Модерни танци - Варна ?

  • 28 013
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Може ли да ми кажете, дали във Варна има място, където да запиша дъщеря ми на модерни танци? Тя е на 4 г.

# 1
  • Мнения: 7 821
Може ли да ми кажете, дали във Варна има място, където да запиша дъщеря ми на модерни танци? Тя е на 4 г.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=293643.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307868.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267059.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247085.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43551.0

ПС Отделих темата.

# 2
  • Мнения: 2 960
Моята дъщеря ходи в читалище"Отец Паисий"-бивше Маяковски-Балет Лидер-много е доволна.Сега ,след лятната почивка започват нови тренировки-събота можеш да намериш госпожите-балерини .А в ДКС има друг балет"Мелади"

# 3
  • Мнения: 1
Записах дъщеря си в Балет Лидер,Тя казва че и харесва ,Искам да ви кажа че Мелади Подкупват винаги журито на конкурсите и затова ако искате запишете детето си в Лидер, Там има и малки деца, newsm18

# 4
  • Варна
  • Мнения: 418
yani_reni, дай моля те повече подробности. Къде тренира сега Балет Лидер? Още ли в Маяковски? Защото аз проверих там и няма никаква информация за балет, само за народни танци.

# 5
  • Мнения: 1 425
Записах дъщеря си в Балет Лидер,Тя казва че и харесва ,Искам да ви кажа че Мелади Подкупват винаги журито на конкурсите и затова ако искате запишете детето си в Лидер, Там има и малки деца, newsm18
И аз бих желала да получа повече информация за тях. Къде тренират? Колко пъти в седмица? Какви са цените за деца?

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И от каква възраст се записват там децата?

# 7
  • Мнения: 93
Записах дъщеря си в Балет Лидер,Тя казва че и харесва ,Искам да ви кажа че Мелади Подкупват винаги журито на конкурсите и затова ако искате запишете детето си в Лидер, Там има и малки деца, newsm18

Айде стига с глупостите, подкупвали журито Joy някой се регистрират за да плюят. Познавам Милена и мога да ви кажа че това е пълен абсурд.
Много е луда жената ама учи децата  bouquet
Ако решите да запишете детето си трябва да не е много чувствително, че няма да издържи на ВИКАНЕТО newsm78

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 13:12 от bubo-le4ka

# 8
  • Варна
  • Мнения: 418
аз все още се надявам да получа информация за балет "Лидер". В Нет-а нищо конкретно не намерих.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 777
Преди време ми попадна някаква листовка с инфо за новосформиращи се танцови групи с база Пфое мол, може би на сайта има повече подробности.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 418
Включвам се с прясна информация за балета в ч-ще Маяковски. Там тренират два танцови състава.
Балет "Лидер" - ръководителките са рускини, тренират в събота и неделя от 10 до 12 часа. Приемат и 4-5 годишни, но малките са заедно с какичките 2 часа плътно. Записват малките с уговорката да са достатъчно зрели, да внимават, да не търсят мама, да не хленчат...Това ми казаха на мен, вие си преценете. Аз се отказах да записвам дъщеря ми при тях. Мисля, че едва ли обръщат достатъчно внимание на най-малките, а и 2 часа тренировки за 4-5 годишно са много.
Записах щерката в балет "Карма". Групата за начинаещи е само с деца 4-5 годишни, мисля, че има и няколко по-малки. Ръководителката е много приятна и умее да работи с децата. Тренировките са в петък от 17 до 18 часа и в събота и неделя от 16 до 17 часа.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 640
  Водя дъщеря ми вече за втора година (учебна) в читалище Асен Златаров, в "Чайка". Залата им е новичка, чиста, имат съблекалня, часовете им тази година са 4 пъти седмично, но аз пропускам поне веднъж  Wink. Госпожицата е мила и едновременно строга, освен нея си имат и господин, което си е голям плюс. Имат групи за начинаещи, напреднали, и възрастни дори. Миналата година организираха две тържества, да ни покажат какво са научили,а накрая имаше почерпка и дори клоун да забавлява децата. Таксата е 35лв. А за да ви подсетя за читалището - преди години там се помещаваше бившата дискотека FACE.

