Италианска следваканционна

  • 18 752
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
Привет мили дами,

Ленски, много свежа теми4ка Hug

Аз да попитам: Вси4ки ли сте в Италия, заЩото мислите, 4е това е най_страхотната държава на света и няма по_добро място за живеене?
Нее, аз съм тук по либофф  Blush Инак едва ли Щях да додА  Crazy

Ъф корс нот.
Най-доброто място за живеене е Ъпър ийст сайт ( Манхатън).  Mr. Green
Мда, да, аз съЩо натам бих се насо4ила Whistling

Гостенката ни гледам ни спретнала набързо личностно ценностна характеристика.  Mr. Green Радвам се, че има персони, дет са "разбрали" вси4ко за живота и хората по света. Да се поучим! Хайде със здраве.
..................

surfline,
Това е съвсем централна зона, така забележителности няма да ти изреждам, заЩото със сигурност Ще сте подготвени с някой пътеводител, вси4ко е наблизо.
Сега за храна и развле4ения :

sgt. pepper's pub
ROMA
Via della Giuliana 95
Tel: 06/39741303
..............................
Ristorante Osteria Bibi e Romeo
Roma (RM)
Via della Giuliana, 87
.........................
il Bersagliere RISTORANTE/PIZZERIA
Roma - Via Candia 24
............................
Sunshine Club
Indirizzo: Via Candia,149
 CAP: 00192 Città: Roma

Друго: Via Candia, подходяЩо място за хубав Шопинг, приятни барове и един от най добрите Сладоледи в Рим, задължително да се опита Grinning

Така, да си кажа, 4е в Рим, (пък и по принцип в Италия) трудно може 4овек да попадне на място, в което храната да не е добра. Така 4е действайте смело Peace
Пък тъй като моят ноЩен живот от години ве4е е ръждясал порядъ4но tooth и не съм в 4ас...Най добре да си свериШ инфо ето тук : http://www.romecity.it/EnglishVersion.htm

Лека ноЩ
  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 521
dune, благодаря за адресите и сайта. Hug

# 17
  • Мнения: 5 462
Момичета къде е Сонитка ???

# 18
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен;)

Пикколина, да Италия е страхотна страна,но зависи откъде я погледнеш.Аз съм тук заради аморето и съм горда,че съм с него. Ако трябваше да избирам аз си бях добре и в Бг  Rolling Eyes  За емиграция Италия никога не ми е била в плановете  Laughing , а само за екскурзии  Peace

Оспите, аз съм от Суха река;) Оттам идвам и винаги там ще се връщам  Peace

Хайде със здраве, както каза Дес   bouquet

# 19
  • Мнения: 5 710

Ъф корс нот.
Най-доброто място за живеене е Ъпър ийст сайт ( Манхатън).  Mr. Green
Мда, да, аз съЩо натам бих се насо4ила Whistling



Аааа, ма снобка сииии и тииии : tooth

Доброутрен ден! Слънце грее, даже май е преваляло, а като се замислим леко, бих се много гордяла на момък англичанин , ама от сой, демек хАристократ в първите 10 кандидати за трона, или хАмериканец, с дълбоко забит кореняк в старо манхатънско фемили. В крайна сметка може и грък, ама да е от тия, дето преплуват хОкеана с яХти и се казват Онасис. Ще се запиша на обноски,  ще членувам в кънтри клубЪ и хич нема да ми е зле по шопинги, да ви кажа.


Оспите
, моят кореняк родословен е дълбок колкото този на Байкушевата мура и се простира от Дунава до Габрово, центрирали сме се у СофЕто през последния век и нещо само, италианската жилка само ни причинява технически дистурби, така да се каже, но ще ги впишем и тях, завалиите, нали ги обичаме. От където е жената, от там е родата, всеизвестен факт. Не бери грижа, на моите родови сбирки има какво да се научи, че и сълза да се пролее.

Сърфи, поради дървенотиквие на съпружието все още не сме посещавали земите на юг от Сан Марино.
Срамота на срамотите. Затoва не можем да бъдем полезни, не че не искаме.

Даниела, честит нов ник, много готин.
Как са девойчиците? Ходите ли още на плаж? Как е водата?
Ние се гласим да ходим да правим туффи мортали в един басейн, ама има голяма опастност да докажем архимедовите закони по много брутален начин и да оставим неподозиращите плуваещи като риби на сухия плочник.

