Търся мнение за клиниката на д-р Щерев

  • 75 441
  • 138
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
Здравейте,
започнала съм изследвания в клиниката на д-р Щерев. Имате ли впечатления за обслужване и цени.
Ако някои от вас са били пациентки на д-р Юнакова, ще се радвам ако споделите мнение.

 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 768
Има доста теми във форума , потърси с търсачката .Аз бях пациент на Юнакова , сега съм при Александров .Успех , според мен си на добро място  Hug

# 2
  • Мнения: 7 716
Добри са лекарите, късмет. Peace

# 3
  • Мнения: 176
Аз бях пациентка на Юнакова до миналата седмица!  Close  Назначи ми стимулация с Меногон, без да е направена хидротубация. Дори ми сложи първата инжекция, каза сама да си сложа втората и третата и след това да отида да ме види и да направим хидротубацията. Аз съм свикнала да вярвам на лекаря и ако не беше този форум, щях да я послушам. Но благодаря на момичетата , които отговориха на моя пост и ми казаха, че има голяма опасност да се прави стимулация без ЦС. След като се стреснах рових цяла нощ в интернет и се убедих, че са прави. Прекъснах стимулацията и не мисля повече да ходя при тази лекарка. Писала съм в темата "Предстои ми инсеминация", ако те интересува - прочети там.

С това не искам да кажа нищо лошо за самата клиника и за останалите специалисти в нея, които не познавам. Иначе условията са отлични и всички са много любезни. За съжаление обаче не това е важното.
Разбира се, това че Юнакова не е моята лекарка и аз й нямам доверия не означава, че не е помогнала сигурно на много жени.

Желая ти успех  Hug

# 4
  • Мнения: 95
Аз съм пациентка на клиниката, и по-специално на д-р Андреева. Много съм доволна, но засега нямам положителен резултат. Тя ми направи лапаротомия преди 1 година, след това ме лекува. Имах една неуспешна инсеминация, сега се готвя за ИКСИ. Надявам се всичко да мине добре. Имам им доверие като цяло.

# 5
  • Мнения: 1 334
Аз съм пациентка на Юнакова.Но интересното е,че в моя случай тя настоява да се направи хидротубация преди да правим каквото и да било по-нататък.То вярно,че при мен няма да се налага стимулация,но определено при мен действа "стъпка по стъпка".dechko,наистина съм учудена,че ти е започнала стимулация,без да е видяла състоянието на тръбите Rolling Eyes Защо при един пациент действа по един начин,а при друг-коренно различен.Аз поне не откривам логика.Колкото и да съм доволна от нейното отношение,определено не е правилния метод,който е избрала за теб.

# 6
  • Мнения: 176
Ania, и аз нямам обяснение. Моя позната беше нейна пациентка и забременя благодарение на нея и я обожава. Като й разказах не можа да повярва, защото при нея беше настоявала първо за хидротубация. Не знам, може би е преценила, че стимулацията е лека и няма да има проблем, наистина не знам. Казах й че ще пътувам и вероятно няма да можем да направим инсеминацията този месец , но тя каза че със стимулацията овулацията ще ми е по-рано и ще се вместим във времето... Аз не съм лекар и не искам да си позволявам да коментирам решенията, което един специалист взима, но в моя случай става въпрос, че няма как да й имам доверие (а това е толкова важно) при положение, че поне трябваше да ме информира за риска, който поемам. И ми е тъжно от това, защото се надявах да съм намерила своя лекар и да започнем процедури, а сега си чакам... Cry

# 7
  • Мнения: 1 334
dechko ,напълно те разбирам,но ако наистина й нямаш доверие,задължително я смени.Това е твоят организъм,твоите пари и нерви.По-добре да се луташ докато намериш твоя си лекар,отколкото да поемаш риск.Доверието в лекуващия лекар е на първо място.Може да не съм лекар,но все пак не идвам от гората и чета за всичко,което ме интересува и се случва с тялото ми.Ако не съм съгласна с дадено лечение,просто сменям лекаря.Това е мое решение все пак и не смятам "сляпо" да се доверявам повече на лекари,защото все пак и те грешат Peace

# 8
  • Мнения: 7 716
Дечко, това с овулацията не е вярно. На мен при всяка стимулация овулацията си беше винаги на обичайния ден и без стимулация. Peace За хидротубацията съм склонна да мисля, че се е объркала, защото е недопустимо да се прави стимулация без хидротубация. Стимулацията с меногон е достатъчно сериозна.

# 9
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Birenka,
Аз съм пациентка на д-р Андреева. Много съм доволна и от нея и от обслужването и условията. Скоро ще правиме ИКСИ. От д-р Юнакова нямам впечатления.
За цените можеш да провериш в сайта на клиниката. Ето го: http://www.ivf-bg.com/
Има доста теми във форума поразрови се...

Успех ти пожелавам.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 384
аз съм пациентка едва от м.май 2008г при д-р Александров  засега съм доволна много от обслужването,а за цените Thinking навсякъде са почти едни и същи! Peace

цени на клиниката:http://www.ivf-bg.com/index.php?n=price

други мнения:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284294.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156084.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256011.0


успех!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 103
 За кратко бях пациентка на д-р Тимева. Според нея при мен инвитрото било загубена кауза без да се направи коремна операция и последващо поне 6 месечно хормонално лечение на ендометриоза. Не я послушах и и се доверих на интуицията си. Направих инвитро в друга клиника без да съм преминала през тези травмиращи процедури и успях.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз от скоро съм пациентка на тази клиника и на д-р Юнакова. За сега съм доволна, харесва ми, че обяснява всичко и отговаря на въпросите ми. А аз си имах цветна снимка, направена преди да отида в тази клиника. Както и почти всички други изследвания.Дано имаме късмет всички!

# 13
  • Мнения: 524
Здравейте момичета.
Аз също съм пациентка на клиниката на д-р Щерев. Там ходя от една година за лечение на стерилитет и резултата е успешно първо ин-витро при прекрасната д-р Ганева и живот и здраве, дай Боже, здраво бебенце януари месец. Благодаря им от сърце! Сега там си следя бременността. Това е мястото, където освен висок професионализъм и отдаденост на работата, намерих и изключително топло отношение и внимание. Желая успех на всички!

Birenka, нямам кой знае какви впечатления от д-р Юнакова. Когато за първи път отидох в клиниката, ми записаха час при нея. Прегледа ме, беше много внимателна, подробно ми обясни какви са вариантите в моя случай. Но след това избрах да съм при д-р Ганева. По-важното е, че лекарите в клиниката работят в екип. Така че не се притеснявай, който и да избереш, на правилното място си. Късмет ти желая.

dechko, аз също се учудвам, че ти е правила инсеминация, без да се провери състоянието на тръбите. Ние това го направихме на втория преглед при д-р Ганева. Начертахме схема и действахме по нея.

По отношение на цените - и аз съм на мнение, че са еднакви с тези в другите репродуктивни клиники.

# 14
  • Мнения: 494
Мимичета,
много благодаря за всички мнения и споделен опит.
Като изчетох старите постове, се поуспокоих - явно наистина екипът на Щерев е добър и вече е въпрос налични предпочитания. и най-вече на късмет...  Praynig

Успех на всички искаши и чакащи   bouquet

# 15
  • Мнения: 40
извинявай, че нахълтвам така в темата ти, но понеже и аз ще тръгвам по пътя на клиниките, докторите и т.н, та искам да попитам, когато отидеш да си запишеш час за първи път в клиниката носиш ли предварително изследвания някакви или там започват от А и Б изследванията? имам предвид, например, хормони или хламидия или нещо друго...
пак се извинявам, че използвам темата ти, но не ми се иска да пускам нова само за това...
и благодаря предварително...

# 16
  • Близо до София
  • Мнения: 896
vajrater, хубаво е да си носиш изследванията, каквито имаш носи ги. Все пак зависи кога са правени, къде и т.н. Ако док прецени ще ти назначи нови.

Успех   bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 384
на първия преглед носих всички изследвания/копия/ които имаме вкл.спермограма,но...понеже беше отпреди 2г я повторихме на момента
миналата година правих оперативна хистероскопия с доста усложнения при друг лекар и се наложи да я повторя в клиника щерев /понеже не се знаеше в какво състояние е матката/новия док можеше само да гадае от документите Rolling Eyes - така,че...ако е нужно ще ти назначат да го повториш bowuu


vajrater късмет   bouquet

# 18
  • Мнения: 40
мерси, милички.
успех и на вас!

# 19
  • Мнения: 3
Zdraveite!
Az sum pacientka v tazi klinika ot mai 2008. Zapisah se pri d-r Timeva, no sega me preglejda d-r Arabadji. Molq, spodelete mnenie za neq - az sum super dovolna ot neq... dali ne burkam?

# 20
  • Мнения: 3
Извинете за латиницата  Embarassed

# 21
  • Мнения: 494
vajrater, предполагам ще е добре да носиш каквото имаш правено, но предполагам там ще искат да си направиш нови изспедвания.
Юнакова държеше хормоните и спермограмата да се правят в тяхната лаборатория.