# 12
Моля да ми кажете кординати на  балет "Карма".
Моята дъщеричка е на 4г и половина и ми се иска да я запиша на танци,кудето да и се обърна внимание.

# 13
  • Мнения: 603
В денс клуб Огледало - уроците са във Пфое мол.

http://www.-spam100-/
 Peace

Дъщеря ми е на 3 и посещава уроците по балет там.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 418
Моля да ми кажете кординати на  балет "Карма".
Моята дъщеричка е на 4г и половина и ми се иска да я запиша на танци,кудето да и се обърна внимание.
Не мо га да дам точни координати, в смисъл телефон. Най-добре е да отидете на място преди или след часовете за репетиция и да говорите с ръководителката.

# 15
# 16
аз съм възпитаничка на Милена Попова,която е основателка на балет ,,Мелъди'' и съм много доволна.Винаги се прибираме с купи или медали от най-висока класа (златни).Също така имаме и много изяви в страната и чужбина и това ни държи на световна класа.Балет ,,Мелъди'' се намира в Младежки дом-Орбита.Препоръчвам ви да запишете децата си при нас.Приема деца от 5 годишна възраст.Само да ви предопредя,че децата ви трябва да са по издръжливи,защото Милена обича да вика повече,но в замяна на това танците й са много добри и ние възпитаниците сме добри в танците.Можете да дойдете в четвъртък от 18:00 или в събота и неделя от 12:30 или ако я няма Милена Попова може и в 13:00. newsm18 newsm74

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 786
  Водя дъщеря ми вече за втора година (учебна) в читалище Асен Златаров, в "Чайка". Залата им е новичка, чиста, имат съблекалня, часовете им тази година са 4 пъти седмично, но аз пропускам поне веднъж  Wink. Госпожицата е мила и едновременно строга, освен нея си имат и господин, което си е голям плюс. Имат групи за начинаещи, напреднали, и възрастни дори. Миналата година организираха две тържества, да ни покажат какво са научили,а накрая имаше почерпка и дори клоун да забавлява децата. Таксата е 35лв. А за да ви подсетя за читалището - преди години там се помещаваше бившата дискотека FACE.

Къде по точно се намира това, до кой блок?

С какво са облечени по време на танците? И по кое време се провеждат занятията?

# 18
  • Мнения: 4
Приятно ми е да се запозная с всички майки, които търсят къде да танцуват децата им докато са още малки.
Мога да помогна на всички, които са от Варна и да споделя част от опита ми в танците, за да ви помогна да бъдете полезни на децата си.

И така... вашето дете е под 6 години... Това е проблем в танците..  не че не може да се направи нещо с 5 годишно дете и то да затанцува нещо.. това е лесно и това е бързо... но.. това "но" разделя различните видове обучение..
Чета горните постове и виждам, интересни редове... трябвало детето да издържа, трябвало да носи на викане??????????????
Всеки си има методика, но пак опираме до "но"..

Ако все пак искате да дадете добра основа и правилно обучение нещата според мен изглеждат доста по-различно.
Всеки ден се срещам с такива трудности, но уви те са факт.
Децата НЯМАТ основна двигателна култура и защото са малки тя трябва да бъде създадена. С викане или издръжливост може и да стане при някои деца.. но не мисля, че трябва да се травмират от малки.. не е това целта..

Хората по света са го измислили и го правят и си постигат желаните резултати и не откриват топлата вода.
Всичко е много просто и си има име -  класически танц - класически балет.
Според мен първо децата ви трябва да научат буквите и възможната поредност, за да могат да пишат думички, после да подреждат думички и да съставят изречения.. прескочите ли ученето на буквите - грешни думи, прескочите ли граматиката - грешни изречения... и така.. като резултат сте запълнили времето на детето си, "но" с какво???

Къща с лоши основи ще падне ако не на първия, то на втория или третия етаж със сгромолясване..

Разбирам голямото желание на всички родители и деца да отидат в залата за танци и на 5-та тренировка вече да са затанцували и след месец и половина да играят пред публика... Уви.. това не е истина.
Има уникални деца, 1-1000, но спокойно вашето не е от тях..
В детските градини също ви учат..за да не се изразя по-грубо..на запълване на времето на децата..и накрая след 5-6 месеца ви ги сервират на концерт с интересни дрешки.. Нито е мястото нито е верния начин там и рядко там е верния учител с правилна нагласа и мотивация..

Модерния танц или модерния балет има много много разновидности, но това е при условие, че имате основата.. А децата ви не могат да имат основа модерен танц и модерен балет..
Ами децата на 7-9 години бъркат ляво с дясно и крак с ръка.. да не говорим за модерно разбиране за танц, при който механиката на тялото трябва да е налична, а не да се създава танц и после механика на движението.. за да се получи танц..
У нас все сме от главата за краката.. Механиката на тялото се нарича - класически танц и балетен екзерсиз.

Зная как се провежда при групите за модерни танци (модерен балет) Балетен екзерсиз... и за това няма една танцьорка от тях, която да може да се върти коректно, да е изправена, да има правилни позиции в ръце и тяло и отлична координация и баланс. И си мисля, че това се дължи на обратния път ... почваме с танците и после - дайте да оправим ръцете краката...

Разбира се има изключения, но са толкова малко... че..

Занимавам се с танци от 11г. и съм учител в нашия клуб - училище 6 години. Преподавам спортни танци и основно специализирам латиноамерикански на хора от 4 до 64 годишни.

През последните 3 години наши състезатели се занимават с балет и по-точно насочен към техните танци балетен екзерсиз, който да им помага и имаме видим резултати.

Същата учителка ръководи при нас вече 4 класа за деца до 6г. и един за малко по-големи.

Споделих всичко това с вас, защото ми стана малко тъжно как се губи време и се върви по грешен път. И когато го разберете късно, вашето дете вече ще е пораснало.


Моята лична препоръка е следната:

Докато вашите деца са малки, се опитайте да им дадете правилна постановка и отлична механика и баланс на тялото. Когато те станат на 7-8 и нагоре години, те ще могат да танцуват всичко модерно и немодерно, всичко, всичко, което си поискат и то с лекота и удоволствие, защото ще могат да управляват тялото си. Не се полъгвайте от модерните течения, защото те идват и си отиватм, сменят се..а вашите деца ще могат всичко, когато са имали добра основа - задължителното условие.
Запишете децата си независимо от пола на класически балет, като най-добра основа. Не е нужно да стават балерини и балетисти, а така ще получат най-добрата танцова основа.

Бъдете търпеливи. Истинското танцуване се учи бавно и то е част от живота.. не само период от 3 месеца. Бъдете постоянни и след като видите след време как един малък човек израства с танца и се развива ще бъдете истински щастливи.

Надявам се да съм бил полезен.
Ще си маркирам темата, за да следя за отговори и ако имате нужда и желаете ще помагам с удоволствие!

Калин Петков

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 14:43 от krp

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 268
krp Съгласна съм с всичко, което сте написал. Но ми изниква въпросът, как успявате да задържите вниманието на едно 5 годишно дете, докато прави упражненията? Трудно ми е да си представя, как се мотивира едно малко дете да се занимава усърдно с такова скучно начинание.  newsm78

# 20
  • Мнения: 4
Там си има думата учителя. Ясно е, че това не е лесно. Но за това си има специалисти, които да могат да се занимават с деца и то не с едно, а повече. И тези, които са добри са търсени.. Повярвайте Северина има такива хора.
А да не говорим, че ако дете се занимава индивидуално с учител.. могат да се постигнат много добри резултати. Тогава нямат възможност да се крият и да бягат в общата група, защото са сами и гледат да се мобилизират, за да не се изложат.
От личен опит, когато се работи в двойка има добра мобилизация (разбира се зависи от двойката). А когато се тренира един човек, той се променя до неузнаваемост и е много производителен и прогресира.