До тук с доброто настройение, време е  да се заемаме със сериозни занимания, а вие, ако заформите нЕкой интересен спор аз задължително ще долетя.   bouquet





Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 11:55 от 10 cent's

# 20
  • Мнения: 402
Здравейте момичета,
Включването на гостенката,която сигурна съм че имаше предвид мен,като ни обвини в неграмонтост,ми подсказа,че за някои хора не е важно какво е написано,а е по-важно Как е написано...Та ,искам да се извиня за моя правопис,но не се дължи на неграмотност,а но Мързел..Както съм казвала,не обичам да пиша и не считам за нужно да натискам излишни клавиши..но ще се помъча да се поправя.
Относно оплюването ни,че сме се самозабравили,това го чувам мн.мн. пъти като си отида в Бг.И какво ,че съм родена там! Ми то е грешно/да ме прости Господ/,ама дори ми се е случвало да съжалявам,че съм родена  именно в Бг. .Ако не беше така,нямаше ,като кажа че съм българка,да ме гледат с такова унижение...Докато убедя комшиите си,че хич не съм за подценяване,минаха 10 г....    Излизането именно от България,ми даде възможност да видя ,че страната ни съвсем не е "Българио,ти си земен рай..." И на мен ,както и на други, не ми е останало почти нищо-роднини 2, имоти,които се рушат, а за приятели изобщо да не говорим...
Бе,успях да си вдигна кръвното с тая патриотка!
Желая на всички много приятен ден!!! Hug

# 21
  • Мнения: 5 710
ффр, има жената наблюдения - споделя ги.
Няма лошо. Ние нямаме наблюдения от нея и сме лишени от възможността да си изградим мнение. Не че бих се занимавала с коментар кой какъв е в ефира ( това го правим по чата) Laughing

Вижте сега, забравих нещо да споделя - напоследък ние си купуваме мляко по един олд фешън ( но доволно снобски) начин. От автомат на улицата. Млекцето е издоено в настоящата сутрин от местна щастлива крава  и е крудо в автомата. Напълно различо е от всичко, което се продава в 'магазинната мрежа'.  Носиш си бутилка, натискаш синия бутон и започва 'доенето'. Или си купуваш бутилка от самия автомат ( 20 цента), правиш комбина от натискания, отваря се една врата и те пуска до чучура. Не бих го рекламирала, ако млякото наистина не беше страхотно. В нашия район е 1 евро за литър.
ето тук: http://www.milkmaps.com/
може да се провери във всяка зона къде е най-близката кравичка.

Особено за дечурлигата дето им правите сутляши и кисели с прясно краве мляко - заслужава си разходката.

ПП– Има и автомати за козе мляко, но аз никога не съм пила такова.

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 10:20 от 10 cent's

# 22
  • Мнения: 5 462
ффр, има жената наблюдения - споделя ги.
Няма лошо. Ние нямаме наблюдения от нея и сме лишени от възможността да си изградим мнение. Не че бих се занимавала с коментар кой какъв е в ефира ( това го правим по чата) Laughing

Вижте сега, забравих нещо да споделя - напоследък ние си купуваме мляко по един олд фешън ( но доволно снобски) начин. От автомат на улицата. Млекцето е издоено в настоящата сутрин от местна щастлива крава  и е крудо в автомата. Напълно различо е от всичко, което се продава в 'магазинната мрежа'.  Носиш си бутилка, натискаш синия бутон и започва 'доенето'. Или си купуваш бутилка от самия автомат ( 20 цента), правиш комбина от натискания, отваря се една врата и те пуска до чучура. Не бих го рекламирала, ако млякото наистина не беше страхотно. В нашия район е 1 евро за литър.
ето тук: http://www.milkmaps.com/
може да се провери във всяка зона къде е най-близката кравичка.

Особено за дечурлигата дето им правите сутляши и кисели с прясно краве мляко - заслужава си разходката.

