Анкетка в подкрепа на един спор - за майките ни и кърменето

  • 4 611
  • 93
  •   1
Отговори

Анкета

Кърмени ли сте (колко време) и как определяте отношенията си между вас и вашата майка?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 11 сеп 2008, 14:23

  • Мнения: 4 841
В резултат на един спор, който вече няколко дни водим с моя бременна приятелка, реших да пусна тази анкета... Не искам по никакъв начин обаче да влияя върху резултата и развитието на темата въобще, необходима ми е просто кратка статистическа картинка, за да си "сверя часовника" дали съм права в тезата си. Съвсем умишлено не пускам темата в подфорума за кърмене, защото тук не става дума за кърменето, а за отношенията с майките ни. Както казах, на мен ми е необходим само крайния резултат, всякакви интерпретации и посока на темата оставям на вас  Hug

# 1
  • Мнения: 473
Интересна тема, не бях се замисляла дали има връзка между кърменето и отношенията  с майката. Някой психолог може да се изкаже. Според мен изключително значение има интелекта, възпитанието и характера на майката. Аз не можах да си кърмя детето по независещи от мен причини. Надявам се обаче да сме в прекрасни отношения.

# 2
  • Мнения: 22 347
Не съм кърмена и отношенията с майка ми са идеални. )
Ако има отношение е вземала мляко от една рускиня и съм ядяла с биберон. )

Аз не виждам връзка между двете неща и отделно имам определено мнение по повод дългото кърмене (над 1г).

# 3
  • Мнения: 1 763
Не съм кърмена, отношенията с майка ми са прекрасни. Няма връзка между двете неща. Мъжът ми е кърмен 3 години, отношенията с майка му са нормални, но не са близки, не си споделят, не си помагат.
Аз също не успях да кърмя детето си. Вярвам, че ще сме в прекрасни отношения.
Темата ми е интересна, дано само не се превърне в безумен спор, тогава няма да имам нерви да я чета.

# 4
  • Мнения: 190
Майка ми ме е кърмила повече от година, отношенията ми с нея са нормални.

# 5
  • Мнения: 851
Не смятам, че има връзка между кърменето и отношенията дете-майка. Характерът на двамата е от значение. Кърменето може да има връзка с привързаността на детето към майката в ранното му детство. Но и това не е сигурно. Peace

# 6
  • Мнения: 4 621
Първа опция Peace
За съжаления в минало време - майка ми почина преди повече от 5 години Confused
Не мисля, че има някаква връзка м/у кърменето и отношението Peace

# 7
  • Мнения: 581
 Кърмена съм много кратко, отношенията с майка ми са прекрасни.Не вярвам, че има връзка между кърменето и отношенията между детето и майката.
 Аз не съм кърмила дъщеря ми по медицински причини и  това не се отразява на близостта и отношенията ни, надявам се и като стане голяма да бъде така.

# 8
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 370
Кърмена съм 10 месеца и отношенията с майка ми са супер като цяло.

# 9
  • Мнения: 817
Кърмена съм 3 месеца, отношенията с майка ми са си супер.

Никаква връзка не виждам между кърменето и отношенията с майка ми, особенно пък след 4-5 годишна възраст.
Не мисля, че това колко кърми една жена ще се отрази на отношенията и с детето.

# 10
  • Мнения: 554
Кърмена съм 1 месец и отношенията с майка ми са прекрасни Grinning не мога да не я чуя по 2-3-4 пъти на ден Laughing и задължително я виждам през ден.

# 11
  • Мнения: 4 491
Нямам много право да отговарям на анкетата, защото майка ми почина преди много години, но съм кърмена 5-6 месеца и имахме нормални взаимоотношения. Ако сега беше до мен, пак щеше да е така, почти съм сигурна.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 508
Била съм на смесено хранене от самото начало, не съм питала майка ми колко дълго е имала кърма, но това няма значение. С носталгия и обич си спомням детството, и смятам, че майка ми и баща ми са ми дали всичко, от което има нужда едно дете, че и повече  Simple Smile

Имаме прекрасни отношения, въпреки че често я натъжавам. Мога да разчитам на нея за всичко, включително да споделям неща, за които не бих споделила с приятелки, въпреки разликата в поколенията и възпитанието. 

# 13
  • Мнения: 690
Не съм кърмена, а отношенията ни са ужасни! Thinking

# 14
  • Мнения: 7 186
Не виждам никакаква връзка между кърменето и бъдещите отношения майка- дете. Всичко си зависи от самите хора, отношението, характера, мирогледа.
Аз съм кърмена до 1 г., доколкото знам. Отношенията с майка ми бих определила като незадоволителни Simple Smile Не се мразим или нещо такова, просто сме много различни като характери и мислене, вследствие на което нямаме общ език.
С баща ми пък се разбираме чудесно. Трябва да го питам, да не би той да ме е кърмил навремето Grinning

Общи условия

Активация на акаунт