Не мисля, че е скучно едно дете да танцува. Скучно е поради друга причина и тя е че това, което трябва да научи не е поднесено по правилния начин. Все пак това си е дете и трябва да бъде предадено на неговия език. Било под близка форма на игра, закачка, задача, похвала. Детето трябва да се спечели, да се задържи и да се развива и разбира се да се поддържа интереса му. Сложно е, но въпреки всичко си е много приятно да видиш учениците ти пораснали от 5 до 10-11 и нагоре години. И да им опишеш само идея на нещо или поредица от фигури и те да ги изтанцуват..

# 21
  • Мнения: 100
Аз пък мога да препоръчам Let`s Dance, които имат школи в читалище Асен Златаров в Чайка и в читалище Просвета в Аспарухово

# 22
За балет Лидер мога да ви кажа няколко думи - децата са от 4-5г. до около 16г. Има общо 4 групи, но 1 и 2 (малките) репетират отделно от 3 и 4 (по-големите). Таксата е около 40лв. месечно. Едната ръководителка е бивша гимнастичка, а другата бивша балерина. Отнасят се добре с децата, но когато не слушат естествено им се карат малко...Това мога да кажа. Но са добри и измислят интересни танци Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 127
krp Съгласна съм с всичко, което сте написал. Но ми изниква въпросът, как успявате да задържите вниманието на едно 5 годишно дете, докато прави упражненията? Трудно ми е да си представя, как се мотивира едно малко дете да се занимава усърдно с такова скучно начинание.  newsm78
Ами трудно е.Затова нашият треньор по спортни танци НЕ ги взема в школата до 6 годишни.Иначе отиди в най-голямата варненска школа и може да видиш и 3 годишни, които, обаче, нямат никакво развитие в близките толкова.Поне!
За Милена от Мелъди съм ЗА с две ръце.Много изисква и е много строга.Всяка година готви хореография на два танца за нашето у-ще.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 58
Г-н Петков, чудесен пост!
Наистина повечето състави пренебрегват основата и го карат малко като "художествената самодейност" едно време в училище. И това е жалко, но по-добре от Вас не мога да го кажа.
Колкото до Милена - много от най-добрите танцьори в града са излезли от нейната школа. Но че е луда - луда си е. Беше преди години, напоследък не знам как се  е променила, но май не бих си дала детето там толкова малко. Ако по-нататък реши, че иска да се занимава с това и да си "изстрада" пътя - ОК. За малко дете, което трябва да опознае танца и да реши дали това му харесва, да придобие двигателна култура, бих избрала по-благ учител. И определено място, където ще започнат от А и Б.

# 25
  • Мнения: 100
  Водя дъщеря ми вече за втора година (учебна) в читалище Асен Златаров, в "Чайка". Залата им е новичка, чиста, имат съблекалня, часовете им тази година са 4 пъти седмично, но аз пропускам поне веднъж  Wink. Госпожицата е мила и едновременно строга, освен нея си имат и господин, което си е голям плюс. Имат групи за начинаещи, напреднали, и възрастни дори. Миналата година организираха две тържества, да ни покажат какво са научили,а накрая имаше почерпка и дори клоун да забавлява децата. Таксата е 35лв. А за да ви подсетя за читалището - преди години там се помещаваше бившата дискотека FACE.

Къде по точно се намира това, до кой блок?

С какво са облечени по време на танците? И по кое време се провеждат занятията?

Киса, и аз в своя пост писах точно за тези школи. Намира се до 68-ми блок в кв. Чайка, ако това нищо не ти говори, ще се опитам по-отдалеч да започна.  Като се движиш по Княз Борис І в посока Почивка-Център  има една отбивка вдясно това е първатя след почивка, няма друга. Завиваш надясно, караш напред, стигаш до една Банка ДСК  и от там надясно и на 15м. по диагонал е читалището! А най-най-най лесно е да влезеш в bgmaps и да напишеш читалище Асен Златаров, даже може да ти покаже и маршрут!

