Сила за живот

  • 6 798
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Няма да пиша за драми, всъщност няма дори да разказвам нещо. Просто имам нужда от приятели до себе си, които да ми кажат, че всичко в този живот си идва на мястото рано или късно. Че живота се подрежда така както трябва. Моля, подкрепете ме! Ужасно съм разстроена, не мисля обаче да заминавам публичното пространство, в часност всички вас от форума с личните си драми. Пак да кажа, имам нужда да чуя думи, за това, че живота не винаги е черен, ами понякога става прозрачен или розов и човек се чувства добре.

# 1
  • Мнения: 2 471
Имаш една виртуална прегръдка Hug

# 2
  • Мнения: 4 916
Преди разсъмване е най-тъмно  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 978
На пръстена на цар Соломон имало написано нещо, което му давало надежда в тежки моменти и го приземявало в моменти на криза...Надписът бил, "И това ще мине".  Hug Hug Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 397
 Щом няма накъде повече да се влошат, нещата се оправят!- Шекспир

# 5
  • Мнения: 641
Казват "всяко зло е за добро". Разбираш го по-късно.
След тъмната нощ винаги настъпва утрото.

# 6
  • София
  • Мнения: 93
Когато паднеш и те заболи
от срам и болка ти глава не свеждай,
на укор и на присмех изтърпи,
в страни от пътя си недей поглежда!
Стани!Напред загледан продължи,
а стигнеш ли,а стигнеш ли до края,
не крий,на всички смело разкажи:
как падал си САМИЧЪК КАК СИ СТАВАЛ!!!

Ами...това е,най-голямата сила не е в това никога да не падаме,а да ставаме всеки път,след като паднем.Всички имаме такива моменти,хубавото е,че отминават...
От мен  Hug

# 7
  • Мнения: 2 005
Надеждата - умира последна  newsm10 Бъди силна ... Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 212
Щом няма накъде повече да се влошат, нещата се оправят!- Шекспир

"Ако нещо може да се обърка още повече то задължително се обърква още повече" и
"Ако нещо може да стане още по-лошо то обикновенно става по-лошо" - Закони на Мърфи. Важат повече отколкото Шекспир.
Ако трябва да бъдем честни със себе си нищо в живота ни не се оправя. Мъчим се, мъчим се да оправим нещата, борим се с какво ли не и накрая просто си умираме. Това е.

# 9
  • Мнения: 3 453
Надеждата - умира последна

Напротив, надеждата никога не умира! Peace

bezsilna_ve4e ,
стегни се! Нищо в този живот не е случайно! И нищо не е безкрайно!
Аз също загубих поредната битка, но войната продължава!  Peace
Силна прегръдка! Hug

# 10
  • Мнения: 641
Ако трябва да бъдем честни със себе си нищо в живота ни не се оправя. Мъчим се, мъчим се да оправим нещата, борим се с какво ли не и накрая просто си умираме. Това е.

За теб чашата е наполовина празна... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 624
Отдавна бях прочела една притча и тя не ми излизаше от главата и днес попаднах на нея. Мислих си "Не е случайно!", но все не се сещах на кого да я пратя. Сега знам, тя е за теб.  Heart Eyes

Не знаем цялата история
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=366

Отговорът на всичките ти проблеми е в теб. Просто го потърси!

# 12
  • София
  • Мнения: 173

Ами...това е,най-голямата сила не е в това никога да не падаме,а да ставаме всеки път,след като паднем.Всички имаме такива моменти,хубавото е,че отминават...
От мен  Hug

Напълно подкрепям и още - не чакай живота ти сам да се подреди , а се опитай да го изградиш така , както на теб ще ти хареса.
Голяма и силна прегръдка и от мен!

# 13
  • Мнения: 1 168
Ех, Борисе, Борисе - същият си като мъжа ми - черногледец. Аз пък винаги смятам, че колкото и черни да вижда той нещата, те не са толкова лоши. Надежда винаги има.
И знаеш ли - докато той вече няколко години де тръшка колко зле са нещата, аз имам дългосрочен план как могат те да се оправят. Никой не ми гарантира, че ще стане така, но пак ще измисля нещо. Човек не трябва да престава да се бори и да вижда малките позитивни нещица насред огромното блато от гадории!
ХЕЙ, безсилна, Hug, да знаеш, че ако има здраве - другото се нарежда. Трябва само повече упорство и надежда!
И дано всички ние успеем да ти дадем малко надежда!
Целувки!  bouquet

# 14
  • Мнения: 239
Има някаква сила, която поставя нещата на местата им, рано или късно. Най-важно е да знаеш какво искаш и да вярваш, че това сигурно ще се случи.
Витруална прегръдка hug

