Бебето ми отказва да суче от мен ....

  • 4 376
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 22
Здравейте момичета!

Имам голям проблем. Дъщеря ми е на 2 месеца и половина и я кърмя, допреди един месец ми се налагаше да излизам и изцеждах кърма, за да бъде хранена с биберон, докато ме няма. От месец насам всяко хранене й е кърмене (биберон не съм й давала освен когато пие вода). Кърмя я на поискване, денем и нощем. През деня отказва да суче от мен, в момента, в който я наклоня в поза за кърмене започва неистово да реве и да се мята, отказва да захапе гърдата, и така много пъти, храни се на големи интервали по 4-5-6 часа, като сученето й е за по 1, максимум 2 минути. След това пуска зърното и повече нищо не може да я накара да продължи да суче, а гърдата ми е все още доста твърда. Вода пие малко - 60 - 70 грама на ден. През нощта се събужда 2 пъти, тогава суче повече и почти успява да изпразни едната гърда, отказва да суче от другата на едно хранене. Нощното хранене става в полузаспало състояние. На другия ден мъките се започват отново.

Пробвах всички съвети в този форум - да я храня през деня на тъмно, пробвах да ям различни храни, да не би вкуса на кърмата да не й харесва, не я насилвам да суче, когато тя поиска. Старая се да и предложа гърда веднага след като се събуди, което се случва много рядко, защото през деня тя почти не спи, освен ако не е на разходка в количката или в колата, след кърмене се доизцеждам, за да не ми намалее кърмата, много често успявам да изцедя 70 - 80 грама кърма от едната гърда, след като тя е сукала (а не мисля че имам много кърма в излишък), преди да й дам да суче изцеждам малко, за да потече млякото по-лесно към нея, пробвах топли компреси и компресия. И не се сещам какво още не пробвах.

Последните два дни е ужасно неспокойна - по цял ден плаче, дори когато я гушна не се успокоява, яде съвсем малко, два пъти на ден през около 6 часа, а днес вечерта отказа отново да суче от мен. Аз вече не издържах изцедих се и и дадох от биберона, от който изсука за отрицателно време 120 грама и се успокои и заспа. А, пропуснах да кажа че от 3 седмици не е наддала нито грам, но не е и отслабнала. Ака всеки ден - доста, пълни памперса, че чак прелива понякога и пишка редовно. Доколкото мога да преценя коликите й преминаха в началото на втория месец.

Моля за помощ, изчерпах се откъм идеи какво става и защо така реагира бебето ми. Имам огромно желание да я кърмя по-дълго, поне до годинка, но не виждам как ще успея - а да се изцеждам всеки път и да давам с биберон е твърде трудоемко и ще ми отнеме повечето време през деня. Освен това се притеснявам дали така ще мога да поддържам достатъчно лактация. Случвало ли му се е на някой бебето така да реагира и защо? Ще съм ви много благодарна ако можете да ме посъветвате какво да направя, много съм отчаяна вече.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ситуацията е много тревожна, тъй като изобщо не е нормално бебе на по-малко от 3 месеца за 3 седмици да не качи нито грам. Това означава, че задължително трябва да я храниш през деня, независимо по какъв начин - ако с нищо друго не става, тогава с шишето и то минимум 4-5 пъти през деня плюс нощните кърмения.
Казваш, че детето изпада в истерия само като се опиташ да я наклониш в поза за кърмене - опитай тогава позите, при които не се налага да е полегнала. Спокойно можеш да пробваш футболната топка, която много наподобява позата за хранене с шише - или пък бебето седнало на конче върху едното ти бедро, тогава то е съвсем изправено (възрастта няма значение в случая, тази поза не натоварва гърба на бебето, макар че изглежда като сядане).
Опитвала ли си да й предложиш храна по алтернативен начин - с чашка, лъжичка, спринцовка от бебешки Панадол или Нурофен? А със силиконово зърно в добавка към горните не-легнали пози дали ще се излъже да суче?

