Италианска следваканционна

  • 18 751
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 52
Ток ток

Калке 10 цента ти го е обяснила много добре,но все пак всеки си знае себе си,знае си нуждите,ка4ествата и т.н. ти сама трябва да решиш за себе си,
Пак ще се повторя 4е мойта ме4ета е да си отворя магазин за бул4енски рокли,но са много пари,много нерви и бюрокрация,а и със с4етоводството не съм на Ти.
За това пък обикалях като глуха ку4ка и сега работя по спецялноста ми,ей на днес от къде се 4уло ми се обадиха от друга палестра за данца пополаре за възрастни.Постоянство и нахалитет му е майката.

Ники племеника ми ве4е Слава Богу е много добре,а и мама се възтановява(днес каза 4е си е направила дълга разходка и не се е уморила) мога да смятам 4е пейсмекърите работят добре  Confused

Вижте на какво попаднах днес : http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1238140

А Италия е още много назад в това отношение .

Отивам да запрятам ръкави за 4истене на банки  bowuu

# 301
  • Мнения: 5 710
Жуфке, според мен идеята за булчински салон е интересна,  аз бих го съчетала и  с евент агенция. Но трябва добре да си познаваш мястото, евентуалния пазар и т.н. Ако ходиш например до таблото за публикациони за сватби можеш да си дадеш сметка много лесно за пазара и какви са ти шансовете  Wink  За второто трябва да си особена порода човек. Бюрокрацията изобщо не е непреодолимо препятствие - счетоводителят се грижи за много голяма част от нещата, с които ти и не си длъжна да си на 'ти'.  Дори смятам, че е лесно и подредено всравнение с българските условия, например.
Освен това, аз ако съм на твое място ще отворя един франчайзинг на DANZA и така ще мониторирам и танцуващия контингент, за да му продавам и хореографските си умения  Laughing

# 302
  • Мнения: 1 100
Ха, идеята за бул4ински салон е хубава, проблемът не е в Бюрокрацията : няколко се неЩата, които трябва да се направят, за да се развива собствена дейност...не мисля, 4е това са трудностите...Оба4е си трябват умения (зълва ми затвори един такъв салон преди около 6 години Confused) след 10 години работа..криза отвсякъде. Трябва си реклама, без име и марка трудно се действа в тази посока, трябват и ШиваШки умения (поправки, корекции и т.н) дори за обслужваЩия персонал : продава4ките... Абе , свят да ти се завиие: а запо4не ли се в на4алото веднага с няколко заплати за плаЩане, в добавка наем, партита ива, алестименто  (трябва и доста голямо помеЩение, за да се вмястят нестандартни пробни), осветлени, отопление, телефон,терминал за банкомат и кредитни карти и става #Crazyа
Мисля, 4е 4овек трябва(поне в на4алото) да се наеме с голяма 4аст от труда, та ако не пе4ели, поне да не е на загуба.


Нова тема?  Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:59 от dune

# 303
  • Мнения: 5 710
Aбе, за булчински салон трябват булки.  Laughing
Ако живееш в 50 хиляден, 100 хиляден град, на семица да има по 10 булки макс.
1/3та да дойдат при теб т.е 3 булки седмично по 400 евро средно цена за рокля са 1200 еуро инкассо на седмица.
още 600 похарчени за джвъчки , стават 1800 еуро оборот.
от 1800 еуро оборот 20 процента е ива. След това смяташ печалбата ти ( да кажем, ако е 100 процента) и после почваш - наем, консумативи, заплата, данъци, счетоводител и нещо пропускам сигурно.
Тоест, ако тази много ангро сметка е вярна....

# 304
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
ХА пак здравейте!
Днес му дръпнахме една дълга разходка край морето, там сме всеки ден. Тая сутрих обаче бяхме само две бг-мами с щерките си и бе много впечатляващо за МАргото,ч е се говори само нашенска реч.
Джуф, адашке, бях си в Силистра и тамошните кафенета посещавах, само два пъти на ресторант край Дунава бях, нещо обаче не ми се нрави веки сладководната риба, " изтънчени" морски вкусове развих тук, в Италийско. А за банките, много интересно, чрез импреза за почистване ли работиш?
Ох, Ленко, болна тема с тия кила, мерси за тая диета, ще се пробвам и на нея.
Деси римлянката, ами именно защото не хапват много са енергични тия мъжаги вашите, стомасите не отнемат живителните сили за храносмилане често денем и за обилни манджи.
А за булченския магазин, имаме сънародничка, моята дружка от Транто, тя навремето завърши курс по шев и кройка и с тогавашните престити д'оноре откри шивачница, бе 2001 година май, изкара до преди една година някъде в къртовски труд и минимална печалба, но изкласи, изплати заема, преместисе в готин търговски район, вклучи освен шев ипоправки и алъш вериш на булчински рокли, немаркови, а от Китай, но дистрибуирани май от Трентинска фирма, шие и за шаферки и, баттезими и комуниони. Това лято, като ходихме в ТАранто за развода много и се радвах на постижението, че най-после, милата поотпуска колана така да се каже, макар винаги да си в стрес и луда работа.
Ами да, Джуф, тук са назад с тия глупости около разводите и съжителствата, не знам, чули ли сте нещо ново около това " уеднаквяване" според тъпите им разбирания и закони на децата " брачни" и извънбрачни? На мен ми прати адвокатката ми от Тарнато още един документ да подпиша, мислех, че след излизането на сентенцията за развода е всичко свършено, ама те пак нахалитетите му искат отново потвърждаващ подпис, че не апелираш решението за " прошолименто" на брака, бре колко пъти да им го казваме и подписваме, че на сила хубост не става, направо са смешни!

# 305
  • Мнения: 5 475
Хелоу! Grinning

Хайде на новата тема! Hug

# 306
# 307
  • Italia
  • Мнения: 4 492

Да свирна на Дивиана да затрие мойта  Whistling

# 308
  • Мнения: 5 710

НЕЕЕее, много е хубаво заглавието! Аз ще редактирам моята и ще я изтрие Дивиана, ок!?

# 309
  • Мнения: 5 475
Още по-добре, че сте отворили, защото на мен ми циклеше нета и въобще не ми я публикува!

Лека вечер на всички!

# 310
  • Мнения: 402
немога да намеря новата тема newsm78 #Crazy #Crazy

# 311
Здравейте всички дами в този форум!Аз съм нова и дълго време не смеех да ви пиша...Аз също живея тук в Италия,май станаха около 3 години!Не знам дали ще ме приемете,но ако е така ще ми е много приятно! Simple Smile

# 312
  • Мнения: 3 388
Здравейте всички дами в този форум!Аз съм нова и дълго време не смеех да ви пиша...Аз също живея тук в Италия,май станаха около 3 години!Не знам дали ще ме приемете,но ако е така ще ми е много приятно! Simple Smile

Здравей, m13   Simple Smile  Заповядай в новата тема   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335200.20        и разкажи, ако желаеш, нещичко за теб.

Общи условия

Активация на акаунт