Кремове, бръчки и хубости

  • 26 062
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 810
Мацки, има ли спецове тук по кремове за лице и очи  Grinning

Аз съм много гола вода в това отношение. Пуснах тема в Красива мама, но информацията беше с козметика от БГ. 

Сега вече по лицето заформям тънки линии и дълбоки притеснения и търся като невидяла с какво да се намажа Simple Smile)))

Четох в Consumer Reports за миналата година, че кремът за лице на Loreal е най-добър за цената си, само че малко седи мазен май. За очи нищо не намерих. Купих си на Lancome, защото реших, че са голяма фирма, която дава много пари за research...От крема за лице съм доволна, но пък е много парфюмиран и това ме притеснява, нямам алергии, но все пак...От крема за очи бях взела явно силен и ми се възпали кожата  Shocked върнах го и ми дадоха нов по-лек  Sunglasses От няколко дни ми е свършил и взех един на Nutrogena, неароматизиран и май е хубав.
Сега се чудя дали на Shisheido /защото също имат голяма лаборатория/ или на Клиник са хубави /тези на Клиник са лекички/.

А знаете ли дали кремовете против слънце с 45 фактор например вредят на кожата?

Абе с една дума съм много смотана и нищо не знам за козметики, защото освен парфюми нищо не ме е вълнувало до преди известно време, което е лошо, защото закъснях с кремовете  Blush

# 1
  • Мнения: 7 837
А знаете ли дали кремовете против слънце с 45 фактор например вредят на кожата?

И аз съм боса по тая тема, но нали препоръ4ват бебетата да се мажат с кремове с по-висок фактор. Не ми се вярва да вредят  Thinking

# 2
  • Мнения: 2 825
мдааа, Танче и аз съм в същото положение Sad И аз пробвах този на Lancome, нищо не ми стана на кожата, ама май и нямаше голям ефект, преди него ползвах един испански... така си и стои половината - пълен боклук
Така че момичета и аз ще съм ви много благодарна, ако споделите мнения и опит.

# 3
  • Мнения: 2 032
Абе ако човек подходи строго научно, ще реши, че няма смисъл да се маже с прекалено скъп крем, защото ефекта, който те обещават, просто не може да се постигне с мазилце. С какво ли не съм се плескала през годините...
Стига да има добър слънцезащитен фактор (за дневен крем), и да е съобразен с типа кожа, и стига да го ползваш редовно-това е май всичко, каквото може да се направи по въпроса. Кремовете за под очи уж са по-специални, ама ако нямаш чувствителни очи (да ти щипе крема за лице) и с нормалния крем може (аз купувам крем за очи и после ме мързи да го слагам).
Да, Клиник имат голямо разнообразие на кремове за всякакъв тип кожа, питай някоя от девойките зад щанда с белите престилки какъв ще ти препоръчат за твоя тип кожа. От френските Биотерм също са много приятни.
Ако пък искаш някой по-различен крем дето го няма навсякъде (ама не знам къде живееш), Философи (има ги с САЩ, Англия) имат хубави неща, също така Корес (гръцки, има ги в Англия), Езоп (много приятни, с билки, но нямат слънцезащитен фактор, в бутиците НК ги има).
За другия въпрос-не, високия слънцезащитен фактор не вреди на кожата.

# 4
  • Мнения: 1 017
Аз от известно време ползвам крем за лице и очен контур на Clarins за предпазване от бръчки и съм доволна от тях.

Преди това съм ползвала други като Лореал, Неутрожена, Виши, Клиник, Гарние..., но май за сега от Clarins съм най-доволна.

# 5
  • Мнения: 2 452
По-рано ползвах крем и серум против бръчки на Кристиан Диор. Бях много доволна! Имаше видима разлика след няколко месечно ползване. Обаче се ожених и......... Laughing
По въпроса за високия фактор - напротив, добре е да се ползват кремове с видок фактор, защото спират по-продължително УВ лъчите.

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз последно време ползвам едно кремче  Eucerin FP 15.
страшно съм доволна. по принцип нещото,за което грам не ми се свидят парите е козметика Embarassed Embarassed , за едно малко кремче на клиник бях дала 40 евро ,слабост са ми този род покупки.
ползвала съм на виши дълго време, биотерм ,клиник,la roche-posay ... но този е страхотен.
хидратира кожата достатъчно с малко количество от него и през целия ден ми е хубаво на кожата. моята кожа е много суха и чак ми опъва от сухота.
с този крем се родих Hug
освен това мъжа ми беше си откраднал няколко пъти от кутийката и му изчезнаха едни обриви,които му излизаха по челото от време на време Grinning
после ходи до аптеката да си вземе и за него .

лично аз предпочитам медицинска козметика  и като купувам гледам да няма аромат и да има защитен фактор.

# 7
  • Мнения: 1 959
Аз ползвам марката Germaine de Capuccini(дневен,нощен,гелзапочистване и ексфолиант)много съм доволна беше ми препоръчан откозметичката ми тук.На майка като ми беше на гости и взех "Roc"пак дневен и нощен за бръчки около очите и усните майка ми беше толкова доволна че повтори пак.

