Вашият блок в ОНЯ списък за парното ли е?

  • 14 193
  • 373
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
За да не попадаме в разни списъци на блокове и хора ние, от входа, се изключихме тотално и повсевмевстно и да ви споделя- на всички ни с този развод ни олекна.
За мен си е най- чисто- гледам си електромера, каквото ми навърти, това ще си платя. Който решил локално парно на дърва, на газ- решил- каквото си решиш, това ще е. Няма комшии, няма топлинни счетоводства, няма някой да ми налага с какво да се топля и топля се- нетопля се- да плащам, щото имам честта да му минава нещо си негово през моята къща.
С бойлерите в къщи сме добри приятели, климатикът е член на семейството! Не сме тръгнали кирливи и миризливи по улиците, топло ни е и не ми хлопат доман час по вратите ТЕЦ-аджиите.

# 46
  • Мнения: 7 111
Оказа се, че сме. 26,4% събираемост във входа. Сигурно сме ние (за нас съм сигурна) и комшийката до нас. Сега калкулаторът ми подсказа, че има още две или три редовни семейства.
Заради Топлофикация с комшиите ми няма да се карам аз. Не ми е работа. Не съм им служител. Има си законен път за уреждане на неплащания, да си събират вземанията.
Като редовен платец ще отстоявам правата си, ако от Топлофикация ми ги нарушат.

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Пуснах се по темата по диагоналлл  Sunglasses

Само да вметна нормално е да има ниска събираемост на сметките като голям % са нереални  Crossing Arms

Споделям мнението на Jarrita Peace


п.п.за протокола ние не ползваме а ни идват гаСи сметките  Shocked

# 48
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами нашия блок фигурира, но само вход Е, не са си плащали.
Всички други сме ОК. Тогава как се процедира в такъв случай ??? newsm78

# 49
  • Мнения: 46 511
Няма го.
Което не учудва, защото е с доста апартаменти newsm78

не знам какво правите вие в тая София.
на нас пък даже имат да ни връщат 100 лв.

На нас всяка година ни връщат Peace

# 50
  • Мнения: 2
Е това не мога да го схвана ......
Значи от топлофикация ви заемат част от личното пространство и ви карат да си плащате за това , че ви го заемат ?
Б..ти номера ... няма ли някакъв начин да ги притиснете с агенцията за защита на потребителите или нещо от този род ...
Нямам този проблем защото не съм от София ,но ми се струва голям абсурд.
А и не бих корил съседа които не си плаща сметката при положение ,че не ползват услугата.
От топлофикация на това разчитат хората да скочат един срещу друг заради спряната топла вода.
От нас зависи да не живеем в Абсурдистан.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 508
Е това не мога да го схвана ......
Значи от топлофикация ви заемат част от личното пространство и ви карат да си плащате за това , че ви го заемат ?
Б..ти номера ...

Точно така. И за тази такса "мощност" може да начислят до 60 процента от максималната сума за отопление, в зависимост от потреблението във входа. Т.е. колкото по-малко хора ползат парно, толкова по-голяма сума ще начисляват на тези, които не ползват. Писна ми  #2gunfire

# 52
  • Мнения: 2
 Shocked
Ммммм ...... ами нямали някаква комисия от прехваления ЕС която да ги погне ?

# 53
  • Мнения: 24 467
Единственият развод по взаимно съгласие с ТЕЦ-а е когато споразумението се подпише от всички, страдащи от дълбокото и непоправимо разстройство на отношенията- т.е. всички да се откажат, като в нашия вход. Евала ви вам, мили мои съвходници! Без вази щяхме да се съдим с ТЕЦ-а додето или ние- или той!
Преди да влязат всички в битката с врага у нас си изолирахме тръбите- правихме вътрешна изолация и в нея, в кутия, ги поместихме и тях. Та никой не може дори да претендира, че ни топли. Като знам как топли ТЕЦ-а, то май той трябва да ни плати, че му утопляваме тръбите, ама нейсе! Не съм плащала "такса мощност" /май тъй се викаше/ от тогава, не са ме и търсили, а ако ме потърсят- не мисля да се давам без бой.
Атака!

# 54
  • София
  • Мнения: 15 460
Радостина беше така добра да провери за нашия вход по моя молба и се оказа,че сме длъжници с 44,2 % събираемост и 103 000 лева дълг.Как става тая работа не знам.Само за един вход с 16 апартамента, но големи. Слязох пред входа и питах половината съседи, всички си били платили, тогава от къде са тези 103 000 лева дълг? newsm78 А и всички твърдят, че не ползват парното.Ужас!Иде ми да го продавам апартамента и да бягам някъде. Развод по взаимно съгласие не става, защото 5-6 апартамента си ползват парно и няма да се откажат никога.

Не са 103 000 a сa 10 322 лева, слава богу. Praynig

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 11:56 от Тайна

# 55
  • Мнения: 5 877
И нашия го има.
Мисля, че ако спрат парното на изрядните платци, може да се заведе колективен иск - т.е. всички засегнати да наемат общ адвокат, който ще забогатее добре, като осъди от името на хилядите ищци Топлофикация.
Те също ще получат добра компенсация.
Мисля, че това е практиката.

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Дори и така да е, това не ме топли зимата, защото няма да имам парно. Ще трябва да правя разходи за други видове отоплителни тела и като цяло ще имам много повече главоболия.
Доколкото си спомням, във всеки вход или блок към една абонатна станция преди началото на отоплителния сезон всеки заявява дали иска да ползва или не парно и ако желаещите са над 50% има парно. Затова не мога да си представя как повечето се били изключили, били махнали радиаторите, а желаещите са над половината. Тук има лъжи на килограм. От доста време се говори, че много уж от отказалите се всъщност си слагат нови радиатори (но без топломери) и смучат яко и после не плащат. Е, тук какво е виновна Топлофикация? Накрая ползващите плащат и за "неползващите".

# 57
  • София
  • Мнения: 5 726
Ако целия блок е с изключено парно и има само консумация на топла вода ,как ще се процедира?
Не може ли да се намерят други мерки вместо всеобщо врътване на крана.
Тези които не си плащат пак няма да си платят,даже като спрат на целия блок.Какво да правят другите ,които искат да ползват услугите на Топлофикация.
Ще бъде искаш,но няма...

# 58
  • София
  • Мнения: 221
Момичета имам молба може ли някоя от вад да провери дали и нашия блок е благословен да бъде лишен от тези противни услуги.овча купел бл.20. Не ми се отваря сайта   на топлофикация от сутринта, явно има  много доволни посетители въпросния сайт. Благодаря ви.

# 59
  • Мнения: 24 467
Поне имате алтернативи, mausbeni, докато нежелаещият не е така благословен.

Общи условия

Активация на акаунт