Успе!  Wink

# 22
  • Мнения: 304
Може би е редно и аз да се включа в темата. От съвсем скоро посещавам клиниката. Да, условията са идеални, да, персоналът е приветлив... НО...
Първо си записах час за д-р Савова, бях чела само добри отзиви за нея. Но от два прегледа заключи - вероятно имаш хидросалпинкс на едната тръба, също така липсва овулация - ще те стимулирам. На въпросът - как така стимулация, като има съмнения за нещо на тръбата, ами ако овулира този яйчник - отговорът беше - няма страшно, ще чакаме другия яйчник. На втори въпрос, не трябва ли да се провери проходимостта на тръбите преди това - отговорът беше - а, да, и това ще направим по-натам. Никак не исках да плюя някой лекар и със сигурност д-р Савова е професионалист и е помогнала на много хора, но не е лекарката на която бих се доверила. Твърдо съм решила, че тази клиника е моята клиника и за това си записах час при д-р Ганева. Всичко ставаше в рамките на един и същи цикъл - два прегледа и при нея показаха задържан фоликул, който се пукна при менструацията и абсолютно нищо, което да е видно на ехограф по тръбата. Доста по-приветлива и разговорлива лекарка, но пак нещо не беше съвсем наред в това, което предложи да правим. Да не говорим, че ужасно ме стресна като каза - е, вероятно не ти се пукат фоликулите, а ако не реагираш на хормони единствения ти шанс е ин витро. Да, това е вярно, но как така ще ми го изсипва на първи преглед, без да знае какво е положението. Поне не отложи хидротубацията, трябваше да е този месец, заедно със стимулацията. За добро или за зло ми дойде по време на почивката, което наложи отлагане на нещата.
Сега отново се замислям - какво да направя, в какъв ред да го направя и нещото, което не ми го побира акъла - защо трябва да съм наполовина лекар, за да изисквам правилния ред на манипулациите и дори правилните манипулации?
В крайна сметка ще продължа да посещавам клиниката, просто за момента не съм сигурна при кой лекар.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 12:00 от Щица

# 23
  • Мнения: 494
Щица,
със сигурност има много момичета, които са по-навътре от мен в нещата и могат да разкажат за последователността и опасностите - реални или не. Моята докторка първо ми пусна изследвания на хормони, цветна снимка, спермограма на съпруга и ми каза чак тогава да се върна за назначаване на лечение.
Все пак ако не са ти изследвани хормоните как ще знаят с какво да те стимулират? А и съмненията за тръбите...
Дори да са отлични специалисти, ако ти им нямаш доверие по-добре намери друг лекар - във форума намерих доста добри отзини за някои лекари от клиниката.
Успех!

# 24
  • Мнения: 11
Щица,
със сигурност има много момичета, които са по-навътре от мен в нещата и могат да разкажат за последователността и опасностите - реални или не. Моята докторка първо ми пусна изследвания на хормони, цветна снимка, спермограма на съпруга и ми каза чак тогава да се върна за назначаване на лечение.
Все пак ако не са ти изследвани хормоните как ще знаят с какво да те стимулират? А и съмненията за тръбите...
Дори да са отлични специалисти, ако ти им нямаш доверие по-добре намери друг лекар - във форума намерих доста добри отзини за някои лекари от клиниката.
Успех!
Здравейте момичета!Аз съм от доста време в тази клиника-моят доктор е Александров-гласувала съм му доверие въпреки че не успях,но си мисля че следващия път ще успеем за миг не съм си помисляла да го сменя с друг Всички в клиниката са много мили ,условията са перфектни-успех

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
след като изчетох мненията за клиниките си избрах Щерев и доктор Андреева,преди 2 дни ми беше първият преглед при нея.Занесох всички изследвания който ми бяха направени  плюс спермограмата на мъжа ми.Сестрата ксерокопира всичко а докторката ми назначи нови изледвания който занесох в две лабораторий.Сега чакам резултатите и тя ще ги коментира по телефона с мен.

# 26
  • Мнения: 57
 HugМомичета , пациентки на клиника Щерев , споделете още мнения и най- вече за д-р Ганева... Мисля да стартирам при нея ин витро. Още не съм сигурна на кой леекар да се доверя, а  при мен времето е решаващ фактор предвид възрастта ми- навършвам 39.. Благодаря предварително . Hug

# 27
  • Мнения: 524
raya07, здравей!
Първо да ти пожелая успех в процедурата и разбира се скоро да се похвалиш с две чертички  Praynig.
Аз съм пациентка на д-р Ганева, а резултатът се вижда в профила ми  Wink - прекрасната ни дъщеричка, която вече е на годинка и три месеца. Ами аз съм писала и в началото на темата, но с риск да се повторя пак ще кажа само хубави неща за д-р Ганева и за пореден път да й благадаря за човешкото отношение, точните и професионални решения в хода на лечението ни, перфектно свършена работа по време на процедурата, проследяване на бременността и израждането на дъщеря ни. Тя е спокойна и внимателна, даже на моменти прекалено спокойна, но на мен ми трябваше точно такъв лекар, понеже аз доста се вкарвам във филми, а тя не позволи и за секунда да се притесня, загуба вяра или нещо подобно. Обяснява много подробно, назначава лечение стъпка по стъпка. При нас първо се провери проходимост на тръби, хормони, спермограма, 6 месеца пробвахме спонтанно забременяване, но след като не стана предприехме ин-витро процедура. За възрастта не се притеснявай изобщо, не мисля, че ще има някакъв проблем. Нейна пациентка е бивша министърка, горе-долу на твоята възраст, която разбрах, че сега е бременна. Така че Божа работа, дано да имате късмет. Мисля, че си избрала точния лекар, най-важното е да усетиш лично ти, че той е такъв за теб. Успех  Hug!

# 28
  • Мнения: 57
elli_g,Благодаря ти  !Хубаво е , когато чуваш правилните думи в точния момент Hug Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 1 260
Здравейте,аз съм пациентка на Д-р Коновалова.Мога да кажа само хубави неща за нея,много е внимателна,обяснява ти всичко и сега чакаме резултат от инвитро при нея.

Последна редакция: чт, 13 май 2010, 10:22 от bisko72

# 30
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте, аз отскоро ходя в клиниката на Щерев, при доктор Савова.За съжаление не мога да се похваля с нищо.Отидох с такова желание и надежда, че това ще е моята докторка, но уви.От една седмица чакам да ми се обади да ми каже резултатите от направените изследвания, и да се разберем за следващ преглед според цикъла, но засега без резултат.Загубих нерви, пари и време като се обърнах към тази клиника. А отзивите , които бях чела бяха повече от добри Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 113
demi_m, здравей. Не знам какво сте се разбрали, но аз от доста време посещавам тази клиника и практиката е пациента да се обади. Звънни, провери кога е на смяна, нека ти внесат досието при нея и тя ще коментира с теб. Не се притеснявай да се обадиш. Малко е трудно, защото е меко казано лудница, но бъди настоятелна.
Аз съм доволна от клиниката и ако това е единственото ти разочарование - не е основателно сама ще се убедиш.
Желая ти успех!!!!

# 32
  • София
  • Мнения: 38
Обаждах се разбира се,и ми внесоха досието още преди седмица, явно докторката няма време да се обади:(Но разбираш, че в такива случаи времето е от значение:(Звъня всеки ден,повече от настоятелна съм Sad

# 33
  • Мнения: 524
Деми, учудвам се, че така се е получило с твоите резултати. Аз съм пациентка на д-р Ганева. И преди процедурата, и по време на нея, след това на едната, а сега и на втората бременност, когато съм искала резултатите от изследванията ми да ми ги кажат и коментират, никога не е имало проблем. Обаждам се, казвам си името и лекаря, казват ми да звънна след половин час обикновено, после ме свързват директно с кабинета на докторката и говорим. Ако нея я няма, както се случи наскоро, понеже беше в командировка в чужина, резултатите ми ги дадоха на друг лекар и той подробно ги коментира.

# 34
  • Мнения: 796
Аз съм при доктор Коновалова. Засега съм доволна от нея. Много любезна е и приветлива.

demi_m трябва ти да им се обадиш - те нямат практика  да звънят.  Аз винаги, когато имам въпроси се обаждам  директно на Коновалова и ни е оставям шанс да ме забрави.. сигурно съм направо досадна Laughing

# 35
  • Мнения: 195
Аз съм при д-р Савова от около 2 месеца. Последния път малко се поразочаровах , тъй като настоява за хидротубация при условие , че при лапароскопия и двете ми тръби са проходими. А лапарото го правих преди два месеца. Добре , че поне се сети да ми пусне по обстойна микробиология и ми излезе микоплазма. Сега я лекуваме. Още на третия преглед ми каза , че е добре да прибегнем към инсеминация. Иначе като я попитам нещо ми го разяснява подробно.

# 36
  • Мнения: 547
Деми, точно от Савова не очаквай да те потърси, за да ти тълкува резултатите. При последната й среща с мъжа ми му казала, че упражнявам телефонен тероризъм над нея- търсила съм я за да си уточня лекарствата с които съм се стимулирала, за да уточня кога да отида в София за някоя процедура или преглед или пък когато изписано от нея лечение не дава резултат, за да попитам какво да правя занапред. Нищо извън това и смятам че е нормално тези които са от провинцията да държат връзка с лекаря си по телефона. Детето което имам не е благодарение на нея /бяхме нейни пациенти/, а въпреки нея. Но пък има момичета които са страшно доволни и затова останах с впечатление, че действа по симпатии. Явно аз не й бях симпатична. При един от последните ми контакти с нея трябваше да изтълкува микробиологията на мъжа ми, но директно ме препрати към д-р Бъчваров, който дори не ми е виждал очите. Той разговаря с мен подробно, внимателно, човешки вкл. и в извън работно време. Влезе в положение, че звъня от провинцията и макар че не е много редно на база изследванията на мъжа му назначи лечение и резултата скоро ще навърши 3г. А изследванията на мъжа ми си ги изисках аз. Ако Савова ги беше назначила още в началото може би нямаше да мина през 4 инсеминации, инвитро, ендометриоза и операция с отстраняване на яйчник. Ходих до Плевен, при Конова, за да си направя изследванията които исках от Савова, но тя си направи оглушки и не ми ги пусна, а от лабораторията в клиниката отказаха да ми ги направят щом лекуващия лекар не ги е назначил. Както и очаквах от тези изследвания изскочи другия заек в нашия проблем и с по един аспирин протект вечер си изкарах бременността. Още първия месец в който вътре в себе си се отказах от Савова и се доверих на интуицията си, поредният антибиотик изписан от Бъчваров най-после изчисти бактериите при мъжа ми, а аз си самоназначих посещение при Конова /макар че в деня в който бях при нея вече съм била 2-и ден бременна/ успях. Ганева ми прави операцията /заедно с Александров/ и когато ме посети, за да види как съм установих че е много мила и ми хареса много. Изключително съм доволна от анестезиолога там - д-р Николаев.

# 37
  • Мнения: 195
Още малко мисля да съм при нея. Как пък не се сети някакъв посткоитален тест да ми назначи. Или примерно някакви изследвания за съвместимост. На няколко пъти и подчертах , че дакато бяхме разделени с партнъора ми , друга жена беше забременяла от него.

# 38
  • София
  • Мнения: 113
Аз ходя при д-р Андреева вече 2 години и половина и съм много доволна. Може би е малко резервирана или пестелива на емоции, но така е по-добре, защото иначе се размекваме!!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 423
Защо чакаш да ти се обадят? Като ти внесат документите звънни пак и ще откриеш лекарката? Доволна съм от клиниката макар и без конктретен резултат за сега.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
аз съм при Андреева и да ти кажа съм много доволна.Наистина е по стегната от към емоции и лиготии няма,но така е по добре за нас.До сега не съм имала проблем с коментара на изследвания,звъня в клиниката,казвам си имената,внасят и досието и след околко 30 мин пак се обаждам и тя ми назначава лекарствата.И хидро правих при нея,беше много внимателна и тя и сестрата Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 113
voltarena, ако нямаш доверие на лекарката си по-добре я смени. Не е нужно да сменяш клиниката, но нея да. Когато аз бях загубила надежда и се чудех дали да се преместя, изведнъж док.стана много инициативна. Каза, че променя подхода, че ще се съветва на събранието за моя случай и т.н. Това ми върна надеждата и действително това се отрази.

# 42
  • Мнения: 195
voltarena, ако нямаш доверие на лекарката си по-добре я смени. Не е нужно да сменяш клиниката, но нея да. Когато аз бях загубила надежда и се чудех дали да се преместя, изведнъж док.стана много инициативна. Каза, че променя подхода, че ще се съветва на събранието за моя случай и т.н. Това ми върна надеждата и действително това се отрази.

Да ти кажа честно вече ми писна  да сменям на по 2-3 месеца лекарите. Наистина признавам ,че те са компететни и разбират много повече от мене. Но мисля , че не подхождат правилно към моя случай. Как никой не се сети някакви генетични изследвания или една инсулинова резистентност да ми пусне . Знае ли някой какви точно изследвания за съвместимост между партниори трябва да направя ?

# 43
  • София
  • Мнения: 113
Не знам какви изследвания трябва да си направиш, но знам че в тази клиника се опитват да не товарят хората с много пари за изследвания. И на мен не ми бяха правили и когато попитах няма ли да генетични и имунологични изследвания док. ми каза, че няма смисъл но щом искам....
Написа ми няколоко неща и се радвам, че пуснах тези изследвания.
По-добре някой лев в повече, отколкото проби и грешки на наш гръб. Питай док.за всички възможни причини и какви изследвания са необходими. Не я оставяй да се измъкне!!!!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 423
Волтарена, миналия път каза, че докторката се съмнява в ЛУФ при теб, това е една напълно достатъчна диагноза, за да няма бебе. За каков ти е посткоитален тест като така или иначе ще правиш инсе, това важи и за съвместимостта. Иначе има всякакви изследвания, които би могла да си направиш по този въпрос. Например на мен ми написаха изследвания за съвместимост плюс разни фрагментации и т.н за спермата на съпруга ми. цялото удоволствие надминаваше 600 лв.Гинеколозите не са много по частат с инсулиновата резистентност за нея е редно да одидеш на ендокринолог и той да ти каже какви изследвания да направиш и след това какви хапчета да пиеш. Има гинеколози дето изписват такива хапчета,ама малко на око го правят,а с това шега не бива.

# 45
  • Мнения: 195
Миналия месец имах задържан фоликул и тя изказа съмнения или за ЛУФ или за СПКЯ. Сега на 13-ти ден ми откри доминантен фоликул , а на 25-ти ден като отидох ми каза , че яйцеклетката е с кръв и следователно е имало овулация. Мен ми е интересно защо толкова настоява за хидротубация. Попринцип инсулиновата резистентност има ли връзка със забременяването ?

Последна редакция: нд, 25 юли 2010, 17:03 от voltarena

# 46
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако имаш СПЯ е вероятно да имаш инсулинова резистентност,а тя пречи на овулацията. Но само в тази комбинация има жени,които си имат такава резистеност , а са си забременели без проблем. Идеята е че ако се лекува ще доведе до спонтанна овулация за жените,които я нямат. Но ти явно имаш овулация. Но пък май нещо не си разбрала какво точно значи яйцеклетката ти да е с кръв? Д а не е имала предвид жълто тяло. Настоява за хидротубацията, защото явно има нещо предвид. Има много лапароскопии ,които уж доказват отпушени и запушени тръби,пък после друго излиза. Явно тя има нещо предвид и иска да имаш доказана проходимост на тръбите в клиниката.Бих се радвала,ако моята гинеколожка е толкова загрижена. Сигурна съм, че не го прави за парите, с тези 100 лв за хидротубация няма никой да забогатее. Прави го за теб.

# 47
  • Мнения: 195
Мене не ми е за парите , а просто искам най - после да се разбере  откъде идва проблемът ми и да получа адекватно решение. Ще се доверя на д-р Савово пък ще видиме до къде ще се стигне. Благодара за информацията Шмати

# 48
  • Мнения: 229
Момичета,август месец съм за пръв път на преглед в клиника Щерев при д-р Ганева,споделете мнение дали съм направила правилния избор за клиника и за доктор..дано всичко се развие добре Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 118
всички в клиниката са много добри специалисти, при който и да отидеш няма да сбъркаш Peace

# 50
  • Мнения: 229
Надявам се искренно да е така,знам,че има доста теми,но..моля ви кажете ми какво предстои като за първи преглед и оттам накъде продължаваме  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 1 118
накъде продължавате зависи от това от къде започвате Wink, а това ще преценят специалистите,  успокой се и имай пълно доверение на хората там, ние тук не можем да ти кажем какво ще ти правят, само мога да те посъветвам ако имаш някакви изследвания правени  някъде -носи си ги , може да ги погледнат и само спокойно-  там не ядат хора Peace Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 1 030
silvana84, като отидеш в клиниката, ще ти дадат едно досие за попълване - обща информация за теб и състоянието ти. после док ще ти задава въпроси по това досие и ще си допълва нейни бележки. Ще ти направи УЗД, ще разгледа предишни твои изследвания, ако си правила. В зависимост от това, което види на прегледа, може да ти назначи най-различни изследвания. Във всички случаи ще правиш половите хормони на 3 ден от МЦ, може хормони на щитовидната жлеза, микробиология, хламидии, тест за проходимост на тръбите, спермограма на партньора и т.н. Много неща са, никой не може да ти каже какво ще се наложи при вас - всяка двойки си има различни проблеми.
Важното е при прегледа да си носиш каквито изследвания и епикризи имаш (и на мъжа ти), за да ги прегледа док. Напиши си и едно листче с въпроси, за да не се притесниш там и да забравиш да питаш нещо. Laughing Ганева отговаря, ако я попиташ.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
silvana84, като отидеш в клиниката, ще ти дадат едно досие за попълване - обща информация за теб и състоянието ти. после док ще ти задава въпроси по това досие и ще си допълва нейни бележки. Ще ти направи УЗД, ще разгледа предишни твои изследвания, ако си правила. В зависимост от това, което види на прегледа, може да ти назначи най-различни изследвания. Във всички случаи ще правиш половите хормони на 3 ден от МЦ, може хормони на щитовидната жлеза, микробиология, хламидии, тест за проходимост на тръбите, спермограма на партньора и т.н. Много неща са, никой не може да ти каже какво ще се наложи при вас - всяка двойки си има различни проблеми.
Важното е при прегледа да си носиш каквито изследвания и епикризи имаш (и на мъжа ти), за да ги прегледа док. Напиши си и едно листче с въпроси, за да не се притесниш там и да забравиш да питаш нещо. Laughing Ганева отговаря, ако я попиташ.
много добре казано! Peace

# 54
  • Мнения: 524
Силвана84, момичетата вече са ти казали как протича първия преглед, както и фактa, че в клиниката работят много добри специалисти.
Аз като пациентка на д-р Ганева само ще добавя, че изборът ти е чудесен, за мен тя си остава най-добрият лекар, благодарение на  който се радваме на прекрасната ни дъщеричка, а живот и здраве края на годината и на още едно съкровище. Стискам палци тя да бъде " твоя" лекар и да имате успех  Praynig Hug.
Често съм писала за д-р Ганева в други теми, мнението ми е абсолютно положително, а резултатът се вижда в подписа ми.
Успех, ако имаш въпроси може да ми пишеш на лични  Hug

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 16:21 от elli_g

# 55
  • Мнения: 229
Много ви Благодаря момичета,освен,че доказваме за пореден път колко е истински този форум и колко важно е нуждата да споделиш с
близки хора по тази тема,ВИЕ ми вдъхнате доверие и ме обнадеждихте Simple Smile

Обаче,докторката,която ме лекува приблизително две години(за които съжалявам,че не съм потърсила помощ от спец.клиника,но понеже нали и тя се води специалист тук в града ни ) не ми предостави нужните документи и резултати от изледвания,които сме правили до тук,каза ми,че нямало нужда- да съм обяснила ,че сме правили стимулиране на овулация с Клостилбегит и Прегнил и ,че резултатите от хормоналните и спермограмата били нормални......и сега вече когато си запазих час и отново я потърсих-излязла в отпуск  ooooh!