# 15
  • Мнения: 145
За моите години житейски опит съм се убедила в едно - точно тогава, когато ти се струва най-тъмно, най-трудно и най-безизходно, нещата изведнъж се подреждат и слънцето изгрява. Имай вяра! Това е най-важното! И за нищо на света не се отчайвай!!!
Желая ти успех  bouquet

# 16
  • Мнения: 393
Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез
Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи
Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни
Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш



   Много ми харесва-пожелавам ти скоро нещата да се развият в  твоя полза,да се обърнат,да се променят,а ако трябва и ти дори Hug Hug

# 17
  • Мнения: 3 641
Много сила и кураж от мен. Ще се справиш! Една затворена врата, отваря много други Hug

# 18
  • Мнения: 216
Не знам какво ти се е случило,за да изгубиш вярата си,но повярвай ми мътната вода рано или късно се избистря,вдигни главата горе и не се оставяй по течението на живота,а вземи нещата в свой ръце-дори и да не вземеш най-правилното решение,бъди господар на живота си,никога не се оставяй някой друг да ти го определя,прегръщам те и те поздравявам Hug

# 19
  • Мнения: 502
В труден момент си явно, не се притеснявай - ще отмине Peace!
Бъди силна, имаш една  Hug прегръдка от мен!

# 20
  • Мнения: 404
всеки има такива моменти.
утрото е по-мъдро от вечерта.
не унивай и недей постоянно да мислиш за неща който те рзастройват.
от мен имаш една голяяяяма прегръдка и:"вдигай главата и смело напред"
 Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 1 965
Безсилна, не се отчайвай  Hug когато си потънала толкова надълбоко че вече няма накъде и достигнеш дъното, събери кураж и се оттласни силно нагоре, гаранция ще изплуваш  Peace късмет

пп Борисе, въобще не е редно да се изказваш тук  Peace

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 01:36 от si*

# 22
  • Мнения: 871
когато стигнеш дъното не ти остава нищо друго освен да почнеш да копаеш надолу  Crazy

# 23
  • Мнения: 289

Колко съм плакала за неща, за които съм благодарна сега, че не се получиха,
за какво ли не, мъж ,работа и много други и после идва истинското ,в това се убедих

# 24
# 25
  • Мнения: 167
"Най-трудния път към слънцето, единиствения, минава през облаците." Блага Димитрова

Passiflora, много хубава притча. Благодаря ти!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 6 302
Напиши си с големи букви на огледалото в банята "Няма да е винаги така!" И всяка сутрин и вечер, и всеки път, когато влизащ в банята, го прочитай на глас. И вярвай в това!  Peace
За някои хора това важи и в обратната ситуация, когато са на върха и имат всичко, трябва някой или нещо да им напомня, че НЯМА ДА Е ВИНАГИ ТАКА!

# 27
  • Мнения: 1 568
Представи се,че след 50 години нищо от това в момента няма да има значение...че си се ядосвала,че си тъгувала,че си плакала,че си се измъчвала,защото всички ние ще сме на два метра под земята!!!! Гадно,но факт!!!!Така че ....стигни дъното и отскачай нагоре колкото се може по-бързо!!!Не губи време!!!Успех!!!!

# 28
  • Мнения: 4 292
Всичко ще се оправи! Друго не знам какво да кажа.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 471
Няма да пиша за драми, всъщност няма дори да разказвам нещо. Просто имам нужда от приятели до себе си, които да ми кажат, че всичко в този живот си идва на мястото рано или късно. Че живота се подрежда така както трябва. Моля, подкрепете ме! Ужасно съм разстроена, не мисля обаче да заминавам публичното пространство, в часност всички вас от форума с личните си драми. Пак да кажа, имам нужда да чуя думи, за това, че живота не винаги е черен, ами понякога става прозрачен или розов и човек се чувства добре.

Исках да ти кажа още, че само кончината е невъзвратима. Всичко друго се преживява, забравя и след нощ идва ден Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 397
Щом няма накъде повече да се влошат, нещата се оправят!- Шекспир

"Ако нещо може да се обърка още повече то задължително се обърква още повече" и
"Ако нещо може да стане още по-лошо то обикновенно става по-лошо" - Закони на Мърфи. Важат повече отколкото Шекспир.
Ако трябва да бъдем честни със себе си нищо в живота ни не се оправя. Мъчим се, мъчим се да оправим нещата, борим се с какво ли не и накрая просто си умираме. Това е.
Двамата не са в противоречие, всъщност казват едно и също, значи - ако не може да се обърка още повече и да стане по- лошо от това, единственото развитие на нещата е в положителна посока, а ако може- значи има и по-лошо, т. е. положението не е чак толкова зле. Grinning