# 8
  • Мнения: 980
Ползвам крем против бръчки на Ив Роше. Действа много бързо(около 5 минутки и се вижда резултата) Laughing, не е мазен и овлажнява.Преди това ползвах Jade и бях доволна. Иначе си купувам маски за лице на Jade, Deardemine, Nivea и други. Най ми харесва маската с водораслите и тази с пясъка от Мъртво море на Schaebens или Murnauers.
Евтини са и действат перфектно.

...... ,слабост са ми този род покупки..

И аз , и аз, но си падам повече по шампоаните и козметиката за коса.Милото наскоро промърмори, че нямало вече място в банята.Пък на мене все ми се струва.... newsm78
Сега съм се кротнала за известно време( нали съм без работа) и съм мнооого послушна, за да не ми дърпат ушите в къЩи Mr. Green

# 9
  • Мнения: 978
Мажа се с кремовете на Арома от левче. Слагам ги обилно и стоя с тях по цял ден. Вечер ме мързи.  Не виждам сми от слънцезащитния фактор,защото в Англия няма особено голямо слънце, а и стоя в къщо през по-голямата част от деня. Четох някъде че не е много добре да си непрекъснато с този фактор, но може и да греша.........

# 10
  • Мнения: 4 399
Аз ползвам дневен крем и крем за около оЧите на Darphin. Това е медицинска козметика и се продава само в аптеките, но дали я има в Щатите не мога да ти кажа. Аз лиЧно съм доволна. Окза се Че имам Чувствителна кожа и не всяка козметика ми понася, тъй Че не смея много да експериментирам. Имат разлиЧни серии и аз сменям от тях всиЧки разновидности за смесен тип кожа. Така ме посъветваха техните консултанти, кремовете трябва да се сменят. Какво да ви кажа, доволна съм от ефекта, но истината е Че моята кожа не е предразположена към ранно образуване на бръЧки. Според мен има вид кожа (разбира се по-сухата) която се сбръЧква много рано каквото и да прави Човек и такава, която и с крем и без крем се запазва по-дълго време. Като гледам някои мои съуЧениЧки какви дълбоки бръЧки са полуЧили веЧе, страх ме хваща...

А по въпроса за маските, при мен е много разлиЧно. В добрите моменти се старая да ползвам разни маски поне 2 пъти в седмицата като редувам поЧистваща с овлажняваща. Но си имам и периоди с много проблеми, в които забравям Че маски съществуват и мога да изкарам месеци наред без да си направя маска.

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Здрасти Таня,
аз за очи ползвам на Нивеа този
и съм много доволна.
А за лицето ползвам мойестерайзер пак на Нивеа Визаж

Много е лек и приятен. Аз имам смесен тип кожа и определено лицето ми не лъщи няколко часа след това. Не са скъпи, но на мен ми харесват.

На Лореал ползвам хидратант за тяло.
Наскоро четох,че  лосиони против слънце с фактор 40 нагоре не се препоръчват тъй като били пълни с много химикали зада се достигне този фактор 40+

Вземи си детски- фактор 30 например.
А това е този за тялото, който ползвам. Попива на секундата, остава приятен аромат доста дълго след това и наистина е фърминг.

и този
Ммммммм да,този зеленият(малкият) хидратант за тяло е страхотен.Аз го препорь4вам на вси4ки с две рьце Peace
По между другото даяйте оЩе идеи ,за кремове против брь4ки,заЩото аз до сега не сьм ползвала ,но май ми е време.ОЩе не сьм стигнала годините ,след които трябва да се използват подобни кремове ,но оЩе от сега имам нужда Confused

# 12
  • Мнения: 4 244
Аз ползвам дневен крем и крем за около оЧите на Darphin. Това е медицинска козметика и се продава само в аптеките, но дали я има в Щатите не мога да ти кажа. Аз лиЧно съм доволна. Окза се Че имам Чувствителна кожа и не всяка козметика ми понася, тъй Че не смея много да експериментирам. 
Верче я дай повече инфо за тая марка - аз съм много зле откъм кожа. Непрекъснато сменям кремове. След 2 намазване и съм изприщена като маймунско дупе.
Последното с което с спогодих е един крем на ИВ Роше - Био специфик и маската им за лице с праскови.
Иначе за остналалта част от тялото е малък кошмар. Харесам си нещо на мирис - то се изрина. Препоръчат ми нещо да не се изрина, то мирише на .....
Даже и Виши не понасям #Cussing out

# 13
  • Мнения: 4 399
Деби, ами не знам каква информация мога да ти дам повече. В едни такива светло зелени кутии са всичките им продукти. Търси в аптеките, само там го има. НО не се продава така масово както Виши защото е в друга ценова категория. По тая причина ти дават и проби за вкъщи за да опиташ и да ти хареса. Мен така ме зарибиха. Имам брошури вкъщи и ще погледна довечера дали са дали някакъв адрес в Интернет.

А сетих се още нещо. Има един сайт на аптеките в Германия където можеш да си поръчавш разни аптекарски продукти на по-ниска цена през Интернет и там имат много продукти. Като напишеш Darphine излизат много неща и то със значителна отстъпка. Аз съм решила следващия път да купувам от там. Ако нямaш адреса на on-line аптеките, ще ти го пратя, ама пак довечера.

# 14
  • Мнения: 4 244
Това че дават проби ме устройва идеално
Така и ще направя - ще питам за проби и ще взема, пък каквото сабя покаже!
Благодаря ти за труда

Общи условия

Активация на акаунт