И заради това,че според нея всичко си беше нормално...а накрая ми заяви,че явно имало друг проблем,бях доста притеснена и обезпокоена..но сега вече имам някаква НадеЖда  Heart Eyes благодарение на ВАс
Предоплагам,че там в Клиниката ще направим наново нужните изследвания и прегледи,дано не е проблем,че няма да мога да занеса какво сме правили досега..НО няма какво друго да направя освен да им обясня как стоят нещата.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
това изобщо не трябва да те безпокои,напротив.Доктора който си избереш така или иначе ще направи изследванията наново,защото разчитат на лабораториите с който те работят.Така че и нищо да не занесеш-проблем няма.

# 57
  • Мнения: 229
И без това,ще съм по спокойна да ти кажа мила,да се направят наново и да ги види специалист...защото след това,което ми се случи..не съм много сигурна дали всичко е било Наред  Rolling Eyes

Момичета,другото което ме интересува,е това,че според моите изчисления овулацията(ако има такава) ще е минал периода в който трябва да е ,но предполагам,че за следващия път вече ще го изчислим и евентуално тогава да се видим със докторката,защото сега просто нямаше друг своден ден и час за преглед

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 11:32 от silvana84

# 58
  • София
  • Мнения: 38
Момичета, здравейте отново Simple Smile
За тези от вас , които си спомнят за моя случай с доктор Савова, да ви кажа че след едномесечно звънене по телефона, не получих нито резултати нито изследване от тази клиника  Cry изгубих само нерви и време. Знам , че има много които са доволни, но аз определено към този момент не мога да кажа нищо добро за тази лекарка.
Моите опити да се свържа с нея спират до тук  Whistling
Желая на всички ни в най-скоро време две чертички и здрави бебчета   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 1 423
Защо не отидеш на рецепцията и не си вземеш изследванията?Те са там в папка. Така или иначе си ги направила.

# 60
  • Мнения: 229
Момичета на 16.08. беше първия ми преглед и среща с д-р Ганева в кл.на Щерев,бях кълбо от нерви,но слава бога ни посрещнаха много добре,назначиха ни няколко изследвания и в зависимост от тях д-р Ганева ни нахвърли евентуалните решения за по нататък.
Много приветлива и разбрана жена..в предвид пациентите,които чакаха за преглед при нея отдели нужното внимание и влезе в положениението ни.
Днес изчакваме резултата от разширената спермограма и оттам продължаваме с ИНСИ или Икси
Аз съм резервирана малко към инсиминациите(мисля си,че повечето са несполучливи)затова някой ако има мнение да сподели  Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 1 030
silvana84, и мен ме питаха първия път (аз си носех 3 спермограми) дали ще чакаме да се подобрява още спермограмата, или ще преминаваме към ин витро и аз сама директно казах, че ще включим направо тежката артилерия. Имах право на избор, както и ти. Вижте първо резултатите и после помислете. То инсеминациите нали уж трябва да са по-щадящи, но като чета с колко лекарства се подпомагат... Едно момиче скоро беше произвело към 15 яйцеклетки от подготовка за инсе Laughing 
Изчакайте резултатите, ако трябва направете консултация с ембриолог и андролог, но това и док ще ви насочи, като я попитате.
Успех! Пък дано не се стигне до АРТ и да забременееш сама Hug

# 62
  • Мнения: 229
днес към 16ч ми казаха ,че всички резултати ще са налице и вече ще видим как ще продължаваме по нататък  Rolling Eyes,но ако трябва да избираме можеби също ще предпочета направо да преминаваме към тежката артилерия  Blush

Притеснявам се да не би да взема грешно решение,все пак ще предпочетем мнението на специалистите
Ще пиша по-късно какво се случва и евентуално да ме подкрепите за по-нататък  Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 1 030
Силвана, какво стана? Накъде клоните?

# 64
  • Мнения: 229
Току-що се консултирахме с Ганева по телефона-засега отивам за проходимост(понеже първата спермограма на мъжо беше с лоши показатели,тя препоръча да  направи разширена и ако тя е такава,няма смисъл от проходимост,понеже направо ще минаваме към инвитро ) та сега ще отида да си направя проходимост и ако нещата са ОК,препоръча да опитаме инсиминация понеже по определени  показатели мъжо е добре,а по-други има проблем,но според нея ако при мен нещата са в нормата можело да се получи.
Вие какво мислите,аз малко съм загубила вяра и надежда.... Cry и си мисля,че едва ли ще се получи чрез този метод  Sad
Момичета дайте мнения..и в какво се състои тази проходимост( самото изследване ) Rolling Eyes
Благодаря Ви за загрижеността  Hug Hug

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 16:56 от silvana84

# 65
  • София
  • Мнения: 3 860
ИНСЕ-то е доста по-лека процедура и ако наистина няма проблеми при теб е по-добрия вариант  Rolling Eyes  А как разбраха от 1 преглед че всичко ти е наред само не знам аз  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 229
Мм не мила,може би не съм се изказала правилно,за което съжалявам  Embarassed
Сега ще отивам да си направя нужните и за мен изследвания,понеже имам правени някои,но..проходимост и последващите и нужните за инсето не съм правила,защото както казах,спермограмата обикн.на мъжоо беше с недобри показатели,при което при разширената нещата бяха по-добри
Ако и нещата при мен са с добри или по скоро отлични резултати тогава пристъпваме към Инсето

Искам да ви попитам(изчетох доста и информация ) ако решим направо да минем към инвитро-уважава ли се това наше решение,можеби не минава през т.нар.ФОнД и се поема изцяло от нас или трябва да се минат тези инсета и тогава се пристъпва към ИНВ... ??

Споделете информация и моля ви дайте съвети  Hug Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 1 030
Силвана, явно ще ти направят цветна снимка да се видят тръбите и фоликулометрия да се види имаш ли овулация.
Наистина, ако и при двамата всичко е наред, защо да се хвърляте веднага към инвитрото?
Аз не исках да чакам, пък и спермограмата ни е лоша и затова не искам да губим време.
Можеш да кандидатстваш по Фонда, ако (не дай си боже!) се окаже, че тръбите ти са непроходими. Иначе спермограмата ви щом е прилична, няма да стане по Мъжки фактор. Другият вариант е да направите 4 инсета (неуспешни). Ако се самофинансирате, може да почнете още утре, дет` се вика Wink

# 68
  • Мнения: 229
Мила,явно при нас нещата ще продълват в тази посока както казваш ти  Simple Smile,понеже спермограмата не е много добра,но.. не е и от най-лошиТе ( при нас проблема е с подвижните телца и морфологията ) другите признаци са ОК
Сега ще видим и при мен какво се случва(мм то всъщност ще е на следващия цикъл ) и вече да действаме,но незнам защо съм с резерви към Инсето(няма такава успеваемост според това,което съм изчела) Tired

Speed76 какво се случва при вас мила,чакате да ви дойде реда по фонда или Живот и Здраве..вече си чакате бебчета Hug

# 69
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, аз БЯХ пациентка на Д-р Юнакова.Първо започнахме стимулация без каквито и да е прегледи, да не говорим за проверка на тръбите.
Слава на бог ИКСИ-то беше успешно. В 15 седмица аз изгубих бебето, благодарение на нея. Спря ми всички лекарства и на прегледа всичко беше "ОК". След няколко дни аз прокарвах. Когато и се обадих, че нещо не е наред, отговора беше:"Клиниката не подържа нощна смяна, отиди в Шейново или Маяйчин дом."
ТОВА ХОРА БЕЗЧУВСТВИЕ ОТ ТАЗИ ЖЕНА САСИПА ЖИВОТА МИ ЗА 2 ГОДИНИ.
МОЛЯ ВИ НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ, ЧЕ СИ ГОВОРИ С ВАС КАТО СЪС СТАРА ПРИЯТЕЛКА ИЛИ БЛИЗКА.

# 70
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
eellee съжалявам за това което ти се е случило Hug Аз също съм пациентка в клиниката, но съм при д-р Коновалова. Не заставам на никоя страна, но това е все пак България, нищо не може да ме учуди. Не ми се е налагало да звъня вечер, но разбрах - няма да го правя #Cussing out За д-р Юнакова тук във форума съм чела само хубави неща, но ако не се чувстваш сигурна в нея по добре смени лекаря Hug  bouquet Успех мила  bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 3 860
Съжалявам че се намесвам не искам да защитавам никой, но имам позната която я приеха да лежи за задържане на 31 декември в 10  вечерта  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 1 053
Подкрепям Lailah,по всяко време на денонощието има дежурен лекар,ходих с моя приятелка получи кървене в 2 през ноща,вратата се заключва но като званнахме и отвориха веднага я настаниха и и оставиха в болницата под наблюдение сега сие в къщи и е всичко с бебео е наред,винаги има дежурен и не връщат.Как така се е случило при теб newsm78.успех!!!
 

# 73
  • Мнения: 309
Аз съм пациентка на клиниката  и ме учудва тази случка.    Докато чаках да минат 2-те седмици до резултата от IVF се разболях и вдигнах почти 39 градуса температура .Звъннах в клиниката в 22,00 и охраната ми каза,че деж.лекар прави секцио и ще предаде за обаждането ми.След около 20 мин. ми се обадиха и ми казаха какво да правя-нали не трябваше да пия никакви лекарства.Даже ако се влоши състоянието ми да звънна отново.


Странна работа е станоло newsm78!

# 74
  • Мнения: 796
eellee, съжалявам за това, което ти се е случило Sad Не знам защо са ти казали това, като е можело да отидеш при дежурния лекар за преглед Rolling Eyes

# 75
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте Simple Smile Настана време да пиша и тук. От година и половина опити и ходене по мъките къде ли не, записан час в клиниката на Стаменов, ама за 2012, отидох на преглед в клиника Щерев. Днес бях при доктор Юнакова. Имам нередовен цикъл и поликистоза. Направи ми обстоен преглед, разпита ме и ми назначи хормони и хидротубация. Освен това и спермограма на партньора. Не намерих цените за хормоналните изследвания и спермограмата, някой знае ли ориентировъчно колко ще ми излезе всичко, та да съм подготвена? Благодаря предварително.

