В кой месец ви се втвърди корема???

  • 10 233
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
Сега съм в 15 г.с. и още не ми се е втвърдил корема?? Аз си имам мое си коремче, но все пак дали не е време вече да става твърд??? newsm78 Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 674
Моят започна да се втвърдява след 6-ия месец.Мисля,че при всеки това си е строго индивидуално.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Каква е тази смехория с втвърдяването Laughing За бракстън хикс контракции ли става въпрос newsm78

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Коремът ти не бива да става твърд!
Когато в по-напреднала бременност усетиш подготвителни контракции, ще усетиш и това втвърдяване - трае около минута и после се отпуска. Подготвителните контракции не са болезнени.
Втвърдяване се усеща, когато матката се съкращава, обикновено в по-късните месеци на бременността.
В някои случаи, при преумора и натоварване, матката може да остане твърда за по-дълго време. При мен се случи в 6 месец и лекарката ми нареди да лежа, изписа ми и лекарства.
Така че коремът ти редно да се увеличава, но не е редно да се втвърдява за по-дълго време от няколко минути.
Когато бебето стане по-голямо, ще го усещаш по-добре, но корема пак си е ... ами, корем, а когато получиш контракция, ще разбреш и какво значи да е твърд.
Не знам доколко съм ясна, разликата е като примерно мускул, който е отпуснат, и такъв, който е съкратен (както правят културистите, когато показват мускул - ако пипнеш съкратения мускул, той е много по-твърд.) Матката е също мускул и става твърда при работа. Но не е редно да имаш контракции в 15-та седмица, затова и не усещаш нищо.

# 4
  • Мнения: 212
Защо искаш да ти се втвърдява корема? Това са контракции и не е добре. Моя се втвърдява много често още от 5-я месец и затова пия постоянно магнезий. Не знам вече накрая за последния месец дали задължително се втвърдява преди да родиш, още не съм стигнала до там. За това някой друг ще ти отговори.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Като ми порасна матката и корема  се втвърди Simple SmileИмаш още време, спокойно.

# 6
  • Мнения: 789
И на мен не ми се изясни много това втърдяване, но ако говорим за контракциите, при мен започнаха от 6-тия месец. Не е задължително обаче да ги имаш. Лично на мен не ми беше приятно. За около месец пиех магнезий, защото се бяха появили и мускулни болки.
Иначе нямам спомени да ми е бил твърд корема. По-скоро стегнат.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Авторката  не говори за контракции......според мен има вспредвид,че в по-напреднала бременност,когато бебчето е по-голямо и корема е толкова уплътнен,че на пипане е почти твърд newsm78

# 8
  • Мнения: 9 814
Авторката  не говори за контракции......според мен има вспредвид,че в по-напреднала бременност,когато бебчето е по-голямо и корема е толкова уплътнен,че на пипане е почти твърд newsm78

Моят пък си беше мек до края.

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Моят изобщо не се е втвърдявал, въпреки че беше огромен ..... newsm78 newsm78

# 10
  • Мнения: 4 335
Немога да разбера то4но това втвьрдяване newsm78Моя не беше баш твьрд,ама не беше и кат желе де Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 23 036
В първия момент помислих, че става въпрос за Бракстън Хикс...
Иначе започна да се втвърдява, когато вече осезателно ми личеше - някъде края на 6-ия месец!

# 12
  • Мнения: 2 334
Започна някъде към 6-и  месец Peace

# 13
# 14
  • Мнения: 175
Аз съм в 32г.с. и корема ми е твърд на пипане,но такъв си беше от самото начало.Може би нямам много околоплодни води? newsm78Или поне така си мисля,защото корема ми е доста прибран.

Общи условия

Активация на акаунт