Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 септ. 2008, 20:44 ч.

Въпрос към майките пиещи противозачатъчни?

• 445
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!Аз пия противозачатъчни Логест от около 5 месеца вече и незнам как но съм се объркала и пропуснах една седмица без да пия хапчета.Като ходих до аптеката днес и аптекарката ми каза че по добре да не ги пия този месец а направо като ми започне следващия цикъл.На някой случвало ли му се е и какво направихте?И другото което ми каза е че попринцип протовозачатъчните се пиели 5-6 месеца и се почивало 2-3 месец.Това лекарката ми не ми го е казвала и лошото е че сега не мога да се свържа с нея за мнение.

# 1
  • София
Ами...наистина най-добре е да се консултираш с гинеколог...то не си изпуснала един ден, а цала седмица....т.е. приема е тотално нарушен...мисля, че може и да е права, но не съм лекар.
Аз лично пия по схема - 6 месеца пия, един почивам, пия заради хормонални проблеми, според моя доктор е добре да почивам, а и обикновенно към 6 месец, много ми се засилва мигрената, проблемае, че в този 1 месец трябва много да се пазиш.
Знам, че има лекари, които смятат, че няма нужда от почивки....
2-3 месеца е много, или месец или не почиваш....
Аз пия ясмин, но надали е гигантска разликата....логест мини таблетките ли бяха или нормални....може би ако са мини, при тях да няма почивки....

# 2
привет Simple Smile

преди доста време пиех Логест.когато отидох за втора опаковка аптекарката ме попита дали са за мен и от положителния отговор остана леко потресена  Rolling Eyes .каза че трябвало да ги пият жени предимно над 35 годишна възраст ( сега съм на 22 )  Shocked .бяха ми предписани от лекар.направило ми е впечатление обаче че колкото и пъти да искам да ми изпишат противозачатъчни все ми пишат на рецепта,а веднъж не ми е направено някакво изследване.

най-добре е да ги спреш и да започнеш на ново от първия ден на следващия ти цикъл,тъй като ако си изпуснала прием за повече от 12 часа си играеш на "тука има тука нема "  Mr. Green

п.п. сега май най-много хвалят ясмин

# 3
  • София
Ами хубави са ямина...ама на мен ми го изписаха след подробни хормонални изследвания Simple Smile))
А за какво ти е рецепта, мен веднъж не са ми поискали???

# 4
На мен също не са ми искали рецепта за Логеста.Иначе аз също съм чувала добри отзиви за Ясмин,но лекарката ми ми изписа Логест и нямам никакъв проблем с тях.

Аз пия ясмин, но надали е гигантска разликата....логест мини таблетките ли бяха или нормални....може би ако са мини, при тях да няма почивки....

Не знаех че има мини и нормални Логест newsm78 .Честно казано незнам от кои пия.Малки са хапчетата сигурно са от мини Thinking

# 5
  • София
хаххаха не...има мини хапчета...но не им знам името..питах дали са логест...но след като се пиели главно след 35 години надали...мини хапчетата съдържът само единия хормон и се пият по време на кърмене, ако не кърмиш си пиеш нормални. Wink а иначе всички хапчета са малки Simple Smile

# 6
Не кърмя.След като ми спря кърмата гинеколожката ми ми изписа Логеста.Значи може само един месец да се почива. Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт