Първата заплата?

  • 5 356
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521
Какво направихте с нея?

От моята дръпнах на страна една петачка, а останалото отидохме да изпием и изядем с приятели "Под бора" .
Когато ударихме няколко бири всички решиха да се разпишат върху въпросната петолевка и...Днес я открих прилежно прибрана в една книга. Много се смях. Едно от другарчетата е написало
"Живеем на пънк-планета, няма никакви ченгета.
А в реките ужасия - дрога, водка и ракия.
анархия! Къде? Анархия в НеРеБе..."
Прочетох всичко и се смях много - хем съвсем съзнателно съм тръгнала в този момент по "пътя си" и явно съм се била надула като въшка от "първата заплата", хем беше страхотна вечер - по младежки разгулна и абсолютно разплуваща...Една от малкото, в която имахме предостатъчно пари за цялата чета. На следващия ден ходихме да ядем сандвичи със салати до пл. Славейков - там бяха най-евтините...
После колелото се затъркаля.
Ей, такива нещица

# 1
  • Мнения: 4 514
Какво направихте с нея?

От моята дръпнах на страна една петачка, а останалото отидохме да изпием и изядем с приятели "Под бора" .

Не мога да повярвам, че има и други фенове на това култово за мен заведение!     superuu cheers
По темата - изобщо не помня. Но със сигурност съм си платила належащите сметки.

# 2
  • Мнения: 786
Съществува ли още  newsm78 - Под бора, имам в предвид.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
С най-най-първите изкарани от мен пари - от продажба на череши от наш'то село Mr. Green не помня какво направих. Била съм на 13 вероятно. Вторите пари - 3 дена на сергия за козметика, на 14 - също не знам.
Истински изкарани пари с работа - сервитьорка през лятото на 16-17 нейде - ползвах за обзавеждане с попълнения на гардероба Simple Smile Но понеже това бяха де факто първите самостоятелно заработени от мен пари, изборът какво да купя и няма ли да сгреша, беше ужасно труден.

# 4
  • Мнения: 274
 А аз си купих цигари, спортен вестник и бира. Всичко останало дадох на жена ми. Тогава бяхме гаджета де, нямахме още брак.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Съществува ...и аз там ходя , да пия ром  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 386
Купих си трайбъл пръстен за левия палец. Италиански, сребърен, скъп за моите представи. Бях в десети клас и не го свалих от пръста си досами бала (наложи се да сложа злато за един ден, знаете как е). Няма по-красив пръстен, въпреки, че отдавна не го нося. Да ме пита човек защо..

П.П. Само аз ли съм пиела в Строежа и Баба Яга?  Laughing

# 7
  • Мнения: 3 521
Съществува ли още  newsm78 - Под бора, имам в предвид.

Ахм, но собствениците май са други.
"Строежа" беше до нашите блокове в Студентски - 34 и 35ти Wink. Ретро-партитата в четвъртък бяха култови.

Хахахаха, черешите на Бу ме подсетиха, че в същност "първата" ми заплата беше изкарана от продажба на смокини пред Синята къща в Пловдив. После с нея отидох да гледам "Ловци на духове" в кино "Комсомол" Laughing...

# 8
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Хехе, и аз си купих малко парцалки, ама повечето похарчих по дискотеки и почерпки.Бях сервитьорка, на 16. Бяхме смяна "детската градина" - 3 девейки на по 16-17год. Едната колежка обаче си събираше и заплатката, и част от бакшишите и края на лятото беше "фраш" с пари, много ме беше яд, че аз си ги бях профукала и нямах и 10лв спестени. Тя ме водеше с нея по магазините и си пазаруваше в несвяст, а аз само се облизвах.

# 9
  • Мнения: 516
С първата си заплата си капарирах студентската квартира.

# 10
  • Мнения: 1 312
Изпихме я в Калифорния-та с приятели.
Не наведнъж естествено,но пък и аз не излизах от там Embarassed

# 11
  • Мнения: 3 423
В 9 клас бях във фотокръжок на Двореца на пионерите.
Снимах от телевизията отец Ралф и Меги на плажа след секс.
Извадих снимки. И ги продадох. Купих сладолед за другите
от кръжока. После изкарвах хонорари от други работи, но
не помня какво съм правела с парите. След години си купих
златно синджирче от първата сериозна заплата, помня. Но
лани се скъса. Доста е изтъняло, като че ли. Пазя го още.

# 12
  • Мнения: 5 710
Първите ми заплати винаги са били отбелязвани с почерпка и закупуване на пръстен.

# 13
  • Мнения: 759
Първата заплата т.е. първите две-три заплати изкарах на морето, когато бях на 15. Отраднаха ми ги (около 150-200 лева). На др ден, след случката, щях да ги давам на наште да ми ги кътат... Голям рев беше Cry

# 14
  • Мнения: 122
Бях на 14 и се бях хванал на работа в селското стопанство през лятната ваканция... трябваха ми парички за китара,усилватели и тонколони... исках да направя група...  Joy

# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз започнах да работя всяко лято след 12 годишнината си.
Първите си пари спестих и си купих зимно яке и раница за училище.