# 31
  • Мнения: 940
Няма да пиша за драми, всъщност няма дори да разказвам нещо. Просто имам нужда от приятели до себе си, които да ми кажат, че всичко в този живот си идва на мястото рано или късно. Че живота се подрежда така както трябва. Моля, подкрепете ме! Ужасно съм разстроена, не мисля обаче да заминавам публичното пространство, в часност всички вас от форума с личните си драми. Пак да кажа, имам нужда да чуя думи, за това, че живота не винаги е черен, ами понякога става прозрачен или розов и човек се чувства добре.

Всичко си идва на мястото. Аз винаги мисля позитивно, и винаги ми се случват хубави неща.
Хора, не таете омраза и завист в душите си!

Имаш и от мен една голяма прегръдка.

# 32
  • Мнения: 4 513
Имаш и моята подкрепа!  Hug
Но трябва и сама да си помогнеш. Седни и помисли кои от проблемите ти са подвластни на промяна, на твоята воля и желание и как можеш да ги промениш. Самосъжалението няма да доведе до нищо добро. Започни да мислиш позитивно и нещата в действителност ще си дойдат на мястото! Успех!  Hug

# 33
  • Мнения: 1 341
Няма да пиша за драми, всъщност няма дори да разказвам нещо. Просто имам нужда от приятели до себе си, които да ми кажат, че всичко в този живот си идва на мястото рано или късно. Че живота се подрежда така както трябва. Моля, подкрепете ме! Ужасно съм разстроена, не мисля обаче да заминавам публичното пространство, в часност всички вас от форума с личните си драми. Пак да кажа, имам нужда да чуя думи, за това, че живота не винаги е черен, ами понякога става прозрачен или розов и човек се чувства добре.

Всичко си идва на мястото. Аз винаги мисля позитивно, и винаги ми се случват хубави неща.
Хора, не таете омраза и завист в душите си!

Имаш и от мен една голяма прегръдка.
Съгласна съм с написаното от Далка-взе ми думите от клавиатурата.
Всичко се оправя, но когато се вглеждаш в проблемите, то те те преследват неминуемо. Когато мислиш позитивно, първо ще се чувстваш много по-добре, второ ще ти се случват все хубави неща!
Имаш цялата ми позитивна енергия и силна прегръдка! Hug

# 34
  • Мнения: 1 629
Аз вярвам във "Всяко зло за добро" и в това, че всичко е преходно.. минаваш през нещо лошо, за да стане нещо хубаво Hug

# 35
  • Мнения: 36
И аз от едно известно време насам съм в такъв период,че искам някой ако може поне по 100 пъти на ден да ми повтаря,че всичко лошо има край,и че скоро ще свърши,и че хубавото ама ей сегичка ще дойде!!!! Само не се отчайвай и не се предавай! Положителната нагласа наистина е много важна!     
Не плачи,когато слънцето залязва,защото сълзите няма да ти позволят да се наслаждаваш на красотата на звездите!
 Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 247
Само мечтателите искат нещата да се оправят веднага. Иска си време всяко нещо. Който умее да чака и има нужното търпение бере плодове след време. Изпитан съвет.

# 37
  • Мнения: 112
Естествено, че си идва.
Има една теория за баланса в природата...тя важи и за човешкия живот. Няма само позтивна или негативна енергия..Ако нещо не върви както трябва, то е защото или сме "насилили" нещата от бързане, или просто случването му не е било в подходящо време. Това обаче ще ти проправи път за случването на друго - положително нещо.
Когато бях на 28, безумно исках да се върна в Германия. Уж всички предпоставки и условия ги имаше, но по дяволите някакви дребни детайли все спъваха това сбъдване...Побеснявах, идеше ми да вия от гняв...Ако бях заминала тогава, нямаше да осъществя нищо от това, което имам зад гърба си днес.. Трябваха ми обаче 6 години и 10 месеца....После нещата тръгнаха в релси.

Имай търпение. Везните ще наклонят към теб

# 38
  • Мнения: 28
 Hug Hug HugИ от мен огромни пръгръдки! Моите думи може да не ти прозвучат много оптимистично,но знам,че Господ  не праща на човек повече, от колкото той може да понесе.Също така мисля,че в живота на един човек се редуват тъжни и щастливи моменти,така че  Naughtyогледай се за щастието и се хващай здраво за него!  bouquet

# 39
  • Мнения: 3 016
След злото идва добро. Вярвай в това.

Общи условия

Активация на акаунт