Първи бисквити за гризкане?

  • 8 060
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 713
Моята дъщеря е още малка, но видях на щанд за диетични храни - специален зрънчо. Пишеше, че е без глутен и диетичен (каквото и да значи това). В съдържанието пише само растителна мазнина и царевично брашно.  Какво мислите за това?
Мисля 4е става. Аз давам подобно на това- Трохо оризови и цареви4ни.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако става въпрос за Трохо - даваме Grinning Наистина е несравнимо по-добре от мазните зрънчовци и не е толкова солено.Има и оризов Трохо - още по-добре от пшеничния.

# 17
  • Мнения: 206
не, според мен не трябва да се дават диетичните храни,има на ЕТИ за бебета сухари и бисквити те са страхотни..

# 18
  • Мнения: 418
Бисквити Закуска,а на Нестле-Житен дар.Давам и също едни гризини Феро.А само ако се замислим за това ,което ядем уж екологично чисто Rolling Eyes.Е само ако си имаш село и т.н. и т. н.Ма то пак не е сигурно с тая индустрия ако е завалял някой обогатен с разни съставки дъжд Mr. Green.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
не, според мен не трябва да се дават диетичните храни,има на ЕТИ за бебета сухари и бисквити те са страхотни..
Каква е тази фирма?Кък изглеждат опаковките?Къде ги има? newsm78

# 20
  • Мнения: 5 713
не, според мен не трябва да се дават диетичните храни,има на ЕТИ за бебета сухари и бисквити те са страхотни..
Под диети4ни храни какво разбираш? И ако имаш пред вид Троховците, не виждам при4ина да не се дават. По- добре това отколкото разни други мазнотии.
А дали детето ще яде бисквитките на ЕТИ, Плазмон или обикновените нашенско производсто независимо каква марка, за мен няма особено зна4ение.

# 21
  • Мнения: 1 645
Ние сме фенови на бисквитите на Плазмон.Други не иска и да види.Познава ги дори когато му правя мляко с бисквити.Два пъти му направих с други бисквити,и категорично отказа да яде.
И ние си похапваме Трохо,само че царевечно.Не е нито мазно, нито солено като Крокито.Давам му да си гризи и солети - но само от един модел - гръцки са ,доста дебели и почти безсолни.

Даниел - 21.04.2004г.

# 22
  • Мнения: 590
Ееее,не е въобще трудно да си направи човек собствени бисквити за гризане,при това не с разни специални брашна,а с обикновена бебешка каша.
1ч.ч готова бебешка каша
1ч.ч брашно
3с.л. олио или зехтин
около половин чаша студена вода
Смесват се сухите неща,добавя се олиото и по малко от студената вода,докато стане на тесто.Омесва се за кратко,точи се на кора,изрязват се бисквитки или направо с ножа на квадратчета и се пече 15-тина минути на 200 градуса във фурната.За половин час става готово от началото до края,не изисква никакви умения,а само малко от времето на мама и поне знаеш,че всичките продукти са годни за консумация от бебета.При това бисквитите са твърди и са чудесни за чесане на зъбки!
Може да се направят и със сок вместо олиото и водата - тестото ще стане лепкаво и ще изглежда сбъркано,но така трябва - добавете още малко каша,ако е нужно,докато заприлича на тесто и се действа по същия начин с оформянето и печенето.

Супер!! Точно такава идея ми се върти в главата в последно време. А каква каша с мляко или без?

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Каквато каша имаш под ръка - няма значение.Аз ги правя с безмлечна,защото кърмя и безмлечни купувам.Няма причина да не стане с млечна каша Grinning

# 24
  • Мнения: 1 881
Ако става въпрос за Трохо - даваме Grinning Наистина е несравнимо по-добре от мазните зрънчовци и не е толкова солено.Има и оризов Трохо - още по-добре от пшеничния.

Моето бебе е още малко, но ми се иска да знам какво представлява "Трохо" и къде може да се намери в София? Благодаря предварително:)

поздрави - Небесна

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Троховците ги има в диетичните магазини - няма да е проблем да намериш.Такива магазини има на Графа,до х-л Плиска,на пазарчетата в Младост 1 и 3 и на куп други места още(споменавам на прима виста тези,които съм виждала аз - иначе май на всеки квартален пазар има такива магазини) Grinning
Принципно приличат на Зрънчо - но са със силно редуцирани мазнини,нямат сол (или почти нямат - но в първия момент,като ги хапнеш,са направо безвкусни) и не са такива топчести,а сплескани (страшно описание им спретнах Mr. Green).Не оставят мазни следи по ръцете и не са подправени с разни багрила и овкусители.Иначе също като Зрънчо се разтапят в устата,но не се разпадат на трохички,а направо се разтварят от слюнката и няма опасност да се задави детенце.
Абе най-добре е децата да минат без такива неща - не са от полезните храни,както и да ги извърта човек.Обаче не може постоянно да гледат другите да набиват Зрънчо,а ние да им забраняваме - така че за такива случаи по-добре Трохо.И стават чудесно за първи храни за ядене с пръсти - удобни са за хващане и тъпчене в устата за детска ръчичка Grinning

# 26
  • Мнения: 1 881
Троховците ги има в диетичните магазини - няма да е проблем да намериш.Такива магазини има на Графа,до х-л Плиска,на пазарчетата в Младост 1 и 3 и на куп други места още(споменавам на прима виста тези,които съм виждала аз - иначе май на всеки квартален пазар има такива магазини) Grinning
Принципно приличат на Зрънчо - но са със силно редуцирани мазнини,нямат сол (или почти нямат - но в първия момент,като ги хапнеш,са направо безвкусни) и не са такива топчести,а сплескани (страшно описание им спретнах Mr. Green).Не оставят мазни следи по ръцете и не са подправени с разни багрила и овкусители.Иначе също като Зрънчо се разтапят в устата,но не се разпадат на трохички,а направо се разтварят от слюнката и няма опасност да се задави детенце.
Абе най-добре е децата да минат без такива неща - не са от полезните храни,както и да ги извърта човек.Обаче не може постоянно да гледат другите да набиват Зрънчо,а ние да им забраняваме - така че за такива случаи по-добре Трохо.И стават чудесно за първи храни за ядене с пръсти - удобни са за хващане и тъпчене в устата за детска ръчичка Grinning

Ох, колко вкусно си го описала, първо даже мама ще си купи /и аз си падам по такива боклучета, за съжаление/ Аз живея в Младост 1, точно зад пазара, само трябва да видя кое е това магазинче за диетични храни, благодаря много:) Hug

Общи условия

Активация на акаунт