# 16
  • София
  • Мнения: 167
Не помня за какво я изхарчих, но си спомням, че беше 8000 лв. (недоминирани)

# 17
  • Мнения: 9 865
С първата си заплата купих на баща си зимни обувки.
Спомням си, че бяхме много зле финансово и че исках да си купя нещо и за мен, но не остана. Общо взето, отиде за обувките, за сметките и за храна.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз заработвам от ранна детска възраст. Баща ми беше режисьор и се снимах в разни предавания и филми. Тъй че не помня какво съм правила с първите хонорари. А с първата си заплата на щат май не съм направила нищо по-специално, щом нямам спомен.

# 19
  • Мнения: 138
И аз дрешки си понакупих, ама тя беше малка де...  Wink

# 20
  • Мнения: 6 992
Иха, само аз ли съм спечелила първата заплата на дърти години - чак на 19?!
Беше 150 лв, някъде около минималната тогава - началото на 2004.
Купих си дрехи - една суперкъса пола, която никога не бих облякла, но приятелката ми настоя, защото ми стояла добре Rolling Eyes
Много красива блуза, която отиваше на полата. Ботуши, намалени, на много висок ток.
И панталон, съшит от различни парчета цветове- синьо, жълто и кафяво. Умирам за тоя панталон, до скоро го носех. Вече не ми влиза дебелото д.

# 21
  • Мнения: 984
Първата заплата я взех в 11-ти клас лятото - 52 лв.. Купих си дрешки за през годината. Embarassed И две книги, много любими и лелеяни от руската книжарница. Crazy
Първата студентска заплата отиде за кубинки, раница и дъждобран. Grinning - беше 84 лв.

# 22
  • Мнения: 2 697
Срам, не срам, аз май на съвсем съсухрени години съм си взела първата заплата Laughing Чак на 24, т.е. Обаче беше заплата точно каквато исках и получена от работата, която исках Heart Eyes Отидохме с приятели да погуляем, разбира се, някъде по центъра бяхме, май в Before&After newsm78, от възрастта вече не си спомням Grinning После накупих на всичките ми приятели билети за един филм в "Одеон", който много не им беше по вкуса, но се прежалиха заради мен. Напълнихме салона поне:crazy:

До тия години родителите ми дума не даваха да се издума да работя в учебно време, да съм си гледала ученето и това е. Умни хора са, колкото и да беснеех отвреме-навреме, че в края на месеца съм без пукнат грош Laughing

Иначе ако броим учебните стипендии, от 16-тата ми година държавата ме хранеше всеки срок/семестър Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 880
Първата истинска заплата не си я спомням, но първите спечелени парички в 4. клас някъде, средата на 80те  Simple Smile Пеех в ритуалния хор на градчето ни и за всяка сватба/кръщене, на която подпявахме ни плащаха по 4 лв., като се съберяха 20-25лв ни ги изплаща "на куп". Грабнах аз двайсетачката и директно в магазина за обувки ooooh! да си купя... кларкове Joy

# 24
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
за първата заплата не помня, но си спомням за какво изхарчих първите получени не от родителите ми пари - стипендия в гимназията, която отиде за сребърен пръстен делфин.

# 25
  • Мнения: 1 479
Пьрвата заплата бе изхарчена на морето.Пьрвите спечелени парички,като ученичка/от ушиване на дрехи и хонорари от БНТ/отиваха за учебници и книги.

# 26
  • Мнения: 1 744
Първата заплата получих от нощни смени събота и неделя в Еврофутбол - бях в 11клас. Купих си една розова блуза с копчета отпред и бродирана мадама с шапка. Толкова си я харесвах тая блуза, че дълги години я пазех в гардероба като скъп спомен. С останалите пари купих нещо за почерпка в къщи, което стана традиция след това и на всяка заплата пазарувах. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 125
първата заплата взех лятото след десети клас - работихме със сестра ми, с която сме близначки, 3месеца в Хепи - бяхме спестили солидна сума от трите заплати и 90% от бакшишите и всъщност това бяха по-голямата част от парите, с които малко по-късно, след още спестяване, си купихме кола само за нас. Още си спомням колко щастливи и горди бяхме, че сами сме си подарили нещо толкова голямо.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 797
Първите спечелени пари, за 2 седмици работа лятото на 99г май беше /или 2000?/ си купих така скъпата навремето СИМ карта на Мтел и се мобилизирах. Joy

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нямам никакви спомени къде/за какво е била похарчена първата заплата.
Знам само, че нито е била изпита, нито профукана ей тъй.
А така ми се щеше да е.