# 2
  • Мнения: 22
hedra , много ти благодаря за бързия отговор.

Със силиконово зърно не съм опитвала, смятах че не ми е необходимо, защото зърната са ми нормални, поза футболна топка опитах (поне така мисля че беше - тя е легнала върху ръката ми, отстрани и зад мен, само главичката й е пред гърдата ми за да суче), пробвала съм и в изправено положение, но няма ефект, доближа ли я към гърдата почва да се мята и да пищи, не ще и не ще. С лъжичка й давах капки за коликите (Colief, те се смесват с 15-на грама кърма преди да се дадат), ами пак ревеше и се дърпаше, едва успявах да й ги дам, по-голямата част изплюваше. Спринцовка не съм пробвала. Май признава само биберона, проблемът не е, че отказва да яде, а че не иска да суче от мен. Ако й дам с биберон, както тази вечер, яде, та ушите й пукат. Просто аз не съм сигурна че ще успея да поддържам достатъчно лактация само с цедене, за да е на кърма поне до 6 месец. Именно затова опитах един месец да не й давам биберон, а само от мен, но няма кой знае какъв ефект.
Означава ли това че се е отбила?

# 3
  • Мнения: 966
Много оплетена ситуация   newsm78  хедра добре се е сетила за силиконово зърно,пробвай и това така може да се излиже,че е все едно от шише.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Май признава само биберона, проблемът не е, че отказва да яде, а че не иска да суче от мен. Ако й дам с биберон, както тази вечер, яде, та ушите й пукат. Просто аз не съм сигурна че ще успея да поддържам достатъчно лактация само с цедене, за да е на кърма поне до 6 месец. Именно затова опитах един месец да не й давам биберон, а само от мен, но няма кой знае какъв ефект.
Означава ли това че се е отбила?
Да, разбирам те - обаче се получава, че този опит да я върнеш на гърдата без да предлагаш алтернатива за хранене й коства непорастване, което не е добре да се допуска. Очевидно тя е по-склонна да стои гладна, отколкото да засуче будна - в това положение ще трябва да се съобразиш с нея и да използваш по-плавни начини за преход, напр. да започнеш да предлагаш шишето в поза за кърмене, за да свикне отново с нея - ето тук има снимка на това, което имам предвид, шишето се подпира под мишницата:
http://www.lowmilksupply.org/bottles.shtml
А ето тук има още един вариант, който можеш да пробваш - започване с шише и довършване на храненето на гърдата:
http://www.lowmilksupply.org/finishatthebreast.shtml
Така тя ще има възможност както да се нахрани от шишето, така и да се сприятели отново с гърдата (ще стане бавно и ще ти трябва много търпение - в никакъв случай не трябва да я насилваш, а да опиташ да превърнеш времето на гърдата в много приятно изживяване, за да има стимул; това означава, че ако отказва и пищи, даваш шишето и предлагаш после отново, когато е спокойна - ако пак откаже, прекратяваш опита за това хранене). А относно дали се е отбила - след като суче поне нощем добре, значи не се е отбила напълно и има надежда Hug

# 5
  • Мнения: 552
А пробва ли да кърмиш легнала?
Или по-точно детето да е легнало по гръб и ти да се надвесиш над нея и да й дадеш да суче?
Заглежда ли се по шарени неща?-може да си сложиш някой кичозен гердан на врата,докато тя суче...може да се разсее и да посуче повече Rolling Eyes
Но в никакъв случай не я натискай насила да суче Peace
и ако имаш нерви я храни по алтернативен начин-Хедра ти е споменала Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Mejra, ползвате ли биберон залъгалка?

# 7
  • Мнения: 2 614
А водата от шише ли я пие? И защо даваш вода?

# 8
  • Мнения: 22
Статиите ми бяха много полезни - разбрах някои неща, току що си купих силиконови зърна, шише на Playtex с биберон, който повече наподобява зърно (досега ползвах само Авент), ще видим какво ще стане.
Иначе Калина (дъщеря ми) отказва биберон залъгалка, признава само палец и то отвреме навреме.
А вода давам откакто се роди, защото в началото нямах достатъчно кърма и я дохранвах с АМ, така ми каза педиатърката. А детето толкова вода пиеше, че ми беше жал да и я спра. Понякога тя определено си иска вода - плаче, отказва мляко и спира да реве само като й дам вода.

