, не ми се дреме по софри като че ли. Хотелът е резервиран, но се чудя дали да резервирам заведение или да се оставя на течението по улиците.

# 63
  • Мнения: 902
аз още се чудя ли чудя ooooh! идеи никакви. Уж исках да е топло, а сега се спрях на Прага- със сигурност обаче там ще има новогодишно настроение. Имате ли идея колко падат температурите там по това време newsm78

# 64
  • Мнения: 917
запис, че и ние мислим  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 52
аз си мислех за Египет или Дубай. Но понеже тази нова година ще съм сама, всички оферти ще ми излязат двойно - моите приятелки не искат да ходят там или ще са на други купони или са си изхарчили парите за почивка и аз няма с кой да отида. В същото време не ми се дават 50 % повече пари и направо не знам какво да правя... А така ми се ходи някъде на топло, докато тук ще е студ... Питах няколко девойки от агенции, но и те не могат да ме настанят в стая с друг, защото повечето хора били по двойки. Е, какво да направя, като в момента съм сама???
Някакви предложния?

# 66
  • Мнения: 902
как е в Анталия? някой има ли отзиви?

# 67
  • София
  • Мнения: 3 880
как е в Анталия? някой има ли отзиви?

хубаво е, топчилко е, около 22 градуса.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 423
как е в Анталия? някой има ли отзиви?

Две нови години сме карали там. Като климат - топло, както ти е казала Аурора - 20-25 градуса. Хотелите са хубави, големи, обикновено ол инклузив. Обслужването е прекрасно. Поне където сме били ние. Самата нова година - в ресторанта към хотела, много народ, музика, атракции. Градът в старата му част е интересен. Има прекрасен парк. Ако те интересува нещо конкретно питай  Peace

# 69
  • Мнения: 902
интересува ме всичко Crazy и най-вече колко горе-долу ви излезе! аз много исках да има повече за разглеждане, не просто да има развлечения в самия хотел, но то стават много желанията: да е топло, да има забележителности, да не е много далеч, да не е много скъпо #Crazy #Crazy Whistling Whistlingкой ти го дава това

# 70
  • Мнения: 3 094
Миналата нова година я посрещнахме в Алания (на 120 км източно от Анталия). За 6 дни на ол инклузив в 5-звезден хотел всичко плюс летищните такси ни излезе 460 евро. Алания е с 2-3 градуса по-топла от Анталия. Самият град е приятен за разходка. Има яхтено пристанище, самите склонове на планината Торос стръмно се спускат към морето и бегло напомнят ландшафта на Монако. На върха на стръмния крайбрежен полуостров има стара крепост, от която се открива гледка към града. В основата на този планински полуостров има пещера с карстов произход и постоянна температура, радиоктивно лъчения и йонизация. Още през втората световна война (тук е имало немски военни части - Турция е клоняла към блока на Оста) в тези пещери са били разположени лазарети и са лекували дихателни проблеми. И до днес пещерата (пълна е между впрочем в причудливи форми от сталактити, сталагмити и сталактони) се ползва от туристи, отишли в Алания специално за да проведат курс на лечение на астма. Районът около и самата Алания и до днес са популярни всред германците - пълно е с полугодишни немски пенсионери - живеещи на хотел, квартира или закупили къщи и апартаменти, които изказват от есента до пролетта в Алания. Всъщност немският е най-популярния език в този район на Турция.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 10:05 от Bastet

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 423
smurfette, в самата Анталия няма кой знае какво за разглеждане, освен това, което казах по-горе. Има също един огромен златарски център, който си е като атракция, посещава се от групи туристи, на практика това е един голям златарски магазин. Като казвам голям, разбирай го буквално. Аз поне не бях виждала нещо подобно с такива размери и асортимент. Не е задължително да купиш, много хора ходят там просто като в музей. Иначе в самите хотели организират на място различни екскурзии. Ние ходихме до Памук кале. Отне ни цял един ден, но пък това е природен феномен, който си заслужава да се види. Съвсем близо до него има останки от древен град, много автентично, добре запазено. На територията на този древен град има огромен амфитеатър, който лично мен много ме впечатли. Пак там е и басейна на Клеопатра. Човек може да се изкъпе в него и според поверието става по-млад.
Като цена - за 5-6 дена - около 400 евро на човек. Включва всичко, без екскурзията до Памук кале, която както казах организирахме и платихме на място.
Туристическите фирми имат изгодни оферти за Анталия, поразрови и разгледай.

Общи условия

Активация на акаунт