Как по законов път да изисквам от работода

  • 937
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!Имам проблем с работодателя си относни издаването на Удостоверението за детските надбавки и попълването на една декларация необходима ми за пред бюрото по труда.Напуснах преди месец,след изтичане на платеното майчинство от 2г. обаче сега не искат да ми дадат тези бележки касаещи доходите месеци назад.Много моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да ми пише как по законов път мога да ги принудя да ми ги издадат!  bouquet

# 1
  • Мнения: 382
Здравей!!!
По закон работодателя ти няма право да ти отказва издаването на служебни бележки.
Поискай ги в писмен вид срещу входящ номер. Ако пак откаже единствения ти вариант е
жалба до инспекцията по труда. Успех!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
как по законов път мога да ги принудя да ми ги издадат!  bouquet

По съдебен ред.

# 3
  • Мнения: 2 241
A може и първо да му обясниш, че ако не ти издаде въпросната бележка
ще пуснеш жалба до Инспекцията по труда. Дай му да разбере, че си
сериозна и ако и тогава не удовлетвори желанието ти наистина
подай жалба. Успех  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 619
Много приказки сме изговорили и без никакъв резолтат!Ще напиша жалба до Инспекция по труда!

# 5
  • Мнения: 165
Може ли да ти дам съвет ?
1.Прати му по пощата с обратна разписка (с куриер е по-бързо) писмо със следният текст:

У-ми г-н управител,

На основание чл.128 т.3 от Кодекса на труда моля да ми издадете удостоверение ..... и описваш за какво ти е необходимо.

Това писмо го отпечатваш с два екземляра, като изпращаш единият. След като се върне обр.разписка (съответно товарителницата) я прилагаш към твоя екземпляр.
И след това жалба в Дирекция "Инспекция по труда" гр.....
За да имаш правно основание за неизпълнеие на задължение на бившия ти работодател.

# 6
  • София
  • Мнения: 619
Благодаря ти упорито зайче-много добър съвет   bouquet ще го направя!

# 7
  • София
  • Мнения: 619
А в същност обратната разписка ще значи,че не са приели писмото ми,нали?А ако не получа такава и си останеме на същото дередже?

# 8
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Обратната разписка, ще значи, че са я приели. И след това, ако не ти издадат необходимия документ, имаш доказателство, че си го поискала.

Общи условия

Активация на акаунт