Вече не дохранвам, тъй като тя сама се отказа от добавка още на 3-тата седмица - явно кърмата почна да й стига.

Днес сука сутринта от мен малко без да реве и да се дърпа, сега (3 часа по-късно) също сука, но отказва после биберона с изцедена кърма. Може би защото снощи я нахраних добре с биберона и беше по-спокойна. Притеснявам се обаче, че суче около 1-2 минути - не знам дали за толкова време успява да погълне 80 - 100 грама, а не иска допълнително, сама пуска зърното, аз не я насилвам. Ох, направо не знам какво да правя, имам чувството че нарочно гладува. Като се роди имаше страхотен апетит, първия месец наддаде 1.3 кг, следващите 3 седмици 1.2 кг, и оттогава нито грам. Мисля да отида днес на контролно кърмене, колкото и да е неточно, искам поне да проверя колко кърма поема за 1-2 минути. А не мога насила да я накарам да яде.



# 9
  • Мнения: 177
Да, добре си решила за пробното кърмене. Аз се съмнявам да изяжда много за това време.

Като много краен вариант ще ти споделя моя опит. Около 6 месеца храних сина си само с изцедена кърма, защото сучеше много малко от мен. Кърмех го само нощем. При мен със сигурност кърмата не само не намаля, дори напротив. Имах хиперлактация, което също е неприятно. Като поотрасна и вече смеех да разчитам на собствените му позиви за глад, защото по-рано почти нямаше, се успокоих и започнах само да го кърмя. В началото сучеше малко и като се поизмореше чакаше шишето, защото е по-лесно, но се правех на разсеяна. По малко спря да го чака и до сега го кърмя 1-2 пъти на денонощие.

Според мен Калина търси по-лесното - голямата дупка на биберона. Ако качваше поне малко сигурно на твое място щях да се заинатя и да се преборя да суче, но би трябвало да спреш и водата от шише, иначе нямаш шанс. Но пък като не качва........по-скоро цедене поне известно време и ако по нататък се излъже както стана при нас... Истината е че отнема наистина доста време и сили, но пък си е кърма. Не се лъжи да минеш на АМ.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Mejra, как сте?

Обърни внимание на това да й осигуриш максимален контакт кожа-до кожа. Ако можеш остави всякаква работа и прекарай един- няколко дни като се занимаваш само с нея - на леглото до нея, гушкай я, разнасяй я, пей й (като я държиш до себе си на голо - така да асоциира този допир с приятни емоции) Ако можеш я носи непрекъснато (в слинг, кенгиру), пак по възможност кожа-до -кожа.
Постепенно й предлагай да е в поза за кърмене, без да предлагаш да суче, просто да се наслаждавате една на друга.
Има и едно нещо, което се нарича rebirthing - във вана с приятно топла вода влизате с малката и я поставяш на корема си. Говориш й галиш я. След известно време може сама да потърси и стигне до гърдата. Най-често използват тази техника с новородени, които са били в интензивно отделние, но при всички положения е хубава (ако имате вана).
Ако когато суче за тези 1-2 минути станеш и я разхождаш, дали няма да продължи?
Пробвай  също докато суче да захващаш гърдата близо до ареолата (ръката ти образува U при поза люлка или С при футболна топка) - това прави зърното по-твърдо и наподобява  биберона на храненето с шише).
Опитай се да наблюдаваш внимателно и анализираш, когато тя е склонна да поема гърдата - по кое време на деня е, в какво настроение е, има ли любима поза, гърдите по-пълни ли са или по-меки по това време, иска ли да й тече бързо или се дразни от силната струя и т.н.
Стискам ти палци.