# 30
  • Мнения: 936
Беше лятото преди 10 клас, купих си дънково яке и бях изключително горда.
С първия хонорар от работа по специалността ми , заведох мъжа ми в едно кръчме да ядем вкусни жабешки бутчета и да пием бира.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 476
Купих един шоколад да почерпя както ме е учила мама.
Сега всеки път като почвам нова работа /което се случва честичко/ взимам ракийка за в къщи.
Ха дано да почерпя пак скоро! Praynig

# 32
  • Мнения: 936
От понеделник съм на нова работа, значи и аз ще се отчета с първата заплата от там. Ако е пак топло, почерпката ще е сладоледена торта.

# 33
  • Мнения: 636
От първите изработени пари (сервитьорка в кафене през лятната ваканция) успях да си платя половината от шофьорските курсове. Много горда бях със себе си.  Mr. Green
 С първата ми заплата от професията, която е моята професия - водих семейството на вечеря. Черпих с бонбони и ракийка у дома - мама, тате и братче.

# 34
  • Мнения: 2 759
                     Първия път като бях на бригада и изкарах парички от училище ни прецакаха да ходим с няккви мноу грозни униформи и нашите решиха да купим униформата от моите пари  Tired.
                     Първата истинска заплата най-вероятно е отишла за квартира и кутийка 'Перла', тъй като на 15 реших да се изнеса от вкъщи, но взех едно от осемте си котета - да не съм самичка.

# 35
  • Мнения: 165
С първия си хонорар си купих златни обеци на Алтънбаш

# 36
  • София
  • Мнения: 6 302
С първите спечелени от мен пари (от ученическа бригада) си купих дъждобран, бяха пуснали едни унгарски, мноооого хубави бяха.... От първата истинска заплата почнах да спестявам  и след няколко месеца купих автоматична пералня за в къщи (още живеех при мама и тате) - майка ми, горката, нямаше автоматична до тогава.

# 37
  • Мнения: 2 379
Лятото на '97 (бях по4ти на 15 год. Simple Smile) продавах книги на една сергия на Славейков и не бях на заплата, а на процент. Wink
С изкараните пари си купих един епилатор _ от тези, които имат една огъната пружинка, която се върти (голям боклук) Laughing, а после в на4алото на септември отидох за 10 дена на Банско с братов4едка ми. Само ние двете. С влак и електри4ка се придвижвахме. Simple Smile БеШе страхотно.
Ка4ихме връх Вихрен сам сами, пекохме се на брега на едни божествено красиви езера, правихме си пикници край една река и т.н...
Дори купих и едно буркан4е боров мед _ подарък за баба ми.
Ехееее, тя край нямала тази първа заплата! Laughing

# 38
  • Мнения: 2 257
Харесах си едно яке за 500 лева. Притрепера ми нещо отвътре, като го видях на витрината, просто се разболях, трябваше да го имам. Бяха онези години, когато тепърва излизаха разни по-джазови неща на пазара. На 17 и току що излязла от гимназията, нямаше как да намеря толкова пари. Не знам тогава как бяха точно парите, но 500 лева беше крупна сума, тогава бяха май и други стойностите, не помня вече. И все пак нямаше начин да го имам, току-що бях влязла в Университета, още не бях спечелила и студентска стипендия, нищо друго не можех да направя, освен да почна работа. Почнах. Само заради якето - трябваше да го имам на всяка цена. Първата заплата не ми стигна да си го купя, но с част от втората то беше мое. Не го свалих от гърба си, толкова бях горда, че сама съм си го купила, така го харесвах, така му се радвах. То се прокъса от носене, почти се разпадна от пране, горе под яката има една огромна дупка сега. Още си го пазя. Донесох си го чак в Америка, като символ на това какво мога да напрая, ако искам нещо и да ми напомня за онези скромни, но така изпълнени със символика и смисъл години.

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лятото на '97 (бях по4ти на 15 год. Simple Smile) продавах книги на една сергия на Славейков и не бях на заплата, а на процент. Wink


Мдааа и аз така ... но не помня, вероятно сме изпушили парите

# 40
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Била съм на около 12 (зимата на 90та). Родителите ми с едни други хора правеха коледни венци. Аз и детето на другите хора правехме украсата. Получих 50 лв, щях да ги пазя,  Laughing но едни гуменки електриковосини от Бонжура ме бяха грабнали отдавна и...Нямаше моя номер, но от гъзарията и крака порастват, така че не ми пукаше, имах електриково сини гуменки.