# 76
  • Мнения: 780
mishell, ето тук можеш да видиш актулните цени в клиниката
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=cate … id=57&lang=bg
Успех!

# 77
  • София
  • Мнения: 40
mishell, ето тук можеш да видиш актулните цени в клиниката
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=cate … id=57&lang=bg
Успех!
Да, това го гледах, ама спермограма не можах да видя #Crazy. Както и изследване на хормони. А Юнакова каза да ги правя в тяхната лаборатория. Иначе ми ги покрива напълно Дженерали, работодателят ми има сключен договор.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 030
Хормоните (полови) са по 18 лева.
Спермограмите са вече доста видове - от 40 до 220 лв., зависи каква ще правите. Отделно има и СДИ - за ДНК фрагментации на сперматозоидите.

# 79
  • София
  • Мнения: 40
Хормоните (полови) са по 18 лева.
Спермограмите са вече доста видове - от 40 до 220 лв., зависи каква ще правите. Отделно има и СДИ - за ДНК фрагментации на сперматозоидите.

Обикновена за сега, много благодаря за инфото!

# 80
  • Мнения: 258
Mоже ли да ми кажете как най лесно да стигна до клиниката с кола ще сме и идваме от Пловдив. За първи път ще съм при др. Тимева дано да ми е последната лекарка при която отиваме

# 81
  • София
  • Мнения: 1 030
Вие ще влезете по Цариградско шосе. После си го представям по Цар Освободител, после по Стамболийски и накрая вече има една врътка, дето трябва да свиете, за да излезете при болницата. Според мен задай в БГмапс адресът на клиниката и да ти начертае пътя до там от Цариградско.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 493
mishell и аз опитах да си запиша час в Малинов и имам час за юли 2012 (искреннннно се надявам да не ми потрябва) и сега в началото на май имам час при Тимева.
Аз се учудвам за това което пишете, че не приемали резултати от други клиники или лаборатории - аз сега пуснах имунология и още разни други неща и ако трябва да ги повторя - просто финансово няма да издържиме (все пак 600 лв не са малко). Има ли пациенти на Тимева?

# 83
  • Мнения: 1 053
Аз съм пациент на д-р ТИМЕВА,приемат се изследванията,на мен всичко ми прие,бях ги правела преди да отида при нея,зависи какво ще процедирате след прегледа тогава ако ти назначи нещо,ще направиш,много в любезна,много вярвам в нея.УСПЕХ!!!!

# 84
  • София
  • Мнения: 4 493
llullu мерси за отговора, и аз незнам какво ще правиме - тоест не отивам за инвитро или инсемиация, защото аз забременявам, но явно след това се появява проблема. Търся лекар който да вникне в цялостната картинка на ситуацията и ако може да ни даде адекватен план за действие. Иначе от последните 2 месеца вече имам една папка с изследвания и щуротии  Confused

# 85
  • Мнения: 145
Здравейте момичета, аз БЯХ пациентка на Д-р Юнакова.Първо започнахме стимулация без каквито и да е прегледи, да не говорим за проверка на тръбите.
Слава на бог ИКСИ-то беше успешно. В 15 седмица аз изгубих бебето, благодарение на нея. Спря ми всички лекарства и на прегледа всичко беше "ОК". След няколко дни аз прокарвах. Когато и се обадих, че нещо не е наред, отговора беше:"Клиниката не подържа нощна смяна, отиди в Шейново или Маяйчин дом."
ТОВА ХОРА БЕЗЧУВСТВИЕ ОТ ТАЗИ ЖЕНА САСИПА ЖИВОТА МИ ЗА 2 ГОДИНИ.
МОЛЯ ВИ НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ, ЧЕ СИ ГОВОРИ С ВАС КАТО СЪС СТАРА ПРИЯТЕЛКА ИЛИ БЛИЗКА.
Момичета, не знаем това кога се е случило. Може случаят да е по-стар и преди време да не е имало нощна смяна.

Относно изследванията: аз също съм пациентка на д-р Тимева. Случвало се е да си пускам изследвания в други лаборатории или да нося такива, които вече съм направила. Не е възразила. Правим отново само тези, които вече не са актуални.

# 86
  • София
  • Мнения: 40
mishell и аз опитах да си запиша час в Малинов и имам час за юли 2012 (искреннннно се надявам да не ми потрябва) и сега в началото на май имам час при Тимева.
Аз се учудвам за това което пишете, че не приемали резултати от други клиники или лаборатории - аз сега пуснах имунология и още разни други неща и ако трябва да ги повторя - просто финансово няма да издържиме (все пак 600 лв не са малко). Има ли пациенти на Тимева?

Аз съм за 20-ти юли в Малинов Laughing. Но наистина се надявам да не се наложи толкова много чакане. Иначе от 13.04 ходя в Щерев. Изследванията Юнакова ми каза да ги направя при тях - "ще ги направиш в нашата лаборатория". Иначе ми ги поемат от Дженерали, но в този случай ми казаха, че не може. Та...се чудя сега къде да ги правя, имам още малко време докато ми дойде. Определено е скъпо лечението, то всъщност на фона на европейското не е, ама заплатите са ни малки, дано да издържим. Пожелавам ти успех  Peace

Последна редакция: ср, 20 апр 2011, 20:01 от mishell

# 87
  • Мнения: 4 070
Аз бях пациент на една др. лекарка и вече няма да се връщам там, то бива заети лекарки, но това да ти е причина да си незаинтересован напълно от пациента си и съвсем вяло и с по една дума да обясняваш, ако има проблем Twisted Evil Не NaughtyВече там не стъпвам, бях се заклела и преди, но определено вече ще си спазя обещанито- скъпо е , а чакаш като луд, независи от това дали имаш час, после отношението и заинтересоваността- нула!! #2gunfire #2gunfire Naughty Naughty Twisted Evil Twisted Evil

# 88
  • Мнения: 524
Аз бях пациент на една др. лекарка и вече няма да се връщам там, то бива заети лекарки, но това да ти е причина да си незаинтересован напълно от пациента си и съвсем вяло и с по една дума да обясняваш, ако има проблем Twisted Evil Не NaughtyВече там не стъпвам, бях се заклела и преди, но определено вече ще си спазя обещанито- скъпо е , а чакаш като луд, независи от това дали имаш час, после отношението и заинтересоваността- нула!! #2gunfire #2gunfire Naughty Naughty Twisted Evil Twisted Evil

Това все едно не е писано за клиниката - супер странно ми звучи, но е възможно разбира се да има и такъв случай, който според мен е изключение.

За трите години, през които посещавам клиниката - от ин-витрото, ежемесечните прегледи по време и на двете ми бременности, ражданията на децата ми, съм чакала всичко на всичко 2 пъти, макар че изобщо не го отбелязвам като кой знае какво чакане. Първият път имаше моя д-р Ганева секцио по спешност и я почаках не повече по 30 минути, вторият път имаше някаква конференция, закъсня 10 минути, за които освен, че ме предупредиха още на регустратурата, после получих хиляди извинения, че съм чакала.

Не знам при коя лекарка си била, съжелявам, че така се е случило. Аз съм възхитена от моята лекарка, думите ми няма да стигнат да й благодаря за всичко, което направи за нашето семейство, за прекрасното и много топло отношение и за изключителния професионализъм.

За цените - не съм съгласна, че е скъпо. Ходила съм и при Владимиров, преди да се насоча към клиниката, нямам такова впечатление. Само за сравнение - един обикновен УЗ преглед в моя град, при лекар с доста скромни лекарски качества струваше 35 лева. В клиниката съм плащала по 40, а база за сравнение няма.
Желая ти успех  Hug


# 89
  • Мнения: 4 070
Аз не съм казала, че е по-скъпо от др. места, но просто не съм съгласна да давам толкова пари за такова отношение и такова чакане Wink

# 90
  • Мнения: 213
qundie ти при коя лекарка беше?Аз също не съм доволна от Щерев.

# 91
  • Мнения: 4 070
qundie ти при коя лекарка беше?Аз също не съм доволна от Щерев.
Ганева

# 92
  • София
  • Мнения: 4 493
qundie ти при коя лекарка беше?Аз също не съм доволна от Щерев.

А ти при кой лекар беше?

# 93
  • Мнения: 1 622
За мен това, което разказвате за клиниката и за отношението на някои лекари към вас като пациентки е неразбираемо, защото и аз като Ели съм супер доволна от всичко и всички в тази клиника.
Но искам да попитам защо конкретните си въпроси - например за това дали се признават изследвания от други лаборатории и т.н. - не ги задавате направо във форума за Онлайн консултации, където отговарят директно лекари от клиника Щерев?  newsm78

# 94
  • София
  • Мнения: 40
За мен това, което разказвате за клиниката и за отношението на някои лекари към вас като пациентки е неразбираемо, защото и аз като Ели съм супер доволна от всичко и всички в тази клиника.
Но искам да попитам защо конкретните си въпроси - например за това дали се признават изследвания от други лаборатории и т.н. - не ги задавате направо във форума за Онлайн консултации, където отговарят директно лекари от клиника Щерев?  newsm78
Благодарско Hug. Пуснах въпроса си там Simple Smile
И ми отговориха при това много бързо, страхотно е това, че има такава възможност и се учудвам при все лудницата в клиниката, как имат време и за това!! Радвам се, че съм тук, разбира се не само за това, а защото всички сте толкова мили и отзивчиви, и човек не се чувства сам сам!  bouquet

Последна редакция: чт, 21 апр 2011, 15:34 от mishell

# 95
  • Мнения: 213
Margaritka,аз пак ще се повторя, но ще те попитам за теб нормално ли е при 3 опита инвитро,при което 1 е успешно,но за жалост в 6 г.с.пометнах,да няма нито 1 изследване.Ако за теб е нормолно ок.Но за мен не е.И ако една спермограма за теб е изследване ок.Бъдете си доволни аз не искам да ви променям мнението.Аз изобщо неисках да сменям клиниката,но док.Ганева ме принуди.И в никакъв случай не искам да кажа,че не са добри.Това не значи че при мен като се случи така са лоши лекари.Но специално Ганева не обърна никакво внимание.Съжелявам но  е така.Никой  не карам да ми вярва.