ПП– Има и автомати за козе мляко, но аз никога не съм пила такова.
Лени, страхотна идея за бизнес ???Такива апарати дали могат да се изнасят за бг ???В бг хората доста пазаруват пр. мляко направо от улицата от бабички (малко ми е съмнителна хигиената ) въпреки че сигурно млякото е много по качествено от това в магазините ???!!!
Интересно , много ме заинтригува ???Дали вече ходят по изложения въпросните фирми ???? newsm78

# 23
  • Мнения: 5 710
Ами сигурно. Можеш да провериш, да се свържеш, да питаш. Стандарта хигиенния е на ниво, млякото наистина е с необходимата (ниска) температура, не мирише на крава (явно си селектират и кравите, аз съм купувала от 'баби' и млякото им миришеше ( в Сф), всяка сутрин се прави поддръжка на автомата.
Провери, действай, според мен хората все повече търсят качество ( в БГ).
Не знам какво ще стане физически със самия автомат - в България не помня автомати да има за нещ ( цигари, вафли, напитки), явно не е безопасно за да ги няма. Закупуването им едва ли е проблем. Достатъчно е един хулиган да му се прище да удря и рита и инвестицията ти отива на кино. А и не знам дали някой застраховател би застраховал такова нещо, риска ми се струва голям. Риска от вандализъм имам предвид.

# 24
  • Мнения: 52
Добър ден на вси4ки

ФФР защо ли си мисля 4е Оспите има впредвид  мен? """ Струва ми се, че даже едната се подвизаваше преди време в друг италиано-български форум  ...И много се дразня, когато чувам да се говори непрекъснато срещу България.Но скъпи момичета, нима забравихте откъде идвате?И откъде са ви корените?Не съм сигурна, че всички са израснали в центъра на София, а и виждайки нивото на владеене на правописа на някои ....  Подсказвам: има бутонче Проверка правопис  """""

Аз не съм родена в София,но по благоволение на съдбата 16 години живеех и работех у Офф4а купелл   Mr. Green( гледаи 4е не работи бутон4ето ПРОВЕРКА ПРАВОПИС )  Mr. Green За другия форум ? Още съм там bulgaria-italia имаш впредвид нали?Е там съм още. Плюене на България е силно казано, има разо4ерования и носталгия които се преплитат като 4уства,има моменти в които надделява носталгията и такива в които надделява  разо4ерованието.Преценила си ме лошо ,не съм от жените които се фукат 4е имат мъж италянец,а и защо трябва да се прави не разбрах.?

10 cent's аз отдавна го ползвам и от него си правя кисело мляко в къщи,разликата е 4е като го сваря и излиза по малко каймак(масленост),докато бабите дето го продават по улиците и спирките в БГ има много каймак,ах как го оби4ам.Но става  вкусно кисело мляко като българското. Обещала съм да нау4а Бимбето как се прави.

Ники из4езна как сте???
Дани забравих да ти 4еститя рамадана ,здраве и щастие на цялото ти семеиство.и ЛИБОФФФФФ   (пак не работи коректора  Mr. Green Mr. Green)

# 25
  • Мнения: 5 710
Аз бих пробвала кисело мляко да направя, но ти каква закваска използваш?
Ние не ядем кисело мляко ( мъжът ми изобщо, аз тази год. само 1 път съм си правила таратор), но е така за спорта...да видя дали ще стане.

Много сте мнителни, дами, недейте така.

# 26
  • Мнения: 52
То го ям аз и сина ми,тои си прави таратор по литри на ден.
Използвам го и в картофена салата,мле4на салата също правя.
Използвам ит. кисело мляко като закваска,но вместо 1.4аена л. на един буркан от 750 гр.слагам 2 ,защото  ит, не е гъсто и маслено като бг. Но пак става вкусно кисело млекце. По някои път като съм на диета ям кисело мляко със захар.

 #Crazy #Crazy синът ми току що си изкара зъб .Нормално ли е на 14 години да има още мле4ни зъби?? Аз не си спомням за моите .

# 27
  • Мнения: 5 710
Ами сигурно не е ненормално, но е предполагам, че е добре да ги извадите, за да могат да дойдат нормални и здрави постоянни зъби, все пак.
Питай стоматолога си, заведи го. Как така не знаете на 14 колко млечни зъба има, не ходи ли на зъболекар този момък?

# 28
  • Мнения: 100
хаиде моми4ета кажете къде е тази улица cevedale 7 Peace

# 29
  • Мнения: 2 804
Жуфка , дано се включи Краситруд , да се изкаже тя е зъболекар или Тони - дъщеря и .
И за мен не е нормално !
хаиде моми4ета кажете къде е тази улица cevedale 7 Peace
В кой град е улицата ?

Общи условия

Активация на акаунт