резус конфликт

  • 1 338
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте бъдещи и настоящи майчета,
Преживях спонтанен аборт преди 6 месеца и сега започнахме наново с опитите.Направих си изследване за кръвна група-оказа се В-.Мъжът ми е В+.След аборта в болницата никой не ме попита каква кр.група съм и сега чета че това е било от изключително значение за бъдеща бременност.След аборта до 72 часа трябвало да ми бъде бита ваксина за предпазване на бебе при евентуална бъдеща бременност, иначе имало опасност от резус конфликт и много сериозни усложнения.Много ви моля, ако някоя жена е преживяла това нещо и е родила здраво дете да ми помогне със съвет.Страхувам се и съм много отчаяна Cry

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз съм с - резус фактор, съпругът ми е +.
Имам 3 спонтанни аборта, при които не ми е поставена ваксина. Много се страхувах по време на бременността си, за щастие нямах проблеми. След 12 г.с. всеки месец ми изследваха антителата, не се покачиха. По съвет на гинеколога ми, в 28г.с. ми направиха ваксината профилактично. Бебето ми е с + резус фактор и след раждането ми я биха още веднъж.
Не се страхувай, едва ли ще имаш проблеми, особено ако спонтанния аборт е бил в ранна седмица. Все пак ще те следят по-внимателно. Всичко ще е наред.
Успех ти желая!

# 2
  • Мнения: 11
Благодаря за подкрепата jasmin.Днес не съм на себе си от тревога, думите ти малко ме успокоиха.Пише че в 50% от случаите са възможни усложнения.Още не ми се ще да повярвам че това се случва с мен.Объркана съм, незная как да кажа на мъжа си, въпреки че не се чувствам виновна за това че съм с отр.р.фактор.Незнам как ще реагира.Благодаря за подкрепата

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята братовчедка е резус фактор''-''има две деца,но нито след едното не са и били ваксината newsm78

# 4
  • Мнения: 822
Всичко е божа работа.Имам близка,на която не и е бита тази ваксина и има 2 деца.На мен не ми я биха пьрвият пьт и загубих втората бременост #Cussing out.След втората ми я биха и сега бебчо е на лице. Peace

# 5
  • Мнения: 748
Аз също съм резус фактор отрицателен.Родих първата си дъщеричка без проблем ,като всеки месец правих антитела.След това имам един спонтанен аборт ,но мисля ,че причината не е фактора ,защото си имам други здравословни проблеми.След спонтанния правих антитела те излезнаха ,че нямам.и тука идва проблема ,никой не ми каза ,че като нямаш антитела се бие задължително гамаглоболин.сега от тук нататък въобще ,ако забременея /по други причини се съмнявам/ще треперя.А след първата бременност ми биха гамоглаболин и въпреки това направих спонтанен,искам да кажа ,че не е било от това ,а е имало друг проблем.Така ,че момичета опитайте да сте спокойни ,защото това е най важно  Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Вече не е проблем резус фактора.Изследват се няколко пъти през бременността телата  и при наличие на такива се взимат съответните мерки.Аз самата имам аборт , но не ми е правена  ваксина , при положение ,че  аз съм  В-, таткото е В+.Досега съм изследвала два пъти антитела през бременността, в 27 седмица пак ще го правя.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 809
Вече не е проблем резус фактора.Изследват се няколко пъти през бременността телата  и при наличие на такива се взимат съответните мерки.
Peace Точно така! Затова не се притеснявай излишно, важното е да си информирана. Аз съм -, въпреки че ми беше първа бременност ми правиха изследвания за антитела през бременността. Бебето се роди с + и ми биха ваксината след раждането, но ако нивата се покачат през време на бременността ще ти я бият. Няма нищо страшно, важното е да го знаеш.

# 8
  • Мнения: 8
Здравейте бъдещи и настоящи мами. И аз искам да ви кажа просто да бъдете спокойни. Аз също много се стреснах като ми казаха, че кръвната ми група е А- (и то по средата на бременността ми го установиха), но за сега нямам проблеми с бременността. Вече съм в 30 г.с. Чудех се някой дали знае дали се покрива от Здравната каса ваксината Имуноглобулин, ако бебето се роди с + резус фактор, а майката е с -. Някъде четох, че се покрива, но болниците ги крият. На мен в Шейново ми казаха, че трябва да си я купя newsm78

# 9
  • Мнения: 452
По добре си я купи мила защото болниците наистина не ги дават въхреки че са длъжни да ти подсигурят
при мен при първото раждане ми казаха че я няма в последния момент и с вързки я намерих но ми я сложиха след три месеца понеже неможахме до 72-рия час, а миналата година при аборта пак я нямаше и ми я намерхи навреме този път на черно за 170 лв. като реалната стойност е 15 лв.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 10
  • Мнения: 822
Раждах в Шейново през юни и там ми биха тази ваксина без пари.По-принцип тази ваксина я има немска и бьлгарска.Бьлгарската струва 15 лв. и мисля ,че я има в аптеката срещу онкологията,а немската е 150-170 лв.зависи къде ще я намериш.

# 11
  • Мнения: 8
Някъде прочетох, че ако в болницата я няма, си я купуваш с фактура и после в НЗОК ти я осребряват. Звучи много измислено, но все пак със 150 лв. можеш да купиш доста неща на бебчо. Аз за сега се надявам и в 34-тата седмица като ми вземат кръв за антитела да е ок. Пък за раждането, ако се наложи д акупуваме ще организирам родата Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 822
Ако бебчо е с RH- не трябва да ти бият такава ваксина,но ако е с положителен трябва.

# 13
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте,преди близо 9г. и аз родих дете. Моята кръвна група е 0-,а на мъжа ми А+,но докторите в Шейново така и не ми биха ваксината,а детето взе кръв.група на татко си .Как да рискувам да забременея,като четох толкова литература и шансовете са 50/50 да родя здраво бебе. Много ми се иска още едно детенце да имам.

# 14
  • Мнения: 822
Здравейте,преди близо 9г. и аз родих дете. Моята кръвна група е 0-,а на мъжа ми А+,но докторите в Шейново така и не ми биха ваксината,а детето взе кръв.група на татко си .Как да рискувам да забременея,като четох толкова литература и шансовете са 50/50 да родя здраво бебе. Много ми се иска още едно детенце да имам.
Говори със специалист и той ще ти каже.Според мен няма да имаш проблем.Пък и сега през бременността следят за антитела,тъй че не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт