Смесено хранене и вода

  • 1 257
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488

Бебето ми е на 3 седмици
Запо4нах веднага след раждането да го кърмя, но напоследък се оказа 4е нямам достатъ4но кърма  започнах да дохранвам с АМ. Въпроса ми е да давам ли вода?
Досега чувам все противоречиви отговори. Моля мами с опит кажете.
Благодаря ви.
 

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И аз почнах да дохранвам с АМ на 3 седмици. Реших да давам преварена вода (без захар) , но до 100 мл. на денонощие.
Водата я давах между различните хранения, а не преди кърмене, за да има място в стомахчето за кърмата.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 751
Предлагай на бебенцето вода,пък то ако е жадно ще пие.Отначалото много-много не я харесват водата и ще ти пие по-малко.Кърмачетата изобщо не пият вода,в кърмата си има достатъчно.

# 3
  • Мнения: 31 111
Предлагай водичка, без захар, пък ако бебето иска и е жадно ще пие. Води се по него, а не по хорски съвети.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също хранех смесено,но дъщеря ми не искаше да пие никаква вода до захранването на 5 мес.

# 5
  • Мнения: 1 488
благодаря за отговорите моми4ета
ще и предлагам вода, но ако ми кажете и как да не се задавя няма да е лошо
това задавяне ми е най-големия проблем, направо ме е страх да я храня

# 6
  • Мнения: 31 111
Като предложиш биберон с една дупка за новородени. Например на Авент. И не я храниш легнала, а горната част да е по-високо, например облегната на ръка.

# 7
  • Мнения: 2 334
И аз много от рано започнах със смесеното хранене,но още от самото раждане на дъщеря ми съм и предлагала вода колкото и се пие като не съм слагала и захар.Иначе си вземи биберон с малка дупка.Бих ти препоръчала на Нук бибероните Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може и да не даваш-все пак АМ е разтворено във вода...моята дъщеря пропи вода след годинката Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 289
Горе-долу по същото време и аз започнах с АМ. Наистина води се по-детето, предлагай му вода, то ако не иска няма да пие  Peace
Моя бебчо също много се давеше, пробвай различни биберони и както са ти казали не го храни легнало, а на ръка или възглавница  Peace

# 10
  • Мнения: 425
И ние сме на смесено все още PeaceОт опит казвам-в началото не искаше вода,тикаше биберона и не съм го насилвала,по-нататък като предлагах вода започна да пие-различно е желанието му за вода,като при възрастните,не може постоянно да си жаден!Но ти си длъжна да му подаваш вода,а не само да чакаш сигнали от бебето PeaceПълня шишето по 100мл-за едно денонощие,без захар от самото начало

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Храната не замества водата. Вода винаги трябва да се предлага; детето пие, ако има нужда от нея. А лятото - задължително!

Даване на храна или вода: водата - от биба с малка дупка, млякото - следващия размер. "Излягаш" се в удобно положение - в легло, на диван, кресло, люлеещ се стол или където ти е удобно - на възглавници, под 30 - 50 градуса. Сгъваш ръката в лакътя, слагаш под него възглавница, бебето - на ръката да лежи - получава се леко изправена поза за бебето, но тежестта му е равномерно разпределена по гръбнака на ръката ти. Шишето подаваш с другата ръка. След нахранване - за оригването - особено, ако междувременно е заспало - можеш просто да го "обърнеш" да легне върху теб, с коремче върху твоя корем. По този начин и коремчето се затопля до някъде от твоята топлина и коликите са по- малко. Колко време ще седите така - ами, докато ти е приятно.

ПП Детето ми беше изцяло на АМ.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 15:59 от katiABV

Общи условия

Активация на акаунт