# 96
  • Мнения: 4 070
Margaritka,аз пак ще се повторя, но ще те попитам за теб нормално ли е при 3 опита инвитро,при което 1 е успешно,но за жалост в 6 г.с.пометнах,да няма нито 1 изследване.Ако за теб е нормолно ок.Но за мен не е.И ако една спермограма за теб е изследване ок.Бъдете си доволни аз не искам да ви променям мнението.Аз изобщо неисках да сменям клиниката,но док.Ганева ме принуди.И в никакъв случай не искам да кажа,че не са добри.Това не значи че при мен като се случи така са лоши лекари.Но специално Ганева не обърна никакво внимание.Съжелявам но  е така.Никой  не карам да ми вярва.
ооо, аз ти вярвам и то точно за Ганева, добре че при мен нямаше нищо сериозно- явно добре съм я преценила и все пак навреме съм се изнесла, съжалявам за теб и ти стискам палци Hug

# 97
  • Мнения: 1 622
violetka, gundie, аз само искам да кажа следното, въз основа на многото си разговори и тук, във форума, и на живо с много момичета:
От всеки един лекар има доволни и недоволни. Затова аз не заставам на 100% нито зад едното, нито зад другото становище. Но нека не забравяме, че отношението на пациента към лекаря, както и обратното, са субективни, както и самото му третиране. Каква връзка ще се осъществи между двете страни зависи от тях самите, т.е. колкото зависи от лекаря, толкова и от пациента. Но тъй като ние сме прекалено чувствителни и изтормозени от нашия проблем, понякога не отчитаме този факт. Затова е добре да общуваме с други хора, които поглеждайки отстрани могат да ни дадат адекватен съвет.
А ако наистина човек е недоволен от лекаря си и няма доверие в него, най-доброто действие несъмнено е да го смени!  Peace Така че желая късмет, вяра и успех на всички момичета, при който и да е лекар и в която и да е клиника!   bouquet  Hug

# 98
  • Мнения: 4 070
Маргаритка, аз  по принцип съм адски комуникативна, отворена съм винаги към едно много лесно и добро общуване,  почти никога нямам проблем с общуването със случайни хора, с персонал, с лекари и всякакви подобни- освен, ако няма нужда да вядя зъби и оръжие (и за това съм отворена, ако се наложи  Wink) и освен това нямам проблем с др. лекарки при които ходя, като имам наблюдения , че едната е малко дръпната, а дори и тя има много мило и приятелско отношение към мен...съответно и моето към нея е такова.  Hug

# 99
  • Мнения: 1 622
Едно хубаво предаване с участието на Доц. Щерев и д-р Табакова:

http://bnt.bg/bg/productions/95/edition/13912/zdrave_25_april_2011

# 100
  • Мнения: 35
Здравейте майчета, току що се регистрирах с надеждата Вие да ми помогнете, защото съм в беда. Направих преди 2дни втори спонтанен аборт, и двата пъти зародиша няма сърдечна дейност, не може да се развие. Ходене по мъките, обиколих всички държавни болници и чух какви ли не мнения. Правих хормонални изследвания на щитовидната жлеза , оказа се че хормона TSH е с граници доста над 2.5, което било предела за бременни, но друг доктор ми каза, че това не било правилно да изследвам по време на бременност, а трябвало преди бременността.
Можете ли да ми кажете някой добър и разбиращ специалист, който да ми помогне да ми каже какво лечение да направя и как да  постигна мечтата ми да имам деца.Чух добри отзиви да Щерев, но дали е така или ми препоръчайте някой добър специалист ,може и от друга болница, който да ми обърне внимание и наистина да ми помогне, да приеме насериозно моят проблем.
Моля ви помогнете ми!!!

# 101
  • Мнения: 1 118
roni25, много съжалявам, минала съм по този път Sad Hug ако ходиш в болницата на Щерев иди при др. Савова или др, Тимева- те са от най-старите им кадри и са много компетентни, аз благодарение на др. Савова вече имам 2 дечица; запаси се с много търпение , защото часовете на се спазват и много се чака, но мисля че каузата си  заслужава; иначе при др. Стаменов знам че записват часове за др. година

# 102
  • София
  • Мнения: 1 326
roni25 , щом ТСХ е бил над нормата, добре е и консултация с ендокринолог...

# 103
  • София
  • Мнения: 4 493
roni25 от кой град си и какви други изследвания си правила. Тези миседи не са само от ТСХ-то. Има тема за назначените изследвания при мисед - тук във форума - потърси я.

# 104
  • Мнения: 1 622
Можете ли да ми кажете някой добър и разбиращ специалист, който да ми помогне да ми каже какво лечение да направя и как да  постигна мечтата ми да имам деца.Чух добри отзиви да Щерев, но дали е така или ми препоръчайте някой добър специалист ,може и от друга болница, който да ми обърне внимание и наистина да ми помогне, да приеме насериозно моят проблем.
Моля ви помогнете ми!!!

Здравей, roni25! Аз самата съм пациентка на клиниката и ако погледнеш постовете ми по-напред в темата, ще разбереш, че съм много доволна от лекарите там. Говоря в множествено число, защото може би само с лекарите, започнали работа в клиниката след раждането на сина ми, не съм правила нищо, всички останали са взели някакво участие в забременяването, проследявнаето на бременността ми и раждането. Моята лекарка е Юнакова, но те съветвам да влезеш в сайта на клиниката
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … d=120&lang=bg
и да си харесаш на първо време визуално някой от тях. В последствие ако не си допаднете винаги можеш да го смениш с друг лекар от клиниката, без всякакви притеснения и последствия за теб.

...запаси се с много търпение , защото часовете на се спазват и много се чака, но мисля че каузата си  заслужава
az-mama2, не знам кога и защо си чакала толкова много в клиниката... Аз съм нейна пацинтка от ноември 2008 и докато родя през май 2010 имаше само един път, в който отидох без час и се наложи да чакам един час. За всички останали прегледи, независимо дали с час или без, съм чакала максимум 30 мин, като най-обичайното беше да влеза в кабинета 10-ина мин. след като е дошъл часът ми!  Peace

# 105
  • София
  • Мнения: 1 326
Поста на Маргаритка / която  напълно подкрепям/ и реакциите на някои от разочарованите момичета ме провокираха и аз да се изкажа принципно за клиниката:

- На първо място, разбира се, поставям крайният резултат, защото целта на всяка от нас е да гушне своето бебе. Е, тук, в "Проблемното", има достатъчно бременни момичета, които са пациентки иманно на тази клиника. /Това, че при някои положителният резултат не идва с първия опит, не значи, че вината е в екипа на болницата. Както казва една съфорумка - ако беше въпрос само на клиника, лаборатория и лекари, при Селин Дион щеше да стане от първия път/
- Освен резултата, обаче, е много важно и отношението на персонала - от лекаря до санитарката. Аз съм пациент на клиниката от 2007 година /минала съм през почти всички възможни процедури там/ и имам пълното право да обобщя - перфектно! /Все пак, клиниката е с категория 5 звезди и си ги заслужава/.
- Що се отнася до чакането, случвало ми се е, когато съм без час, да повися и повечко - примерно час и половина -, но за мен това не е проблем.

Искам да кажа и нещо много важно за тези, които още се колебаят дали да изберат точно тази клиника: тя никога не затваря. Няма лятна ваканция, няма Коледа, няма Великден - просто там работата не спира. Дори избраният от вас лекар да отсъства по някаква причина, винаги има дежурен, който да ви поеме. Така че празниците или летния сезон не могат да са причина за отлагане на процедурата ви /както става в някои други клиники/

П.П.  EmbarassedИзвинете ме за дългия пост. Постарах са да бъда максимално кратка... Wink

# 106
  • Мнения: 1 622
burty ,   202uu  Peace   bouquet

# 107
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
burty  newsm74
Зад всяка една твоя дума заставам. Аз съм пациентка от 1 година, но нямам никакви оплаквания. Само суперлативи   bouquet  bouquet  bouquet

# 108
  • Мнения: 14
От скоро съм пациент на др. Савова и ще бъда благодарна за обратна връзка...
Благодаря Ви   bouquet

# 109
  • Мнения: 88
Аз точно от д-р Савова избягах, но това, че не е моят лекар, не значи, че няма да е твоят.
Успех!

# 110
  • Мнения: 46
Напълно подкрепям мнението на Burty-това е и моето мнение.За клиниката няма почивка,всички лекари са истински професионалисти.А аз съм и една от многото успели-да сбъднат мечтата си(в момента бременна).Пожелавам на всички успешни процедури и сбъднати желания!

# 111
  • Мнения: 213
Аз пък не съм доволна от док.Ганева.Имам 3 опита инвитро при нея,много е мила приветлива,но уви не ми обърна достатъчно внимание.Самата клиника е много хубава и евтина,но се отчаях.Тя не ми направи никакви изследвания.Имам 1 успешно инвитро,но за съжаление в 6 г.с го изхвърлих.Според вас от тези работи който ви написах не трябва ли да се направи нещо?Направих лапаро в друга клиника и се оказа че имам ХИДРОСАЛПИНГС в тръбите,повишени ЕНК клетки,а сега лекуваме лигавицата.В момента правя 4 в клиника Селена.А за Юнакова нищо немога да кажа.

# 112
  • Мнения: 2 153
Аз съм пациентка на клиниката от 2009, т.е. вече 2 години и като цяло съм доволна от това което получавам като обслужване, но резултатт все още няма, така че незнам какво мнение да изкажа...

