Пиле с кисело мляко?

  • 17 698
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Издирвам тази рецепта много отдавна, мой приятел го правеше и ставаше много вкусно, бързо и лесно. Аз съм опитвала, но соса не става същия  Sad
Моля ви, да споделите вашите рецепти ..

# 1
  • Мнения: 311
Ето две рецепти на Лео:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170310.msg7146317#msg7146317
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170310.msg8020000#msg8020000

Друг път използвай първо търсачката[/size]

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
аз имах една рецепта, която отдавна не съм я правила, но ставаше много вкусно. Става и за пилешко и за агнешко. Разбърква се една кофичка кисело мляко със сол, черен пипер, 1-2 зърна бахар и 1-2 смлени скилидки чесън. Оставя се месото за поне час в сместта, най-добре в хладилник и после се пече. Става много крехко и вкусно.

# 3
  • Мнения: 2 774
Това    също е добро предложение  Peace

# 4
  • Мнения: 7 474
Ето две рецепти на Лео:



Тези са диетични и не става сос точно. .

Аз преди правех в тенджера под налягане месо с кисело мляко, но първо
се запържва лук и брашно и после се слага млякото с подправки по желание.

Виж и тези http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=6543

http://gotvach.free.bg/OSNOVNI4/423.html

# 5
  • Мнения: 301
Благодаря ви много  Hug Тези рецепти или подобни съм пробвалам но не се получава така ... Соса от киселото мляко ми се "стопява" А си спомням, че соса от рецептата, която търся оставаше бял и млечен. Освен това мисля се слагаше и копър и ставаше нещо невероятно вкусно.
Може би е нещо с брашно и яйце, за да не "изчезне" соса ...  newsm78

# 6
  • Мнения: 22 867
Да не е било пиле фрикасе с кисело мляко?

Ето една рецепта на майчето.  А копър можеш да си сложиш заедно или вместо магданоза.


Цитат

1 пиле (около 1 кг), 1 морков, малко целина, магданоз, 1 кафена чашка растително масло, 1 кафена чаша брашно, 2 жълтъка, 1 лимон, 1 чаена чаша кисело мляко, сол на вкус.

Почистеното и измито пиле се нарязва на порции, залива се с вода и се вари, като се отстранява образувалата се на повърхността му пяна. Прибавят се нарязаните зеленчуци, малко сол и варенето продължава до пълното омекване на месото.
В растителното масло се запържва леко брашното (до светло кремаво оцветяване) и се разрежда с прецедения бульон. Жълтъците и киселото мляко се разбиват и към тях се прибавят полученият гъст сос и лимонов сок.
При поднасяне на порциите месото се полива с готовия сос и ситно нарязан магданоз.



Всъщност, прегледай цялата тема, там има още рецепти с кисело мляко, може някоя да ти заприлича на тази, която търсиш.

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 08:40 от labrex

# 7
А няма ли да е по-лесно да опишеш първо ястието? Какво беше по-конкретно? Манджа, супа, запечено или запържено месо със сос? Да не се окаже накрая, че става дума за панирани хапки с чеснов сос?  Joy

# 8
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
и аз ще готвя май фрикасе...

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 249
моето пиле с кис. мляко не става точно на сос. аз мариновам месото в кис. мляко+силна дижонска горчица+чесън и после пека.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Майка ми я прави тази рецепта, аз не съм и голям фен та не се сещам за пропорциите, но по-късно ще ти я напиша като я попитам.  Grinning


Значи майка ми го нарече това пиле с гръмкото име "Овчарски гювеч", не питай защо, не знам.  Mr. Green

Пилето се вари в малко вода / по желание се разфасова или си остава на парчета с кокалите/.
Запича се в тавичка 15 мин с 1ч. ч. бульон.
1 кофичка кисело мляко се разбива с 2 яйца, 1-2 суп. лъжици брашно, черен пипер, сол и по желание 1 суп.л горчица.
Сипва се при запеченото вече пиле, добавя се 1/2 пакетче масло и се запича още 15-20 мин до златисто.

Ако това е рецептата на твоя приятел явно той е добавял и копър, та и ти си сложи може да стане пък хубаво.  Grinning

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 22:50 от Valeria

# 11
  • Мнения: 301
Valeria, много благодаря  Hug Мисля, че беше нещо такова, ще пробвам и ще споделя  Peace

# 12
  • Мнения: 592
Моята рецепта  е: Запържвам  пилешко филе на жулиени (по желание може и с гъби), когато месото побелее и се отдели изсипвам отделно разбити  1 коф. кисело мляко + 1майонеза краси + 1 лъжичка горчица. Оставям 10-15 мин. на бавен огън да къкри. Поръсвам с нелюто къри. Соса се получавам бял и гладък.

# 13
  • Мнения: 1 494
Правих тази рецепта. Наистина киселото мляко се стяга и смалява. Но ми направи впечатление, че стана по-вкусно с предварително леко сварено месо, отколкото със сурово и оставено да преседи с млякото предварително. С чесън е по-вкусно, отколкото с чесново брашно. Peace

# 14
  • Мнения: 301
Майка ми я прави тази рецепта, аз не съм и голям фен та не се сещам за пропорциите, но по-късно ще ти я напиша като я попитам.  Grinning


Значи майка ми го нарече това пиле с гръмкото име "Овчарски гювеч", не питай защо, не знам.  Mr. Green

Пилето се вари в малко вода / по желание се разфасова или си остава на парчета с кокалите/.
Запича се в тавичка 15 мин с 1ч. ч. бульон.
1 кофичка кисело мляко се разбива с 2 яйца, 1-2 суп. лъжици брашно, черен пипер, сол и по желание 1 суп.л горчица.
Сипва се при запеченото вече пиле, добавя се 1/2 пакетче масло и се запича още 15-20 мин до златисто.

Ако това е рецептата на твоя приятел явно той е добавял и копър, та и ти си сложи може да стане пък хубаво.  Grinning

Tova e receptata  Peace Mnogo, mnogo Blagodarya   bouquet Preporachvam vi da ya opitate.
Az slojih kopar v kiseloto mlyako i ... oblizahme si prastite  Joy

Общи условия

Активация на акаунт