# 11
  • Мнения: 22
Момичета, благодаря за съветите.
Току що се връщам от педиатърката - за съжаление не можах да направя пробно кърмене, защото Калина не беше гладна, но хубавата новина е, че на везната отчете 300 грама повече отколкото преди 2 седмици на консултация, а лекарката каза, че не е толкова лошо за бебе на 2.5 месеца, което още миналия месец си е удвоило теглото при раждане. Явно кантарът вкъщи, въпреки че е електронен не е достатъчно чувствителен. Така че наистина няма да давам АМ, а само кърма. За водата и педиатърката ми каза с лъжичка, ще опитам. Иначе много често се гушкаме кожа в кожа, но засега освен на мен да ми потече кърмата няма друг ефект. Все пак Калина има три нощни хранения и едно преди обяд, по време на които повече или по-малко суче, след това започват мъките с кърменето. Според лекарката си е обърнала най-вероятно режима и повече яде нощем отколкото денем, когато по-не е гладна. Възможно ли е това? Аз чета из форума, че когато се кърмят бебетата на тази възраст на поискване, се кърмят по 10 - 12 пъти на денонощие, а при мен се събират около 6-7 хранения, последните 3 с голям зор, ако не е от шише. Винаги, когато е разстроена предлагам да суче, но тя никога от рождението си не се е успокоявала на гърда, а по-скоро с гушкане.
Обнадеждих се малко, ще продължа с кърменето. Ако не - с цедене през деня.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Мейра, явно нещата не са толкова зле Grinning, а 300гр за 2 седмици е в нормата.
Казваш, че през деня не спи, много но все пак спи, нали - предлагай й или докато заспива или когато току-що е заспала - инстинктивно би трябвало да започне да суче. А иначе има бебета с 6-7 кърмения на поискване, но трябва като цяло да се погледне ситуацията - доволни и спокойни ли са, как наддавант и т.н.
И виж също дали няма някква друга причина да се дърпа, освен предпочитания към биберона - силно потъчане, забавено, разсейване и т.н.
Пиши за развитие:).

# 13
  • София
  • Мнения: 418
Здравей Mejra,
Искам да ти вдъхна кураж. Личи си,че ти е трудно, но с много упоритост ще се справиш. И аз мисля,че храненето на бебето в полузаспало състояние ще помогне. За цеденето ти препоръчвам да пробваш на ръка. При мен така най-добре се получаваше. Момичетата тук са доволни и от помпата на Авент, но аз нямам лични впечатления от нея. Ако можеш да вземеш на заем за проба ще е най-добре. Аз също доста дълго дохранвах бебето с изцедена кърма от шише. Винаги първо давах да суче и после шишето. Моето бебе не е отказвало да суче и дори още кърмя. Моето мнение е, че не трябва да се ползват шишета през първия месец, защото бебетата са още слаби и бързо започват да предпочитат по-лесния начин. Аз давах шише от втория месец и не съм имала проблеми.
Е, желая ти успех и не се отказвай! Ще видиш,че нещата ще се регулирант някои ден и тогава ще ти е безкрайно приятно да кърмиш. Няма по-голямо удовлетворение за една майка!

# 14
  • Мнения: 766
Моето бебе отказа да суче още от самото начало в болницата, понеже кърмата ми слезе късно. Даже след като се върнахме в къщи и кърмата ми дойде, пищеше при опит да я накарам да суче. Така започнах да се изцеждам и да дохранвам с АМ. Едва в края на втория месец, т.е. преди седмица два започнах ей така, да пробвам какво ще стане да я слагам по малко на гърдите и за моя радост почна да суче от едната гърда, докато другата не искаше. Сега вече суче и от двете гърди и опитваме да намаляваме дозата на дохранването с АМ, с надеждата, че млякото ми се увеличава. А почти бях се примирила, че дотук сме с кърменето и ще започна да пресъхвам скоро. Така, че успокой се, цеди се с помпичка и не насилвай детето, просто по малко го пробвай, то самичко ще си почне да се заседява на гърдата. Ето, аз съм пример, че въпреки старта с шишетата и бибероните, бебката пак засука.