# 113
  • Мнения: 1 291
Аз съм пациентка на Юнакова и след 2 инвитрорезултата е на снимката!

# 114
  • Мнения: 309
Аз съм пациентка на д-р Савова от почти 2 години ,ако не и повече, и съм много доволна от всички там.Вярно,че се чака много,особено ако си без час,но всички са супер мили и отзивчиви.А д-р Савова винаги ,когато ми е трябвала се е свързвала с мен независимо кое време е .

Но все пак всеки си има мнение.Успех на всички момичета Praynig Hug

# 115
  • Мнения: 213
burty,на мен ми отложиха първото инвитро заради коледните празници.Това беше2009год.Аз не искам да кажа че клиниката не е на ниво,напротив много съм доволна от обслужването като започнеш от санитарките та до лекарите,също така не се оплаквам от чакането.Аз се оплаквам от това че при 3 опита инвитро при което едното успешно,но за кратко нямам никакви изследвания,а се оказа че имам страхотни проблеми.Ако според вас 1 спермограма е изследване е добре ОК,значи има изследване.Не ме разбирайте погрешно.А за Савова наистина съм била свидетелка как вика.Явно док.Ганева не и се е занимавало с мен.Имах и страхотно доверие,много е харесвах като лекар.Беше ми много трудно да реша да се махна от клиниката,но всеки гледа къде му обръщат внимание,става въпрос за изследвания.Искам да се извиня на Маргаритка за тона ми,МОЛЯ ТЕ ИЗВИНИ МЕ.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 326
Виолетка, съжалявам, че така е станало при теб, но явно това
... при 3 опита инвитро ... нямам никакви изследвания...
е по-скоро изключение. Аз лично още след първото посещение там пуснах поне няколко изследвания, после се заредиха и други...Кам днешна дата няма нещо, дето да не съм изследвала и едва ли съм единствена... Но, както и да е. Важното е да си доволна от новия си избор и най-вече - да успееш!!! Hug
Стискам палци скоро да ти честитим бременност!!!

# 117
  • Мнения: 1 622
Виолетка, благодаря ти, ама не съм искала да ми се извиняваш и да е чак толкоз официално!   bouquet
Да ти кажа честно не разбрах след като си от Пловдив защо си тръгнала по софийските клиники... Виж, в Русе, където съм аз, нямаме клиника и затова момичетата са принудени да ходят в Тутракан, Шумен, София, Варна...
Аз пък се надявам, че след като сега си в клиника Селена и в града, в който живееш, ще успееш, защото нали знаеш, че където са корените ти и стените помагат!  newsm10 newsm17 newsm51

# 118
  • Мнения: 35
Благодаря ви момичета за отговора, но аз се отказах от клиниката на Щерев. Разрових се тук в интернет и прочетох доста неща, реших първо да направя изследвания в националната лаборатория по генетика в Майчин дом и тогава ще мисля към кой доктор да се обърна, макар че вече имам някои насоки за избор.
Бих помолила ако има тук майче, което е имала 2 спонтанни аборта в началните седмици да ми пише, бих искала да чуя мнение от човек, който се е преборил с това и е постигнал желания резултат. Благодаря предварително!

# 119
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Виолетка, съжалявам, че така е станало при теб, но явно това
... при 3 опита инвитро ... нямам никакви изследвания...
е по-скоро изключение...

Е, явно и аз съм изключение-бях пациент на д-р Ганева в периода 2005-2007г. Спермограма, хидротубация и основните полови хормони. Последваха 6 инсеминации, 1 икси с лека стимулация, 1 икси на естествен цикъл и една провалена стимулация.
Започнах да чета из нета, сама си назначих изследвания, преместих се в нова клиника. И както бях безпроблемна според докторката, така изкочиха куп проблеми, включително ИЯР. Да не говорим, че 6-те инсета са били безмислени, защото имам антиовариални тела.
Както и да е. Чух, че от тогава в клиниката доста неща са се променили, има много доволни момичета, което ме радва.
Но д-р Ганева не бих препоръчала, много е мила, много ми допадаше, но ми загуби времето.
 От д-р Савова, д-р Тимева и д-р Александров съм много доволна.
Успех на пациентите на клиниката, пожелавам ви го от цялото си сърце! Peace

# 120
  • Мнения: 94
Аз съм пациентка на д-р Ганева,вече две години.Имам всички изследвания и едно инвитро за съжеление завърши с биохимична! Веднага след това, ми пусна генетични и имунологини,за да  види къде е проблема. На мене точно това ми хареса в нея,че не ми губи времето! Преди това бях в друга клиника,в която изгубих наистина две години.

# 121
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724

Е, явно и аз съм изключение-бях пациент на д-р Ганева в периода 2005-2007г. Спермограма, хидротубация и основните полови хормони. Последваха 6 инсеминации, 1 икси с лека стимулация, 1 икси на естествен цикъл и една провалена стимулация.

Лелееее майко мила, това като го прочетох и ми стана много мъчно и кофти Embarassed Embarassed
jasmin какво си преживяла само ти си знаеш  Hug Hug Hug
Успех мила

# 122
  • Мнения: 213
Margaritka,  реших да ида в София защото много ми хвалиха док.Ганева.Наистина като отидох,още щом е видях си казах "Ей това е моята лекарка"беше септември 2009.И така започнах.Наистина останах много разочарована от нея.Оказа се че имам много проблеми както знаеш.Неискам да кажа че не е специалист,напротив страхотен специалист е,както тя така и другите лекари в клиниката.И ми е много мъчно че последния опит не ми е там.И ми е много мъчно, че Ганева ми изгуби 3 опита ей така.И  дано си права късмета да ми е е в Селената.Селената изобщо не ми харесва като клиника,а за Щерев мога да кажа страхотни неща.Тя ми беше 2 дом.

# 123
  • Малта
  • Мнения: 1 126
аз съм много доволна от клиниката и от моята лекарка до момента, сега ни предстои първи опит инвитро и се надявам скоро да се похваля окончателно от др. Милчева  Wink

# 124
  • Мнения: 1
Здравейте, чета с голямо внимание, темата тук.  Искам да ви препоръчам д-р Таня Арабаджи.  Невероятен доктор. Много е внимателна,  и е голям специалист.  Преди година и половина не можех да забременя от мъжа си,  и смених 2 лекаря във въпросната болница. Не искам да споменавам имена, тъй като не искам да ги излагам пред хората, може да са си страхотни специалисти, но ВИНАГИ ИМА НЯКОЙ НАД ТЯХ с познанията си Simple Smile   Мои близки ме посъветваха за д-р Таня Арабаджи.  За няколко месеца успях да се излекувам, и вече имам   страхотно момченце с румени бузки Simple Smile   
Успех на всички в този сайт.  Simple Smile

# 125
  • Мнения: 1 842
Здравейте!
Виждам, че темата не е нова но искам да попитам: Някой има ли мнение за техен лекар уролог-андролог? Благодаря. Peace

# 126
  • Мнения: 2 153
Здравейте!
Виждам, че темата не е нова но искам да попитам: Някой има ли мнение за техен лекар уролог-андролог? Благодаря. Peace

Ние ходим при доктор Бъчваров...Прави ми добро впечатление, има опит и познания, но на нас нещо не може да ни подобри спермограмата и по- точно морфологията...Върти, суче и ве добавки изписва...

# 127
  • Мнения: 278
Здравейте!
Виждам, че темата не е нова но искам да попитам: Някой има ли мнение за техен лекар уролог-андролог? Благодаря. Peace

Ние ходим при доктор Бъчваров...Прави ми добро впечатление, има опит и познания, но на нас нещо не може да ни подобри спермограмата и по- точно морфологията...Върти, суче и ве добавки изписва...
Ние сме пациенти на д-р Бачваров. Половинката ми проведе хормонално лечение за 3 месеца. Подобриха се количество и концентрация след него- морфологията си остана същата.Ефекта от хормоналната терапия продължи няколко месеца след приключването й. Замразихме материал от този период. След време показателите си останаха като си бяха и диагнозата си е същата-асенотератозооспермия.  Според мен морфологията не се променя с терапия. Тя си е даденост.След това той пи фертил сериите за 3 месеца, но там нямаше никакъв резултат. Доктора според мен си е много добър и кадърен. Ние правим ИКСИ с МАКС и ко култивиране. Сега ще правим ИМСИ. Дано това бъде последния ни и успешен опит.

# 128
  • Мнения: 379
И аз съм пациентка на клиниката. Имам записан час, но си чакам минимум 20 минути. Влизам вътре, говорим какво ще правим, няма емоции, никой не е проявявал разбиране и тн, ама аз и не очаквам. Нали сме си стиснали ръцете да вършим работа. Като ми взимаха кръв за изследване на пролактин, но беше по-особено изследването, ми спукаха няколко вени, много ме боля. Така, че със суперлативите, както и с негативните коментари не трябва да се прекалява. Щом ти се е наложило да забременяваш по другия начин стискаш зъби и търпиш . Така смятам аз. В клиниката работят професионалисти имам им доверие и това е важно. Не знам какво отношение търсите, като на ден през тия хора минават по 50 човека всеки със своята история. Не могат да вникнат в проблемите на всички, защото ще се разсипят емоционално. Тука нещо на носталгия по комунистическото здравеопазване ми замириса.  Hug

# 129
  • Мнения: 28
Maraya not Cary,  дано не ми се разсърдиш. Това е форум за споделяне на преживяванията ни и мненията ни за тази клиника. Ще кажа, че в това да изискваш да получиш най-доброто като ОТНОШЕНИЕ, ВНИМАНИЕ И ЛЕЧЕНИЕ няма нищо лошо - дори е похвално, че ние които минаваме през толкова изпитания - търсим най-доброто за да постигнем нашата цел. Не мога да разбера, какво означава "да стискаш зъби и да търпиш"??? Да търпиш КАКВО - процедуриъе или отношението???Едва ли някой е седнал ей така да "плюе" само заради спорта някои лекар или клиника. Аз съм от поколението, което помни комунистическото здравеопазване. Затова ще  кажа, че клиника Щерев за мен като отношение и внимание е останала на нивото 80-90г. от миналия век. Дано не ти се наложи да отидеш в чужбина, за да постигнеш целта си, за да разбереш какво означава - ОТНОШЕНИЕ, ВНИМАНИЕ, ЛЕЧЕНИЕ И ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ!!!!! Какво ли правят там лекарите(как те не рухват емоционално), като на ден съм сигурна, че  преглеждат в пъти повече пациенти -   резултатите, които се получават говорят сами за себе си!!! Желая  успех, както на теб така и на другите момичета в борбата. Дано някои от клиниката чете този форум.

