ДЕКЕМВРИЙКИТЕ: "Ура,Елси има дъщеря!"

  • 15 113
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728



Колажът е дело на Габи Heart Eyes  bouquet


Това са декемврийските деца и мами
в нагледен списък и по дати сбрани
те заедно са в радост, щастие и болка,
затуй и се обичат толкоз  Laughing :

01.12.
Инес на мама sanimama Flutter
Никола на мама Lang smile3539
02.12.
Елена на мама anni4ka Flutter
Георги на мама Янич smile3539
04.12.
Виктор на мама gabby smile3539
Христо на мама Diyana
smile3539
05.12.
Катерина на мама Mimito Flutter
Калина на мама правда_z  Flutter
Магдалена на мама Мъни Flutter
Надя на мама mimiska
Flutter
07.12.
Даниел на мама Марти smile3539
09.12.
Анастасия на мама msbilt Flutter
10.12.
Анна-Мария на мама galaxy Flutter
12.12.
Симона на мама mishelin Flutter
Галина на мама kar4ita
  Flutter
Валентин на мама Зечова smile3539
13.12.
Рада на мама hotmama73 Flutter
Трифон на мама МТV smile3539
14.12.
Мирела на mamamaya Flutter
16.12.
Станимир на мама els smile3539
18.12.
Емилия на мама Ilq Flutter
Ивайло на мама vesenceto_85 smile3539
19.12.
Елла Катрин на мама victoria Flutter
Анна-Мария на мама Cvetina-71
Flutter
Борислав на мама Zorie smile3539
21.12.
Андреа на мама Жани Flutter
22.12.
Ивон на мама Mimi Teneva Flutter
23.12.
Сияна на мама Dani na Sisi Flutter
24.12.
Кристиян на mama llidd smile3539
28.12.
Магдалена на мама pachikrak Flutter
Борис на мама kadrokosa smile3539
01.01.
Стилиян на мама tane smile3539
...........................................................................
А останалите, че ви няма, не се сърдете,
а бързо тук се разпишете
и мястото си заемете!


НАШИЯТ АЛБУМ smile3509
user name/потребителско име - decembrе
password/парола - bebeta

"АРТИСТИЧНИ"  ЗАЛОЖБИ: newsm19
Пеещият Ивко
Танцуващите Борис, Борислав и Виктор
Гласовитият Виктор
Репертоарът на Маги



 
                                                            Кът "Полезно"
Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето
Бебеферма Grinning
Baby Einstein



Номинации


Последните ни 3 теми:
43. ДЕКЕМВРИйки искат вече на море, чакат слънцето да напече
44. ДЕКЕМВРИйка отпуска крои, а пък Пачи летния сезон откри!!!
45.ДЕКЕМВРИйки търговията диктуват, мъже продават и купуват

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 14:54 от vesenceto_85

# 1
  • Мнения: 1 666
Хайде да открия новата тема с постинг отговарящ на заглавието!  Wink

И моето дете се е представило много добре вчера в детската градина. Играл, ял, спал, бил много спокоен, все едно не му е първи ден - така го описа лелката като го вземах. Което за мен беше много успокояващо! По-късно разправяше на всички, че там е много хубаво и утре ще ходи пак.
Тази сутрин пак тръгна с желание, само на вратата там се засуети малко - държеше аз да му събуя маратонките, но после си влезна в стаята... и така. Надявам се и днешният му ден да е успешен и да не ме търсят да си го прибирам предсрочно.

Веси, радвам се, че и Ивко реагира добре на градината!

Марти, стискам ви палци днес за спокоен и доволен Дани!

Цвети, браво, че отсрами фотографките на срещата! Видях много хубави пораснали дечица и прекрасните им майки! Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 3 817
Здравейте Hug.
Чак тази сутрин разбрах, защото майките като изпращат момчетата си в казармата плачат Cry.
 Заведохме човека и той беше толкова нетърпелив да влезе при децата, че не успях да му събуя дънките и да му обуя анцуга (дано някоя от лелите да свърши тази работа). Като си тръгнахме с Ники той се беше погрижил да ме държи в добро настроение и непрекъснато ме разсмиваше и така до вкъщи. Като се прибрах обаче майка ми (тя остана да гледа Ани) започна да опява колко й било мъчно за Дани и на мен това ми и трябваше и като му теглих един рев, та до преди малко и сега продължавам да подсмърчам Tired. И на мен ми е едно такова празно, и обикновено по това време закусваме, приготвяме се за разходка, а сега всичко това сме направили и след малко ще извеждам Аничка навън.
Елс, Веси, много се радвам, че и вашите дечица са тръгнали с желание. Дано тези на които им е мъчно да сме ние и ние да плачем, а не те Praynig.
Ох, момичета извинете ме за този постинг, ама наистина ми е едно смотано и спирам да пиша за момента. Довечера или утре ще пиша отново как е бил първия ден.
Чао и приятен ден  bouquet.