Успех, мисля, че ще си доволна!

# 26
  • Мнения: 2
zdraveiiteeeeeeeeeee!!!
az sym lora i sym ot lider

# 27
  • Мнения: 2
мога да ви кажа много неща

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 786
мога да ви кажа много неща


Разкажете за вас тогава.  Simple Smile Къде са ви танците, какви са таксите, от каква възраст набирате деца?

# 29
  • Мнения: 102
И аз се записвам да следя Grinning

# 30
  • Мнения: 924
Вчера попаднах на това, може би представлява интерес за тези от вас, които търсят школи:

Наско Сираков и Илиана Раева откриха школа по танци и аеробика в Гранд Мол Варна

На последния етаж в "Гранд Мол" спортното семейство е оборудвало три зали в които ще се провеждат заниманията. В клуба работят 24 професионални треньора, в 24 различни направления. От модерните хип-хоп танци, през спортните и чак до народните танци.

Наско и Илиана си поставят за цел след време от тяхната школа във Варна да излязат изключително добре подготвени професионални танцьори, а също така и много любители. Възрастови ограничения няма, като всеки родител може да място да запише детето си да тренира.

"Стига с тези компютри и обездвижване на нацията ни. Трябва всички да имат къде да се движат и да се занимават със спорт. Който иска при нас, който иска на друго място, но трябва движение и затова правим тези условия. Освен професионално тук при нас можете да дойдете и да потанцувате за разтоварване", сподели Илиана Раева.

Информацията е от страницата на мола във Фейсбук: http://www.facebook.com/home.php?#!/GrandMallVarna?ref=ts

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Аз ходя да тренирам в Гранд Мол-а.
Да не звучи като реклама, но е много хубаво и уютно там - залите широки и светли.
До колкото знам, там ще има народни танци и латино танци за деца.

# 32
  • Мнения: 924
Аз ходя да тренирам в Гранд Мол-а.
Да не звучи като реклама, но е много хубаво и уютно там - залите широки и светли.
До колкото знам, там ще има народни танци и латино танци за деца.

Съжалявам, малко е офф топик, но ако е удобно би ли споделила ти какво тренираш? Дали има възможност майките и децата да тренират успоредно?
Мерси предварително!  bouquet

# 33
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Тренирам тае-бо при Теди, от 10ч сутринта - понеделник, сряда и петък.
Казаха, че от септември ще има тренировки и в по ранни часове за работещите, на място ще дадат график.
Мисля, че децата тренират отделно, защото има детска йога, латино танци, народни.... много са, иди и провери кое е най-удобно за вас.

# 34
  • Мнения: 1 507
Да ви следя, че съм в сериозна чуденка.
Дъщеря ми искаше да тренира плуване през годината - отказаха ми навсякъде, твърде малка била, на 7.
Сега търся танцова школа, оказа се не лесна задача...

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Лято, как ще е малка за плуване? Ако искаш ще ти дам телефона на треньорката по плуване на моят син който е на 4г.

# 36
  • Мнения: 1 507
Искам, искам!!!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Сина ми тренира от 1 година в клуб "Кристал". Доволна съм от това което е научил.

# 38
  • Мнения: 578
Да ви следя, че съм в сериозна чуденка.
Дъщеря ми искаше да тренира плуване през годината - отказаха ми навсякъде, твърде малка била, на 7.
Сега търся танцова школа, оказа се не лесна задача...

Танцово студио "Let's dance" в читалище Асен Златаров, кв. Чайка

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000711076849&ref=sgm

http://www.letsdance.bg/

# 39
  • Варна
  • Мнения: 893
Лято, как ще е малка за плуване? Ако искаш ще ти дам телефона на треньорката по плуване на моят син който е на 4г.

