Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, мили майки и татковци!
През септември момиченцето ни ще тръгне на ясла, а режимът й е различен от този, който следват там. Събужда се сутрин към 8 - 9ч и закусва, след това обядва в 13ч, спинка м/у 14-16ч, закусва пак към 17ч и следва вечеря в 20.30. Заспива към 22.30ч. Нужно ли е предварително да променям режима й съобразно този, който й предстои в яслата? Благодаря ви предварително за отговорите и съветите. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
Ако се опиташ да го нагласиш подобно на този в яслата, просто на нея ще й е по-лесно, защото когато дъщеря ми тръгна, първия път когато се опитаха да я сложат да спи, тя просто не й се спеше. Там ги слагат в 12.30, поне в нашата беше така. От друга страна искат да са за закуска, най-късно до 08.00 или 08.30 зависи от яслата. Ще се наложи и да я събуждате по-рано.
Така че моя съвет е ако имате възможност по-малко, по-малко й промените режима за да й е по-лесно, респективно да хабите по-малко нерви Simple Smile

# 2
Не мисля, че е кой знае колко по-различен режима. Може да се опитваш да я слагаш вечер по-рано да спи.
Макар, че тя като тръгне на ясла, ще се измаря повече и сама ще иска да си ляга по-рано.

# 3
В яслата на сина ми закуската е от 8.30 и е пожелателно да сме го завели дотогава. Е, ако го заведем по-късно не ни се карат, случвало се е и след 9 да го водим и закуската седи и чака.
Но ги слагат да спят към 12.30 - 13.00.
Сина ми тръгна на 1 година на ясла и преди това спеше по 2 пъти на ден. Понеже ми бяха казвали майки, че децата в яслата спят по веднъж на ден ние доста се озорихме докато го научим да спи веднъж дневно. А като го заведохме и се оказа, че малките си ги слагали по два пъти на ден да спят.
При всички положения ще трябва да я вдигате по-рано сутрин, а понеже там се уморяват повече, отколкото ако са вкъщи - ще започне по-рано да заспива вечер.

# 4
  • Sofia
Ние тръгнахме на 1.4 г., февруарри тази година. Режим не съм променяла/ то сякаш и нямахме такъв/.Обикновено заспиваше към 14 ч.и спеше по 40-50 мин. Та като тръгнахме на яслата първите дни го взимах на обяд, но така и не свикна да ляга в 12.30 ч.Когато започна да остава по цял ден се научи да заспива щом го сложат в креватчето, и следобяд едва се събуждал. Между другото, сега съботите и неделите пак си заспива когато иска, т.е. след 14 ч., и спи много малко.Та основната ми мисъл беше, че в къщи може да си е на един режим,а в яслата да свикне с друг. Но според мен ще стане от само себе си.

# 5
  • Чикаго / София
Аз режима не съм го променяла. В къщи спеше до 9.30-10.00ч. и след това заспиваше към 14.00 до към 17.00ч. Като тръгна на ясла просто се наложи да я будя по-рано сутрин и съответно на обед й се доспива по-рано и вечер също си ляга по-рано. Тя сама си измени режима. Сега събота и неделя в къщи пак понякога спи по-докъсно сутрин и си изменя режима, но като отиде на яслата спазва режима там! Simple Smile

# 6
  • България-София
Нашия режим съвпадна с този в яслата, но ако не щях да се опитам да го доближа до този там , за да му е по спокойно на детето- само си представете какъв травмиращ процес е това свикване с яслата.Ако разликите са по-малко - толкоз по добре Wink

# 7
Благодаря ви много за споделения опит! Тук в нашата ясла (предполагам и при вас)  има първо адаптивен период, вземат ги за час-два, постепенно да свикнат с  обстановката, с режима....малките ги слагат да спят по 2 пъти, ако има нужда. Ще ми се уж да се опитам да променя режима, но като ви "чета" май би могло да стане  и направо, като тръгне на ясла...
Ще се опитам да го пренастроя малко с по-ранно заспиване...

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
Ако мислиш, че детето ти е по-трудно адаптивно - промени й режима. Ако ли не--тя сама ще си се нагоди към него.
Успех на есен  Grinning

# 9
Аз не промених нищо. Той сам се адаптира и аз бях страшно доволна от режима им там. Не мисля, че ще е трудно да свикне, те децата като гледат едно от друго и е по-лесно.
Прецени само понеже гледам, че късничко си ляга, може би в яслата ще се уморява повече и ще трябва да я слагаш по-раничко да спи. Нашия по принцип си ляга към 20.30, но като е бил на градина и в 19.30 да го сложим ще заспи. Отделно, че сигурно ще започне и да става по-рано? Постепенно всичко ще си дойде на място.

# 10
  • Spain
бях пуснала подобен въпрос ,но формулиран по друг на4ин .. та пове4ето съвети които полу4их бяха да оставя детето на мира , да не му сменям режима , да спи и яде когато си иска и 4е бързо ще се нагоди към режима в яслата
успех каквото и да си решила ,знам 4е е трудно ,дори самото решение  Wink

# 11
Не съм , но не и отне много време да се адаптира . Беше въпрос на два -три дни . Онемях , когато видях Поли да заспива в 8 часа още в първия ден на ясла , при условие , че преди тази дейност се извърщваше към 11-12 .

# 12
Благодаря ви за куража!! Миличкото ми, поне досега, е показало, че е лесно адаптивно, не ми е създавала никога проблеми при пътувания, или нарушения на режима по една или друга причина. Дано и с режима в яслата свикне бързо...Помогнахте ми много с мненията си, до септември има време, ще се опитам спокойно да изчакам да видя как ще се чувства на яслата...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт