"МАРТенките наедряват-дрехите им отесняват"

  • 12 801
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 755
azalina, и аз съжалявам!  Cry  Sad Дано скоро има радост отново във вашия дом!  Praynig
Не го знам този д-р Давидков, но не съм съгласна също с твърдението му. При първата ми бременност имах напрежение в гърдите само докато пиех утрогестан, нито се уголемиха, нито бяха по-чувствителни, нищо.  Rolling Eyes Сега също е така  Rolling Eyes Както се майтапех - те така и не разбраха, че съм бременна и родила  Laughing
За витамините - спрях фолиевата к-на и взех Хип натал, защото хемоглобина ми е нисък още от сега.  Confused Само дето ми е ужасно на вкус.  Confused

# 16
  • Мнения: 3 621
Добро утро и от нас
Азалина  Hug толкова много съжалявам , пожелавам ти бързо  възстановяване и скоро да ни се похвалиш че пак си бременна
Фивърче, ето това е ТВ-то
Обърках се сестра ми си търсеха офис стол за бюрото за компютъра, незнам ти какъв искаш да си купиш
Видях в старата тема , че имаме нова мама , да ни е добре дошла и много късмет и приятни емоции с нас и пожелавам
Хубав ден на всички
П.П. Дано Яница се включи и да каже дали е съгласна за срещата, обаче тя май казваше че днес е във Варна на ФМ  fingerscrossed другите да кажат какво ще правим

# 17
  • Мнения: 82
Добро утро и от мен.Слънце мерси за новата темичка.Азалина много съжалявам миличка дано скоро пак да ни се похвалиш че си бременна. Hug и лек ден на всички аз отивам да си пускам изследванията до скоро

# 18
  • Мнения: 361
добро утро мамита Hug
Азалия- много съжелявам за това, което се е случило. Пожелавам ти вързо възстановяване и съвсем скоро пак да си сред нашите редички.  Hug

Днес имам два повода за правнуване - първо всички органи на бебо трябва да са оформени (поне според калкулаторите), а на 15 сеп. влизаме в 4 месец. И второ с таткото имаме месечинка.

Мисля да походя и тази седмица на работа и от другата пак болничен докато мине сватбата.
Лек ден и много   bouquet

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро и от мен. Хайде по едно кафе и сок. Няма да слагам картинки днес - то се знае, че черпя всички  Laughing
Nefertity - Janitsa днес трябва да е във Варна но срещата за утре вечер 18.30 пред Триа-та си остава.
Azalina съжелявам и аз за случилото се. Не се отчайчай!
Добре дошла на новата Старозагорска мама. Белла увеличаваме се и живот и здраве като се прибера, когато ви е удобно на вас ще спретнем и една среща

# 20
  • Мнения: 143
Добро утро и от мен!
Момичета искам да ви попитам вие пиете ли вече някакви витамини?

# 21
  • Мнения: 481
Добро утро и от мен Hug
Слънце - много хубава темичка, ще си пийна и от сокчето ти  Heart Eyes
Азалина - съжалявам за това, което ти се е случило... Cry бъди силна, и скоро пак да се зарадваш!!!
Вече жена му аз витамини не пия, докато доктор не ми каже че имам нужда от тях. Засега гледам да се възползвам от плодовете Peace
Добре дошли на новите мамита   bouquet
Хубав ден  bouquet

# 22
  • Мнения: 4
Добро утро момичета! Честита нова темичка, браво за заглавието на m@m@ и за оформлението на Слънцето  Hug
и добре дошли на новите мами да сте здрави и спокойни Heart Eyes

Azalina много съжалявам за случилото се, пожелавам ти бързо възстановяване! И горе главата, следващият път ще е успешен Hug Hug Hug

Момичета благодаря за съчувстията - има една приказка, всяко нещо което не ни убива - ни прави по силни! така,че трябва да се гледа позитивно напред Simple Smile

Един въпрос - спите ли вечер? Аз се будя през вечер в 2-3ч.  и до 5-6 съм като кукуряк Laughing може и да е от това че бях отпуска...сега като почнах пак работа (първи ден Confused) може и от умора да спя повече... ха дано.

Относно витамините: пиех Центрум матерна около месец и половина преди да забременея, после от 2 места ми казаха че е по-добре лятото да се набляга на естествените витамини и минерали - 2-3л. мин. вода плодове и сурови или варени зеленчуци  и да пия само фолиева киселина. В началото като я пиех сутрин нагладно (не знам защо така бях решила) и веднага ми ставаше лошо или дори я повръщах, после се изхитрих и я почнах след вечеря или преди лягане и се оправи положението. Като цяло още ми става лошо следобедните часове (?!) особено като ми пригладнее, не мога без солети и мин.вода в чантата.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 755
Привет!  Simple Smile
Elg, честито ви оформяне и честита месечинка  Hug
annimm, мен ме будят все още нощем  Laughing и не знам дали бих се будила сама, но преди като нямаше кой да го прави имах проблеми със съня.
Витамини писах, че пия. Преди ми изписаха същите, плюс желязо, предпологам и сега ще се наложи. Него от плодовете и зеленчуците няма как да си го набавя, а месо не обичам.