# 3
  • Мнения: 1 666
МартиHug Hug Hug И голямо БРАВО на Дани Peace! Абе големи мъже са си нашите момчета, ама какво да ни прави човек нас - майките им, като сме толкова нежни струни. Пък за празнотата те разбирам, ама ти поне имаш Аничка да се занимаваш с нея. Аз вчера изкарах почти целия ден в скайп и във форума от незнаене какво да правя, затова за днес си имам план, който точка по точка да изпълнявам.

# 4
  • Мнения: 940
Хайде и аз да цопна в новата тема.
Значи да кажа че много ви завиждам за срещата и че сте много хубави всички на снимките  Heart Eyes
Очаквам с нетърпение още снимки.

Елси и Веси ...много се развълнувах като ви четях,раздялата за 1ви път несъмнено е един от най тежките моменти за една майка...оставяте птичката сама да политне и се притеснявате дали ще успее...дали няма да падне.Радвам се че и за 2мата 1вия ден е бил безпроблемен.Продължавайте да пишете подробно ,много ми е интересно.
Аз също искам да запиша Елла но в момента продаваме къщата и после сменяме района а аз искам да сме в близост и затова ще изчакам докато се преместим.
Марти ...успех и на Марти днес и аз стискам палци.

Има ли други неспящи на обед ,Елла не спи от около месец  Tired ,но пък за сметка на това заспива много бързо вечер ,в 9:30 издава багажа и сутрин се буди около 9 ....не мога да се оплача де.
--------------------------------
Марти сега те прочетох... Hug,бъди силна ,гушкай си Аничка,сега поне на нея можеш да и отдадеш цялото си внимание
Дано бързо ви мине тази седмица и да не се тормозите много
 



# 5
  • Мнения: 9 481
Добрутрооо Wink
Май само нашия син ще тръгне на градина от догодина Rolling Eyes Щефката на въпросното заведение заяви, че приемат децата при навършени 3г, което в нашия случай е на 13.12..като сложим Коледи, НГ...
И приема бил такъв, поради неходене на ясла...за мен е безумно..и ще проверявам как точно стои въпроса.

Страхотни сте на снимките Peace-чакам още Mr. Green
Повече не мога да пиша за сега, че ми се отвори работа Confused


# 6
  • Мнения: 438
Браво на мъжките мами героини и на порасналите мъже!
Марти
- ако знаеш само колко ми е познато това с реването.....
Само,че в къщи аз се опитвах да се държа , а татко и плачеше. Като започна да ми говори,че съм си хвърлила детето в яслата и сега спокойно ли ми било и на мен само това ми трябваше. Празнотата е много страшна,но ти имаш Аничка за утеха.....
И на мен сега пак ми потекоха сълзи като те чета и като знам,че ще сме същите отново.
Елс, Веси - нагушкайте и нацелувайте смелите мъже!Пък ние с ревлите не знам какво ще правим.

# 7
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И моята дама била много примерна в детскаат градина. Похвалиха ми я за мног оправна, нищо че била най - малката. Поплакала малко сутринт аи толкова. Днес влезе леко несигурна, но я прие пугиджата(госпожата) с усмивка и ведър тон и тя дори не се обърна да види къде съм аз.
Ако знаето как се чувствам само... не знам кога бях бременна за първи път, кога родих и т.н. Догодина Борко е ученик, Катето е на градина...мама е все по - малко нужна, на когото и да било...а аз все още се мисля за незаменима...но не е така!
Отивам да си седя в дупката и да се правя че уча за утрешната ликвидация, която ми е все тая дали ще взема или ще ме скъсат за пореден път!

# 8
  • Мнения: 799
Леле, какви сте депресии... Аз се ритах по гъза и виках "ура", когато Маги тръгна на ясла  ooooh! newsm78 Явно бъг-ът е в мен  Mr. Green Вече 5-ти ден съм се отдала на денонощно Магигледане и може да се каже, че вечер съм... хм... леко нервна и определено тотално изтощена (заспивам като бабите седнала на масата пред ТВ).

