С ниското кръвно налягане как

  • 4 680
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всичко солено спомага за повишаване на кръвното, тъй като натрият задържа вода в организма. 2-3 л. течности препоръчват и при ниско, и при високо кръвно  newsm78 Кофеинът действа, но за кратко. При всички случай ниско кръвно (въпреки дискомфорта) е за предпочитане пред високо. С напредването на годинките обикновено кръвното се покачва.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 546
С напредването на годинките обикновено кръвното се покачва.

Ами чудесно..знчи да очаквам да ми се нормализира  newsm44

# 17
  • Мнения: 215
Тия дни нали беше дъждовно времето и май съм по- добре, но нали се сещате- и айрянче пийвам!!! Мъжа ми казва, че сега ще си увредя пък бъбреците newsm78. Абе, то едно ли е, та да го мисли човек! #Crazy
Весел ден на всички!!!!

# 18
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
В списание МАМА има реклама на някакво ново лекарство за ниско кръвно "Вивотон S" не знам колко е ефикасно, не съм го ползвала, споделям го просто като информация по въпроса.

# 19
  • Мнения: 1 250
... тъй като натрият задържа вода в организма...

Абе чела съм (надявам се да е достоверно), че точно натрия е стимулатор на отделянето в бъбреците.

Но след като водата в кръвта стане по-малко от необходимото се задейства "датчик", който ти казва че водата е малко и трябва да пиеш, т.е. ожадняваш. Затова като ядеш солено ти се пие вода, а "отпадъчната вода" излиза и с разните му там токсини.


Пробвай да си плакнеш по-често ръцете със студена вода, да се ожлаждаш. Освен това кръвно се качва по време на активно физическо натоварване. Е, и аз като се прибера след 8 часа на стола пред компютъра, кръвното ми е не повече от 90/60. А пък ако го мериш лежайки след сън...

Внимавай с горещите душове. Кисни си краката в хладка (студена) вода. И най-вече - НАЛИВАЙ СЕ С ТЕЧНОСТИ.

# 20
  • Мнения: 2 596
Ефортила си беше добро лекарство. Мен много пъти ме е спасявал, защото съм падала на улицата, но, уви, всяко добро лекарство се спира от производство, иначе ...

Общи условия

Активация на акаунт