# 130
  • Мнения: 379
Не ти се сърдя Рита_72, форума в никакъв случай не цели единомислие. Но ние живеем в България, не в чужбина и се борим тук. Пътя към желаното дете е труден, когато не може да бъде заченато по естествен път. Процедурите са болезнени, а понякога по грубото отношение те отрезвява и ти дава сили да продължиш. Няма да забравя как като ми правеха ЦС започнах да се задушавам от болка, рентгеноложката беше по-грубичка и ми даде сили да издържа, защото горещо ги молех да прекратим. Няма място за нежност при тези манипулации и ако всяка от нас хване и се стегне и спре да се тръшка от "кофти" поведение ще се освободи от нервите и стреса които често са пречка за забременяване...Не знам, аз не очаквам някой лекар да се заинтерасува от мен, както го правят близките ми, все пак аз съм един пациент, един записан час и процедури...За мен е важно лекаря да си разбира от работата и да мога да се оставя в ръцете му, пък че няма да ме гали с перце голяма работа. По-добре това, отколкото да ти се умилкват и да ти се правят на загрижени, а да ти нанесат физически поражения.  Hug

# 131
  • Мнения: 28
Не искам да спамиме темата, едва ли не с личен разговор. НО има едно НО - Не мога да те разбера ти толерираш и приемаш всякакво отношени към теб? Защо - защото съдбата ти е отредила -  да се бориш да имаш дете!!!Аз НЕ - не приемам такова отношение. Това, че се боря и съм тръгнала по този път не ме прави по-малко човек - за да ми изтъква за всеки неуспех "лош е материала." Как в Турция материала не беше лош?Едва ли някоя от нас иска лекаря да и държи ръка и да се интересува за нас както нашите близки. Ние търси ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ, в това число влиза и ЧОВЕЧНОСТ  и ХУМАННО ОТНОШЕНИЕ. Независимо, че живеем в БГ, това не ни прави по-малко хора, за да не изискваме към нас да се полагат адекватни грижи. Аз като бивш пациент на тази клиника ще кажа, че не получих  адекватни медицински решения на моите проблеми, в тази клиника. Ние със съпруга ми чувствахме, че на нас се гледа като на ходещи банкноти. Стреса, на който бях подложена през тази една година в тази клиника ми дойде малко в повече.Това ме принуди да търся решение в Турция и за сега съм доволна от резултата. Дано и в останалите 7-8месеца резултатът ми да е все така положителен!!!Жалко, че за Турция има финансова пречка за много хора от БГ.

# 132
  • Мнения: 1 842
Здравейте!
Виждам, че темата не е нова но искам да попитам: Някой има ли мнение за техен лекар уролог-андролог? Благодаря. Peace

Ние ходим при доктор Бъчваров...Прави ми добро впечатление, има опит и познания, но на нас нещо не може да ни подобри спермограмата и по- точно морфологията...Върти, суче и все добавки изписва...
Момичета, благодаря за отговорите. Peace
Как протича прегледа при него?

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Maraya not Cary,  дано не ми се разсърдиш. Това е форум за споделяне на преживяванията ни и мненията ни за тази клиника. Ще кажа, че в това да изискваш да получиш най-доброто като ОТНОШЕНИЕ, ВНИМАНИЕ И ЛЕЧЕНИЕ няма нищо лошо - дори е похвално, че ние които минаваме през толкова изпитания - търсим най-доброто за да постигнем нашата цел. Не мога да разбера, какво означава "да стискаш зъби и да търпиш"??? Да търпиш КАКВО - процедуриъе или отношението???Едва ли някой е седнал ей така да "плюе" само заради спорта някои лекар или клиника. Аз съм от поколението, което помни комунистическото здравеопазване. Затова ще  кажа, че клиника Щерев за мен като отношение и внимание е останала на нивото 80-90г. от миналия век. Дано не ти се наложи да отидеш в чужбина, за да постигнеш целта си, за да разбереш какво означава - ОТНОШЕНИЕ, ВНИМАНИЕ, ЛЕЧЕНИЕ И ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ!!!!! Какво ли правят там лекарите(как те не рухват емоционално), като на ден съм сигурна, че  преглеждат в пъти повече пациенти -   резултатите, които се получават говорят сами за себе си!!! Желая  успех, както на теб така и на другите момичета в борбата. Дано някои от клиниката чете този форум.
+1
Абсолютно подкрепям думите ти! Peace

# 134
  • Мнения: 1 622
...Ние със съпруга ми чувствахме, че на нас се гледа като на ходещи банкноти. Стреса, на който бях подложена през тази една година в тази клиника ми дойде малко в повече....

Първо, радвам се истински, че в Турция си получила необходимото внимание, адекватно лечение и респективно положителен резултат!  Peace

Искам да кажа обаче, че като пациентка в клиниката на Щерев НИКОГА не съм се чувствала като субект-източник на пари. Направиха за мен всичко необходимо като поцедури, на възможно най-ниската цена и при мен положителният резултат дойде от първия ин витро опит.
С това твърдя следното: Получаваме това, което даваме. Виждаме това, което искаме. Изпитваме това, за което сме се настроили.
Не само в конкретната ситуация, принципно.

# 135
  • Мнения: 379
Rita_72, съжалявам, че така са протекли нещата при вас и ти стискам палци сега да успеете.  Hug За себе си мога да кажа, че вече нямам нерви да се нервя, заради това, че някой се държи по определен начин. Да се държат както си искат, бих ги критикувала, само ако направят гаф по медицинските си компетенции. За да не оспавам темата, аз съм пациентка на клиниката отскоро, с голямо доверие съм към лекарката ми и няма да сменя Щерев, освен ако не се издънят като манипулации.

# 136
  • Мнения: 278
Аз съм пациент на клиниката от доста време. Преди да започнем опитите там ходех на профилактични прегледи. Доволна съм от отношението на моята докторка, а и на целия екип. Правила съм 3 опита до сега, диагностична хистероскопия и куп други манипулации. Случвало се е и на мен да ми се пукат вени при взимане на кръв. Но това си е в реда на нещата, още повече, предвид това колко пъти съм пускала кръвни изследвания. Не мисля да сменям клиниката. Вярвам, че с помощта на доки и екипа там ще успеем. Заявявам, че абсолютно винаги съм получавала нужното внимание и отговори на всички зададени от мен въпроси- а аз доста досадно си разпитвам  Laughing . Чувала съм се с доки и в периодите, в които не съм била в процедура. Тя многократно ми е звъняла да ме чуе как съм и тн... За мен това е моята клиника и това е отношението, което ме кара да вярвам, че всичко ще приключи с желания от нас финал.

# 137
  • Мнения: 110
Момичета извинявам се ако тук не е мястото за въпроса ми искам да попитам някой чувал ли е за д-р Христина Кръшкова от Щерев понеже ми предстой абразио по медицински причини и само при нея имаше най рано час а не намирам нищо за нея? Много ще съм благодарна ако накой изкаже мнение!

# 138
  • Мнения: 3
Ето го и моето мнение за клиниката на д-р Щерев след две подадени жалби и прекратяване на ползваната от мен услуга. Да, клиниката изглежда приятно, но това да чакаш за всеки преглед по минимум час (дори когато имаш записан час от самата лекарка) е недопустимо. Други жени споделиха, че са чакали и по два и по четири часа за преглед! Аз си плащам допълнително, именно за да има по-специално отношение към мен, ако ще е така, по-добре да отида в някоя държавна болница без да си плащам 750лв за "разширен пакет проследяване". Д-р Юнакова има страшно много пациенти, съответно на прегледите се бърза доста. Не се чувствам комфортно да разпитвам подробно за каквото и да е, а не би трябвало да е така. Не ми дава личен телефон и ако искам да се свържа с нея, трябва да изчакам 01. Да е на смяна. 02. Да ми се обади след като и свърши смяната. 03. Очаква се в рамките на 1 час да се свърже с всички, които са я потърсили. Съответно нито веднъж не успях да говоря с нея. Всеки път се обажда асистентката и, която съжалявам, но не е достатъчно информирана или поне относно въпросите, които аз имах (свързани с отрицателен резус фактор). На последния преглед лекарката ми насрочи час за трета фетална морфология, която след като направих, се оказа, че дължа 80лв за прегледа, като никой не ме беше уведомил, че този преглед не влиза в иначе "разширения" ми пакет. Изследването ми беше назначено съвсем рутинно, все едно си е поредното нещо, което трябва да направя. Заради което и все пак избрах пакет за проследяване - за да не следя аз всичко, което трябва да правя едно по едно. Но това да ти назначават изследвания, без да те уведомят за цената и изобщо, че трябва да си плащаш е най-малкото некоректно! Отказах да платя и спирам проследяването си в Щерев. Ходенето там ме изнервя повече отколкото ми помага, а реално доста малко неща ме изнервят и имам като цяло приятна и лишена от проблеми и дразнения бременност. Усмихнат и спокоен човек съм, представям си ако беше някой нервак... Исках да споделя с всички, за да предотвратя проблемите и на други хора. От управата, разбира се, отказват да ми върнат парите, но съм пуснала оплакване към КЗП. Просто такова отношение не трябва да се толерира!

Общи условия

Активация на акаунт