Търся информация

  • 1 381
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 81
Моля ви кажете ми има ли детски невролог или психолог в Бургас.
Търсих но не успях да намеря. Много е спешно, че синът ни е в много тежка фаза - без мама нищо не ще да прави, реве тръшка се, слабее от глад. От 5 дена се опитваме да го адаптираме към ясла и положението е трагично. Просто не мога да си посзволя да не работя  Sad  В къщи е някакъв ад вечер, в яслата казват че не е добре положението.
Моля ви помогнете  ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 666
А това с тръгването на яслата ли се получи или е от преди? Може би му трябва време за адаптация и спокойствие и разбиране от ваша страна.

# 2
  • Мнения: 81
Февруари го прави този номер, когато за първи път го пробвахме на ясла. Побъркани и го спряхме.
Сега е така от средата на август, от как започнахме отново с баща му да обсъждаме идеята за ясла. Тази ясла сега на която ходи е на светлинни години пред другата, грижат се много повече за децата обстановката е предлазполагаща но нашето синче отново не е та тази идея. Проблема е че не се отделя от мен, реве истерично като вляза в тоалетната не ми дава нищо да правя, а той много си противоречи, искам онуй, не го искам отиди там не не ходи, разиграва ни на малкия си пръст  ooooh!

# 3
  • Мнения: 145
А знаеш ли,че има деца,които никога не свикват да ходят на ясла. Защо не помислиш друг вариант.

# 4
  • Мнения: 81
Ако не бяхме мислили други варианти нямаше да питам а щахме да се възползваме от тях.
Единствения друг възможен е аз или съпруга ми да напуснем работа, ами ако после не иска да ходи и на градина ... какво ще правим  Shocked

# 5
  • Мнения: 145
Сигурно ти е трудно,но за детето е още по-стряскащо. Моята дъщеря наистина никога не свикна-нито с ясла,нито с градина. Тя не плачеше,не се тръскаше,просто беше най-тъжното и тихо дете. Няма да забравя отивайки към градината първо виждах нея на прозореца-седи си безмълвна и тъжна. Но аз имах и други варианти. Сега при момчето ми в началото се получи като при теб-нервничене вечер,неспане нощем,рев сутрин,но свикна. Сега ходи без проблем.Може и при твоето дете да е въпрос на време и адаптация. Опитай след ясла да го водиш на места,където има много деца и да не оставаш сама с него,по-скоро да му намираш забавления. пожелавам ти бързо справяне със ситуацията.

# 6
  • Мнения: 1 666
И аз не мисля, че трябва изобщо да се отказвате от идеята за яслата! Може би дори това прекъсване първия път е породило сегашния проблем - в смисъл, тогаво му е минал номера и иска и сега да стане.
Незнам, със сигурност не мога да дам адекватен отговор, но се надявам да е просто период, който заедно да се мобилизирате и да преминете! Peace

# 7
  • Мнения: 2 960
oktavia ,много ми стана мъчно за теб и детенцето ти като прочетох историята ти.Явно детето ти е от по трудно приспособимите,но това все пак не означава да се откажеш от идеята да го социализираш/още повече ,че нямаш друга възможност/С невролог в Бургас не мога да ти съдействам .Ако мислиш ,че детски специалист от Варна ще ти свърши работа-пиши ми на ЛС-имам координати на много добър детски невролог .

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
oktavia явно детето ти не е готово да се отдели от теб. Ако толкова много страда аз лично бих си гледала детето. Не бих причинила такава психическа травма на детето си.

