Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Момичета , зная че е дъвкано.... и се отказвах на няколко пъти да пускам тема , но ето .. не се въздържах  Embarassed  Confused .

Та се питам , като ще изследвам прогестерона , с кое е по - важно да се съобразя - с дните на цикъла или с дните след овулация ?! newsm78
В смисъл нали се изследва на 21-25ти  ден на цикъла , а нали след 7я ден от овуто , започва да пада прогестерона .
На мен днес ми е 6ти ден след ову = 21и ден на цикъла . Мислех да ида утре - 7ми ден след ову =22и ден от цикъла , но ми е почти невъзможно  Sad  Close
И се чудя ако оставя за в други ден ( 8д.с.о.= 23д.ц. ),  дали няма да е късно  newsm78 Rolling Eyes .
Дано сте ме разбрали !
Моля за съветите ви !
Благодаря ! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 399
Морена, иди днеска. 1 ден + или - не е фатален. Референтните стойности са за целия период след овуто, не точно и единствено за седмия ден. И се брои след овуто, а не от цикъла. Лекарите казват 21 ден защото за тях по подразбиране цикълът е 28 и всички овулират на 14 ден.

# 2
  • Мнения: 4 324
Минава, минаваш Simple Smile

Сега сериозно, Вяра е права. Прогестерона се изледва 7 ден след овулация, без значение кога ти е започнал цикъла.

И аз като Вяра мисля, че днес можеш да идеш.

Въпрос: Как установи овулацията с фоликуметрия или по друг начин?

А ние ще стискаме палци за резултатите Simple Smile Успех

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Благодаря момичета , така си и мислех , ама за по -сигурно питам  Grinning .
 Sad Не бе Танче , доктора рече да направя прогест. и нищо друго . Вече ми омръзна Whistling от лутане при този или другия доктор и реших да се доверя за сега на този и да слушам .
Миналия цикъл бях при него на 11и ден и каза - дом. фоликул в дясно - 17мм и лигавица 7мм , да очаквам ову след 3- 4 дни . Сигурно на това е разчитал  Thinking и така . Аз тогава също си я( овуто ) усетих и БТ съвпадна с прогнозата му и с моите наблюдения  Wink.
За засечката на овуто сега разчитах на мен си и БТ.
Уфф , и аз не знам вече  ooooh!!
Ще фръкна днес до Цибалаб . После разбира се ще пиша за резултата .
И благодаря за минаванката !  Grinning Heart Eyes

п.п. Simple Smile Само да спомена , че този месец нямам надежди , щот мъж ми го нямаше във важните дни , та си чакам лелята спокойно .

# 4
  • Мнения: 7 716
Нивото на прогестерона спада след седмият ден, затова в клиники по стерилитет препоръчват дори на шестия ден селд овуто да се направи теста, за да е сигурно.
Мен специално ме накараха на шестия ден.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Върнах се момичета .
На 6ти го направих Лали  пък да видим  Simple Smile.
Резултата чак в понеделник вечерта .

# 6
  • Мнения: 7 716
Браво, жалко, че заминавам за две седмици и няма да имам нет.
Пожелавам ти успех.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Много мерси Лали !
Чудни две седмици ти желая и да се върнеш с изненада !  Grinning

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Момичета , ето резултата ми , моля за коментарите ви !

Progesteron -резултат - 38,49nmol/l - на 6и ден след ову = 21и ден на цикъла
рефер. стойности - М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28) 

Благодаря !  Simple Smile

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Progesteron -резултат - 38,49nmol/l...Ж(... лут 10.62-81.28)

Златната среда! Hug

# 10
  • Мнения: 4 399
Идеални са. Прогестерона не го мисли, там проблем няма.

# 11
  • Мнения: 1 441
Хей, Морена! Честити ти хубави резултати! Казвах ти аз да не се притесняваш Wink
Хайде сега спокойно luvbed, после preggo и после newsm07

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Благодаря ви ! Grinning

Доктора каза , че е добре .  За всеки случай предписа Дуфастон , но по мое настояване - Утрогестан - от 15ти ден - за 10 дни  по 1табл. орално .
Така ще карам лятото , а  на есен плана е за фоликулометрия и снимка на тръбите .

Успех на всички ни ! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт