Бихте ли записали детето си в частно училище?

  • 3 430
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 877
по скоро не, нека да се учи да се оправя в реалния живот Simple Smile

Зависи кой какво приема за "реален живот".  Wink

# 31
  • Мнения: 40
по скоро не, нека да се учи да се оправя в реалния живот Simple Smile

Зависи кой какво приема за "реален живот".  Wink
Имам една приятелка, която преподава в едно доста реномирано частно училище. Според нея там има дечица, които получават "служебно" незаслужено високи оценки. Програмата е същата като в държавните училища...Така че всичко е въпрос на избор и в известна степен и на късмет...
А под "реален" живот,разбирам нещо, за което се бориш и постигаш благодарение на собствения си труд Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
И в държавните не е само за "собствения труд", ама нейсе. Заслугите са щедро спонсорство за училището, например.

# 33
  • Мнения: 3 479
Животът изобилства от всякакви примери. Важното е децата и родителите да са щастливи и уверени, че това е правилното училище за тях.
В държавното училище където учеше синът ми пък в класа се толерираше дете на учителка Wink

# 34
  • Мнения: 264
Частно училище ДА,
вече сме в такова поради ред причини. Първо беше само факта че се върнахме за максимум една година тук и ни е нужен немският език, и не можех да си позволя да го забрави. После обаче се появиха и други. След контакти с деца в държавни училища просто се затвърди мнението ми. Обяснявам защо.
Живеем в Люлин и всичките училища тук са ми познати, незнам какви са им програмите но повечето майки се оплакаха че ако не са се занимавали постоянно с децата си във втори клас нямало е да могат даже да четат. Толерирането на отделни деца е доста по-голямо в държавните училища, поради простата причина че в клас са по 30 деца и на учениците с по-голям потенциял се обръща внимание, а другите да се оправят, нали за това са родителите.
Ето ви и един пример моето дете не е учило в Българско училище, но чете и пише на Български. В същото време дете което е учило в БГ училище неможе да чете защото (по негови думи) учителката се занимава повече с тези които могат. Него не са го и карали да чете в клас. На майката обаче е обяснено че детето вървяло трудно, но щяло да се справи.  #Crazy #Crazy
Племеницата ми чете много добре (на същата възраст) но пък снаха ми постоянно се занимава с нея, не работи.
а сега и за моето дете, първо е цял ден там, но не на занималня след училище а просто има 9 часа, защото половината от обучението е на чужд език. Въпреки че това не е от елитните частни училища, в клас са 4 деца, но родителите сме единодушни че това че сме си платили не означава че трябва да се толерират децата.
После не и се налага да я мъкна през цяла София след училище по разните му допълнителни занимания. Там си имат всичко и ще си взима допълнителни часова по това което искам.
Взимат ми я от входа и ми я връщат пак там. Не я учат още незавършили студенти а чужденци. Това е налижително, за да няма акцент в говора, при децата това е много важно.
И ще взема да спра да тук, но има и още много причини поради които е в частно училище.

Общи условия

Активация на акаунт