"Кухо яйце" - помогнете със съвет!

  • 3 064
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 614
Момичета, здравейте!

Нуждая се от спешен съвет за моя близка. Преди 3 седмици си направи положителен тест за бременност, след това на УЗ се потвърди наличието на плоден сак. По нейни изчисления сега би трябвало да е в 7 г.с. Вчера е прокървила леко и веднага е отишла на доктор. Прегледът е бил при д-р Поповски в Плевен /нейното Джи Пи давал направления само за този доктор  Shocked, но това е друга тема..../. Та той е казал, че има "кухо яйце" и дал направление за абразио в понеделник. Момичето ми се обади разплакано, не знае какво да прави. Живее на село и има ограничен достъп до Интернет и съответно до информация, надяваше се да й дам съвет какво да прави. Между другото, преди 3 години изгуби бебе в 6-ти месец след преживян силен стрес. Позволих си да я посъветвам да не ходи на кюртаж, преди да е получила поне още едно мнение от друг лекар. Попадала съм на теми във форума, където момичета са споделяли за грешки, допускани от лекари в ранен етап от бременността и при съмнения за "кухо яйце" по-късно се е установявало, че плодът е жив и има сърдечна дейност.
          От друга страна, аз не съм лекар, за да поема такъв риск и да давам категорични съвети. Моля ви, на базата на личен опит да споделите, дали отлагането на абразиото носи рискове, ако действително става въпрос за "кухо яйце"? Много ми е мъчно за момичето, предполагам, че още една несполучлива бременност ще й нанесе сериозен психически удар. Какъвто и да е изходът, надявам се с помощта на конкретни примери от други майчета, преживели подобно нещо, поне малко да й бъда от помощ.
          Между другото, след вчерашното леко прокървяване не е имала повече кървене.
          Предварително ви благодаря!

# 1
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Здравей,минала съм през това и си позволявам да ти дам съвет.Правилно си постъпила,наистина трябва и друго лекарско мнение и преглед с ВАГИНАЛЕН ехограф задължително!!!С коремен не може да се установи нищо на такъв раннен етап от бременността!Другото което е,че може да е имала овулация по късно и бременността не отговаря на г.с.При мен вървеше единия път с 2 седмици назад,поради по късната овулация и съответно по късното оплождане.Няма нищо страшно според мен да изчака няколко дни и веднага да иде на друг гинеколог.Надявам се да се включат и момичета от Плевенския край за да й препоръчатдобър гинеколог.Стискам палци всичко да е наред! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 2
  • Мнения: 7 716
Задължително  на друг лекар, за още едно мнение.

# 3
  • Мнения: 0
ьоф  какво да ти кажа при мен също има съмнения за кухо яице и след 2 дни установи че вътре има нещо след като отидох да ми пуснат изследвания за абразио тъи че нека да изчака

# 4
  • Мнения: 1 100
Стандартно пишат, че сърдечна дейност се появява в 8 г.с. Тук има тема "Кога ви казаха, че плода има сърдечна дейност"  http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=9247.0 и има случай това да е станало в 9 г.с.
И моят съвет е за още едно лекарско мнение и преглед с вагинален ефограф, в случай, че този не е бил такъв. И най-сигурното - да си пусне кръвно изследване на ЧХГ. Още първото изследване ще покаже има ли бременност, а от второто /след 48 часа/ ще се разбере дали се развива. Доколкото си спомням от прочетеното във форумите, за това май не е нужно направление от лекар, може направо да отиде в лабораторията - държавна или частна.
Дано всичко да е наред! Praynig

# 5
  • Мнения: 780
Стандартно пишат, че сърдечна дейност се появява в 8 г.с. Тук има тема "Кога ви казаха, че плода има сърдечна дейност"  http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=9247.0 и има случай това да е станало в 9 г.с.
И моят съвет е за още едно лекарско мнение и преглед с вагинален ефограф, в случай, че този не е бил такъв. И най-сигурното - да си пусне кръвно изследване на ЧХГ. Още първото изследване ще покаже има ли бременност, а от второто /след 48 часа/ ще се разбере дали се развива. Доколкото си спомням от прочетеното във форумите, за това май не е нужно направление от лекар, може направо да отиде в лабораторията - държавна или частна.
Дано всичко да е наред! Praynig
Peace

# 6
  • Мнения: 2 111
Препоръчвам д-р Бързашки.Преглежда в инвитро центъра в понеделник от 14.00 до 18.00 часа.Телефон за записване на час: 064/804790.Може би няма да има свободни часове,защото е доста зает,но обяснете че е спешен случай.
Вторник пък работи в клиника Авис Медика от 14.00 до 19.00-телефон за записване за преглед 064/8808.
Много добър специалист,благодарение на него забременях и износих бременността си.
Пускам и линкове на клиниките:
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3
http://www.avismedica.com/

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Задължително да се консултира и с друг лекар и да настоява за преглед с вагинален ехограф Peace

# 8
  • Мнения: 822
Задължително да се консултира и с друг лекар и да настоява за преглед с вагинален ехограф Peace
При мен сьщо казаха пьрвоначално,че е кухо яйце и когато повторих изследването при друг гинеколог той видя ,че има ембрион.Добре,че не ме кюртираха.

Общи условия

Активация на акаунт