Пушене и бебеправене

  • 4 345
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 784
Пуша рядко,през ден-два по 3-2 цигари.При първата бременност ги спрях,щом разбрах,че съм бременна.Не пуших общо 1г.10м.После започнах пак да припалвам и така досега.Искам да ги спра напълно.

# 46
  • Мнения: 1 862
Пуша за съжаление повече от кутия Embarassed не мога да се спра Embarassed
Надявам се че някой ден ако забременея ще ми се повръща и ще ми се отврътят тъпите цигари.

И аз така се тровя..... Мъжа ми, обеща да ги спре - надявам се това да ме мотивира поне да ги намаля!

# 47
  • Мнения: 293
Здравейте и от мен момичета.Темата много ме вълнува,защото съм много пристрастена явно пушачка .И аз като Мая пуша повече от кутия на ден същевременно работим за бебе.Давам си ясно преценката,че при всички случаи е по-добре да не пуша но нямам никаква воля още повече когато нямам нещо налице за да ме амбицира.Познавам много момичета,които не са пушили никога в живота си и раждат недъгави деца ( да ни пази господ) , познавам и такива които са пушили дори по време на инвитро, които са пили през цялата бременност и са пушили и продължават даже да кърмят и да пият и да пушат и децата им са здрави. Може да Ви звучи като оправдание за липсата ми на всякаква воля но живота дава сам примерите.Братовчедка ми например пушеше по 10-15 цигари на ден през цялата бременност , имаше два аборта зад гърба си и имаше абсолютно бепроблемна бременност и роди здраво прекрасно дете. Друга моя позната не палеше изобщо и имаше куп усложнения...с много мъки износи детето.
При всички случаи е по-добре да не се пуши....но като не мога да ги спра ? Опитвала съм какво ли не ....воля,хапчета,лепенки....какво ли не...искрено се надявам като видя двете чертички да се отавратя от тия гадни цигари....

Желая Ви успех !!!

# 48
  • Мнения: 46 492
Пушех минимум по кутия дневно, спрях ги, когато ми потвърдиха бремеността, 6-7 г.с.
За съжаление нито веднъж не ми се догади през бременността и желанието за цигари беше разкъсващо Tired

# 49
  • Мнения: 253
Аз също пуша по 10-15 на ден  Embarassed, нямам воля да ги спра, но си мисля, че като видя  EFP ще ги откажа веднага, просто не си заслужава да тровиш бебчо
Междудругото се сетих за още нещо - мисля, че за да е защитено бебето от цигарите и никотина, бащата също не трявба да пуши, както по време на бебеправенето, така и докато трае бремеността, което в моя случай е направо невъзможно  Cry

# 50
  • Мнения: 806
Не съм намаляла цигарите преди да забременея.  Не сме и планували бебчо сериозно, но като видях чертичките си казах - Сега ги спирам вече!  Да да ама не.  Запалвам си по една цигара на ден с кафето.  Много ми беше трудно отначало с 1-2 цигари на ден, но сега вече свикнах с 1.  Опитвам се вече да е само 1 цигара през ден докато ги спра.
Не е лесно, а и рязкото спиране те стресира допълнително, и може да доведе до рязко надебеляване, и не само от бебето.

Строго индивидуално е.  Има хора с голяма воля.  Успех  Hug

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 10:45 от Албена13

# 51
  • Мнения: 29
Пушех по кутия на ден.Като видях  EFPги намалих на 5-6.Добрече започна да ми се гади от тях ,че успях да ги спра! Сега пак пуша по кутия на ден Embarassed

# 52
  • Мнения: 528
Отказах ги преди година, преди това пушех по кутия на ден повече от 10 години.
Не беше лесно, но желанието ми за бебе е много по-голямо.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 613
Още в мига, в който видях чертите на теста, така ми се въртеше главата и ми беше лошо, че само от една запалена цигара до мен и ми ставаще лошо- Sick
Преди това съм припалвала по две- три на ден или през ден.

# 54
  • Мнения: 5 317
Пуша по кутия.Ще ги спра,ако забременея,ама нейсе,не става.

Общи условия

Активация на акаунт