# 15
  • Мнения: 22
Ето ме пак мен.
Калина отказва денем да суче и това си е - изцеждам се с помпа на Авент, защото с нищо друго не успявам да изцедя и капка. Имам чувството че каналите са ми много тесни и тече малка струйка мляко. Никога не е изтичало от гърдите ми излишно мляко, докато не кърмя - както мои познати се оплакват. Напротив, за да почне да гълта бебето трябва първо да посуче на празен ход 10-ина пъти и едва тогава млякото слиза. А с помпата се цедя по 40 минути и повече, докато изцедя 100-120 мл и то не всеки път.
Вие как сте се цедили като сте давали шише на бебетата - на някакъв интервал 9примерно през 3 часа), когато се сетите, или как е най ефективно. Явно през деня ще се цедя, че Кали предпочита да стои гладна, вместо да суче.
Взех й едно шише на Playtex с възможно най малката дупка, който съм виждала. Мислех, че ще го откаже, но не - дърпа с всички сили, очичките й ще изскочат от напъване, но пак не суче от мен ... Много ми е мъчно, защото имам чувството, че ме отхвърля, въпреки че сигурно не е така, още повече че първите седмици си сучеше много добре.
Не се отказвам, ще продължа да опитвам и полагам всички усилия да не ми спре кърмата, така че ще пиша пак.
Благодаря много на всички за съветите и че споделяте вашия опит с мен, че съвсем се бях отчаяла.

# 16
  • Мнения: 2 616
И аз да се намъдря в темата - спите ли с бебето заедно? Мартин до почти една година спеше при нас, чувстваше се по-спокоен и му миришеше на мен, в просъница ми дърпаше нощницата и сучеше. А през деня, когато заплачеше ги гушвах и предлагах само кърма-без вода, без добавки - понякога сукваше, понякога-не. Иначе ако трябваше да изляза някъде и да го нахранят с изцена кърма, аз му давах да пие през мекия накрайник на авент, там наистина трябва да дръпне, за да слезе млякото. Въпреки че пише, че е за бебета над 6м, малкият си го ползваше без проблем от 2мес.
Иначе за цеденето и аз се бях ошашавила, не слизаше повече от 50-60гр, затова пък кърмен на всеки час по цял ден и цяла вечер, едва след 6-7 месеца, започнах да усещам да слиза кърмата като захапе Марти и да потича и другата гърда, но пак си трябваха 5-6-10 празни хода, докато слезе кърмата. И до ден днешен сме така.
Честно да ти кажа, предполагам, че проблемът на Кали да не иска да суче от теб е психологически, а не здравословен. Винаги в такива случаи препоръчвам класическа хомеопатия. Възможните причини са стрес от твоя страна, което е обяснимо, когато се чудиш как да постъпиш и как детенце да започне да суче спокойно, възможно е причината да е нещо, което си преживяла по време на бременността или раждането да я притеснява малката. Мисля, че и Баховите есенции биха могли да ви помогнат да преодолеете нещата.
Я хвърли един поглед тук

Хедра, какви са признаците за късата юздичка на езичето, възможно ли е малката да изпитва някакъв физически дискомфорт заради физиологични особености и затова да не иска да суче?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Мейра, когато се изцеждаш с помпата, не виждаш ли няколко струйки? В кой град си? В София сигурно знаеш, че има консултативен кабинет по кърмене - има закована тема за координати и тел.
Ако известно време си кърмила/изцеждала през 4,5,6 часа може да има нужда да си увеличиш кърмата.
Ако успееш да задействаш слизането на кърмата преди да я сложиш на гърдата дали няма да е склонна да яде? Не се отказвай да й предлагаш (без да й оказваш натиск). Понякога връщането към гърдата изисква повече време.
За изцеждането - ако кърмата е добре като количество, на 3 часа е добре, иначе малко по-често.

Иве, не е вероятно проблемът да е от къса юздичка, понеже би трябвало да се прояви по-рано (а в началото изглежда всичко е тръгнало добре) и да е съпроводено евентуално от други признаци.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Може да прозвучи налудничаво, но ти слагаш ли някакъв парфюм или каквато и да е козметика?