аууу и аз искам! мойта фръцла ще прави 4 сега Декември, чудим се с мъжа ми с какво да я занимаваме, че за втора година не можем да я вкараме в детска градина #Cussing out и откача детето Sad няма къде да си изразходи енергията Sad

# 40
  • Варна
  • Мнения: 613
не знам дали има по-нова тема, тази открих ...
Някъде знаете ли възможност за танци на майки с децата им заедно. Искам да запиша моята 4г дъщеря, но тя категорично отказва да ходи където и да е без мен, иска заедно да сме танцували.
А в двете кули дали има занимания за толкова малки, че ми е най-удобно като място?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 3 953
От Огледало можем да предложим за тази възраст балет за деца. Имаме класове специално за деца 3-4,5г. , 4,5-6г. и опитни учителки. www.-spam100- в Мол варна, което е близо до вашия район и скоро и балет и в Пфое мол, както беше преди.



Класовете за 3-4,5г. съществуващи ли са вече ?
И от кога са заниманията?

# 42
  • Мнения: 398
кога се сформират новите групи.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 777
И аз ще следя тук за нови класове за най-малките в Пфое мол.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Понеже виждам, че има представител на Огледало, да попитам- актуален  ли е класа за Народни танци - деца в Пфое Мол събота и неделя. Колко годишни са най-малките деца там ?

# 45
  • Варна
  • Мнения: 286
Лято, как ще е малка за плуване? Ако искаш ще ти дам телефона на треньорката по плуване на моят син който е на 4г.
Ако може и на мен телефон.   bouquet

# 46
  • Мнения: 0
Здравейте
моята племенница я записаха на балет във МОЛ-а с двете кули. Тя е на 5  и страшно се запали. Там мисля, че ги взимат от 3 нагоре и са си по възрастови групи. Една моя приятелка ходи на ориенталски танци там, а аз ходя на йога. Много сме доволни, въпреки че мястото е ново и още не е развито и много няма реклама. Гарантирам и за 3те неща! Преподавателките са страхотни, по балет майките са много  доволни, а понеже аз водя племенницата ми и имам наблюдения - преподавателката е много добра и за децата таксите на МНОГО евтини - 32лв. на месец за 3 пъти в седмицата и те там си имат някакви програми - в смисъл мисля, че единия път от 3-те им се пада свободно избираем. Т.е. могат да комбинират примерно балет и народни танци и пак си е 32лв. и часовете към 18.00

Правят и много готини активности - например тази неделя в 11.00 ще ходим да гледаме там бати Ицо със рисувани приказки и ще правят и някакви игри за децата, а после ще има БГ кино  newsm68

Мисля че имат Facebook : Debut Dance Academy, в Мол-а  с двете кули на 3 етаж, малко е забутано, но пък е приятно, наистина

# 47
  • Мнения: 2
moqta da6terq e v balet "meladi"ot 8 godini.zapo4na na  4etiri godinki.mnogo e dovolna kakto i az.imat mnogo,mnogo izqvi i nai-vajnota mnogo iharesva i ima mnogo priqteli tam! Heart Eyes Simple Smile smile3521 smile3521 smile3521 smile3521 smile3521 smile3521 smile3521 coolcool coolcool coolcool coolcool

# 48
  • Мнения: 1
Искам да дам информация за ръководителката на балет Карма-Теодора Станева.Тя е учител по хореография (класически екзерсис ,съвременни танцови техники и ръководител на мажоретния състав)в НГХНИ "Константин Преславски"-Варна и класен ръководител на 5 д клас.Учила е хореография в чужбина запозната е със съвремените танцови техники и умее да работи с деца в сравнително спокойна и приятна обстановка.Тя е невероятна ръководителка.На 10 Март 2012г. нейни възпитанички спечелиха златен медал на квалификация за световно първенство в румъния-букорещ и в края на юни ще ходят в австрия на световно със същия състав.Тя е изключително организиран и коректен човек.Групата златни медалисти се появи във вестниците и телевизията.Дъщеря ми е една от медалистките и аз съм много горда с нея.Няма да сбъркате ако запишете детето си в балет Карма.Ще сте сигурни че дъщеря ви ще е в добри ръце Heart Eyes Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 89
умее да работи с деца в сравнително спокойна и приятна обстановка
Само с това не съм съвсем съгласна.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 268
На 10 Март 2012г. нейни възпитанички спечелиха златен медал на квалификация за световно първенство в румъния-букорещ и в края на юни ще ходят в австрия на световно със същия състав.

