За детската кухня

  • 1 415
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 239
Здравейте ,мами!Искам да ви попитам дали знаете как се записват децата на държавна детска кухня и колко време се чака?Някои майки ми казват,че се чакало много време.В такъв случай аз не мога да го запиша.В момента взимам от Джуниор,но малкия почна да ми отказава да им яде нещата.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
От 10 навършени месеца.
За чакането-зависи от кухнята. В някои се чака повече, в други-по-малко.
По "мое време" в кухнята, от която взимах храна, нямаше чакане и записване. Щом детето навършеше необходимата възраст можеше да започне да взима храна веднага. А по същото време в други квартали се подаваха документи едва ли не от раждането, за да се пази ред.
Провери как е в тази, на която смяташ да се записваш.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 693
Зависи къде!
Тук в Люлин подаваш документите и на другия ден заверяваш купони и от следващия или по следващия започваш да взимаш! Peace

# 3
  • Мнения: 525
Аз например подадох молба /кв. Павлово/ някъде март и юли ми казаха да им звънна октомври. Mr. Green
Луди ли са, незнам. Няма и да я ползвам.

Дочух, че ако съм ги почерпела можело и по - рано да стане, но определено това е нещо, което няма да направя.

# 4
  • Мнения: 239
Благодаря ви много за отговорите.Извинявайте,че чак сега връщам,но нямах време.

# 5
  • Мнения: 4 000
Най-добре попитай в кухнята, където смяташ да запишеш детето - някъде сигурно става веднага, някъде се чака по два-три месеца; някъде искат 20 буркани и 100 капачки, някъде 60 буркани и 60 капачки и т.н.

Трябва ти със сигурност бележка от личния лекар на детето, че не е алергично към храни, а вероятно и копие от акта за раждане  (на мен ми казаха така, а то е според мен е безумно, все пак това са лични данни и много ми се  иска да разбера дали управата на детската кухня е регистрирана в Комисията за защита на лични данни като ползвател или както е там точно)

# 6
  • Мнения: 1 745
Нашата кухня е една в града и само се записах края на юли и сега на 01.09. отидох,платих си,дадох 6 бурканчета с капачки  Mr. Green и от следващия ден си взимам! Peace
Какви са тия 100 капачки и буркани! #Crazy
Че и почерпка искат,и актове за раждане... ooooh! Направо безобразие! Close

# 7
  • Мнения: 2 960
какви записвания, какви  хиляда буркани е още толкова капачки  #Crazyнаправо паднах.Във Варна няма записване ,няма да носиш буркани или капачки,няма чакане.Отиваш в деня ,в, който продават купони и си взимаш ,всеки път ти слагат в момента  в собствените три бурканчета/за порво ,второти десерт / и си готова.Взимаш си  храна за първа група/-тя е за деца от 6м. до годинката /...до когато решиш ,че детето ти е готово за втора група-т.е за деца над  1 годинка.
  При нас кухнята е след 6-ти месец.Ако искаш може и по два-три купона да вземеш за детенце...никой не ти поставя условия ,че и записвания предварителноооо Whistling ooooh!глупости пълни  Rolling Eyes

Това за актовете за раждане трябва да е майтап ,а pebs???Нали????Малеееееее и молбииииииии-ох то добре било да живееш във Варна Joy Joy Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Ние сме в Дружба. Подадох молба в края на месец май. Започнах да му взимам храна на 1 юли.
Капачки и буркани има на всеки пазар.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 596
Да и на мен утре ми предстои записване Simple Smile Кухнята на площад Възраждане.
Чух че много се чакало(купих си буркани и капачки от Женския пазар 30 буркана+60 капачки).
Ако има някоя мама ползвала тази кухня,нека ми пише актуална информация,ако знае нещо.

Жалко наистина че през 21 век,трябва да се занимаваме с капачки и буркани #Cussing out

# 10
  • Мнения: 814
 А защо ви искат толкова буркани и капачки Shocked?

# 11
  • Мнения: 239
Момичета,аз днес подадох молба в детската градина и ми казаха,че ще ми се обадят,когато се освободи место.МНого тъпо,защото в нашия квартал само в една градина има държавна кухня.Днес обиколих ОДЗ-тата и само в едно...Направо съм възмутена.Аз живея в Сухата РЕкаНа мен не ми казаха,че трябва да нося бурканчета.Сега чета ,че май-трябва да се дават.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
При нас бурканчетата се носеха 1-2 дни преди купуването на първите купони.
Предполагам, че когато ти се обадят ще ти кажат кога да занесеш твоите.

# 13
  • София
  • Мнения: 672
Аз подадох молба на 21.02 и още чакам за детска кухня  Shocked
Чакам за ОДЗ-8, което се намира в Борово. И аз незнам какво да си мисля-отговарят ми, че нямало места и трябва да чакаме да се освободят  #Crazy #Crazy #Crazy

# 14
  • Мнения: 4 000
Аз подадох молба на 21.02 и още чакам за детска кухня Shocked

Ужас, ами то детето ще прояде нормалната храна, докато му дойде ред да го запишат.

На кухня като не може да ги запишем, какво остава за градина....  newsm78

# 15
  • Мнения: 239
Не знам какво да кажа.НИе почнахме да отделяме от нашата кухня и замразяваме.Харесва яденето и най-вероятно така ще я караме.Защото като слушам от кога чакат майките,то детето ще мине на обща храна.

# 16
  • Мнения: 764
Както в много други сфери, и при детските кухни се оказва, че няма стандарт. Аз нямах проблем със записването миналата година (детската кухня е в центъра) - отидох на 1-ви септември, дадох бурканчета, капачки, бележки от лекар, продадоха ми купони и на следващия ден можех да взема храна.
Все пак, не се отчайвай, може и бързо да се освободи място - ако в кухнята ви готвят добре, ще е хубаво детето да свикне да яде такава храна - разнообразна е, а и според мен детето се подготвя и за храната в детската градина по-нататък...

Общи условия

Активация на акаунт