Вашият блок в ОНЯ списък за парното ли е?

  • 14 187
  • 373
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 029
Моля ви се, не плащайте, бойкотирайте и дайте да ги фалираме най-накрая, че аман.
Много по-евтино излиза с климатици и бойлер.

# 31
  • Мнения: 104
Влязох да прочета от любопитство и ... изненада! И нашата кооперация е там, само че другия вход, който е само с офиси... но ми е интересно, ако решат да спират парното как ще спрат само на тях, като котлето е едно общо за двата входа... Ако при всичкото ми плащане като поп ми спрат парното и водата, направо ще отрежа тръбите на тъпите радиатори и не ми пука изобщо...

# 32
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
не знам какво правите вие в тая София.
на нас пък даже имат да ни връщат 100 лв., направо не повярвах (не, че малко ни драха зимата).
има си длъжници от входа и блока, но не са много. предполагам, че ще ги дадат на ЧСИ (жална им майка).

# 33
  • Мнения: 301
и нашия блок е в списъка  Confused обаче пък на нас имат да ни връщат 300 лв за сезона
без да вземам страна в спора плащащи/неплащащи - ми не съм щастлива от факта, че плащам и за комшията шмекер, ама си плащам и си искам топлата вода и парното  - платила съм си
фалити разни не ме вълнуват - като фалират ще си сложа климатик и бойлер, но все си мисля, че ако си длъжник фалита не опращава задълженията  newsm78 или ....
и аз не съм фен на топлофикацията, обаче пък съм клиент и си искам дължимото  Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 6 029

и аз не съм фен на топлофикацията, обаче пък съм клиент и си искам дължимото  Crossing Arms

Какво дължимо?
Топлофикация нищо не ти дължи - ти ползваш, после плащаш. Какво сте си платили вече сте го употребили. Аз не мога да разбера какъв ви е зора.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 508

и аз не съм фен на топлофикацията, обаче пък съм клиент и си искам дължимото  Crossing Arms

Какво дължимо?
Топлофикация нищо не ти дължи - ти ползваш, после плащаш. Какво сте си платили вече сте го употребили. Аз не мога да разбера какъв ви е зора.

Дължимото е това, което имат да ни връщат - т.е. сме платили повече, отколкото сме потребили. И на нас имат да ни връщат 136 лева.

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Не ме е яд, че съм платила, защото искам да ползвам услугата. Направила съм своите сметки и съм стигнала до извода, че ползите са ми в повече от вредите. Топлофикация - добра или лоша ми предоставя услугата, от която не смятам да се отказвам. На мен имат да ми връщат и то не малка сума.
Абсолютно съм против да не се плаща. Така излиза като за градския транспорт - никой не е доволен, но се качва, макар и за една спирка, но от друга страна не иска да дупчи билет.
 Дружеството да си намери начин да си събере дълговете. Но и не съжалявам неплатилите по никакъв начин. Много са хората, които макар да са заявили, че не ползвам правят всякакви шмекерлъци и се греят цяла зима на максимална мощност.

# 37
  • Мнения: 6 029
Ще върнат парите от изравняванията, спокойно. Все пак няма да фалират утре (за съжаление).
Радостинке, хич не ми трябва съжалението ти.  Wink

# 38
  • Мнения: 2 759
                       Аз лично плащам, защото не мога да не платя нещо, което ползвам - въпрос на принципи. Обаче усещам изнудването много сериозно и ми е криво, че при толкова доказани кражби (на фирмата) не се вземат мерки. Да си оправят цените и всичко, да не се стига дотам и аз да не плащам  Crossing Arms.

# 39
  • Мнения: 1 250
Независимо от всички проблеми аз съм редовен платец и искам да използвам тази услуга. Доводите на неплатилите не ме интересуват, защото те засягат моите интереси, при това аз не съм в нарушение на никакви писани или неписани правила - ползвам и си плащам и имам право да ползвам. Така се получава, че точно нередовните, независимо дали са неможещи или неискащи превръщат в заложници всички останали, които искат да ползват услугата. Независимо дали се отнася за парно или за близалка, щом има сметка, тя трябва да се плати. Пък после да обжалва и да съди, ако иска.
В моя случай аз се чувствам заложник. Не може в блок с 200 апартамента /ние сме цяло село/ , парно да ползват около 20-30% и аз да плащам заради тях ежемесечно 80-100 лв. Айде нЕма нужда.

# 40
  • Мнения: 6 029
                      Аз лично плащам, защото не мога да не платя нещо, което ползвам - въпрос на принципи.

Аз също имам принципи. И мразя да ме лъжат,крадат и изнудват, а Топлофикация го прави най-открито. На практика е невъзможно да се откажеш доброволно от техните услуги.  Винаги ще останат тръбите, за които трябва да плащаш и куп други измишльотини.
Абсолютно всички останали дългове  - сметки, кредити и т.н. плащам. Там поне е прозрачно и ясно (изключая ЧЕЗ, ама както и да е).

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас повече от половината ползват. Зная го, защото това беше условието миналата година да пуснат парното. Виждала съм сметки от миналата година - с изключение на 2-3 апартамента всички го ползват. Още тогава някои имаха дългове. Явно и тази година са ползвали без да плащат.

# 42
  • Мнения: 2 759
                     Абсолютно съм съгласна  Peace.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 508
Ще върнат парите от изравняванията, спокойно. Все пак няма да фалират утре (за съжаление).

Това не ме притеснява. Понеже сумата не е голяма, няма да си я взимам на ръка, а ще ги оставя да си приспадат от нея следващите 2 сметки.

Не ме притеснява и това, че отоплявам съседите, даже не го възприемам по този начин.

И не ме притеснява, че ще ни спрат топлото, защото някой не го ползва и съответно не го плаща. Подкрепям хората, които са противопоставят на изнудването от Топлофикация по единствения достъпен за тях начин - чрез неплащане. За какво да плащат, като не го ползват? Това не е ли изнудване?

А спирането на топлото и на изрядните платци просто ще ни даде възможност и на нас да им се противопоставим - по законен ред.

Време е всички да се противопоставим на това изнудване.

# 44
  • Мнения: 2 759
...Време е всички да се противопоставим на това изнудване...
                    А дано, ама надали. Плътно зад вас съм, само дето при нас всички са платили.

Общи условия

Активация на акаунт