Какви са тези първенства? По балет ли?  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 2
Видях темата и реших да ви помогна в избора между всички тези балети и клубове. В момента Балет "Мелади" набира нови деца за школата си. Дъщеря ми е част от този балет и е много доволна! Преди това беше пробвала и в други известни балети, но все не й харесваше нещо. Когато я записах остана много доволна и така вече 3 години Simple Smile
П.С. Ето още нещо https://www.facebook.com/photo.php?fbid=337322889694098&set= … ype=1&theater Simple Smile Надявам се да съм ви била полезна! Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 21:50 от Imma Model

# 52
  • Мнения: 2
Ето и още нещичко от мен за Балет "Мелъди" :

Балет "Мелъди" е създаден преди тридесет години,в школите му се обучават деца от 4 до 18 годишна възраст.Те изучават основи на класическия балет, гимнастика,джаз танц и модерни техники,сценично поведение.
Балет "Мелади" е поставял на сцената на драматичен театър три приказни спектакъла "Снежната кралица", "Д-р ох боли" и "Малкият мук".

"Златния делфин" е една от многото международни награди на балет Мелади, а те са от Унгария, Хърватска, Анталия, Киев - Украйна, Конин - Полша, Италия, Виена - Австрия. Националните отличия са по около 25 купи на творческа година. От миналата 2011г. има спечелени 17 награди само от "Дъга от таланти"- Пловдив. Последните награди са от "Пееща река"-Русе -международен фестивал, който се проведе на 07.04.12- три солови награди, две за дуети, една за трио, две златни купи за две възрастови групи и Гран при за цялостно представяне на колектива. Балет Мелади са полуфиналисти от първия сезон на "България търси талант".

В момента  балет "Мелади"  се подготвя за Европейско първенство в Сърбия и в тази връзка ще набира нови деца с танцувални и гимнастически умения за попълване на основния състав.

Милена Попова - Арт  директор на балет Мелади.

Школи в гр. Варна:

НЧ "В. Левски" – кв. Левски за деца от 5 до 10 год.
НЧ "Просвета" – кв. Аспарухово - за деца от 5 до 8 год. и за деца над 8 г.,
ОУ "Цар Симеон І-ви"- предучилищна, І-ви клас, и сборна от по-големи класове,
Младежки дом – основни школи от 5 до 18 год.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте, да побутна темата.... Hug

Дъщеря ми е на 5 г, и много обича да танцува, дай й музика и е готова. От 6 месеца ходи на художествена гимнастика, харесва й, но се оглеждам и за някакви танци, може би спортни, модерен балет или нещо от сорта, незнам латиното дали ще й харесат.

Бихте ли споделили пресни впечатления къде мога да я запиша на такива танци? Колкото по-близо до кв. Младост, толкова по-добре  Praynig Спортна зала и Младежкия дом са ми далеч, достатъчно ми е че два пъти ходим до зала Спартак, затова искам нещо по-наблизо. Повече за Гранд Мола или Пфое, което е до нас ще ми е от голяма полза. Благодаря   bouquet

# 54
  • Варна
  • Мнения: 691
а къде ходи на худ. гимнастика?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 433
а къде ходи на худ. гимнастика?

клуб "Грация"

# 56
  • Варна
  • Мнения: 691
Здравейте,
В момента съм се спряла на Балет "Мелади" с Денс студио "Карма"
и за двете обаче не мога да намеря къде са им тренировките. Ние сме от Владиславово и това доста ни интересува. Някой знае ли координати и часове на тренировките?

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Това намерих, дано е актуално:
http://www.facebook.com/Ballet.Melody/info

Общи условия

Активация на акаунт