# 41
  • Мнения: 2 386
Ехаа, много хубава тема се е получила.. Аз пропуснах да спомена, че сервитьорствах и работех като крупие в бингото, в което работи и дядо. Получавах по около 3-4 лв. за 12 часова смяна, но по-горда от мен нямаше! Laughing

С първата си истинска заплата в университета почерпих и си купих билет за града, в който живееше гаджето ми, както и едни дънки Ливайс на супер разпродажба. Сърдах ги от носене, изцапах ги със сладолед, направих им кръпка с ютията.. и ги носих до откат. Все още си ги пазя и аз.  Laughing

# 42
  • Мнения: 1 813
Удължих си косата. Това става 2005-та година.  Mr. Green

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Гледам, че тези, които сме купили дреха или вещ с първите пари, в повечето случаи ги пазим Grinning
В моя гардероб стои колан Stones, който отдавна не ми става (каква талия съм имала, а?) - много прекрасен. Ще продължава да стои, въпреки че не вярвам някога изобщо да ми стане отново... някой ден ще го дам на детето Grinning

# 44
  • Мнения: 3 447
Купих си парфюм, Clin d'Oeil, жълтия   Simple Smile

# 45
  • Мнения: 1 441
Първата ми заплата беше през лятото на 93 - след 10 клас - бях busser в един ресторант в Сл. бряг. Изкарах около 4000 лева - това са мнооого стари пари. През тази година ни беше първата работа с моята приятелчица и си купувахме една на друга подаръци - аз на нея пъзел от София!!!!, а тя на мен - къси панталонки. Не знам какво стана с пъзела, но аз нейните панталонки още си ги нося лятото в къщи  Mr. Green
А след това с остатъка ходихме заедно с гаджетата на море в Ахтопол! Бяхме страшна работа  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 070
Губят ми се нещо моментите и не съм сигурна дали точно с първата заплата, но все пак това са нещата, което направих с първите си изкарани пари - отидох на море САМА в Созопол на Аполония, купих си как се казва това за музиката с две големи колони - уредба май - тва с пари от сервитьорстване за около две седмици и работа в една шивашка фирма като ръчничка за около месец - на около 17-18 години бях, тогава завърших училище. Преди това имах джобни дневни, от които спестявах и си купувах най-различни неща, основно касетки с музика, парцали дрехи втора употреба и нови, книги и не помня какво още. О да, като ученичка една приятелка ме завлече да берем бамя щото много пари се изкарвали. само се изподрахме и слънчасахме, 5 лева изкарах само за деня.

# 47
  • Мнения: 3 521
След една нощ и ровене в спомените с почти 100% сигурност мога да кажа, че от първата стипендия като ученичка си купих черен, ластичен, леко клоширан в крачолите панталон от онзи тип, който, предполагам, са носили 99% от потребителите и всеки уважаващ себе си пубер на 90те години. Laughing
От първата стипендия в университета - бяла рокерия от изкуствена кожа. ГолЕма работа е и си я навличам и сега чат-пат.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 23
Моята първа заплата (от сервитьорстване в Сл.бряг) отиде за шофьорските курсове, а втората за GSM - всичко останало по заведения с приятели и за дрехи. Хубаво лято беше.

# 49
  • Мнения: 506
Първата заплата си я изхарчих с кеф-точно за един час по магазините Wink Embarassed Grinning

# 50
  • Мнения: 1 526
С първата заплата си купих рокерия- шита за мен по поръчка, защото готовите все ми бяха големи  Crazy. Да сте виждали рокерия със запретнати ръкави? Работих продавачка и бях на 16г.
Ей, колко й се радвах, носия я целогодишно в продължение на няколко години, докато съдбата не ме доведе в топлите страни.

# 51
  • Мнения: 278
На 14 бях и работих във финансова пирамида /ау как звучи/. Попълвахме в едни форми имена и адреси и ни плащаха много добре. Подпомогнах се за първия учебен ден. За първи път излязох на дискотека и много се забавлявах.
Голямата ми мечта беше, като си взема първата заплата, от сериозна работа, да си купя кремвирши колкото мога да изям. За съжаление станах вегетарианка преди това и си купих кашкавал  ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 958
Работих като барманка в едно кафе. Платих входа и една бутилка за приятелят ми и мен за едно рейв парти  Laughing
А с първите ми две стипендии му купих една жилетка от Коледната разпродажба в НДК. Още се размотава в нас. Понякога го карам да я облече и танцуваме  Crazy

# 53
  • Мнения: 940
Първата ми работа беше като сервитьорка в САЩ. Мноооого пари Ви казвам--платих си годината в Университета, купих си един гардероб с дрехии и обувки.

# 54
Тъкмо бях завършила средното си образование във Ветеринарния техникум гр.Ловеч и бях станала шофьор.Работих с един вет.доктор по масовите мероприятия.И всички пари заминаха да постегна колата Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 517
Лятото на 1995 поработвах в една видеотека, бях на 16. Почерпихме се с приятели и бях мноого щастлива, че вече няма да скатавам от оскъдните джобни за цигари, ами ще си купувам сама  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт