Пухена завивка - каква, от къде?...

  • 43 559
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Само да ви кажа, че до момента двойна завивка с 90% пух под 300-400 лв. не съм виждала... Затова и толкова се чудя и искам мнения за качество, марки...
И за какво ви е такава завивка само не разбрах...

# 16
  • Мнения: 2 164
Моята от Метро е 3 пъти по-дебела  newsm78

# 17
  • Мнения: 9 481
И моите са от Метро, но на ТЕД и са по-дебели от тези на снимката Wink. Въпросната може да е сложена м/у другото...реално няма снимки на зимните и тънките завивки на сайта им Mr. Green

viliko-как за какво?? За завиване Mr. Green
Например нашето семейство  зимата спим на отворен прозорец и сме завити само с такива пухени юргани Peace

# 18
  • Мнения: 7 947
Абе ясно че е за завиване, ма що да давам 300-400лв за юрганче, като мога да си купя прекрасно за 50  Crazy И що да е с пуха на гъската, ква е файдата...ето тва питам.
Че то за да обзаведа всеки вкъщи с подобно юрганче трябва да тегля бърз потребителски май...

# 19
  • Мнения: 2 164
Абе ясно че е за завиване, ма що да давам 300-400лв за юрганче, като мога да си купя прекрасно за 50  Crazy И що да е с пуха на гъската, ква е файдата...ето тва питам.
Че то за да обзаведа всеки вкъщи с подобно юрганче трябва да тегля бърз потребителски май...
Предимствата на пухените завивки са, че топлят повече и са по-леки. Peace

# 20
  • Мнения: 9 481
...явно не си отворил посочения от мен сайт Wink, за да видиш цените...е не че няма и по 400, но са др марки...
Файдата е че топли пракрасно, без да се изпотяваш Peace
Страхотни леки и приятни са, а мои познати в Германия са си взели комплекти с 2 бр възглавници-едната е за главата, а другата се слагала под тялото-пак пухени...сигурно кефа е още по-голям Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 3 271
Абе ясно че е за завиване, ма що да давам 300-400лв за юрганче, като мога да си купя прекрасно за 50  Crazy И що да е с пуха на гъската, ква е файдата...ето тва питам.
Че то за да обзаведа всеки вкъщи с подобно юрганче трябва да тегля бърз потребителски май...

Защото гъшия пух е много лек, следователно и завивката е такава, и най-вече държи адски топло през зимата.

Само да отбележа, че навремето мъжа ми имаше яке от гъши пух - зимата му бе горещо с него, а лятото наистина държеше хладно - не мога да си го обясня и аз до ден днешен как става този номер, но съм се уверила лично в това.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Шегата си е шега, но на гол задник води до ключ на темата Grinning
Или по темата или лошо.

# 23
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Брей че спор се заавихрил!
Преди всичко и аз да кажа, че ми идеше да отвърна жлъчно като прочетох поста на вилико, но реших да се сдържа. Но наистина звучи странно въпроса в нарочно пусната тема "За какво са ви такива завивки...." Ами явно ми трябват, щом си ги търся и явно ще се завивам с тях...
Не започнах да обяснявам какви са предимствата на тези завивики, понеже целта ми не беше да ви навивам да си ги купувате, а да сравня качество. Инак който се е завивал някога с такива знае, че създават невероятно усещане при допир и не могат да се сравняват изобщо с изкуствените. Предпочитам естествените материали по принцип, а в случая със завивките наистина има защо...
Благодаря за отговорите до сега.  HugСамо за марката Тед ще коментирам, че съм ползвала един-единсвен път нещо тяхно - един матрак, който се разсипа за отрицателно време и не бих рискувала с такава сериозна покупка  от тяхната фирма. Ако изобщо някога си купя пак нещо от тях де... В Метро ще оггедам, а до Пловдив ще видим ще успея ли да се разходя.
И пак да призова - който не се чувства съпричастен към въпроса ми да не се чувства задължен да пише. Peace

# 24
  • Мнения: 7 947
Знаеш ли, като видях темата - зачудих се защо пухени и защо са по-скъпи - затова се включих. Какво странно има да попитам "за какво са"...По-странни са отговорите, които се изсипаха...Не е нужно жлъчно да се обяснява, и с прости думи можеше...но явно в тая тема не е добре да се включват "непросветени"...ЧАО, само ми е жал за горките гъски...

# 25
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
viliko: Ами ако така си беше формулирала въпроса още в началото щяхме да спестим доста изписани  постове не по темата.  Просто прозвуча жлъчно и така ти отговориха. Но да заровим томахавката. Пък ако имаш шанса да опиташ пухена завивка пак ще си говорим заслужава ли си...  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 13
Ето тук можеш да видиш доста предложения с различен % пух.

http://www.laredoute.fr/achat-linge-de-maison-couette-couverture … tegoryid=50256402
Както е известно доставят в България и аз ще поръчам от тези.

Нека знаещите френски да ме поправят, но мисля, че duvet е пух, а plumettes е перца - разлика, която никои прозводител или тъговец в България не прави  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 312
...разлика, която никои прозводител или тъговец в България не прави  Simple Smile

Е,как да не правят?
На мен са ми подчертавали изрично кое от какво е.
Между другото се сетих,че имаше много хубави пухени завивки в Икеа и май не бяха на толкова високи цени.
Влез в сайта им и разгледай.
Ако има на кой да си поръчаш да ти донесе предполагам ще ти излезе доста по-евтино.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Нека знаещите френски да ме поправят, но мисля, че duvet е пух, а plumettes е перца - разлика, която никои прозводител или тъговец в България не прави  Simple Smile
Напротив Simple Smile На завивките тук пише неща от сорта: 15% гъши пух, 85% пера. Перата, разбира се, са тези, които подло се измъкват да те бодат нощем. Ползвам възглавница изцяло с пух и пера, българска, купена от Метро за 15 лв. За пуха нищо не мога да кажа, но от перата сутрин съм като индианец в косата.

# 29
  • Мнения: 187
Аз също съм решила да купя за тази зима завивки с гъши пух. Коментираните тук цени ме учудват, защото са много по-ниски от това, което видях в магазините на HAPPY DREAM. Случайно знам и трите им магазина в София - единия е на Стамболииски, другият на бул."България"- срещу Била, а третият  към Студентски град . Предлаганите модели са от Турция, Германия и от някаква скандинавска държава /аз все ги бъркам/ .Но наистина са невероятни.З начи имаше от един и същ производител два модела с еднакъв размер с разлика в цената точно  два пъти.И аз разбира се попитах защо, отговорът беше , че вида на пуха бил различен и от различни породи гъски. Та мисля, че това е което търси авторката на темата. Значи , по ниската цена беще около 400-450 лева за единичен размер /това е по-евтиния вариант, немски са/, с други думи аз съм заделила около 1000 лв. за две единични завивки.

Общи условия

Активация на акаунт