# 9
  • Мнения: 81
Интересното е че не му е пречка да се отдели от мен, майка ми го гледа няколко месеца а аз ходих на работа случвало се е дори като си намери занимавка на вън да ме гони да си ходя а той да си играе без да стоя с него. Сега явно проблема е че просто не ще да е там, макар че в началото като я видя тазаи ясла едвам го удържахме, искаше да влиза и отново ни каза хайде чао да си ходим а той да влизал. Тази ясла е частна и децата са невероятно добре обгрижвани, жените които ги гледат са толкова мили, но си мисля че в държавната ясла преди това е получил някакъв стрес, тъй като там още с влизането им секараха да не реват.
И аз си мислих да го водим по любими места след ясла но не всеки път се получава. Например днес, излизаме от яслата - иска в къщи,  тръгваме към къщи, нееее нее не искам на вън. излизаме обратно, неее нее в къщи, мамо носи мамо носи дигам го да го нося казава еиии там еиии там, тръгвам, нееее еи там еии там, сочи обратната посока и  всичко това съпроводено с рев и хленчене. Имам чувството че ми прави на пук за да се чувствам виновна че съм го оставила в яслата.
Няма кой да го гледа, трябва аз или баща му да напуснем работа, едната баба гони стаж за пенсия а другата връща заем с който помогна на сестра ми да си купят апартамент тоест трябва да работи.
Но като чта тука из форума мнения като чувам други майки, повечето деца реват и правят номера докато свикнат с яслата, може би ние не издържаме на напрежението което се създава   Cry

# 10
  • Мнения: 651
А вие обсъждате ли "проблема" пред детето? То чува ли (защото за усещането-усеща!) как мама и татко се колебаят, как се чудят какво да правят и страдат...

# 11
  • Мнения: 550
За стреса получен от ясла мога да се съглася,защото и ние преживяхме същото,накрая се разболя сериозно и аз реших в полза на доброто здраве на детето си да напусна работа и да си го гледам докато не тръгна на градина,където нямахме подобни проблеми.Нямам представа какво преживяват дечицата в яслите,но явно на някои им трябва повече време с мама.Дори сега като се случи да минем покрай яслите той ме дърпа в другата посока и отказва дори да я доближава,налага ми се да го уверявам,че всъщност вече е голям и няма да ходи на ясла.

# 12
  • Мнения: 81
А вие обсъждате ли "проблема" пред детето? То чува ли (защото за усещането-усеща!) как мама и татко се колебаят, как се чудят какво да правят и страдат...

Да знаем и за това, опитваме да обсъждаме такива неща без да ни чува но той е почти през цялото време с нас и все е чул нещо, защото точно когато започнахме да ибсуждаме какво ще правим тогава почнаха големите панари. Днес има обаче някакъв напредък, сам си обу пантовките сам си отвори вратата на стаята и влезе при децата, чак тогава се усети и почна да реве и вика.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 241
Знам,че в Бургас Д-р Ишкиева е детски невролог,но координати не мога да ти дам.Работи мисля в първа поликлиника.Ако попиташ там,ще ти дадат информация.Сигурно има и частен кабинет.И на нас ни предстои тръгване на ясла.Ще видим какво ще е.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
  5 дни са много малък срок за свикване с детско заведение, ако ще и най-хубавото да е. Дайте си малко повече време - и на детето, и на вас. Опитайте да не се вторачвате в поведението му след яслата, аз например непрекъснато разпитвах Мартин какво са правили, какви игри са играли, какво са яли - и на всеки отговор реагирах възторжено Laughing, пък той взе че реши, че наистина прекарва деня си по много важен и интересен начин. Отделно от това детето ще ви манипулира докато вижда че се поддавате. Не казвам напълно да го пренебрегете, в ниакъв случай, но ако в яслата се чуства добре, ако е спокоен, заиграва се и т.н., то поведението му при вас е вид наказание - да ви накаже, да се почуствате виновни и да получи допълнително внимание, като в действителност не му е толкова зле... на мен "разиграванията", които споменаваш за това ми говорят.

# 15
  • Мнения: 447
Мисля, че малкия просто Ви разиграва защото му е минал номера първия път. Стискай зъби и прояви инат. Наложи ясни правила от които не отстпвай, колкото да реве и да се тръшка. Иска вкъщи- ок, отивате вкъщи. Ама искал навън, няма навън защото ти каза, че искаш вкъщи.  Често родителите се чустваме виновни, че даваме децата в ясла или детска градина и те много добре го разбират. В резултат на което те ни превръщат в марионетки и пробват докъде могат да ни размотават.  По мои наблюдения децата които така и не свикват в детската градина/ясла реагират по съвсем различен начин.  Обикновенно ходят без протести, но там сядат на едно място и не мърдат. Обикновенно са най- тихите и кротки и страдат мълчаливо, отказват храна. Поне тези деца,които познавам, всички бяха реагирали еднакво и по препоръка на персонала ги  спряха....  Стискам палци след месец да кажеш, че ходи на ясла без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт