Може ли никненето на зъбчета да е причина за зелено ако?

  • 1 488
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
На 3 месеца и половина сме и от 1 седмица освен слюнчене, бебо започнаха и да го сърбят/болят венците, да плаче, да си пъха ръчичките в устата и да спи неспокойно. Та долу-горе от тогава акото му е зеленикаво, по-течно, с кисела миризма, а един ден имаше и кървави нишки. Ходихме на преглед, но педиатърката каза, че му "нямало нищо", нещо в което силно се съмнявам. Възможно ли причина за това да са зъбчетата? Мисля си дали не е алергия към млечен белтък, но ако е така, защо я развива в 4-ти месец? Четох някъде за недостиг на лактобактерии...
Абе помагайте...

# 1
  • Мнения: 106
Мазах освен това венците с Calgel. Дали не е реакция към лекарството?

# 2
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз не мисля, че е от зъбките......И алергия мисля, че не може да бъде. ( може би щяха да се появат петна по телцето ). Но не зсащото е късно. До 3-4 годишна възраст е възможно да се крие и после да се отключи тази алегрия....
Може бебчето да е настинло. Да е хванало някакъв вирус и това да обяснява зеленото ако.... Обаче за кръвта нищо не мога да ти кажа. Може да се е напъвало при акане. Може нишките въобще да не са били кървави.....Не се притеснявай излишно. Просто го наблюдавай.... Hug

# 3
  • Canada
  • Мнения: 649
Според мен също не може да е от зъбчетата. Най-вероятно му е настинало коремчето - чувала съм че при настинка се появява зелено ако.

# 4
  • Мнения: 569
  И аз не мисля , че е заради зъбчета, но ако наистина се притесняваш и мислиш че не е нормално - защо не настояваш за посявка или сама да отидеш да пуснеш? Другото са само предположения...

# 5
  • Мнения: 83
От личен опит мога да ти кажа,Че причината за зеленото ако не са зъбките,зелени изпражнения могат да се появат и всичко да е наред,но когато са по Чести,по редки и с кисела миризма причината може да е храносмилателно смущтение или лека чревна инфекция.Консултирай се ако трябва с друг лекар,може нищто да няма,но важното е ти да си спокойна  Hug

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че не е от зъбчетата

# 7
  • Мнения: 8 242
А да сте слагали ваксина скоро? И с какво се храните?

# 8
  • Мнения: 106
Ваксина не е слагана на бебето още, защото разви чувстителност към БЦЖ-то и изчакваме да поотрасне. Само на кърма е и не мисля че съм си променяла начина на хранене през последните дни. Май е инфекция. Ще направя посявка все пак.

# 9
  • Мнения: 552
Заведи детето на гастроентеролог...нишките кръв в акото са леко притеснителни.Колко пъти се е случвало да ги откриваш?А акото като диария ли е?

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не може да е от зъбите. И ние сме имали точно същите акита. При нас имаше съмнение за АБКМ, в последствие поставиха диагноза атопичен дерматит. Но пък на Пепи му се появиха лишеи и екземи по тялото. Може да е настинка или вирус. Не пишеш от къде си. Моя съвет е да го заведете на гастроентеролог. Ако си от София, мога да ти дам контакти на лекарката при която ние ходихме. Много е добра.

# 11
  • Мнения: 8 242
Направете посявка и ако не се изолира нищо, щом сте развили чувствителност към БЦЖ.. нищо чудно да е отключило точно това нещо..
Дано се оправите бързо  Praynig
И не се хващай веднага на диагнози с АБКМ.. че напоследък е много модерно да се лепва за щяло и нещяло  Rolling Eyes

Кървавите нишки са от раздразнената лигавица на дебелото черво.

Минала съм го тоз проблем и ми е до болка ясен.. Виж в подфорумите за хранене - поне 20% от децата имат този проблем точно около 3-4 месечна възраст..

# 12
  • Мнения: 9 973
чакаме добри резултати Hug

# 13
  • Мнения: 106
Вече дадох проби за  изследване за бактерии и кръв в изпражненията и в петък очаквам резултат. Кървавите нишки бяха само един ден (2 изхождания), като предния ден детето не се беше изхождало. Мисля да спра млечните продукти за няколко дена, въпреки че детето няма обриви, пък да видим дали ще даде резултат. Ако няма подобрение ще ходим на гастроентеролог.

# 14
  • Мнения: 229
Нашето ако беше така в продължение на месеци - зелено . Според педито нищо претеснително. Давах му лечебна хумана 1 седмица и въпреки всичко продължи.След 6 месец се оправи.Аз лично го отдадох на зъби и настиване на коремчето.

Общи условия

Активация на акаунт