# 24
  • Мнения: 4 428
Запис в новата тема  Grinning Много е хубава и темата и заглавието  Grinning

Добре дошла на новата мама  Grinning

Азалина, съжалявам за загубата ти  Sad Дано скоро пак да имаш повод да пишеш в отчетни  Peace

# 25
  • Мнения: 267
Добро утро и от мен.
 Азалина , много съжалявам,но това не трябва да те отчайва,знай че когато господ ни отнема нещо, иска да ни дари с нещо още по - хубаво. Така че готова за нови опити.
Аз изчетах доста в тази темичка и да се похваля още от началото нямах никакво гадене,никакво неразположение, нищо все едно, че не съм бременна, само леко подути гърди и опъване в корема
Аз пия матерна още от първия преглед,фолиева киселина и утрогестан,но много странно че корема ми е много голям за началото на 3 месец,всеки който ме види казва "ооо ти си в края на 4...",малко кофти,но това значи че ще е голям юнак Joy .За спането- спя много даже, като се наложи да спра работа спя по цял ден и по цяла вечер Embarassed
ДА ви кажа тук в Кипър е малко по- различно,относно изследвания и тн,в смисъл д- ра всеки път не знае в коя седмица съм точно,но ми пусна всички изследвания, тука Даун и за всички увреждания на бебето са задължителни,абе с две думи нямам търпение да се прибера В БГ и да си ходя на нормални прегледи с много обяснения  Grinning , че тука нищо не разбирам  Laughing

# 26
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Здравейте.
Да се отчета и аз. Записах се на ЖК, взеха ми кръв и урина за изследвания. Кръвното, естествено беше ниско / 90/60 /, кантара им много ми хареса защото ме изкара с 4 кг. по-малко от нашия вкъщи. Сега докато мине една седмица, когато трябва да звънна за резултата, ще се поболея. Уф, не се трая вече къф съм гипс smile3538. Акушерката ми обърна внимание, че пускат само IgM, т.е. за активна инфекция, а не за стара. Не разбрах дали пускат обаче и листериоза. Много беше внимателна Heart Eyes На 19.09 съм на БХС, въпреки че не виждам особен смисъл от това изследване, но влиза в пакета на ЖК и ще го направя. В 20-та ще правим ФМ или каквото там се казва с по-подробното оглеждане.
Такива работи от мен. Спорен и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 27
  • Мнения: 151
Здравейте и от мен!
Честита нова тема:)
Относно витамините,аз пия Центрум матерна приблизотелно от 2 седмици!
Добре дошли на новите мами.
А относно симптомите мен все още ме мъчат ,но в по -ниска степен. Гърдите ме болят ,но е търпимо -не както преди.
Пак ми се повдига,но не чак толкова колкото преди 10 дена.
Миризми на парфюми все още не са ми приятни ,както  и на скара и риба.
А иначе на моя здрав апетит нищо не може да окаже влияние! Дори гаденето!
Имаше моменти в които ядях само препечени филийки,но така ми се услаждаха..... мммммм
Аз по принцип съм "мръвкарка",но сега нещо ми е тежка тази храна и не ми се услажда чак толкова както преди да забременея.
Например свинско не мога да ям,докато пилешко по-бива.
 Вечер ставам през 1ч - 1.30ч да пишкам! През деня също ходя често! А вие???????

# 28
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Аз пия Пре-натал от повече от месец, но не съм много сериозна, обаче се старая  Joy
Да ви питам, според вас в коя част от бременността гърдите се променят най-много?

# 29
  • София
  • Мнения: 459
Имаше моменти в които ядях само препечени филийки,но така ми се услаждаха..... мммммм
Аз по принцип съм "мръвкарка",но сега нещо ми е тежка тази храна и не ми се услажда чак толкова както преди да забременея.
Например свинско не мога да ям,докато пилешко по-бива.

Лелее, това все едно аз съм го писала, ама много точно си го обяснила:)

Момичета, да ви се похваля. Днес бях на преглед и видяхме бебето как мърда.  Heart Eyes Много съм щастлива.
Иначе всичко си ми е наред, изследванията ми ги правиха предишния път и са си в норма, сега не ми пуснаха никакви.
Следващият път - след 1 месец, ако нямам оплаквания - ще ми пуснат и генетични изследвания.

Относно гаденето - и аз вече се чувствам по-добре, По-рядко ми се гади, и то само ако не съм яла скоро.
Още ми се приспива рано рано, но аз по принцип съм си поспалана Embarassed

Лек ден и успешна седмица на всички.

Общи условия

Активация на акаунт