# 19
  • Мнения: 22
Iva_D, при изцеждането с помпата, без бебето да е посукало малко от мен, ме притеснява това, че не усещам слизането на кърмата, колкото и да се цедя. Когато Калина суче, дори ако гърдите ми са съвсем меки, след няколко нейни дръпвания усещам как слиза кърма в гърдите. Затова си мисля, че само с цедене не стимулирам никаква лактация или поне не толкова, колкото едно бебе би направило. А нямам кърма в излишък - напротив, водя ежедневна борба за всяка капка. Ако Калина сучеше по-охотно може би би било по-различно. Това беше и смисълът на въпроса ми за изцеждането - възможно ли е да стимулирам с изцеждане образуването на повече кърма. Всичко друго освен честото сучене правя - що се отнася до хранене, пиене на лактогонни напитки с литри, много вода и т.н.

През нощта не спим с бебето в едно легло - много мои познати го правят и после не успяват да отучат децата си от този навик години наред. Така че аз предпочетох да не я свикваме от самото начало. Но спя с нея през деня, обикновено тя се гушка в мен и спи върху корема ми, иначе изобщо не може да заспи.

И на последния въпрос да отговоря - Пепеляшка, ползвам един и същи дезодорант само когато излизаме, и то не винаги. А разни лосиони, гелове, олиа или тоалетни млека за мазане на тялото в момента не ползвам никакви заради нея. Не мисля че е от това нежеланието й да суче. По-скоро тя познава биберона и зърното и предпочита едното пред другото. От два дни я мъча с биберон с много малка дупка, почна и него да отказва когато не е прекалено гладна, явно повече усилия трябват. Дано в някой момент почне да предпочита пак гърдата Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Мейра, има жени, при които рефлексът се задейства трудно без бебето. При мен също е така. Това обяснява защо ти отнема по 40 мин. изцеждането. Виж тук за неща, които можеш да правиш преди кърмене: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328606.0 След като се създаде такъв условен рефлекс между разни действия и слизане на млякото при кърмене, ще можеш да ги използваш, за  слизане на млякото и преди изцеждане. На въпроса ти дали е възможно да поддържаш лактация така - да, възможно е, но трябва да изпразваш добре гърдите и да го правиш на не повече от 3 часа.

За спането с бебето - защо ли хората толкова преекспонират въпроса и го представят като проблем - лично за мен това е едно от прекрасностите на майчинството и всъщност изобщо не продължава дълго, ако погледнем в перспектива Grinning. Не знам дали случайно си попадала и на това: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/893/  Както и да е Simple Smile, в твоя случай може да е от полза, защото обикновено бебетата се будят по-често до майките си и това ще означава повече кърмения. Отделно се повишават нивата на пролактина.

Повтарям се, но е важно - използвай да я слагаш на гърда, когато спи през деня и не й давай залъгалка, ако я използвате за заспиване или когато и да е.
Поздрави Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 616
Сетих се още нещо и пак повод спането заедно.
Нали най-високите стойности на пролактина са между 3 и 7ч през нощта, което означава, че за да стимулираш кърмата си е хубаво да кърмиш поне 2-3 пъти Калина в този интервал от време, казвам ти го като майка-кърмачка, която се бори повече от 4 месеца за слизането на кърмата си и установяването на необходимите за беб количества-голяма мъка, голямо чудо беше-кърмене по един час на всеки час, това са ми най-трудните 4 месеца в живота, в които съм проляла може би най-много сълзи от безсилие.
Та Мартин спеше при мен именно по тази причина, не е човек можеше да го изгони от леглото ни по какъвто и да е начин, но когато стана на 10 месеца, сам реши, че не му е мястото при нас-стана му прекалено тясно и топло, така че това че децата свиквали и спяли при родителите си до 1 клас ми се струва, че се преекспонира малко  Peace Въпреки това изборът е личен и не искам да ти влияя по какъвто и да е начин, но кърми малката през нощта. Какво стана с протекторите, не се ли "лъже" да засуче, кога си с тях?

Мисля, че не трябва да се тревожиш за стимулирането чрез помпата. Аз именно с помпа заради съвета, "доизцеждай след бебето, за  да стимулираш" си бях докарала такава хиперлактация да изцеждам до последна капка, че по едно време ми излизаше кърма през ушите  Embarassed

Иди на класически хомеопат, трябва да има причина, която да предизвиква отказът й!!!!!