# 9
  • Мнения: 1 666
Леле, какви сте депресии...

Аз поне имам оправдание, че е от бременните хормони, за другите незнам  Wink
не че и да не бях бременна щеше да е по-различно Embarassed

# 10
  • София
  • Мнения: 3 817
Аз на бързо, че след малко ще ходя да взема Дани.
На обяд се чучнах пред детската градина за всеки случай, поседях поседях никой не ми се обади и аз реших да проверя на място как е положението Mr. Green. Отидох, помолих да извикат лелята и тя още като ме видя започна с хвалбите (сигурно правят така с всяка майка, за да я успокояват newsm78). Дани бил много самостоятелен, не плакал и не питал за нас, с всички си играел и дори  си ял мусаката. Е, това като ми каза щях да падна. Вкъщи за да яде или го гоним или се правим на маймуни само и само да хапне нещо, а в градината ял сам Grinning.
Мими, и аз на срещата като гледах порасналите ни дечица и се чудех кога минаха почти 3 години Thinking. Все едно вчера беше декември 2005.

Аз поне имам оправдание, че е от бременните хормони, за другите незнам  Wink

Елс, аз вчера щях да ти пиша, че на теб ти е простено да плачеш заради хормоните, ама нас останалите нищо не ни оправдава Mr. Green.
Цвети, дано Анна Мария сега като е по - голяма и да не плаче, а да ходи с желание, че като знам и при вас какво беше... ooooh!.
Хайде да свършвам, че вече трябваше да съм тръгнала, а още се мотая.
Утре пак ще докладвам Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 728
Аз забравих да ви кажа,че сме 20 кг и  100 см  Peace

# 12
  • Мнения: 1 666
Радини вълнения, глава трета:

Амииии, третият ден не можа да мине без рев. Очаквах го, защото пазарлъка започна още снощи като си лягахме, съпроводен и с поплакване и "няма да детска градина", "не икам при децата", "мамо, гуши". Тая сутрин пак със ставането беше на такава вълна, що годе замазахме положението, тръгна от вкъщи усмихнат и в градината още с влизането - рев, реееев. Не искаше да ме пуска, добре че от вкъщи бяхме взели любимото му мече, та си го гушна него и все пак влезе с госпожата, ама го чух, че още известно време вътре поплака. После се обаждах и ми казаха, че вече бил спокоен, но си седял с мечето, което ми говори, че вътрешно не е съвсем спокоен.
Днес се наложи и да ги предупредя да го подсещат да пие вода. Че явно той не се сеща да иска ли, какво ли, ама като го взема и не спира да се налива, много е жаден.
Дано да е спокоен като го вземам, че да си поговоря с госпожата обстойно извън клишетата "много е добре, играе си и т.н.", които, както и Марти е забелязала, явно казват на всички за успокоение.

Марти, не се чуди за храненето, нормално е да прояде сред другите деца. Нали едно от друго гледат и повтарят. И мен Стени ме хвърли в тъча като ми казаха, че още първия ден си изял цялата кифла за следобедна закуска. А вкъщи е спрял да закусва след следобеден сън от два-три месеца насам.

И аз забравих да се похваля на тема килограми. При всичкото неядене, което ми прави, Стени все пак от април до септември е успял да качи 1,300кг. В събота го теглих на електронния кантар в офиса на Спийди Crazy и беше 14,800кг!

# 13
  • Мнения: 2 614
Първо малко снимки на Калина, че май не съм пускала от доста време.

И после дае похваля и аз - Калина успя да качи 1,5 кг и вече е невероятните 12,200 и 98 см. Та и тя вече не е в категорията най-хилаво Декемврийче  Mr. Green

Елс, нормално е да реагира така детето на промените в организирания му и подреден свят. И Калина беше така - първите дни и беше интересно, но като разбра, че на "интересното" не могат да присъстват мама и тати и започна да плаче сутрин. Но Слава Богу! лелките са много добри и бързо и показаха, че в яслата се случват само хубави неща. Снощи беше каталясала след първия ден на ясла, т.к беше свикнала да си поспива през ваканцията и заспа за 5 минути - без въртене и дори не пожела да четем книжка, което не се е случвало досега Grinning. Четенето на книжказа нея е ритуал. Днес не бешенай-щастлива, но все пак успя да тръгне с усмивка.  Тя ще е в яслата до 15-ти септември, и после я местят в ДГ, за да си върви с набора.

Поздрави и хубав ден от мен!   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 666
И после дае похваля и аз - Калина успя да качи 1,5 кг и вече е невероятните 12,200 и 98 см. Та и тя вече не е в категорията най-хилаво Декемврийче  Mr. Green

Що, Правде, кой е по-втален от нея? Mr. Green Живи и здрави да са, пък кой колкото - толкова, не може да са изляти по калъп...

Правде, ясно ми е, че има и такъв период, бях готова за него, обаче пак ми е мъчно. И аргументите ми колко е хубаво в градината, при децата, не вършат работа, защото той простичко ми казва "не искам при децата". Ох, дано мине по-бързо!

Общи условия

Активация на акаунт