# 22
  • Мнения: 4 555
Това беше и смисълът на въпроса ми за изцеждането - възможно ли е да стимулирам с изцеждане образуването на повече кърма.
Възможно е, при мен се получи. За около два - три месеца количеството кърма се увеличи седемкратно. Много е трудоемко обаче. Кърменето е къде-къде по-лесно. И по-полезно! Дано да не опираш до цедене и да минете бързо през този период с отказването на гърда.

# 23
  • Мнения: 22
Здравейте момичета!

Много, много благодаря на всички за съветите и подкрепата. Доста от нещата изпробвах и май вече мога да се похваля с резултат - Калина суче от мен.

Опитах най-напред със силиконови зърна. Тя се лъжеше, захапваше зърното, но нали то не пуска веднага мляко го плюеше и повече не щеше даже да го помирише. На мен самата тези зърна ми бяха неудобни и ги свалих. След това почнах да й давам мляко, разбира се когато в продължение на часове е отказвала гърдата, през шише с мнооооого тясна дупка. Тя сучеше ли сучеше, явно обаче имаше ефект и почна понякога да се ядосва ще пуска малко и блъскаше и шишето с биберона. В продължение на 5-6 дни почти не се отлепях от нея - гушках я постоянно, непрекъснато си играех с нея, спях с нея, дори на разходка я носех със слинга, а не в количката. Тя започна да спи повече и през деня (преди изобщо не спеше) и в момента, в който се събуди - аз давах гърда. Понеже четох темата за трънчетата в гърба  newsm78 реших, че от опит глава не боли и пробвах и масаж на гръбчето - за мое и на таткото ОГРОМНО изумление излязоха някакви черни косъмчета, но както и да е темата е друга. И като капак на всичко една вечер след като за пореден път ревеше и не щеше да види гърда аз реших, че просто повече шише няма да дам, ако ще да реве до утре. След близо 3-часово разнасяне на ръце, гушкане, галене и сърцераздирателен плач от нейна и от моя страна тя най-накрая отвори уста и засука от мен, след което, като се наяде, тя почна да ме гледа и да ми се усмихва и смее с цяла уста. От тази вечер преди няколко дни тя суче на всеки 2 часа през деня (около 7-8 пъти) и  1- 2 пъти през нощта, почти не плаче, и винаги като суче от мен, после ме гледа и ми се смее (а на мен ми иде да се разплача от умиление и радост). Все още й давам водичка, ако се разплаче и не иска да суче, но тя обикновено използва биберона само за залъгалка и надали на ден приема повече от 10 - 20 грама вода. Но като е гладна вече засуква лакомо от мен, а не търси биберон   Mr. Green За съжаление нямам време да се цедя след кърмене, защото съм по цял ден сама, а цеденето ми отнема много време. Надявам се вече бебка да регулира количеството кърма и тя да не ми спре от това, че не доизцеждам. Praynig

Получи се малко дълго, но това е - много съм щастлива, че успях да толкова кратко време да се преборя и то, когато вече бях загубила надежда всякаква почти. Не знам на какво точно се дължи този резултат - аз опитах всичко. Мисля, че най вече на многото гушкане и откза ми да дам повече биберон, но на това се реших едва когато се уверих, че детенцето все пак е наддало на тегло, макар и малко.

И пу пу пу - дано така да продължи и занапред. Никакви биберони повече, искам да я кърмя поне до годинка.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Мейра, много, много се радвам Hug!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много се радвам Hug
Дано така да продължавате и за напред Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 418
Браво!Направо страхотно!
Сега ти остава просто да се наслаждаваш на приятните моменти и да се чувстваш спокойна и уверена в себе си.
Желая ти дъъъългооооооо и безпроблемно кърмене  Wink

# 27
  • Мнения: 2 616
До годинка ли  Laughing има да се кърмите като нас до никое време, малкия не мога да го отбия чудо да стане  #Crazy
Браво на вас!!!!
Сега да не се откажеш да я гушкаш и "мачкендриш", Палечка й е било мъчно за теб явно  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт